Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420] Kontrolki licznik roverka z serii 400
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420] Kontrolki licznik roverka z serii 400

proszę o pomoc- to moje pierwsze autko z tej marki. :)
Autor Wiadomość
soba 



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 12
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Mar 25, 2008 22:27   [R420] Kontrolki licznik roverka z serii 400
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam,
niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem roverka 420 Si. Mam parę małych nieścisłości, których bynajmniej w zwykłym warsztacie nie potrafią mi wyjaśnić.

Otóż na zegarach (licznik) mojego autka pomiędzy prędkościomierzem a obrotomierzem widnieje podłużny pasek, coś jakby wyświetlacz. Jednak jak bliżej się przyjrzałem nic na nim nie widać. (Czy to nie jest czasem wyświetlacz od komputerka pokładowego, o ile autko takowy posiada). Pole to jest "martwe"

Kolejna sprawa tyczy się systemu ABS. Nie pali się kontrolka od takowego, system w ogóle najprawdopodobniej nie działa, lecz jest zamontowany w aucie. Co może być potencjalną przyczyną/ usterką?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sty 12, 2011 22:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 25, 2008 22:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10896
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Mar 26, 2008 10:47   

soba napisał/a:
Otóż na zegarach (licznik) mojego autka pomiędzy prędkościomierzem a obrotomierzem widnieje podłużny pasek, coś jakby wyświetlacz. Jednak jak bliżej się przyjrzałem nic na nim nie widać. (Czy to nie jest czasem wyświetlacz od komputerka pokładowego, o ile autko takowy posiada). Pole to jest "martwe"

to jest pole kontrolek skrzyni automatycznej (PRND12) ;)

soba napisał/a:
Kolejna sprawa tyczy się systemu ABS. Nie pali się kontrolka od takowego, system w ogóle najprawdopodobniej nie działa, lecz jest zamontowany w aucie. Co może być potencjalną przyczyną/ usterką?

żarówka działa??
jeśli żarówka jest ok a np ABS nie działa, to może ktoś wyjął bezpiecznik od niego bo się kontrolka świeciła....
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
soba 



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 12
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sro Mar 26, 2008 11:35   

Witam i dziękuję za powyższe objaśnienie.

Niestety ABS fizycznie nie działa (testowałem podczas jazdy), jeden z mechaników twierdzi, że to zgnity sterownik, ale jak patrze na pompę (gdzie przecież ów sterownik się znajduje) wygląda całkiem O.K. Rozumiem, że bezpieczniki znajdują się wyłącznie w tej ciemnej skrzynce zaraz z lewej strony (strona AKO) pod maską. Obawiam się jednak, czarnego scenariusza pompy, wtedy prosiłbym ewentualnie jeżeli ktoś zna o jakiś dobry link/ kontakt do firmy/ osoby, która sprawadza części do tych aut, będę szukał pompy ABS BOSCHA, 0 256 216 033 SRB 100 350.


W sumie to możesz mieć rację, co do bezpiecznika elektryki, podczas zapłonu na zegarach pali się tylko lampka od AKO/ ciśnienia oleju i SRSA. Reszta martwe.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Mar 26, 2008 13:01   

najpierw sprawdx czy rzeczywiście bezpiecznik nie jest wyjęty. Moze tylko któryś z czujników przy kołach jest death a ktoś "przezornie" wyjął od razu bezpiecznik. Warto też sprawdzić czy żaróweczka od kontrolki w zegarach jest OK. Powinna być też możliwość komputerowej diagnostyki ABSu. Wtedy już na 100% wyjdzie czy sterownik jest OK ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
soba 



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 12
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sro Mar 26, 2008 13:13   

Brt napisał/a:
najpierw sprawdx czy rzeczywiście bezpiecznik nie jest wyjęty. Moze tylko któryś z czujników przy kołach jest death a ktoś "przezornie" wyjął od razu bezpiecznik. Warto też sprawdzić czy żaróweczka od kontrolki w zegarach jest OK. Powinna być też możliwość komputerowej diagnostyki ABSu. Wtedy już na 100% wyjdzie czy sterownik jest OK ;)


Witam,

bezpieczników mam tyle, co kot napłakał (jakieś 6 sztuk) w miejscu, gdzie wydaje mi się, że być powinny- lewa strona auta, czarna skrzyneczka (nie mam jeszcze książki o tym pojeździe, a bezpieczniki są nieopisane....). Jeżeli znacie inne miejsce, gdzie mogą się ukrywać bezpieczniki od ABSu proszę o info. :)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Mar 26, 2008 13:19   

soba napisał/a:
nie mam jeszcze książki o tym pojeździe, a bezpieczniki są nieopisane....)


kliknij na link Techniczny FAQ z mojego podpisu i popatrz na pytanie nr 5 :]
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
danielsonicl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 206
Skąd: Złoty Stok



Wysłany: Sro Mar 26, 2008 18:24   

Witam bezpieczniki są za schowkiem dokumentów od strony kierowcy trzeba wyjąć schowek
 
 
soba 



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 12
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Sro Mar 26, 2008 20:50   

danielsonicl napisał/a:
Witam bezpieczniki są za schowkiem dokumentów od strony kierowcy trzeba wyjąć schowek


Witam,

jutro zobaczę co i jak z bezpiecznikami, z góry dzięki za pomoc, odnośnie postu powyższego (Brt), ściągnąłem sobie dokumentację, również dzięki! Będę badał ten temat sam, zanim pojadę do warsztatu. Z tymi różnie zawsze bywa, wymienią bezpiecznik a powiedzą, że połowa ABSu była rozwalona (miałem podobne przypadki jeszcze za czasów mojego starego Nissanka)....

Jeszcze jedno, bym zapomniał. :) Jak już na wstępie napisałem, słabo się znam na motoryzacji Roverkowej, na pulpicie (zegary) mam kontrolkę świecącą na żółto (coś jakby znak autostrady), do tego jest również przycisk niedaleko kierownicy. Czy to jest jakaś wersja tempomatu? Jeżeli tak, to mi też to nie działa. :)

P.S

Jeżeli znacie dobre serwisy/ warsztaty Roverków w Bydgoszczy będę wdzięczny za podanie ich adresów.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Mar 26, 2008 21:40   

soba napisał/a:
Czy to jest jakaś wersja tempomatu?

tak to tempomat :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10896
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Mar 26, 2008 21:53   

soba napisał/a:
Jeszcze jedno, bym zapomniał. :smile: Jak już na wstępie napisałem, słabo się znam na motoryzacji Roverkowej, na pulpicie (zegary) mam kontrolkę świecącą na żółto (coś jakby znak autostrady), do tego jest również przycisk niedaleko kierownicy. Czy to jest jakaś wersja tempomatu? Jeżeli tak, to mi też to nie działa. :smile:

z tym to najlepiej zerknąć do instrukcji, bo przypuszczam, że świecąca kontrolka oznacza mniej więcej tyle, ze tempomat jest gotowy do ustalenia prędkości i włączenia... i dopiero wtedy będzie działał ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Licznik
licznik nie pokazuje prędkości
ROVEREK420SI Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Lis 05, 2007 22:38
Paul
Brak nowych postów [R420] Brak kontrolki oleju
tipo22 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Mar 03, 2011 20:29
Tomi1
Brak nowych postów [r420] Licznik kilometrów przestał działać
haxigi Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pią Lis 30, 2012 18:06
haxigi
Brak nowych postów [R420] Oznaczenie serii
DEBEC Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 26 Nie Lip 08, 2007 21:54
piter34
Brak nowych postów [R420 SDi 98r.] Podobieństwo wyposażenia serii 400 i 45
DEBEC Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Sob Cze 13, 2015 19:45
daniel488



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink