Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Termostat?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Termostat?
Autor Wiadomość
color 



Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 17
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Lut 17, 2008 20:39   [R600] Termostat?
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam,

Pisałem tydzień temu o spadającej temperaturze na wskaźniku. Proponowana przez Was diagnoza - termostat. I zakładam, że się nie mylicie.
Dziś zauważyłem zbieżność spadku temperatury i... braku sygnału w radiu :) mnie też to dziwi..
Czy istnieje jakieś wytłumaczenie tego zjawiska?
Od pewnego czasu nie mogłem złapać żadnej stacji, zakładałem, że wina w antenie (nie działa automat, więc kiedyś ręcznie ją schowałem i od tego się zaczęło). Radio się włącza i jest szum, raz po włożeniu kluczyka do stacyjki pograło kilkanaście sekund i znowu straciło sygnał.
Dziś na trasie 60 km, silnik nie osiągnął normowej temperaturym (radio nie działało), w drodze powrotnej po 59 km, byłem już w Wawie (inf. dla podtrzymania wiarygodności zepsutego termostatu: mniejsze prędkości, mniejsze chłodzenie silnika) temperatura wzrosła do normy i radio złapało sygnał. Czy możliwe jest, by wzmocnienie sygnału radia było związane z elektryką od układu chłodzenia silnika i nagrzewnica?
Czy to sprawa dla Skali i Moldera, czy zbieg okoliczności.. ;) ?

PS. Dla wiarygodności zalożeń. Tydzień temu 120 km w jedną stronę teperatura cacy, cieplutko w środku, muzyczka w tle, w drodze powrotnej nie miałem sygnału radiowego, w samochodzie zima i wskaźnik temperatury na minimum.

Radio jak pisałem włącza się, tylko nie łapie sygnału.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Sty 22, 2011 13:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 17, 2008 20:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
String 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Nie Lut 17, 2008 22:08   

Ktoś Ci chyba zaraz coś ogoli (i nie będzie to głowa :hahaha: ) za rozpoczynanie nowego wątku w zasadzie dotyczącego tego samego.

Ja na Twoim miejscu zacząłbym od wymiany wspomnianego termostatu, a dopiero później dopatrywał się związków przyczynowo-skutkowych z niegraniem muzyczki z radia :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
color 



Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 17
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lut 19, 2008 15:28   

Dobra Panowie,
Termostat zamówiony, czy to pomoże przekonamy się w zależności od dostawy towaru przez Tomiego i mechanika, który to wymieni.
Ale żeby zaspokoić ciekawość wyznawców mojej teorii (mam nadzieje, że prócz mnie jest jeszcze ktoś, kto otwarty jest na zjawiska paranormalne w naszych pojazdach :shock: ) podam kolejny przykład z dnia dzisiejszego.
Uruchamiam silnik, włączam radio, pięknie buczy radyjko, po 10 minutach silniczek osiąga nominalna temperaturkę. Pół godziny postoju, potem odpalam, temperatura powyżej minimum, radyjko gra, w miare czasu temperaturka rośnie, jadę czepiąc przyjemność z nadmuchu ciepłego powietrza i Antyradia.

Wczoraj jakieś 60 km drogi, brak muzyki, zimno.

No weście się i rozkmincie to inaczej :/
Może jakieś zwarcie sie robi czy inny pierun.

[ Dodano: Pią Lut 22, 2008 14:26 ]
Witam,
Kolejne wpisy do dziennika :roll:
Wczoraj i dziś temperatura na wskaźniku w normie, nagrzwenica działa, radio różnie, ni z tego ni z owege przestaje lub zaczyna grać. Doszedł nowy element, który mnie bardziej zaniepokoił.
Na zimnym silniku (na początku jazdy) po naciśnięciu gazu samochód zwalnia, jakbym hamował. Muszę wtedy puścić gaz i nacisnąć znowu, wtedy reaguje. Dziś zdarzyło się to około 8 razy, na biegach 1, 2 i 3. Po rozgrzaniu silnika zjawisko nie występuje.
:roll: co to może być?
 
 
mcfaco 




Dołączył: 17 Sty 2008
Posty: 15
Skąd: wielkopolska



Wysłany: Sob Lut 23, 2008 00:16   

WItam. Co do radyjka to moim zdaniem masz je jakos uszkodzone i to sie niema nic do termostatu- wymień radio na inne i załoze sie ze problem zniknie i bedzie oki. Ewentualnie radyjko moze Ci świrowac jesli np wchodzisz do zimnego dosc znacznie auta i właczasz od razu ostre ogrzewanie... moze skraplac sie wówczas w radiu woda a to powodowac jego "wariowanie". W tedy najlepiej odczekac troche czasu np ok15minut i potem właczyc radio a nie od razu.
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sob Lut 23, 2008 01:17   

Cytat:
[ Dodano: Pią Lut 22, 2008 14:26 ]
Witam,
Kolejne wpisy do dziennika :roll:
Wczoraj i dziś temperatura na wskaźniku w normie, nagrzwenica działa, radio różnie, ni z tego ni z owege przestaje lub zaczyna grać. Doszedł nowy element, który mnie bardziej zaniepokoił.
Na zimnym silniku (na początku jazdy) po naciśnięciu gazu samochód zwalnia, jakbym hamował. Muszę wtedy puścić gaz i nacisnąć znowu, wtedy reaguje. Dziś zdarzyło się to około 8 razy, na biegach 1, 2 i 3. Po rozgrzaniu silnika zjawisko nie występuje.
:roll: co to może być?


Przepływka... Odepnij wtyczka tóż za filtrem powietrza jest taka z czterema kabelkami, jeśli bez niej sytuacja się poprawi znaczy się że przepływka do wymiana.
Co do radia sprawdź czy nie masz bezpiecznika jakiegoś ''łatanego'' pod maską, w kokpicie i z tyłu radia bo może go zrywać...
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Lut 23, 2008 10:57   

A czy przy tym niereagowaniu na gaz zapala się kontrolka silnika? Odczytaj najpierw błędy komputera, procedurę znajdziesz na stronie klubowej w dziale "porady na temat eksploatacji".
 
 
color 



Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 17
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Lut 23, 2008 18:59   

thef napisał/a:
A czy przy tym niereagowaniu na gaz zapala się kontrolka silnika?


Nie zauważyłem, żeby się świeciła, choć przyznam, że uwagi nad tym nie skupiałem, poobserwuję.

Po wczorajszym wyjęciu radia i sprawdzaniu przwodów (organoleptycznym), radio przestało dawać oznaki życia, i zapalniczka nie grzeje, tylko świeci.
Chyba trzeba pojechać do elektryka.
Możecie kogoś polecić z Warszawy?

Zapomniałem dodać, że dziś problemów z gazem nie było.
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sob Lut 23, 2008 20:47   

Sprawdz bezpiecznik pod maska podpisany clock-radio-antenna bodajze
 
 
 
color 



Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 17
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lut 25, 2008 16:01   

Proszejawas od czasu kiedy radyjko i zapalniczka nie reaguje wogóle, problemu z temperatura silnika i z gazem nie ma. Może to zbieg okoliczności, ale na razie odwołałem wizyte u mechanika (ws. wymiany termostatu) i obserwuję, zacznę od elektryki.

Powtórze pytanie, czy możecie polecić jakiegoś elektryka z Wawy?
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pon Lut 25, 2008 20:45   

Zapraszam do siebie... W warunkach domowych mogę zajrzeć co jest nie tak...
 
 
 
_Mucha_ 




Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Lut 25, 2008 21:24   

nie masz problemów z rozładowyjącym sie akumulatorem?
Może to jakieś zwarcie
_________________
Pozdrawiam
 
 
 
color 



Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 17
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lut 25, 2008 22:18   

_Mucha_ napisał/a:
nie masz problemów z rozładowyjącym sie akumulatorem?
Może to jakieś zwarcie

Pojazd mam od miesiąca, odpala jak każdy rover, światła świecą, na stacji określili stan kwalifikujący się do wymiany, ale "niemusowy".
Też podejrzewam jakieś zgrzyty elektronowe.

[ Dodano: Pon Lut 25, 2008 22:20 ]
NEOSSS napisał/a:
Zapraszam do siebie... W warunkach domowych mogę zajrzeć co jest nie tak...

Dzięki, połączylibyśmy to nawet z kierunkowskazem, no ale niemożność czasowa wyjazdów w tym tygodniu ogranicza mnie do Wawy.
 
 
gajowy 




Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 55
Skąd: Suwałki



Wysłany: Sro Lut 27, 2008 16:56   [Rover 600 2.0Si 98. LPG]

A ja ma troszkę inne pytanko. Mianowcie wskazówka od temp. raz mi rosła raz spadała do normalnego stanu, zauważyłem że dolny przewód idący z chłodnicy do termostatu jest zimny więc diagnoza prosta - termstat jest walnięty. Pojechałem do mechanika który stwierdził też że układ jest zapowietrzony a powodów może być kilka. Sluchajcie, wymieniłem dziś termostat, zalałem nowy płyn i wiecie co auto jak nowe, tzn obroty nie falują nie szarpie przy jechaniu na wolnych obrotach. Czy możlwe jest żeby zapowietrzony układ chłodzenia i walnięty termostat miał wpływ na wolne obroty?? Jak na razie mi nie falują ku mojej radości. {Pozdro.
_________________
gajowy
 
 
 
color 



Dołączył: 01 Lut 2008
Posty: 17
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Mar 07, 2008 00:09   

Witajcie po przerwie.

Wymieniłem termostat i czerpię przyjemność z jazdy w cieple :lol:
Co do reakcji na gaz. Podjechałem do warsztatu z kompem. Komp wykrył błąd - czujnik hamowania (ten odcinający paliwo). Orientujecie się gdzie i za ile można cuś takiego nabyć?
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Mar 13, 2008 10:46   

color napisał/a:
Komp wykrył błąd - czujnik hamowania (ten odcinający paliwo). Orientujecie się gdzie i za ile można cuś takiego nabyć?

Pytaj w www.tomateam.pl i szukaj z anglików/rozbitków na allegro.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Gdzie jest termostat?
TipToe Rover serii 600, Honda Accord 4 Wto Cze 05, 2007 06:55
TipToe
Brak nowych postów [r600] 2.0 ti gdzie znajduje sie termostat
skorpion Rover serii 600, Honda Accord 8 Pią Wrz 25, 2015 19:13
skorpion
Brak nowych postów [R620] Termostat
karolkos Rover serii 600, Honda Accord 6 Pią Paź 09, 2009 08:18
szoso
Brak nowych postów [R620] Termostat
siema977 Rover serii 600, Honda Accord 1 Nie Gru 06, 2009 20:02
Brt
Brak nowych postów [620ti] termostat
Undergrand Rover serii 600, Honda Accord 13 Sob Lis 09, 2013 17:25
thorm



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink