Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Pasek pompy wtryskowej, koło pompy wtryskowej
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Pasek pompy wtryskowej, koło pompy wtryskowej
Autor Wiadomość
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Mar 20, 2008 17:38   [R620] Pasek pompy wtryskowej, koło pompy wtryskowej
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam.
Jak mocno powinien być naciągnięty pasek napędzający pompę wtryskową? U mnie naciskając go od dołu (od strony gdzie nie ma rolki napinacza) jest jakieś 2 cm luzu. Na moje niewprawne oko i palce wydaje mi się, że jest troszkę tam za luźno. Czy ktoś zna jakieś odniesienia co do tego naciągu?
Druga sprawa. Naciskając na tenże pasek pomiędzy kołem zębatym pompy a rolka napinacza widać jak koło delikatnie się rusza. Sprawdzając je rękami, przy użyciu dość znacznej siły też wykazuje pewien zakres luzu. Czy tak ma być czy może nie powinno na tym kole być żadnego luzu?

Troszkę dodatkowych informacji ;)
Od jakiegoś czasu mam podejrzenia co do powolnego przestawiania się kąta wtrysku. Po wymianie głowicy i rozrządu byłem niezadowolony co do głośnej pracy silnika. Pan Midowicz wyregulował więc ten kąt, ale bardziej na słuch (do momentu aż byliśmy zadowoleni z odgłosów pracy silnika - delikatne opóźnianie kąta nie miało wpływu na wskazanie komputera (nie Bosch KTS), który ciągle pokazywał 2 stopnie). Wyjechałem z warsztatu i silniczek chodził cichutko i aksamitnie, moc ok no i w ogóle super hiper byłem zadowolony. Po jakimś czasie jednak zauważyłem, że zaczyna głośniej pracować. Będąc w Krakowie wstąpiłem na chwilkę do pana Midowicza, który miał mi dociągnąć śruby głowicy gdyby ewentualnie trochę osiadła. Przy okazji podpiął go pod ten co wcześniej komputer i o dziwo tym razem pokazał kąt wtrysku równy 4 stopnie. Niestety nie mieliśmy czasu na zabawę i tak zostało. Auto w zasadzie jeździ normalnie, pali świetnie, no tyle, że jest głośniejsze, może ciut moc spadła, no ale wiadomo jak to jest z odczuciami. Od jakiegoś czasu zaobserwowałem też spadek wolnych obrotów, ale o dziwo od wczoraj troszkę się znów podniosły i w tej chwili biorę to już na karb jakiegoś zabrudzenia w pompie lub wtryskach, zobaczymy. Po 10 kwietnia jadę do pana Midowicza i będziemy działać w tym temacie (obiecał nawet pożyczyć KTSa) ale czy ktoś z Was ma jakieś sugestie? Może pasek się naciągnął i kąt się przestawił? Może ten luz na kole pompy?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Sty 22, 2011 21:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 20, 2008 17:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mi_sza1 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 287
Skąd: Terespol



Wysłany: Czw Mar 20, 2008 20:25   

jak mi wymieniali rozrząd to ten pasek od pompy gościu "przekręcał " znaczy tak wykecał na sztorc, i tak niby ma byc naciagnięty zeby nie dało sie go wykecic o 90 stopni, ale zeby mało do tego brakowało. nie wiem skad wzial taki patent.
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Mar 20, 2008 20:27   

Cytat:
jak mi wymieniali rozrząd to ten pasek od pompy gościu "przekręcał " znaczy tak wykecał na sztorc, i tak niby ma byc naciagnięty zeby nie dało sie go wykecic o 90 stopni, ale zeby mało do tego brakowało. nie wiem skad wzial taki patent.
Taki patent jest przy pasku rozrządu więc może i przy tym od pompy ma być identycznie. No to u mnie chyba da się więcej niż 90 stopni.
 
 
rtoip24 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Cze 2007
Posty: 65
Skąd: okolice Krakowa



Wysłany: Nie Mar 23, 2008 02:48   

thef napisał/a:
Naciskając na tenże pasek pomiędzy kołem zębatym pompy a rolka napinacza widać jak koło delikatnie się rusza.


W moim R pasek jest naciągnięty na tyle mocno że opisane przez Ciebie zjawisko nie występuje -abo ja tego nie zauważam.
Z moich obserwacji oraz tego co wyczytałem w RAVE naciągnięcie paska pompy wymaga użycia klucza dynamometrycznego z końcówką 3/8 -najlepiej takiego działającego na zasadzie "drążka sprężystego", aby płynnie bez szarpania uzyskać wartość 6Nm. Klucz wkładamy w czworoboczny otwór w ramieniu napinacza, luzujemy śrubę wewnątrz rolki napinacza, kluczem dynamometrycznym dociskamy napinacz aż do uzyskania 6Nm i dokręcamy śrubę wewnątrz rolki momentem 44Nm.
W RAVE jest też mowa o specjalnym "narzędziu" -bolcu, którym należy zablokować koło pompy aby się przez przypadek nie obróciło. Myślę że da się go pominąć jeśli nie ściągamy paska, trzeba jedynie uważać żeby nie "przeskoczył".

Opis w RAVE nie jest obszerny. Mam nadzieję że dobrze go zrozumiałem i rozwinąłem, gdyż dopiero mam zamiar to sprawdzić w praktyce przy wymianie paska.
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Nie Mar 23, 2008 10:30   

zgodnie z opisem ze strony Motofakty.pl cytuję:
"Systematycznie trzeba sprawdzać napięcie paska, gdyż w dużej mierze od niego zależy trwałość paska. Prawidłowo napięty pasek powinien dać się ugiąć od 5 do 15 mm, mierząc w połowie odległości pomiędzy kołami pasowymi. Nie ma problemów z prawidłowym napięciem, gdy jest automatyczny napinacz, ponieważ odpowiednią wartość napięcia zapewnia sprężyna. Problemy mogą się pojawić przy ręcznym napinaniu."
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Mar 23, 2008 11:26   

Tylko, że to dotyczy paska klinowego, a ja pytam o pasek napędu pompy wtryskowej (czyli taki jak pasek rozrządu). Ma zarówno inną konstrukcję jak i zadanie. Systematyczne sprawdzanie jego naciągu to jednak lekki problem ;)
 
 
polly 




Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 20
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Kwi 13, 2008 22:15   

Witam, będąc przy temacie pasków rozrządu mam takie pytanko.
Czy ktos może wie ile zębów ma pasek rozrządu do R620 SDI ?
Mechanik powiedział mi, że są dwa rodzaje pasków (nie mylic z dwoma paskami- rozrząd i pompa) więc musi najpierw rozebrac stare paski aby zobaczyc który kupic. Nie chciałbym stracic autka na kilka dni więc może ktoś mi pomoze.

Pozdrawiam
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 16:49   

polly napisał/a:
więc musi najpierw rozebrac stare paski aby zobaczyc który kupic.

Hmm... Normalnie to powinno być tak, że mechanik dobiera odpowiedni pasek w porządnym sklepie podając nr VIN samochodu...
Jaki jest rocznik Twojego samochodu?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
polly 




Dołączył: 22 Mar 2008
Posty: 20
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 18:04   

1995

Zamówiłem już paski w sklepie Tomateam. Mam nadzieje że będą pasowac :)
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 23:44   

jak kupiłeś u Tomiego to raczej nie będzie problemu :cool:
a w ogóle to w serii L chyba nie było zmiany pasków :hmm:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 15:49   

są chyba dwie szerokości, ale to w póxniejszym terminie była zmiana (rok2000 chyba)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Pasek pompy wtryskowej
adekbp Rover serii 600, Honda Accord 1 Nie Paź 11, 2015 17:27
szoso
Brak nowych postów [R620] Spadający pasek z pompy wtryskowej
MarcinMasztakowski Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Wrz 06, 2010 19:55
Gość
Brak nowych postów [R620] Wyciek z pompy wtryskowej
Wycieki paliwa z pompy
lw123 Rover serii 600, Honda Accord 20 Czw Maj 21, 2009 19:27
lw123
Brak nowych postów [R620 SDi] schemat pompy wtryskowej
michal065 Rover serii 600, Honda Accord 3 Sob Paź 01, 2011 13:23
michal065
Brak nowych postów [R620] Wymiana pompy wtryskowej
Golab33 Rover serii 600, Honda Accord 7 Pon Kwi 07, 2008 23:38
thef



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink