Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 214] Dorobienie kluczyka i pilota
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 214] Dorobienie kluczyka i pilota

do popsiadazy Rowerków z Poznania!!
Autor Wiadomość
bad_boy 



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 16
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Mar 11, 2008 21:53   [R 214] Dorobienie kluczyka i pilota

Koledzy powiedzcie mi gdzie dorobie kluczyk do rowera 214 gdych w punktach dorabiania kluczy nie są wstanie mi dorobic gdyz sam kluczyk nie ma immobilizera ale a zwykłym dorobionym nie odpale auta!!I tak samo gdzie kupujecie cześci bo musiałbym pare rzeczy w moim autku powymienia!!
Ostatnio zmieniony przez piter34 Pią Mar 14, 2008 12:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 11, 2008 21:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Mar 11, 2008 22:13   

bad_boy napisał/a:
sam kluczyk nie ma immobilizera ale a zwykłym dorobionym nie odpale auta
Skoro nie ma immobilisera to dlaczego masz nie odpalić? Surowe kluczyki dostępne są na www.tomateam.pl . Możesz też zapytać forumowicza przemo285 (jest z Poznania i pewnie też ma taki kluczyk w sprzedaży).
bad_boy napisał/a:
I tak samo gdzie kupujecie cześci bo musiałbym pare rzeczy w moim autku powymienia!!
Większość części dostępna jest w każdym dobrym motoryzacyjnym, intercarsie, fot'cie itd, a jeżeli tam ich nie znajdziesz to www.tomateam.pl , v12.com.pl , u przemo285 i pewnie jeszcze w kilku innych miejscach.
 
 
bad_boy 



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 16
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Mar 11, 2008 22:24   

Z tym immobilizerem to jest tak ze jak otworze dzwi z pilota lub orginalnym kluczykiem to wszystko jest ok i odpalam natomiast jak otwieram dzwi nie zpolota tylko orginalnym kluczykiem to juz nie odpale auta tylko po chwili pika cos mi w aucie ale jak otworze dzwi pilotem to odpale tym dorobionym kluczykiem!!I teraz o co w tym chodzi!!bo chcialbym kluczyk z kturego odpale samochód w każdej chwili???
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Mar 11, 2008 22:30   

bad_boy napisał/a:
jak otworze dzwi z pilota lub orginalnym kluczykiem to wszystko jest ok i odpalam natomiast jak otwieram dzwi nie zpolota tylko orginalnym kluczykiem to juz nie odpale auta
Trochę namieszałeś, ale rozumiem o co chodzi. Immobiliser masz aktywowany z pilota i kluczyk nie ma tu nic do gadania. Zatem kwestia jest pewnie taka, że masz jeden kluczyk i jeden pilot a chciałbyś mieć dwa komplety, które w pełni będą funkcjonować. Skontaktuj się z forumowiczem przemo285 - napisz mu priva lub maila i na pewno będzie Ci w stanie pomóc. Kluczyk dorobisz, a Przemo sprzeda Ci i zaprogramuje drugiego pilota i przy okazji odczyta pewnie awaryjny kod immobilisera. Zatem do dzieła :)
 
 
dominikgr 




Dołączył: 19 Cze 2007
Posty: 99
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Mar 12, 2008 10:41   

Hey
Z tym kluczykiem to jest tak:
Kluczyk dorobisz w jakims punkcie z kluczami. Tyle ze ten punkt z kluczami musi mieć odpowiedni surowy klucz, nie musi być oczywiście ten piękny oryginalny łamany. Ja znalazłem tyle, że w Gorzowie Wlkp. (choć jestem z Ponzania) identyczny jak ten Roverowy tyle, że bez łamania. Ale jak przejdziesz się po paru ludkach którzy dorabiają klucze to na pewno coś znajdziesz.
Jak już masz klucz to imobilaizer możesz wyłączyć tylko kluczykiem. Służy do tego kod który powinieneś dostać od kogoś od kogo kupowałeś samochód. 4 albo 5 cyfrowy. Instrukcja wyłączania immo za pomocą tego kodu znajdziesz w Ravie (typu przekrec dziesiec razy w lewo w prawo :)) .
A jak chcesz sobie oszczędzić kręcenia kluczykiem to jeszcze pilota dorób sobie na forum znajdziesz ludzi którzy dorabiają piloty
Pzdr
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Mar 12, 2008 10:50   

Cytat:
Jak już masz klucz to imobilaizer możesz wyłączyć tylko kluczykiem.


tzn. kluczykiem wyłączasz go awaryjnie (procedura jest na www.roverki.pl) a normalnie do wyłączania immo jest pilot który jednocześnie otwiera auto, dezaktywuje alarm i wyłacza immo. Jesli w ciągu jakiegoś czasu po otwarciu auta go nie odpalisz, to immo automatycznie się aktywuje i
a) w autach do roku modelowego 97 (chyba) trzeba nacisnąć ponownie dowolny guzik pilota (jeśli masz przekręconą stacyjkę) - jest to tzw. immo aktywne
b) w autach po roku modelowym 97 (chyba) obecnosć pilota przy stacyjce automatycznie obblokowuje immo (jest tam umieszczona pętla indukcyjna) - jest to tzw. immo pasywne

tak więc jeśli masz jeden komplet (pilot + kluczyk) to jak już wyżej napisane potrzebujesz dorobić zwykły kluczyk + dokupić i zaprogramować drugi pilot. Inaczej się nie da (jeśli chcesz zachoważ orginalny system, co zreszta polecam, bo jest dobrze zrobiony) U przemo285 lub PHJOWI dosytaniesz i pilota i odrazu programowanie o kodzie immo nie wspominam :P Przypominam, że podczas programowania niezbędne są oba piloty.

howgh :P
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Mar 14, 2008 12:50   

Brt napisał/a:
a) w autach do roku modelowego 97 (chyba) t

Kiedyś dokładnie opisałem to tutaj, łącznie z nr VIN.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
bad_boy 



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 16
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 10:54   

ok dzi ęki ale najgorsze ze nie moge dosta nawet surowego kluczyka który by pasował!!
 
 
 
Lukaszn2006 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 198
Skąd: Strzyżów



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 11:16   

Nawet w TESCO kumpel na moich oczach dorabiał kluczyk do 200. Ja sam dorabiałem w takim małym zakładzie u kolesia, który dorabia klucze ... jest to 5 minut roboty, a jak nie mają surowego, to zamawiają i na drugi dzień już jest, u mnie był to koszt około 20 zł. (Klucz surowy + dorobienie). Z pilotem to już inna historia, no i mniej jest miejsc programujących piloty niż dorabiających kluczyki ... niestety :(
_________________
KCNBM :*
 
 
 
bad_boy 



Dołączył: 10 Mar 2008
Posty: 16
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 11:51   

no tak to iwem ze dorobią ale nie współpracują z imobilajzerem bo juz se taki dorobiłem nie nie moge odpali auta jest wszystko wyzej napisane!!!!
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 12:31   

przecież zostało Ci wytłumaczone, że NIE MA KLUCZYKÓW Z IMMO W R200. Musisz mieć kluczyk + PILOT. Czytamy ze zrozumieniem :||
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
tolik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 157
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 14:28   

bad_boy, możesz nie zamykać auta,(drzwi możesz zatrzasnąć ) wówczas immo się nie aktywuje i pilot będzie zbędny :mrgreen:
_________________
...pędzą konie po betonie w szarej mgle...
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Mar 16, 2008 22:29   

tolik napisał/a:
bad_boy, możesz nie zamykać auta,(drzwi możesz zatrzasnąć ) wówczas immo się nie aktywuje i pilot będzie zbędny :mrgreen:

a właśnie że się aktywuje :razz:
żeby się nie aktywowało, to po wyłączeniu zapłonu trzeba nie otwierać drzwi kierowcy :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
tolik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 157
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pon Mar 17, 2008 00:11   

... w moim aucie jak nie użyję pilota to immo się nie aktywuje... :lol:
_________________
...pędzą konie po betonie w szarej mgle...
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Mar 17, 2008 00:43   

aktywuje się aktywuje... po 30 sekundach po wyłączeniu zapłonu i otwarciu drzwi kierowcy ;)
tylko jeśli masz pasywne immo to nie musisz wciskać guzika ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
tolik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 157
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pon Mar 17, 2008 00:55   

:shock: ...wyłączam silnik - wychodze z samochodu i zamykam go w garażu.Na drugi dzień mogę go odpalić samym kluczykiem nawet zostawiając pilot w domu - sprawdziłem to - no to aktywuje się czy nie? :shock:
_________________
...pędzą konie po betonie w szarej mgle...
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Mar 17, 2008 01:13   

wg instrukcji nie powinieneś wówczas uruchomić samochodu... :(
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Mar 17, 2008 08:25   

tolik napisał/a:
no to aktywuje się czy nie?

A masz je czynne w ogóle ??
Zamknij pilotem, otwórz kluczykiem i spróbuj odpalić ;) (tylko pilota zostaw w domu :P )
 
 
tolik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 157
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pon Mar 17, 2008 09:49   

...zamykam pilotem - otwieram pilotem...wsiadam do auta i jeśli w ciągu 30 sekund nie odpalę silnika to po włożeniu kluczyka do stacyjki i próbie odpalenia słyszę ...pik...pik...pik.-naciskam wówczas którykolwiek przycisk pilota ...pikanie ustaje i silnik odpalam... :>
_________________
...pędzą konie po betonie w szarej mgle...
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Pon Mar 17, 2008 18:00   

Musi być przeróbka. Normalnie musi się akywować. :roll:
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200] Dorobienie kluczyka i pilota
Korczus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Lip 16, 2008 18:56
pietro
Brak nowych postów [214i] Dorobienie kluczyka.
kris2828 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Paź 11, 2011 15:45
kris2828
Brak nowych postów [R200] Dorobienie Pilota
michu084 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Mar 02, 2015 20:03
michu084
Brak nowych postów [R 214 Si] Dorobienie pilota plus niedziałający zamek.
Krystian1982 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Nie Mar 13, 2011 21:57
Krystian1982
Brak nowych postów [25 2,0iDT 2001] dorobienie pilota
kamill1 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Maj 17, 2010 14:24
Mariusz418



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink