Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 416 Si] Zimny silnik który nie chce się obudzić
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 416 Si] Zimny silnik który nie chce się obudzić
Autor Wiadomość
kosmo520 



Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 13



  Wysłany: Sro Paź 21, 2015 22:00   [Rover 416 Si] Zimny silnik który nie chce się obudzić
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1997

Witam
Najpierw kilka słów ode mnie na temat auta. Przy sobotniej flaszce kolega powiedział, że nie ma miejsca na podwórku bo zagradza go rovera 416 si. Stał bez ruchu przez pół roku. Kumpel krzyknął 950zł bo i tak nie miał co zrobić. Kupiłem ze względu na piękną blachę bez żadnych bąbli, sekwencyjną instalację (jeszcze 5 lat) jak i pięknie zadbane wnętrze. Oczywiście auto stojące pół roku ma swoje mankamenty i liczę się z sporym wkładem finansowym jednak bardzo mi się podoba i chcę go zrobić :grin: . Mam do zrobienia tylne zawieszenie jak i klekotanie podczas biegu jałowego które ustępuje po wciśnięciu sprzęgła. Z tym sobie poradzę dlatego ten temat sprowadza się do problemów odpalenia zimnego silnika na benzynie.

A więc tak. Wsiadam rano: przekręcam kluczyk kręci i kręci=nic. Powtarzam tę czynność i jest to samo. Za trzecim razem jakoś załapał obroty latały i przy dodaniu gazu zgasł. Za czwartym razem jakoś poszło i wszystko było ok.

Nie mam pojęcie jaka jest tego przyczyna. Na razie sprawdziłem kabel od masy przy akumulatorze no i z kablem wszystko ok.
Liczę, że podpowiecie mi co po kolei sprawdzać i rozwiążę ten problem wspólnie z waszą pomocą. Może zacząć od wymiany świec ?? ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 21, 2015 22:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10897
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Paź 21, 2015 22:55   

pewnie czujnik temperatury.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
kosmo520 



Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 13



Wysłany: Sro Paź 21, 2015 23:48   

Jutro sprawdzę i dam znać :cool:
 
 
Victor1989 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 75
Skąd: Łask/Łódź



Wysłany: Czw Paź 22, 2015 06:25   

Silniki 1.6 mają kopułkę i palec zapłonowy, warto kopułkę zdjąć i zobaczyć czy styki nie pośniedziały lub czy nie są wytarte. Świece po takim czasie też mogą być do wymiany.
 
 
kosmo520 



Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 13



Wysłany: Czw Paź 22, 2015 13:13   

Zaraz zejdę do garażu zerknąć na kopułkę i palce. Dzięki za info ;)
Kombinuję z tym czujnikiem tylko nie jestem pewien czy to ten. Poniżej zamieszczam foto

 
 
takanchi 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Maj 2015
Posty: 51

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 22, 2015 18:27   

To jest czujnik temperatury , jak dobrze pamietam, nic nie zmienia, tez mi nie działał i slinik normalnie palił, ale moge sie mylic.
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Czw Paź 22, 2015 18:40   

A czy pompka paliwa jest ok? Przy sekwencji pompka chodzi cały czas,może kiedyś komuś zabrakło benzyny i mogła się przytrzeć. Może filtr paliwa jest brudny. Możliwości jest kilka :) .
 
 
kosmo520 



Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 13



Wysłany: Czw Paź 22, 2015 18:46   

-Kopułka wygląda dobrze, jednak nie wiem jak stwierdzić stan tego palec
-Przewody WN styki mają bardzo ładne.
-Świeże paliwo nalane.
Wczoraj odpalał jakoś za 3-4 razem. Dzisiaj rano z trudem ale jakoś za 5 odpalił. Po obiedzie wgl nie odpala. Rover chce ale nie może, czasami coś tam próbuje zaskoczyć ale w rezultacie i tak nie odpala. Akumulator jest ok bo próbowałem go z kabli odpalić i nic. Dodam, że rozrusznik kręci za każdym razem jednak nic więcej się nie dzieje...
 
 
iktorn73 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 530
Skąd: Warszawa/Magdalenka



Wysłany: Czw Paź 22, 2015 18:50   

A pompka podaje paliwo? Czy na gazie pali?

[ Dodano: Czw Paź 22, 2015 18:50 ]
I pytanie czy jest iskra na świecach?
 
 
kosmo520 



Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 13



Wysłany: Czw Paź 22, 2015 20:00   

No to tak jutro zacznę od sprawdzenia iskry na przewodach.
Auto odpala na benzynie tzn powinno ^^ później przełącza się na gaz. Sprawdzę czy pompka podaje paliwo i ten filtr paliwa. Wezmę się jutro po obiedzie i dam znać. Dzięki za pomoc.
 
 
Victor1989 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 75
Skąd: Łask/Łódź



Wysłany: Czw Paź 22, 2015 21:51   

Przewody WN można łatwo sprawdzić... ale silnik musi pracować.
Podpowiem jak już uruchomisz R, bo nie ma innej możliwości.

Na odpalonym silniku, zgaś światła wszystkie, przygotuj wcześniej spryskiwacz z wodą (np. po płynie do mycia szyb) i popsikaj wodą przewody WN (zdejmij wcześniej ten plastik co osłania świece) i zobacz czy nie ma na kablach przebić. Widać ja świetnie po ciemku.

Co do palca to u mnie był pęknięty.

Ale sprawdź czy jest iskra i paliwo.

Czekamy na rozwój sytuacji :mrgreen:
 
 
kosmo520 



Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 13



Wysłany: Pon Paź 26, 2015 17:22   

Odkręciłem przewód z góry filtra paliwa. Po próbie odpalenia auta leci pionowy gruby strumień paliwa na 10cm. A więc pompa jest ok, nie wiem w jakim stanie jest filtr ;/

Następnie wziąłem się za iskrę. Po kolei wykręcałem każą świecę wkładałem do przewodu, przytykałem do karoserii. Końcówki świec są dosłownie czarne a więc koniecznie do wymiany jednak iskry były na każdej z nich.

Postanowiłem jeszcze raz przyjrzeć się kopułce. Odkręciłem ją i sama kopułka jak i jej styki wydają mi się w porządku. jednak nie potrafię samodzielnie ocenić w jakim stanie jest palec dlatego poniżej załączam zdjęcie. Postanowiłem potrzeć płaskim wkrętakiem styk palca wszystko zamontowałem i co najlepsze auto odpaliło za pierwszym razem i można powiedzieć, że od razu. Jednak tylko raz. Próbowałem odpalić je ponownie ze 3-4 razy i nic jednak teraz nie słychać samego rozrusznika tylko przy każdej próbie słychać, że silnik próbuje zaskakiwać jednak nie odpala. Przewodów jeszcze nie sprawdziłem.

Zdjęcie było zrobione przed potarciem wkrętakiem.






Ciąg dalszy. Kupiłem dzisiaj nową kopułkę, palec, przewody WN i świece i powróciłem do stanu pierwotnego czyli na zimnym odpala za 4-5 razem. po rozgrzaniu silnika odpala jak z salonu. W poniedziałek kupię nowy czujnik temperatury i zobaczymy bo wszystko na niego wskazuje.

[ Dodano: Pon Paź 26, 2015 17:22 ]
Odświeżam temat. Wymieniłem czujnik temperatury z innego Rovera znajomego i też nic to nie dało. Auto zaczyna odpalać za pierwszym razem dopiero jak się rozgrzeje a silnik dobrze pracuje tylko na gazie. Na filtr paliwa jeszcze czekam.

Jeszcze raz dla przypomnienia co jest w 100% ok.
-Pompka paliwa
-Kopułka wraz z palcem
-Przewody wn
-Świece
-Czujnik temperatury
-Pompka paliwa
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 27, 2015 14:38   

Sprawdź w jaki jest stanie przewód od map sensora który wychodzi z ECU.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
kosmo520 



Dołączył: 21 Paź 2015
Posty: 13



Wysłany: Sro Paź 28, 2015 09:30   

Rozwiązałem problem w 80% auto odpala już w miarę normalnie czyli za drugim razem. Przyczyną była nieszczelności redaktora albo wtrysków gazu przez co gdy auto stało ponad 5h zalewało się gazem. Zakręciłem zawór na butli wypaliłem reszta gazu i zostawiłem auto na benzynie dzięki czemu już odpala.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 400/45/MG ZS] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lut 18, 2011 21:07
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 45] Zimny silnik - nierówna praca
JurekW Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Nie Lip 24, 2016 09:00
JurekW
Brak nowych postów [R416Si + LPG] zimny silnik
lleewwyy Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Paź 31, 2012 20:35
truten23
Brak nowych postów [R45] Zimny silnik ciężko odpala
iwanicki07 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 19 Czw Lut 14, 2008 22:13
Senn
Brak nowych postów [R400] Zimny silnik na trasie - termostat?
s0ya Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Czw Lut 12, 2009 08:36
s0ya



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink