Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Czyszczenie lampy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Czyszczenie lampy
Autor Wiadomość
Cherman 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 214
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Lut 29, 2008 15:30   [R45] Czyszczenie lampy
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Jako, że zrobiło się nieco cieplej przymierzam się do czyszczenia reflektora. Co do demontażu, to wiem gdzie znaleźć wskazówki do zdjęcia zderzaka (choć przy 200 komuś odało sie ponoś tego uniknąć).

Moje wątpliwości dotyczą samej lampy. Otóz wg mnie jest w całkiem niezłym stanie poza samym lustre w jej wnętrzu. Jesli chodzi o szkło, to wydaje mi się, że jeśli możliwe byłoby rozłożenie jej na części, to szkło dałoby się doszorować (truszkę się jakby zmatowiło), ale lustro definitywnie nadaje się do wymiany - przez dostająćą się wilgoć pojawiły się na nim wykwity rdzy.

Czy zatem reflektor można rozebrać na czynniki pierwsze - osobno szkło i lustro? Czy można gdzieś dostać samo lustro (o tym czy lampa nadaje się na nasze drogi chyba decyduje szkło, prawda)? Czy ktoś kiedyś przeprowadzał podobny zabieg u siebie?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Sty 03, 2011 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 29, 2008 15:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10896
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Lut 29, 2008 16:41   

ZTCP to był co najmniej jeden taki przypadek tylko chyba ktoś wymieniał odbłyśnik na angielski w R600, nie wiem tylko na ile to opłacalna robota :???:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Wazzabii 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Piła/Poznań



Wysłany: Pią Lut 29, 2008 23:42   

jak cos to ja mam lustro lewe do R400 ze zbitego reflektora,
w R400 o przydatnosci reflektora swiadczy plastikowa szybka wewnatrz reflektora, ponieważ to ona załamuje światło, nie wiem jak jest w R45
 
 
 
Cherman 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 214
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Mar 01, 2008 18:58   

A jesli nie trzeba nic wyniemiać? Chodzi mi o to, że na przeglądzie facet mi powiedział, że światło jest ok... to znaczy efekt świecenia, ale przydałoby się wymienić lampę (choć wymogi techniczne spełnia) na pierwszy rzut oka jest jakby brudna od środka. Na moje oko, to jeśli dałoby się rozebrać lampę, wyczyścić klosz od środka (bo jest jakby przymglony) i może w jakiś sposób zregenerować lustro, które jest w śordku to może wszystko by było jak należy. mój problem polega na tym, że lampa jest nieszczelna i wilgoć się w niej zbiera podczas niesprzyjającej aury.

Czy więc reflektor da się zdemontowac w taki sposób? Nie jestem w stanie dokładnie ocenić stanu lustra w środku. Ma jakieś ciemne plamki - nie wiem, czy to rdza, czy zwyczajnie brud powstały na skutek nieszczelności. Tego jednak bez rozebrania sięnie dowiem - tylko jak to zrobic?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
grincz1 



Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 3



Wysłany: Wto Sty 27, 2015 01:02   Zanieczyszczenia w reflektorze

Proszę pilnie o odpowiedż jak rozpoznać lampę lewą europa od angielskiej?. Pewien burak bo inaczej nie można takiego nazwać sprzedał mi komplet części w tym lampę z resztą fatalnie zanieczyszczoną w oborze ją trzymał czy jak pełno w niej paprochów i ususzonych owadów(na zdjęciach wyglądała ładnie) poza tym kusz wewnątrz aż kusi aby nalać tam wody cieplej z jakimś roztworem jak tu ktoś już opisywał z cifem i potrząsać. Proszę o pomoc po pierwsze :P o czym rozpoznać europejską wersję lampy? dodam że na obudowie prócz innych napisów widnieje litera "L" oraz napis "made in UK" czy to oznacza że burak dodatkowo mnie oszukał a zarzekał się że to wersja europa? Dla mnie nie jest to jedno znaczne ze względu na rodzimy kraj pochodzenia Rovera ....... Może jeszcze jak by ktoś poradził jak wyczyścić te zanieczyszczenia w 45 występują plastikowe zaczepy boję się ich połamać? Poza tym zdążyłem przeczytać że klosz z obudową jest sklejony dodatkowo jakimś kitem więc dodatkowe utrudnienie .Może więc ktoś zna odpowież na te dwa pytania??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZS] Czyszczenie przepływomierza
bad_gs Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pią Sie 30, 2013 18:21
marcinZG
Brak nowych postów [R45] Czyszczenie przepustnicy - akumulator
Rov45 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pią Gru 18, 2015 10:24
Rov45
Brak nowych postów [R45] Demontaż reflektora - czyszczenie
Excalibue Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Mar 29, 2017 13:20
iktorn73
Brak nowych postów [R420] Czyszczenie przepływki
czy robic??
lukasz17 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Nie Kwi 26, 2009 17:19
lukasz17
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R414Si] Czyszczenie dmuchawy!
harnas_007 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pon Wrz 17, 2012 09:01
Adrian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink