Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Szum z prawej strony silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Szum z prawej strony silnika
Autor Wiadomość
Jacek36 



Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Mar 04, 2008 10:20   [R75] Szum z prawej strony silnika
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Jako nowy Roverzysta witam serdecznie wszystkie koleżanki i wszystkich kolegów!!! Na wstępie chcę powiedzieć, że dopiero teraz wiem że mam samochód. Mam prawo jazdy od 18 lat ale teraz dopiero cieszę sie z jazdy jak wtedy kiedy zaczynałem .
Prosze o nastepujacą poradę. Mam auto jak w temacie, motor pracuje idealnie, jednak od pewnego czasu słychać szum z prawej strony silnika (tam gdzie znajduje się alternator i pompa wspomagania. Na wolnych obrotach jest on prawie nie słyszalny, wzmaga sie dopiero przy wyższych obrotach. Stan płynu do wspomagania jest ok (zgodnie z instrukcją) przy skręconym na max kole kierownicy nie wzmaga sie. Co to może być??
Może łożysko przy alternatorze, może rozrząd (łańcuch) sam nie wiem. Pisze, bo moze ktoś już sie z tym spotkał. Bardzo prosze o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 22, 2010 19:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 04, 2008 10:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
String 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Wto Mar 04, 2008 10:48   

Nie znam sie na 75kach ale - jak kondycja paska? I nie wiem jak u Ciebie (nie znam silnika) ale ja bym uważne przyjrzał się napinaczowi paska wielorowkowego (jesli takowy jest) :mrgreen: :mrgreen: Przynajmniej u mnie zacząłbym od tego - oczywiście nasze silniki sie różnią znacznie :twisted: :twisted:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Jacek36 



Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Mar 04, 2008 13:38   

Dzieki za informacje sprawdzę pasek i napinacze, bo są chyba dwa w 2,0 cdt o ile sie orietuję
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Mar 04, 2008 14:18   

w R75CDT masz łańcuch rozrządu ;) obejrzyj tylko pasek/paski od osprzetu silnika ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
matrix215 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 49
Skąd: Lubin



Wysłany: Wto Mar 04, 2008 14:30   

Jacek36 u mnie też szumiało na początku i też myślałem że to rolka napinacza albo pasek. Okazało się że faktycznie było do wymiany jedno i drugie. Ale to nie wszystko było także padnięte koło pasowe.
 
 
lamer 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Zachodniopomorskie



Wysłany: Wto Mar 04, 2008 14:40   

Brt napisał/a:
w R75CDT masz łańcuch rozrządu ;) obejrzyj tylko pasek/paski od osprzetu silnika ;)

Ale przecież string pisał o pasku wielorowkowym...
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 04, 2008 15:10   

matrix215 napisał/a:
Jacek36 u mnie też szumiało na początku i też myślałem że to rolka napinacza albo pasek. Okazało się że faktycznie było do wymiany jedno i drugie. Ale to nie wszystko było także padnięte koło pasowe.


Aua..jak sie orientowałem to koło pasowe ine jest juz takim tanim elementem do wymiany...wspólczuje.
Ja to mam taki tylko mały dylemacik, bo przetrzepuje siec i niewiele jest miejsc gdzie mozna od reki coś do R75 dostać :(
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Mar 04, 2008 15:28   

Rozrząd, jest do wykluczenia, ponieważ on by trzaskał. Raczej tak jak radzili wcześniej. Sprawdziłbym pasek osprzętu silnika i napinacz(moim zdaniem najprawdopodobniej on jest winowajcą).
 
 
 
Jacek36 



Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Mar 04, 2008 18:21   

Dzieki wszystkim za poradę wymienię napinacz i pasek. czy ktoś moze wie gdzie mozna kupic w okolicy Bydgoszczy a jak nie to moze przez internet??
 
 
lamer 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Zachodniopomorskie



Wysłany: Wto Mar 04, 2008 18:35   

FOTA?
 
 
Jacek36 



Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 4
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Mar 04, 2008 21:29   

Dzieki znalazłem w Katalogu Intercars, cenowo nie jest aż tak zle rolka napinajaca, zwrotna + pasek ok 230 zł

Pozdrawiam
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Mar 04, 2008 22:24   

www.tomateam.pl :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Olo12 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 157
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Sro Mar 05, 2008 07:13   

Jedno pytanie czy z prawej strony jak siedzisz w samochodzie czy jak stoisz przed maska?
Bo raz ktoś tak pisał że z prawejstrony a szumiało webasto..
A ogólnie to tez może byc koło pasowe ale przy umierającym kole pasowym nie jest szum lecz metaliczny dzwięk
 
 
matrix215 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 49
Skąd: Lubin



Wysłany: Sro Mar 05, 2008 08:12   

Olo12 napisał/a:
A ogólnie to tez może byc koło pasowe ale przy umierającym kole pasowym nie jest szum lecz metaliczny dzwięk


Olo12 U mnie koło pasowe podczas ściągania rozleciało się na dwie części i nie było metalicznego dźwięku. Tylko szumiało.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Mar 05, 2008 14:06   

Olo12, Przeczytaj dokładnie pierwszy post kolegiJacek36, :wink:
 
 
 
buccaneer 



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 12
Skąd: kuj-pom



Wysłany: Pon Paź 04, 2010 13:18   

Witam,

odgrzeje ten temat trochę ... gdyż na parkingu przywitał mnie dziwny dźwięk przy skręcie kierownicy czy to w prawo czy to w lewo - trudno mi go określić ale mam nadzieje, że "zgrzyt" dobrze to odda.
Dodatkowo po podniesieniu maski z okolic alternatora dobiega właśnie taki metaliczny dźwięk - szukając po tym forum większość postów wskazuje na koło pasowe - tylko że zawsze dotyczyło to R75 w wersji CDT - ja mam benzyniaka 2,5 V6.
Czy to koło pasowe to dolegliwość tylko diselków, czy mogło i mnie trafić (przepraszam, ale z mechaniki pojazdowej to świeżak ze mnie jak się patrzy :( )

A wracając do "zgrzytów" przy kręceniu kierownicą to pewnie pompka wspomagania, tak?
Opłaca się wstawiać używkę? mają one jakąś kilometrówkę, po której tak czy tak poleci?

I teraz pytanie, mogę z tym zestawem objawów jechać ~10 km do mechanika?
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Paź 04, 2010 14:03   

buccaneer napisał/a:
gdyż na parkingu przywitał mnie dziwny dźwięk przy skręcie kierownicy czy to w prawo czy to w lewo - trudno mi go określić ale mam nadzieje, że "zgrzyt" dobrze to odda.
Może być pompa wspomagania, przekładnia kierownicza lub rolka napinająca. Najlepiej ściągnąć pasek i pokręcić ręką każdym z elementów z osobna. Czy zgrzyty są tylko na uruchomionym silniku?
buccaneer napisał/a:
szukając po tym forum większość postów wskazuje na koło pasowe - tylko że zawsze dotyczyło to R75 w wersji CDT - ja mam benzyniaka 2,5 V6.
Czy to koło pasowe to dolegliwość tylko diselków, czy mogło i mnie trafić (przepraszam, ale z mechaniki pojazdowej to świeżak ze mnie jak się patrzy )
W silnikach benzynowych występuje zwykłe koło pasowe - bez gumowego tłumika drgań i ono uszkadza się bardzo rzadko.
buccaneer napisał/a:
A wracając do "zgrzytów" przy kręceniu kierownicą to pewnie pompka wspomagania, tak?
Na początek sprawdź poziom płynu w zbiorniczku wspomagania.
buccaneer napisał/a:
I teraz pytanie, mogę z tym zestawem objawów jechać ~10 km do mechanika?
Nikt tego Ci nie powie. Musisz zadecydować sam. Możesz dojechać i możesz nie dojechać.
 
 
buccaneer 



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 12
Skąd: kuj-pom



Wysłany: Wto Paź 05, 2010 13:26   

apples napisał/a:
buccaneer napisał/a:
gdyż na parkingu przywitał mnie dziwny dźwięk przy skręcie kierownicy czy to w prawo czy to w lewo - trudno mi go określić ale mam nadzieje, że "zgrzyt" dobrze to odda.
Może być pompa wspomagania, przekładnia kierownicza lub rolka napinająca. Najlepiej ściągnąć pasek i pokręcić ręką każdym z elementów z osobna. Czy zgrzyty są tylko na uruchomionym silniku?

tak, przy uruchomionym silniku
apples napisał/a:
buccaneer napisał/a:
A wracając do "zgrzytów" przy kręceniu kierownicą to pewnie pompka wspomagania, tak?
Na początek sprawdź poziom płynu w zbiorniczku wspomagania.

płynu jest ponad połowa zbiorniczka
apples napisał/a:
buccaneer napisał/a:
I teraz pytanie, mogę z tym zestawem objawów jechać ~10 km do mechanika?
Nikt tego Ci nie powie. Musisz zadecydować sam. Możesz dojechać i możesz nie dojechać.

no tak, jutro jade do mechanika ... z dusza na ramieniu, ale pojade ...

dzieki

[ Dodano: Wto Paź 05, 2010 13:13 ]
jednak pompa wspomagania :(
warto bawić się w używki? czy raczej to jest nieopłacalne i lepiej od razu wstawić nową?
wiadomo jaką tak +/- żywotność ma taka pompa?

w intercars za nową Laubera chcą 850zl, nie wiem jak to ma się do pozostałych cen, bo na tomateam.pl nie ma pomp dla 2.5 V6, a na allegro tylko używki ...

z góry dzięki za odpowiedzi/porady
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] "warczenie"z prawej strony silnika
Daro0 Rover serii 75, MG ZT 20 Czw Lut 12, 2015 20:48
Daro0
Brak nowych postów [R75] Szum powietrza od strony kierowcy
wkornas Rover serii 75, MG ZT 12 Sob Lut 06, 2016 18:11
wkornas
Brak nowych postów [ZT / R75] Mega szum z rpawej strony auta
j0zek Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Mar 27, 2015 20:10
j0zek
Brak nowych postów [r75] stukow z prawej strony ciag dalszy
krzysiek_551166 Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Lip 06, 2014 00:11
wschodni
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Stukanie przedniego zawieszenia z prawej strony :(
falko29 Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Sty 11, 2013 21:37
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink