Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214] Woda w kole zapasowym!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Czw Lis 18, 2010 15:24
[R214] Woda w kole zapasowym!
Autor Wiadomość
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Wto Sie 19, 2008 13:38   

promap napisał/a:
Ja miałem wcześniej Skodę Felicje i po każdym większym deszczu miałem kałużę wody pod nogami kierowcy , zaś mój sąsiad też ma skodę ale jemu po deszczu woda stoi od strony pasażera :smile:

Bo Ty miales auto z poniedzialku jak jeszcze im sie w fabryce nie chcialo po weekendzie a sasiad ma z piatku jak juz im sie nie chcialo :)
Odswierzylem temat bo znowu ktos walczy z woda a po co kolejny i znowu dociekanie co jest grane.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 19, 2008 13:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Ukasz 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 220
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Sie 19, 2008 13:57   

Jeszcze taka ciekawostka.
Miałem wodę w bagażniku, chociaż zrobiłem wszystko według wyżej wymienionej instrukcji i było ok.
Okazało się, że nie dokładnie przylegały te nieszczęsne gumowe wężyki w których idą przewody do klapy bagażnika. Poprawiłem i jest ok. :ok:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sob Paź 11, 2008 16:39   

chyn napisał/a:
pewnie sa takie przypadki, jednak chodzi mi o to ze ja sie nie spotkalem w autach ktore uzywalem :smile:


Z pewnością miałeś inne... na które być może nie zwracałeś uwagi. Nie ma samochodów idealnych... a Roverom trzeba przyznać jedną rzecz. Są przewidywalne, i jeśli zadba się o pewne rzeczy, pozostanie tylko cieszyć się autem.
 
 
chyn 



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 105
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Paź 11, 2008 23:03   

Tomi napisał/a:
Z pewnością miałeś inne... na które być może nie zwracałeś uwagi.

usterki które spotkałem w roverkach nazwałbym nietypowymi i nie spotkałem ich nigdy w innych samochodach (woda w bagażniku, pęknięty węzyk od spryskiwacza, odklejający się materiał w boczkach drzwi...)
Tomi napisał/a:
a Roverom trzeba przyznać jedną rzecz. Są przewidywalne

jak sie usunie te usterki jest okej ale sa one denerwujace ze wogole sie takie problemy pojawiaja
_________________
chyniu
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10896
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Paź 12, 2008 00:39   

Cytat:
usterki które spotkałem w roverkach nazwałbym nietypowymi i nie spotkałem ich nigdy w innych samochodach (woda w bagażniku, pęknięty węzyk od spryskiwacza, odklejający się materiał w boczkach drzwi...)

a w astrze którą jeździlem wężyki spryskiwaczy pękały na potęgę... :cool: tylko płyn nie zbierał się w bagażniku tylko pod tapicerką w błotnikach... nie wiem co bym wolał :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Stone 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 55
Skąd: Pyrlandia

Rover 25

Wysłany: Nie Paź 12, 2008 21:32   

sTERYD napisał/a:
Cytat:
usterki które spotkałem w roverkach nazwałbym nietypowymi i nie spotkałem ich nigdy w innych samochodach (woda w bagażniku, pęknięty węzyk od spryskiwacza, odklejający się materiał w boczkach drzwi...)

a w astrze którą jeździlem wężyki spryskiwaczy pękały na potęgę... :cool: tylko płyn nie zbierał się w bagażniku tylko pod tapicerką w błotnikach... nie wiem co bym wolał :/


W moim poprzednim fordzie, woda we wnętrzu to była dopiero zgroza! I zawsze po stronie kierowcy, na miejscu pasażera! Szyberdach! A któredy leciała to nigdy nie ustaliłem! :roll:
A wężyki od spryskiwaczy to wymieniałem dwa razy przez dwa lata!!! :grin:
 
 
tdw 



Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 17
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Mar 26, 2009 09:21   

Witam,
Jak w temacie, woda w zagłębieniu koła zapasowego.
Tylko w związku z tym mam pytanie, jak uszczelnić tylne szyby uchylne ?
Bo trochę wody leci przez jedno z nich. Czy trzeba wymieniac uszczelkę ?
 
 
User88 



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 24
Skąd: poznań



Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 11:27   

Cześć. U mnie tez jest ten problem, czyli lanie sie wody do bagażnika. Rover 220 sdi 99'. Z lewej strony lało sie przez kratke wentylacyjną, tzn przez jej nieszczelne przyleganie do blachy. Z drugiej stronu prze jakąś dziurę/otwór chyba do mocowania zderzaka, sam nie wiem. W każdym razie ta kratke zasylikonowałem bardzo "profesjonalnie" sylikonem akrylowym (hehe). Czy mam ten otór tez zasylikonowac? Nie bedzie sie tam gdzies woda zbierala?
A czy w ogole woda powinna sie wlewać za zderzak, tzn między zderzak a karoserie?

Dodaje fotki:





fotki oczywiscie nie działaja wiec linki

http://img2.imageshack.us...ge=img0476i.jpg
http://img2.imageshack.us...ge=img0482h.jpg
 
 
Krzysi3k 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 3067
Skąd: Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 12:20   

Ja też miałem wrażenie, że cieknie z kratki... Okazało się, że winny jest reflektor ;)
Najprostszy sposób jaki tylko jest - uszczelka do okien :D Obkleiłem tam gdzie przylega do blachy i mam sucho :)
 
 
tdw 



Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 17
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 18:27   

User88 napisał/a:
Cześć. U mnie tez jest ten problem, czyli lanie sie wody do bagażnika. Rover 220 sdi 99'. Z lewej strony lało sie przez kratke wentylacyjną, tzn przez jej nieszczelne przyleganie do blachy. Z drugiej stronu prze jakąś dziurę/otwór chyba do mocowania zderzaka, sam nie wiem. W każdym razie ta kratke zasylikonowałem bardzo "profesjonalnie" sylikonem akrylowym (hehe). Czy mam ten otór tez zasylikonowac? Nie bedzie sie tam gdzies woda zbierala?
A czy w ogole woda powinna sie wlewać za zderzak, tzn między zderzak a karoserie?

U mnie to były pęknięcia lakieru przy zawiasach klapy i koło listw dachowych. To co jest napisane w którymś z postów wcześniej. Myślałem że to okna uchylne, lampy ale nie, to były taki małe pęknięcia lakieru na górze i woda spływała profilami na dół, między innymi przez mocowanie zderzaka.
Woda zbierała się w tych otworach, ale zaklejenie tego nic nie da, bo nie tam jest problem.
 
 
User88 



Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 24
Skąd: poznań



Wysłany: Pon Kwi 27, 2009 19:51   

hmm, czyli przez te pęknięcia woda dostaje się do profili... U mnie to jest bardzo mozliwe, bo całą rynnę nad bagażnikiem miałem skorodowaną i zalepiona przez lakiernika jakąś czarna masą. Z tym, że kiedy robiłem próbę, czyli lałem wężem wode tylko po tych bocznych rynnach, nie lejąc po tej poprzecznej gdzie sa zawiasy klapy tez się lało. Ogolnie to czy schemat jest taki, ze woda płynie po rynnach poten po lampie i do środka zderzaka? Kurcze problem jest jak widze spory.


O tak jak tu (zaznaczyłem czarną strzałką, mam nadzieje ze widac o co mi chodzi)
http://img5.imageshack.us...=img0330lkw.jpg
 
 
tdw 



Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 17
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Kwi 28, 2009 10:25   

Remi55 napisał/a:

[url=http://images27.foto...f9m.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images32.foto...d7m.jpg]Obrazek[/URL]

Na tym gumowy relingu, co jest na dachu bym wam radził to ściągnąć i zobaczyć tak jak zakreśliłem czy nie ma takich małych pęknięć kleju czy lakieru, są to takie ryski małe jak się z bliska patrzy to widać. I przez to się u mnie lalo do środka, nie moglem uwierzyć ze przez takie coś się tak silno może lać, ale jak zobaczyłem na własne oczy, to jednak się da :shock: SZOK :shock:

Po zaklejeniu tych rysek moim czarnym klejem :cool: Spokój, jak jakiś cud, już się nie leje nic. Jedynie odkryłem jeszcze ze z prawej strony (strona pasażera) spod reflektora się lekko jeszcze lalo, ale jak wykręciłem reflektor prawy, to jakoś na samym końcu panom w fabryce już nie chciało wszy dociągnąć do końca znów dwóch blach i była szparka :evil: Klej w rękę i spokój już woda nie leci z pod tego reflektora.

Jak narzazie jest spokój i już się mi woda nie zbiera, ale po tym zrozumiałem ze się nie dziwie ze Firma ROVER upadla :mad: Ciekaw bym był jak by to w serwisie naprawili, jak firma jeszcze istniała. O zrobieniu dobrej karoserie to pojęcia nie mieli Angole :evil:

Jak narzazie odpukać bo się nic nie dzieje :ok:

Mam nadzieje ze jakoś moglem pomocz wam :grin: Pozdrawiam :ok:



U mnie wystarczyło zaklejenie tak jak na ostatnim zdjęciu i jest sucho.
 
 
Robertus74 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 317
Skąd: Podkarpacie



Wysłany: Nie Paź 25, 2009 22:10   

Ukasz napisał/a:
Okazało się, że nie dokładnie przylegały te nieszczęsne gumowe wężyki w których idą przewody do klapy bagażnika. Poprawiłem i jest ok. :ok:

Odświeżam temat, bo teraz i mnie przytrafiła się woda w kole zapasowym (około 2 szklanki) i zawilgocona wykładzina w bagażniku.
Może to przypadek, ale ostatnio wyjmowałem ten gumowy przepust, żeby naprawić wężyk, który się urwał.
Zatem czy rzeczywiście niedokładne włożenie tego gumowego przepustu może spowodować, że do koła zapasowego przecieka woda?
Bo jeśli to nie jest wina tego przepustu, to pewnie zostają mi do sprawdzenia relingi na dachu i tylne lampy.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Nie Paź 25, 2009 22:19   

Robertus74, Tak jak guma nie będzie przylegać to będzie się lalo :sad:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
djboo 




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 180
Skąd: Dublin/Kalisz

Rover 25

Wysłany: Sro Lis 18, 2009 20:20   

A jakim klejem lub silikonem panowie pozatykali te dziurki w karoserii ? :) Boo mi chyba leci kolo zawiasow albo kolo relingi...
_________________
LIVE 4 MUSIC
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Lis 18, 2009 20:33   

Sanitarnym :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
djboo 




Dołączył: 19 Lut 2009
Posty: 180
Skąd: Dublin/Kalisz

Rover 25

Wysłany: Pią Lis 20, 2009 16:41   

Słyszalem ze sanitarny zawiera Ocet co prowadzi do korozji ? Czy to prawda ?
_________________
LIVE 4 MUSIC
 
 
 
Deezer 



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 32
Skąd: Wołomin



Wysłany: Nie Gru 13, 2009 02:23   

odświerzę temat, ponieważ nie padła odpowiedź jakiego rodzaju silikonu użyć do uszczelnienia karoserii
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Nie Gru 13, 2009 03:08   

Deezer napisał/a:
jakiego rodzaju silikonu użyć

Zadnego
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
BayHarborButche 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 124
Skąd: Mława/Konopki

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 17, 2009 20:48   

Mi się woda lała w okolicach zamka od klapy, próbowałem uszczelniać ale musiał bym auto utopi w silikonie, wiec pomogłem sobie wiertarką i dwiema dziurami w zagłębieniu na koło:) . może to trochę mała inteligentne ale ja taki jestem
_________________
Z poważaniem Adam Z.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [rover200 1.4 16v] Woda w kole zapasowym
ryba1947 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Czw Cze 25, 2009 13:50
1kokos11
Brak nowych postów [r214 si 98r]woda(wygląda jak woda)w tłumiku
jaro92 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Wto Kwi 01, 2008 15:09
Misioslaw666
Brak nowych postów [r214 si 16v 97r.]Wycie w kole
klakier0301 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Mar 04, 2010 11:10
Firq
Brak nowych postów [R214] Woda w bagażniku
thebloody Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Sob Kwi 14, 2012 19:18
thebloody
Brak nowych postów [R214 99r] woda w bagażniku!!!
bad_boy Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Kwi 20, 2008 22:54
vanish



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink