Forum Klubu ROVERki.pl :: Znowu o Golfach, TDI i aucie Tempesta ;-)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Znowu o Golfach, TDI i aucie Tempesta ;-)
Autor Wiadomość
donmulanka 




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 14:57   

dostalem baty od WV golfa IV 1.9TDI =((((((((( nienawidze golfów!! zwlaszcza 3gen
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 30, 2008 14:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 15:56   

donmulanka napisał/a:
dostalem baty od WV golfa IV 1.9TDI =((((((((( nienawidze golfów!! zwlaszcza 3gen

to dobrze, że mieszkam w wawie, bo jeszcze jakbyś ode mnie oberwał to byś wszystkie golfy zaczął okładać kijem :wink:
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 16:00   

wg mnie dostac baty od mocniejszego auta to żaden wstyd :P to tak jakby cieszyc sie z objechania malucha :P
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Sty 30, 2008 16:07   

donmulanka napisał/a:
dostalem baty od WV golfa IV 1.9TDI =((((((((( nienawidze golfów!! zwlaszcza 3gen

Mój 214Si szedł z Golfem IV 1.9TDI 110KM równo do odcinki na 3 biegu. Potem były światła. ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Sty 30, 2008 16:33   

Tempest napisał/a:
to dobrze, że mieszkam w wawie, bo jeszcze jakbyś ode mnie oberwał to byś wszystkie golfy zaczął okładać kijem

Ale z ZR 115 to się bałeś stanąc. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 16:49   

maciej napisał/a:
Tempest napisał/a:
to dobrze, że mieszkam w wawie, bo jeszcze jakbyś ode mnie oberwał to byś wszystkie golfy zaczął okładać kijem

Ale z ZR 115 to się bałeś stanąc. ;)

no dobra, jeśli w niedzielę będzie ładna pogoda (czyt. sucho) to czemu niet?
pytanie tylko gdzie - powiedzcie a przyjadę (jeśli nic mi nie wypadnie) i zobaczymy jak sprawy się mają
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
donmulanka 




Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 22:54   

Tempest napisał/a:
donmulanka napisał/a:
dostalem baty od WV golfa IV 1.9TDI =((((((((( nienawidze golfów!! zwlaszcza 3gen

to dobrze, że mieszkam w wawie, bo jeszcze jakbyś ode mnie oberwał to byś wszystkie golfy zaczął okładać kijem :wink:


Prosze mi wybaczyć nie zebym miał jakieś ale, ale nie trawie WV wszelkiego rodzaju! :) jest ich za duzo na polskich drogach pozatym maja obleśny srodek wg mnie śmierdzi chińskim plastikiem hehe (przynajmniej golfy do 99r)
a tak przy okazji dalem rade golfowi 1.9 TDI 90 km a co sie okazalo przegralem z audi 1.9 tdi 140 KM czy jakos tak i to sporo dostalem od okolo 140 km/h...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 23:07   

donmulanka napisał/a:
Prosze mi wybaczyć nie zebym miał jakieś ale, ale nie trawie WV wszelkiego rodzaju! :) jest ich za duzo na polskich drogach pozatym maja obleśny srodek wg mnie śmierdzi chińskim plastikiem hehe (przynajmniej golfy do 99r)
a tak przy okazji dalem rade golfowi 1.9 TDI 90 km a co sie okazalo przegralem z audi 1.9 tdi 140 KM czy jakos tak i to sporo dostalem od okolo 140 km/h...

spokojnie, nie przyjąłem tego tak do siebie :razz:
mój wybór na Golfa w tej chwili padł akurat przede wszystkim ze względu na mocnego klekota (na Audi nie było mnie stać w tych samych parametrach i rocznikowo) i na wyposażenie (przede wszystkim jednak na to, że bezwypadkowy)
ty mówisz, że w Golfach śmierdzi chińskim plastikiem, a mnie - mimo tego, że posiadałem MG ZR i mam zamiar kiedyś dla zabawy kupić jeszcze raz 160'ke - akurat w MG'ku nie podoba się wnętrze (żadnym - przynajmniej nie na tyle co teraz w Golfie), co nie przeszkadza temu, że MG'ki podobają mi się ogólnie i jestem ich sympatykiem (i oby jeszcze użytkownikiem :razz: )
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
srbenda 



Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 191
Skąd: Chorzów



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 23:12   

piter34 napisał/a:
Mój 214Si szedł z Golfem IV 1.9TDI 110KM równo do odcinki na 3 biegu.


Mój też :cool: Z A4 1.9TDI130KM szedł równo do 160km/h. Potem, niestety, poległ...
Ogólnie, 1.4 16V się bardzo fanie zbiera do 120-140km/h. Przy wyższych prędkościach już czuć niedobór mocy... :(
_________________
Już nie mam Roverka...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 31, 2008 10:20   

Tempest napisał/a:
Golfach śmierdzi chińskim plastikiem, a mnie - mimo tego, że posiadałem MG ZR i mam zamiar kiedyś dla zabawy kupić jeszcze raz 160'ke - akurat w MG'ku nie podoba się wnętrze (żadnym - przynajmniej nie na tyle co teraz w Golfie),

Ale Tempest, już chyba zdajesz sobię sprawę, że jesteś jedyną osobą, której podoba się wnetrze Golfa, nie ważne, której generacji. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Czw Sty 31, 2008 11:16   

maciej napisał/a:
Ale Tempest, już chyba zdajesz sobię sprawę, że jesteś jedyną osobą, której podoba się wnetrze Golfa, nie ważn, której generacji. ;)

no tak się składa, że akurat wnętrze podoba mi się tylko w V
bo tak jak mogłem kupić za o wiele mniejsze pieniądze na full wypasie IV to właśnie środek mnie odpychał
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Sty 31, 2008 11:55   

Tempest napisał/a:
mój wybór na Golfa w tej chwili padł akurat przede wszystkim ze względu na mocnego klekota (na Audi nie było mnie stać w tych samych parametrach i rocznikowo) i na wyposażenie (przede wszystkim jednak na to, że bezwypadkowy)

Trzeba było szukać Alfa Romeo (np. 147/156) z 1.9JTD MultiJetem 140KM albo lepiej 2.4JTD. Przynajmniej miałbyś samochód dużo bardziej oryginalny, niż Golf ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Czw Sty 31, 2008 12:08   

piter34 napisał/a:
Trzeba było szukać Alfa Romeo (np. 147/156) z 1.9JTD MultiJetem 140KM albo lepiej 2.4JTD...

...z opinią nt. silników bardzo różną
nie wiem czy tylko odnośnie benzyniaków czy w ogóle, ale wolałem nie ryzykować
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 31, 2008 12:34   

Tempest napisał/a:
...z opinią nt. silników bardzo różną nie wiem czy tylko odnośnie benzyniaków czy w ogóle, ale wolałem nie ryzykować

Odnoszę wrażenie, zwłaszcza patrząc na ten fragment (bo nawet nie zainteresowałeś się, czy zła opinia jest o benzynkach, czy o diesel'ach...), że po przebojach jakie miałeś z ZR'kiem "po Turku" postanowiłeś kupić coś, co jak "wieść gminna niesie" jest "godne zaufania" (to był jedyny komplement na jaki był się w stanie zdobyć znajomy Belg nt. swojego służbowego Audi A4 TDi 130 KM, potem okazało się dlaczego - sam jeździ Accord'em, a jego żona Jazz'em - stwierdził, że już Jazz jest fajniej wykończony i daje więcej frajdy z jazdy niż A4, a do Accord'a to już wogóle nie ma co porównywać, a jak usłyszał, że jeżdżę R623 to się tylko uśmiechnął o tak: :mrgreen: ) - miał być VAG i już.
Choć jeśli moje wrażenie jest słuszne, to nie rozumiem dlaczego nie Japończyk...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Sty 31, 2008 13:36   

Tempest napisał/a:
...z opinią nt. silników bardzo różną

Czyją opinią?

Tempest napisał/a:
nie wiem czy tylko odnośnie benzyniaków czy w ogóle

Zupełnie nie wiem o czym Ty piszesz, co i gdzie czytałeś/słyszałeś, ale odnoszę wrażenie podobne jak maciej. Kupiłeś TDI, bo "wszyscy" twierdzą, że są megahiper... ;-)
...a o JTD wiesz tak naprawdę bardzo niewiele. :lol:

[ Dodano: Czw Sty 31, 2008 13:37 ]
Tempest napisał/a:
ale wolałem nie ryzykować

...i wyszło zero pasji i polotu :mrgreen: :wink:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
kolin 




Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Czw Sty 31, 2008 14:11   

Czy mi się wydaje ten wątek powstał dlatego tylko,że kolega Tempest kupił sobie Golfa a nie MG :?:

Moim zdaniem piernik wam do tego co kupił on ma sie cieszyć...jak znam życie połowa wypowiadających się po sprzedaniu Rovera nie kupi już następnego tylko zainwestuje w inna markę

Zaraz każdy zacznie wypisywać,że mógł kupić 147 następny napisze,że A3 i wiele innych dupo wozów

Jeśli źle myślę to sorry

P.S kolega pochwalił się w jednym Topicu co kupił wszystko Ok,po chwili ktoś napisał,że został objechany Golfem 3 i sie zaczęło znowu,teraz wchodzę i patrzę osobny topic

Nie wiem za złe macie koledze,że kupił Volkswagena :?:

Jeśli,źle to wszystko zrozumiałem to sorry
Mógłbym napisać więcej ale nie wiem czy dobrze wszystko zrozumiałem...i postanowiłem się ugryźć w język
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Czw Sty 31, 2008 14:11   

piter34 napisał/a:
Tempest napisał/a:
...z opinią nt. silników bardzo różną

Czyją opinią?

kilku znajomych i kilku użytkowników

piter34 napisał/a:
...odnoszę wrażenie podobne jak maciej. Kupiłeś TDI, bo "wszyscy" twierdzą, że są megahiper... ;-) ...a o JTD wiesz tak naprawdę bardzo niewiele. :lol:

nie chodziło akurat o TDi tylko po prostu o samego klekota, który ma dużą moc i moment obrotowy - bo chciałem oszczędny samochód, który dodatkowo ma przyzwoite przyspieszenie

piter34 napisał/a:
Tempest napisał/a:
ale wolałem nie ryzykować

...i wyszło zero pasji i polotu :mrgreen: :wink:

ponieważ kupiłem samochód, który gęsto jeździ po naszych drogach?
ale przynajmniej jak będę chciał z nim cokolwiek zrobić to nie będę miał problemów z częściami - nie twierdzę, że do MG nie ma, ale nie taki wybór

kolin trochę niektóre osoby mają mi za złe, że kupiłem samochód dla ludu i sam muszę przyznać, że przy jakiejkolwiek mojej wzmiance (i nie tylko mojej) nt. Golf'a od razu zaczyna się atak - nie mam im tego za złe (przynajmniej jest jakaś rozmowa :wink: ) - swoją drogą też trochę żałuję, że nie kupiłem ZS'a, ale w danym momencie nie było nic ciekawego stąd szukałem innego dupowozu)
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
Ostatnio zmieniony przez Tempest Czw Sty 31, 2008 14:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Sty 31, 2008 14:18   

kolin napisał/a:
i postanowiłem się ugryźć w język

Całkiem słusznie :P
kolin napisał/a:
Nie wiem za złe macie koledze,że kupił Volkswagena

Przecież nikt go z klubu nie wyrzuca ani rozmowy z nim nie odmawia :D

A że się trochę "ponabijamy" ze sfetra .......... :P
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 31, 2008 14:29   

Tempest napisał/a:
ponieważ kupiłem samochód, który gęsto jeździ po naszych drogach?

Raczej piterowi chodziło, że "wolałeś nie ryzykować" - wolisz coś co jest właśnie "godne zaufania" choćby z opinii znajomych, niż zaryzykować coś wg tych samych opinii może być mniej godne zaufania, ale mieć coś co wyróżnia.

Większość forumowiczów to maniacy, którzy widzą tylko to co takie autka wyróżnia - dla takich ludzi liczy się tylko kilka marek, a Ty masz bardziej użytkowe podejście - ma jeździć i już, i dokładnie taka jest opinia o Golfach, a w sumie to wogóle o niemieckich autach oprócz Porsche i niektórych modeli BMW i Audi.

Ja np. czuję coś innego (to kwestia czysto subiektywnych odczuć) siedząc w Roverze, Hondzie, Alfie, niż w Oplu czy VW - O i VW dowiozą mnie do celu, a R, H, czy A da mi jeszcze przy okazji dużo frajdy z przyczepności, spóźnionego ABSu, czy dzwięku wydechu, którego np. w Oplu Vectrze nie ma.

Proste porównie 623 i Vectry 2.0 kumpla - nie chodzi o moc, bo to wiadomo, ale inny dzwięk silnika, pozycja za kierownicą, zestrojenie zawieszenia i to, że w Vectrze ABS włącza się "zanim dotkniesz hamulca", a R623 można zapiszczeć przy hamowaniu. :D
Tempest napisał/a:
ale przynajmniej jak będę chciał z nim cokolwiek zrobić to nie będę miał problemów z częściami - nie twierdzę, że do MG nie ma, ale nie taki wybór

No i właśnie - kierowałeś się "rozumem", a nie "sercem" - po prostu - inne podejście. :D

Ja pewnie też następne auto kupię innej marki, bo mam pewne praktyczne wymagania, których MG ZTT nie spełnia (m.in. 4x4), ale raczej będzie to coś równie szalonego (z zestawu, który rozważam najnormalniejszy jest Forester i Dyskoteka ;) ale jest też AR156 Q4, Evo VIII lub IX i kilka innych szalonych pomysłów) i raczej dostępność części nie będzie tym co zdecyduje o zakupie. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Czw Sty 31, 2008 14:35   

kolin napisał/a:
Moim zdaniem piernik wam do tego co kupił on ma sie cieszyć...jak znam życie połowa wypowiadających się po sprzedaniu Rovera nie kupi już następnego tylko zainwestuje w inna markę


Ja sprzedałam R214i i kupiłam R45 :P
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów MG ZR Tempesta a PHJOWI
Tempest Offtopic 41 Pią Paź 19, 2007 10:04
MaReK
Brak nowych postów Byłe autko Tempesta ( Zr) ;) Niezła rzeźba :)
Raptile Offtopic 13 Pon Gru 27, 2010 13:25
maniaq
Brak nowych postów Lans w aucie
Oskar Offtopic 8 Pią Kwi 08, 2011 20:51
adamsky
Brak nowych postów Monitoring w aucie
Perez Offtopic 11 Czw Lis 26, 2009 14:14
sarkunx
Brak nowych postów [R 400 TD 1998r.] sex w aucie
buziaczek0807 Offtopic 146 Wto Maj 13, 2008 18:02
ezy



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink