Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Czujnik położenia wału korbowego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Czujnik położenia wału korbowego
Autor Wiadomość
mario197812 



Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 8
Skąd: Ryki



Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 15:02   

Czy może być jeszcze inna przyczyna?Komputer podmieniłem.Kopułkę,palec,przewody.Zastanawiam się nad cewką,czujnikiem wału i znajomi wspominają coś o filtrze paliwa.Czy jest jeszcze coś czego nie wymieniłem?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 15:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 16:13   

mario197812 napisał/a:
Mam podobny problem.Jak jest obciążony szarpie.Czy to moż być cewka?

Tak.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
fabryk
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sie 12, 2008 17:48   

Witam.

Koledzy mam podobny problem u siebie. Problem się pogarsza gdy włączę klimatyzację wtedy jest bardzo ciężko ruszyc z wolnych obrotów i szarpie.... i pytanie czy przy uszkodzonym czujniku położenia wału wzrasta spalanie? Bo moj Rover wariuje i połyka jakieś 11-12l na 100 ......Dodam że dopiero co wymieniłem sonde i żadnych rezultatów....

Pozdrawiam
 
 
RealPorter 



Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 28
Skąd: Sieradz



Wysłany: Wto Sie 12, 2008 19:31   

fabryk napisał/a:
Problem się pogarsza gdy włączę klimatyzację wtedy jest bardzo ciężko ruszyc z wolnych obrotów i szarpie.... i


dokladnie te same odczucia mam w swoim, przyznam sie ze jezdze dopiero kilka dni i moze nie przywyczailem sie do sprzegla, ale bez przesady, wku***jace na maxa...
 
 
fabryk
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sie 12, 2008 19:55   

RealPorter napisał/a:
fabryk napisał/a:
Problem się pogarsza gdy włączę klimatyzację wtedy jest bardzo ciężko ruszyc z wolnych obrotów i szarpie.... i


dokladnie te same odczucia mam w swoim, przyznam sie ze jezdze dopiero kilka dni i moze nie przywyczailem sie do sprzegla, ale bez przesady, wku***jace na maxa...


Do konca tygodnia wyczyszcze silnik krokowy i przepustnice.Napisze Ci rezultaty jak nie pomorze to pod mlotek idzie czujnik polozenia walu ale nie wydaje mi sie zeby to bylo to...Mam nadzieje ze uda mi sie podlaczyc roverka pod kompa u szanownego kolegi z forum Mariusza wtedy bede dzialal dalej ale mam nadzieje ze nie bede juz musial.
 
 
RealPorter 



Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 28
Skąd: Sieradz



Wysłany: Wto Sie 12, 2008 20:49   

spoko, czekam na nowe info, przed chwila przeczyscilem klemy na aku i pomajtalem przewodami, i jakby mu troche przeszlo, w sesie normanie prawie rusza i nawet moc poczulem, ale klimy sie nie dotykalem... mozliwe ze cos z pradem mam bo od poczatku zawsze jak zapalam to pierw drygnie, na sekunde rozrusznik ucichnie i po sekundzie z miejsca zapala, no teraz pali po przekreceniu... co o tym sadzicie?
 
 
fabryk
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sie 12, 2008 21:21   

RealPorter napisał/a:
spoko, czekam na nowe info, przed chwila przeczyscilem klemy na aku i pomajtalem przewodami, i jakby mu troche przeszlo, w sesie normanie prawie rusza i nawet moc poczulem, ale klimy sie nie dotykalem... mozliwe ze cos z pradem mam bo od poczatku zawsze jak zapalam to pierw drygnie, na sekunde rozrusznik ucichnie i po sekundzie z miejsca zapala, no teraz pali po przekreceniu... co o tym sadzicie?


a moze jakims przypadkiem popukales w rozrusznik? Jak tak tzn ze przydaloby sie go przejrzec :)
 
 
RealPorter 



Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 28
Skąd: Sieradz



Wysłany: Wto Sie 12, 2008 22:03   

nie zaszkodzi... choc przezyje to zapalanie, oby ruszal jak nalezy..:)
 
 
jockerie22 



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 2
Skąd: Ireland



Wysłany: Sro Sie 13, 2008 16:50   

Witam, mam Rover 25 1.6 z 2000r, ten sam problem jak koledzy, szarpie ale najczesciej jezeli puszczam noge z gazu na 2 biegu i samochodzik sie toczy. Nie trzyma obrotow, faluja. Kiedy jest zimny obroty sa nizsze a kiedy cieply wyzsze ( powinno byc na odwrot). W dodatku kiedy jest pobor pradu np. wlaczenie swiatel roverek przygasa i trzeba go jakis czas gazowac. Wymienilem Cewki na nowe, przepustnice, krokowca, sprzeglo, filtry, akumlator, czyszczenie przewodow paliwowych, nowa uszczelka kolektora dolotowego i wymienilem skrzynie biegow(urzywka). Mam tego trupa dopiero 3 miesiace, to byl prezent dla mojej zony

[ Dodano: Sro Sie 13, 2008 17:40 ]
Przeczytalem, ze to duzo prawdopodobne ze sonda lambda jest walnieta, ale dlaczego przygasa po wlaczeniu np. swiatel, radia, przy maksymalnym skrecie kol lub kiedy zamykam przednie szyby, czy to moze byc alternator lub regulator napiecia? :roll:
 
 
fabryk
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sie 17, 2008 08:53   

RealPorter napisał/a:
spoko, czekam na nowe info, przed chwila przeczyscilem klemy na aku i pomajtalem przewodami, i jakby mu troche przeszlo, w sesie normanie prawie rusza i nawet moc poczulem, ale klimy sie nie dotykalem... mozliwe ze cos z pradem mam bo od poczatku zawsze jak zapalam to pierw drygnie, na sekunde rozrusznik ucichnie i po sekundzie z miejsca zapala, no teraz pali po przekreceniu... co o tym sadzicie?


Wyczyscilem krokowca i przepustnice zwykla benzyna , do tego zwykla woda wszystkie gumowe i plastikowe rurki , wszedzie tam gdzie dalo sie wlozyc szmatke to zrobilem to , syfu i brudu bylo co nie miara.

Efekt: odczuwalny odrazu, szarpania nie ma obroty w koncu sa takie jak powinny byc.

Jeszcze nie wiem jak to sie ma do spalania ale napisze jak zjezdze ze 2baki paliwa.

Pzdr
 
 
jaapi 



Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: Płock



Wysłany: Nie Sie 17, 2008 12:34   

Witam, mam pytanie odnosnie nie wchodzenia w obroty silnika, poniewaz nie wchodzi powyzej 5000tys silnik gasnie, czy napewno jest to spowodowane przez czujnik polozenia walu??? A gdy silnik jest rozgrzany mam problem z odpaleniem. Gdzie znajduje sie ten czujnik i czy dam rade sam go wymienic. rover 400 96r
 
 
 
fabryk
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sie 17, 2008 12:50   

jaapi napisał/a:
Witam, mam pytanie odnosnie nie wchodzenia w obroty silnika, poniewaz nie wchodzi powyzej 5000tys silnik gasnie, czy napewno jest to spowodowane przez czujnik polozenia walu??? A gdy silnik jest rozgrzany mam problem z odpaleniem. Gdzie znajduje sie ten czujnik i czy dam rade sam go wymienic. rover 400 96r


opcja szukaj i jedziesz....przydaloby sie jeszcze wiedziec jaki silnik masz w tej "400"

tu jeden z wielu watkow poruszanych na ten temat:
KLIK KLIK
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Nie Sie 17, 2008 13:40   

miałem identyczne objawy wymienilem wszystko co tylko bylo mozliwe... wkoncu oddalem auto do fachowca i okazało sie ze sterownik padł... wiec radze dac auto do mechanika jakiegos dobrego ELEKTROMECHANIKA zeby sprawdzil co i jak bo wymiana wszystkich niepotrzebnych czesci nie ma sensu i kosztuje wiecej niz badanie auta przez mechanika:) a oszczedza przynajmniej nerwy i stracony czas:)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
fabryk
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sie 17, 2008 13:50   

donmulanka napisał/a:
miałem identyczne objawy wymienilem wszystko co tylko bylo mozliwe... wkoncu oddalem auto do fachowca i okazało sie ze sterownik padł... wiec radze dac auto do mechanika jakiegos dobrego ELEKTROMECHANIKA zeby sprawdzil co i jak bo wymiana wszystkich niepotrzebnych czesci nie ma sensu i kosztuje wiecej niz badanie auta przez mechanika:) a oszczedza przynajmniej nerwy i stracony czas:)


no ja mam w planach podlaczyc R. do kompa w najblizszym czasie coby sprawdzic czy wszystko hula jak nalezy.


Pzdr
 
 
jaapi 



Dołączył: 17 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: Płock



Wysłany: Nie Sie 17, 2008 20:50   

Silnik mam 1.6 , podlaczalem pod komputer i nic nie wykazalo choc mechanik podejrzewa wlasnie czujnik polozenia walu, wiec czy jest to mozliwe zebym sam to wymienil i gdzie on dokladnie sie znajduje w silniku???
 
 
 
fabryk
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sie 17, 2008 21:31   

jaapi napisał/a:
Silnik mam 1.6 , podlaczalem pod komputer i nic nie wykazalo choc mechanik podejrzewa wlasnie czujnik polozenia walu, wiec czy jest to mozliwe zebym sam to wymienil i gdzie on dokladnie sie znajduje w silniku???


Dalem Ci juz linka i pewne wskazowki.
 
 
RealPorter 



Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 28
Skąd: Sieradz



Wysłany: Nie Sie 17, 2008 23:15   

poczyszcze pogrebie, jesli nic nie pomoze, to sie podlacze... eh ale widze ze czesty problem w roverku:/

[ Dodano: Czw Sie 21, 2008 20:58 ]
znalazlem powod szarpania mojego autka, przewod wysokiego napienia byl z lekka przepalony w fajce przy kopulce.. ogolnie wymienilem ten jeden i o niebo lepiej, choc w najblizszych dniach wymienie wszystkie przewody, no i chyba kopulke, swiece juz wzucilem nowe boscha.. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Czujnik położenia wału korbowego
Taki sam jak w Polonezie?
slepy Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Maj 27, 2008 21:18
slepy
Brak nowych postów [R45] Czujnik położenia wału korbowego
snake0908 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Maj 31, 2007 07:03
7Tomi
Brak nowych postów [R45] Czujnik położenia wału korbowego
domzalowicz Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Lis 24, 2008 21:07
NEOSSS
Brak nowych postów [MG ZS 180 2,5 V6]Czujnik położenia wału korbowego
Invisible Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pon Sty 07, 2013 16:29
Invisible
Brak nowych postów [ MG ZS ]Czujnik położenia wału korbowego MG ZS 2.5 V6
MGZS Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Sob Cze 16, 2012 19:47
Aragorn



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink