Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wskaźnik temperatury płynu + dmuchawa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wskaźnik temperatury płynu + dmuchawa
Autor Wiadomość
poti 




Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: Małopolska



Wysłany: Sob Lis 22, 2008 16:47   [R75] Wskaźnik temperatury płynu + dmuchawa
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam serdecznie,

Mojego roverka nawiedził kolejny problem który postaram się opisać i liczę na waszą pomoc :-)

Mianowicie dzisiaj rano wsiadłem w auto, odpaliłem i pojechałem załatwić kilka spraw.
W czasie jazdy zerknąłem na wskaźnik temperatury płynu chłodniczego jednak cały czas wskazywał, zimno (czyli był w takiej samej pozycji jak przed włączeniem auta). Jednak pomyślałem, że w zimie potrzeba mu więcej czasu aby się ruszył i zapomniałem o tym.

Po powrocie do domu zerknąłem ponownie na wskaźnik i...nadal się nie ruszył co oczywiście już mnie zaniepokoiło bo normalnie dawno był na właściwej pozycji.
Ale to nie wszystko, gdy wysiadłem z auta to usłyszałem pracującą dmuchawę przy chłodnicy. Również mnie to zaniepokoiło ponieważ nie przypominam sobie aby kiedykolwiek dmuchawa chodziła a nawet jeśli to przez krótką chwilę.

W tym wypadku wydaje mi się, że pracowała by do spalenia bo przez 10 minut się nie wyłączyła (do czasu aż odpiąłem akumulator) - a chyba powinna?
Jedyne co zrobiłem to sprawdziłem stan płynu i rzeczywiście...prawie w ogóle go nie było.
Po dolaniu petrygo...nic się nie stało, objawy nie ustały.

Mam pewną teorię (nie podpartą żadną wiedzą - tylko logicznym myśleniem), że szlag trafił czujnik temperatury i przez to dmuchawa działa cały czas (takie zabezpieczenie producenta. Gdy szlag trafi czujnik, to komputer załącza dmuchawę bo lepiej aby dmuchawa działała niż..nie działała). Napisałem to bo być może kogoś to nakieruje :-)
Sam nie wiem!

Pomóżcie drodzy forumowicze!
Dodam jeszcze, że dzisiaj właśnie była pierwsza noc kiedy spadło troszku śniegu na moim terenie więc może to ma coś wspólnego (coś przymarzło?).

Czekam na opinie, sugestie jak rozwiązać w/w problem :)

PS. Gdy ktoś będzie pisał o jakiejś części to proszę o informacje w którym miejscu się ona znajduje ponieważ nie za bardzo znam się na mechanice ;)

Z góry dziękuję!
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 12, 2010 15:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 22, 2008 16:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Lis 22, 2008 18:31   

Przyczyna chodzacego wiatraka moze byc wlaczona klimatyzacja.Wiatrak zawsze chodzi bez przerwy na klimie.Sprawdz czy na wyswietlaczu jest ECON,jesli nie to wlacz albo wylacz calkowicie nawiewy. Co do temperatury to wiatrak nie ma nic wspolnego do tego ze nie nagrzala sie woda bo chlodnica powinna byc zamkniete i termostat otworzylby duzy obieg dopiero po 80 kilku stopniach. Nie znam elektryki R75 wiec nie pomoge,z mojej strony tylko tyle niestety. Przypuszczenia? Czujnik temperatury plynu chlodniczego ale to tylko domysl.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
poti 




Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: Małopolska



Wysłany: Sob Lis 22, 2008 21:19   

Myślałem, że jasną sprawą jest to że dmuchawa pod maską chodzi gdy WYŁĄCZE całkowice auto więc klimatyzacja raczej wtedy nie działa.

[ Dodano: Pon Lis 24, 2008 18:51 ]
UP!

Czy jest mi ktoś w stanie powiedzieć gdzie w R75 2.0 v6 ben `01r. znajdę CZUJNIK TEMPERATURY PŁYNU CHŁODZĄCEGO?

Poczytałem forum i jestem na 90% pewien, że awarii uległ albo czujnik temperatury albo kable które prowadzą do niego. Niestety nie umiem go zlokalizować zupełnie.

Znalazłem na forum gdzieś nawet zdjęcia + opis ale u mnie chyba jest inaczej (na forum było info dla serii "K").
 
 
daras 



Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 2
Skąd: Toruń/Warszawa



Wysłany: Pon Gru 01, 2008 13:43   

Myslę że kluczowe jest to że nie miałeś w pewnym momencie płynu. Padł ci czujnik i pomimo dolania masz zapewne cały układ zapowietrzony.
Niestey nie mam pojecia gdzie w 2.0 V6 jest ten czujnik mam 1.8 tam jest po stronie kierowcy z przodu silnika od strony chłodnicy.

pozdr
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pon Gru 01, 2008 13:49   

czujnik temperatury znajduje się miedzy głowicami , jeśli chodzi cały czas wentylator to może to być to.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT R75] Dodatkowy wskaźnik temperatury płynu chłodzącego
wingregor Rover serii 75, MG ZT 10 Sro Wrz 16, 2015 20:30
wingregor
Brak nowych postów [R75] Klima, wskaźnik paliwa, wskaźnik temperatury, lust
lloydik Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Gru 20, 2007 17:43
thef
Brak nowych postów [R75] Wskaźnik temperatury
satan Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Paź 19, 2010 19:15
PD
Brak nowych postów [R75] Wskaźnik temperatury silnika
domel101 Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Kwi 03, 2011 14:30
automechanik
Brak nowych postów [MG ZT] Wskaźnik temperatury wariuje
bula3546 Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Paź 09, 2014 14:52
Ricardus



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink