Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wymiana szyby czołowej
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wymiana szyby czołowej
Autor Wiadomość
pawelnizi 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: Kwidzyn/Gdańsk



  Wysłany: Czw Mar 27, 2008 18:00   [R75] Wymiana szyby czołowej
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Postanowiłem zająć się odpryskami, które pojawiły się na przedniej szybie po podróżach po naszych "pięknych", polskich drogach. Koszt regeneracji to 70 zł za każdy odprysk.

Na szybie zliczyłem 4 odpryski, jeden z nich jest dość sporych rozmiarów i doszło w nim do delaminacji (rozdwojenia) warstwy szkła, w takim wypadku nie można zregenerować takiego uszkodzenia.

Stanąłem zatem przed decyzją montażu nowej szyby. Prędzej czy później i tak musiałbym to zrobić, odpryski ułożyły się w linii i istnieje duże prawdopodobieństwo, że szyba po prostu pęknie.

Ku mojemu zdziwieniu koszt szyby z montażem jest relatywnie niski: 380 zł, szyba Pilkington'a (chyba nie przekręciłem nazwy), podobno są to szyby bardzo dobrej jakości.

Obawiam się jedynie o listwy chromowane wokół szyby, czy zostaną one należycie przymocowane bez żadnych uszkodzeń.

Czy ktoś z forumowiczów wymieniał szybę czołową w swoim Roverze 75?
Jakiej marki szyby montowaliście i ogólnie jakie macie z tym doświadczenia?

Aktualny wygląd szyby na załączonych fotkach.
Na czwartek jestem umówiony na montaż. Dam znać jakie będą efekty.


Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Gru 13, 2010 02:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 27, 2008 18:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Czw Mar 27, 2008 19:18   Re: [R75] Wymiana szyby czołowej

pawelnizi napisał/a:
Obawiam się jedynie o listwy chromowane wokół szyby, czy zostaną one należycie przymocowane bez żadnych uszkodzeń.


szyby PILKINGTONA są oryginalnie wkładane do większości aut obecnie produkowanych tyle, że nie posiadają jego znaku a firmowy danej marki, są to chyba najlepsze szyby na naszym rynku.
co do listew chromowanych to dość łatwo je wyjąć, jeszcze łatwiej później je zamontować pod warunkiem, że ktoś ich nie pokrzywi i nie połamie spinek, listwy są mocowane na wcisk na taką spinkę jakby tarkę, do montarzu nowej szyby potrzebny będzie jeszcze demotarz plastikowego podszybiai wycieraczek.
jeśli szyba będzie prawidłowo wklejona to możesz byc pewny, ze masz dobry towar przed oczami podczas jazdy :)

PS> ja zdejmowałem te listwy i po ponownym montarzu nie ma śladu, ze były zdejmowane.

pozdrawiam
_________________
PZDR.
 
 
 
praktis 



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Czw Mar 27, 2008 19:25   

Pytanko ode mnie: co z nalepką (nr rejestracyjny) po wymianie szyby przedniej? Składa się jakiś wniosek o wyrobienie nowej?
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
riki 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 104
Skąd: opolskie



Wysłany: Czw Mar 27, 2008 19:32   

praktis napisał/a:
Pytanko ode mnie: co z nalepką (nr rejestracyjny) po wymianie szyby przedniej? Składa się jakiś wniosek o wyrobienie nowej?

Tak, w wydziale komunikacji. Koszt chyba około 17 zł
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Czw Mar 27, 2008 19:39   

potwierdzam
_________________
PZDR.
 
 
 
pawelnizi 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: Kwidzyn/Gdańsk



Wysłany: Czw Mar 27, 2008 20:14   

Akurat z naklejkami nie będzie problemu. Miła Pani z obsługi zapewniła mnie, że zostaną one elegancko przeklejone.
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Czw Mar 27, 2008 20:19   

szkoda, że Panie z wydziałów komunikacji nie są takie miłe :mrgreen:
_________________
PZDR.
 
 
 
komarynka 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Maj 2007
Posty: 31
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 19:53   

praktis napisał/a:
Pytanko ode mnie: co z nalepką (nr rejestracyjny) po wymianie szyby przedniej? Składa się jakiś wniosek o wyrobienie nowej?

Dziś dzwoniłem do wydziału komunikacji w sprawie naklejki z nr rej. bo jutro czeka mnie wymiana szyby.Potrzebny dowód rejestracyjny,16,50 zł.na koszty i sprawę załatwiają od ręki.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Kwi 02, 2008 08:01   

Ja w R623 mam przeklejoną i na prawdę trzeba się przyjrzeć, żeby zauważyć (jeden róg trochę odchodzi).
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
pawelnizi 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Mar 2008
Posty: 5
Skąd: Kwidzyn/Gdańsk



Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 22:41   

Odgrzewam temat, chciałbym się podzielić pierwszymi wrażeniami po wymianie szyby.
Jednym słowem: REWELACJA!

Jestem bardzo zadowolony z roboty, jaką wykonał warsztat. Całość zamknęła się w kwocie 380 zł brutto, więc całkiem nie drogo.
Szybę Panowie wymieniali ok. 2 godziny, przynajmniej na tyle zostawiłem samochód, pewnie sama praca trwała krócej. Efekt jest na prawdę bardzo dobry, w sumie nie widzę żadnej różnicy w osadzeniu uszczelek w porównaniu oryginalnym montażem - profesjonalna robota.

Jakość samej szyby również w porządku, jedyna różnica to taka, że jest logo PILKINGTON'a. Teraz nic mi nie przeszkadza w oglądaniu świata z wnętrza mojego R75 :) Odpryski bardzo mnie drażniły.

Nie zauważyłem żadnych nieszczelności, wydaje mi się, że szyba jest zamontowana solidnie. Podsumowując - polecam wymianę szyby na szkło firmy PILKINGTON'a i warsztat w Gdańsku, który ją montował, jeżeli ktoś potrzebuje prześlę adres - zapraszam na priv.

Pozdrawiam!
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Nie Kwi 06, 2008 00:05   

cieszymy się razem z Tobą, a pisałem już wcześniej, że będzie OK.
dobra szyba + dobry warsztat = zadowolenie klienta :)
_________________
PZDR.
 
 
 
the_fly 




Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 20
Skąd: opole/wrocław/kraków



Wysłany: Pon Cze 30, 2008 14:01   

a czy ktos moze zna jakis warsztat, który dobrze wymieni mi szybke we wrocławiu lub okolicach..?


ps. czy oplaca sie np kupic szybke gdzie indziej a wlozyc ja w innym warsztacie. znalazlem Pilkingtona za 260 zl w swidnicy, ale nie wiem jak tam wymieniaja.. no i jak to przetransportowac... czy zmiesci sie ona w bagazniku z rozlozonymi siedzeniami, czy jest dobrze zabezpieczona....

ktos wie moze jak to wyglada..?
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pon Cze 30, 2008 14:52   

szyby niw wolno wozić w pozycji leżącej, no chyba że zapewnisz jej super podparcie w każym praktycznie miejscu.

szyby transportuje się zawsze w pozycji pionowej.


pozdrawiam

PS. ja jeśli bym się zdecydował na wymianę szybki u kogoś to w tym samym miejscu gdzie ją zakupiłem (nie masz ryzyka, ze coś podczas transportu Ci się z nią stanie), koszt wymiany to średnio ok. 100 zł.
_________________
PZDR.
 
 
 
nocny_marek 




Dołączył: 06 Maj 2008
Posty: 220
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 21, 2008 10:23   

the_fly napisał/a:
a czy ktos moze zna jakis warsztat, który dobrze wymieni mi szybke we wrocławiu lub okolicach..?


dolaczam sie do pytania, mam jeden odprysk oraz pekniecie, ktore postepuje. Co prawda bylo zaklejone okrężnie, ale wczoraj zauwazylem, ze przeszlo dalej z 4cm. Chyba czeka mnie wymiana szyby bo z czyms takim nie mozna jezdzic (pekniecie od gory do 1/4 wysokosci szyby w dol na wprost oczu kierowcy)

[ Dodano: Nie Sie 03, 2008 17:08 ]
the_fly napisał/a:
a czy ktos moze zna jakis warsztat, który dobrze wymieni mi szybke we wrocławiu lub okolicach..?


ja juz wymienilem szybe na piklingtona we Wroclawiu. Podaje linka gdzie mozna to wykonac:
http://www.markoweszyby.pl/przed-wymiana-szyby.php
http://www.autoszyby.pl/autokram_wroc.htm

Szyba jest identyczna jak oryginalna tylko tyle, ze jest lepwze jakosci czyli E1 , a oryginalne sa E2. Szybe wymienili mi w 2h i dali gwarancje ze moge spokojnie tym autem juz jezdzic. KLeili na klej uretanowy. Koszt? 520zl z wymiana w tym szyba 370zl. Naklejke z nr rejestracyjnym przekleili stara tak, ze najpierw jak przyjechalem myslalem, ze mojej szyby jeszc ze nie ruszyli. Okazalo sie, ze juz dawno zrobiona. Obejrzalem dokladnie robocizne i jest idealnie ulozona. Jest nowa uszczelka w komplecie. Szyba wyglada super. W czasie deszczu inaczej sie zachowuje niz pozostale. Nie paruje oraz szybko znika z niej wszelka woda po deszczu kiedy na pozostałych sa krople na calej powierzchni.
Pozdrawiam
_________________
Nocny Marek
 
 
 
Andrzejj56 



Dołączył: 16 Kwi 2018
Posty: 1



Wysłany: Pon Kwi 16, 2018 14:40   

Ostatnio wymieniałem szybę u http://naprawa-szyby.pl/index-poznan.php i jestem zadowolony. Nie spodziewałem się, że zrobią to tak szybko i tanio.
 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 17, 2018 22:07   

Andrzejj56 napisał/a:
Ostatnio wymieniałem szybę u http://naprawa-szyby.pl/index-poznan.php i jestem zadowolony. Nie spodziewałem się, że zrobią to tak szybko i tanio.

Witamy nowego kolegę z Poznania w klubie :mrgreen:
:| na pewno to czysty przypadek, że posiadacz MG ZR 2.0 iDT i nowy kolega na Forum 9 minut po zarejestrowaniu się swoim pierwszym postem postanowił zareklamować fachową usługę naprawy szyby...

Zapraszamy na sobotni spot :wink:
_________________
Kontakt: 780177880
email
wiadomość
nadmiarowe części, gadżety i akcesoria do Rovera 75 i MG :szoping:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] spinka szyby czołowej
mondigo Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Lut 14, 2015 19:38
mondigo
Brak nowych postów [R75] Demontaż szyby czołowej - w całości
AdaskoC Rover serii 75, MG ZT 11 Wto Sty 13, 2015 23:08
AdaskoC
Brak nowych postów [R75 Tourer] Demontaż tylnej szyby, ogrzewanie tylnej szyby
urzendnik Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Lis 10, 2011 22:56
maryba
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75 Wymiana świec - wymiana filtra kabiny i paliwa
slawkop Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Wrz 16, 2010 19:28
Pawel84
Brak nowych postów [75] Szyby same się opuszczają .
dario128 Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Kwi 18, 2015 14:12
dario128



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink