Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Likwidacja czujnika krańcowego w klapie przedniej
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Likwidacja czujnika krańcowego w klapie przedniej
Autor Wiadomość
rip_80 



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 21:07   [R416] Likwidacja czujnika krańcowego w klapie przedniej
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1997

Witam.

dalej walczy z tym moim alarmem. najprawdopodobnie cos jest nie tak z krancówką w zamku od maski przedniej, reszta krancówek sprawdzona i sa OK.
Pytanie moje jest wieć następujące:
Czy mozna usunąć tą krancówke, poprostu wyłączyć ją z obiegu. Naczytałem sie już mnustwo na ten temat i najchętniej bym wlasnie tak zrobil. Czy zwarcie tych 2 kabelków idących do zamka spowoduje to ze krancówka bedzie cały czas (tj. zamknięta)? Wyczytalem na forum ze mozna tak zrobic aby sprawdzić czy krańcówka jest walnieta, ale czy połączenie takie na stale tez wchodzi w gre? czy bedzie coś wariowalo?

Na chlopski rozum biorąc to wszystko wydaje mi sie ze jest to realne. ewentualnie wpiąc w te kabelki zwykłą krańcówke działającą na zasadzie klapa dociska wystający bolec?
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Sty 14, 2011 00:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 21:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mik18 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Lip 2006
Posty: 49
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 21:34   

Można tak zrobić jak mówisz. Wtedy komputer będzie widział jakby klapa była cały czas zamknięta. Dla próby połącz te kable razem i zobaczysz co się będzie działo.
 
 
 
rip_80 



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 21:41   

Wielkie dzieki kolego
Tak wlasnie chyba zrobie aby uniknąc tego problemu z krancowka raz na zawsze. Jesli oczywiscie okarze sie ze to to powodowalo wariowanie mojego alarmu. Nie bylem tylko pewny czy taki manewr mozna zastosowac na zawsze.
_________________
Pozdrawiam
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 16:55   

rip_80, zrobione? Jakie efekty?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
rip_80 



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 21:28   

zwarlem ta krancowke od maski ale efekty byly mizerne. Nic to nie dalo. kierunki dalej dziwnie migały i wyl klakson po zamknieciu czyli tak samo jak przed zwarciem tej krancówki. Moze to swiadczyc o tym ze krancówka jest ok a przyczyna jest gdzies indziej. Nie mam juz siły z tym alarmem. rece mi opadają :beczy:
_________________
Pozdrawiam
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 21:31   

rip_80 napisał/a:
Nie mam juz siły z tym alarmem. rece mi opadają :beczy:
A czy zaglądnąłeś choć raz do rave i poszukałeś diagnostyki usterek alarmu albo przeglądnąłeś schematy elektryczne?
 
 
rip_80 



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 21:37   

zeby to raz bylo cały czas siedze w rave i szukam czegos co by sie przydalo. zona jak widzi ze znowu ogladam jakis schematy to ma niezlego ze mnie smiecha. :lol: za wiele nie moge tam znalezc moze zle szukam alno cos w tym stylu. sam schemat za wiele mi nie powie a reszta opisów to standardowe procedury
_________________
Pozdrawiam
 
 
areek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 163
Skąd: chorzow



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 22:06   

hi
mialem to samo, usterka znalazla sie w drzwiach kierowcy we wtyczce ktora wpinasz do drzwi
drut wisial tylko na izolacji, powodowalo to wlaczanie.
Gdzies o tym pisalem.
Ostatnio zmieniony przez areek Pon Kwi 28, 2008 22:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 22:19   

po prostu usterka znajduje się gdzie indziej niż w masce... wot tiochnika... 7 możliwości jak trudno sprawdzić :(
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
rip_80 



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 22:47   

areek napisał/a:
usterka znalazla sie w drzwiach kierowcy we wtyczce ktora wpinasz do drzwi


tez rozpinałem te wtyczki po pierwsze to sa one czyms nasmarowane jakimc jasnym smarem tak ze we wszystkich dziurkach (wtykach) jest on napchany.
ale piszesz o wiszacym kabelku z tego co widzialem to wcale nie łatwo sie dosatac do tej gumowej rurki z kablami.
Czyli musze wypiąc wtyk z drzwi i rozbroic ten gumowy (kondon) w którym znajdują sie kable? i tam posprawdzac czy wszystko jest OK?

[ Dodano: Pon Kwi 28, 2008 22:49 ]
sory teraz wskoczyla mi fotka
dokladnie tak jak piszesz dojscie tam jest masakryczne :shock:
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez rip_80 Pon Kwi 28, 2008 22:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
areek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 163
Skąd: chorzow



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 22:51   

rip_80 napisał/a:
areek napisał/a:
usterka znalazla sie w drzwiach kierowcy we wtyczce ktora wpinasz do drzwi


tez rozpinałem te wtyczki po pierwsze to sa one czyms nasmarowane jakimc jasnym smarem tak ze we wszystkich dziurkach (wtykach) jest on napchany.
ale piszesz o wiszacym kabelku z tego co widzialem to wcale nie łatwo sie dosatac do tej gumowej rurki z kablami.
Czyli musze wypiąc wtyk z drzwi i rozbroic ten gumowy (kondon) w którym znajdują sie kable? i tam posprawdzac czy wszystko jest OK?



to wazelina techniczna-jak sam widzisz skuteczna
tak ten kondom do sciagniecia. sprawdzic wszystkie druty przy laczeniu ze wsowkami
 
 
 
rip_80 



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 22:54   

no i to wlasnie chyba bedzi moj kolejny krok w walce z alarmem.
a tez po zamykaniu obojetnie czy z pilota czy kluczykiem kierunki dziwnie Ci migały i klakson sie uruchamiał.
_________________
Pozdrawiam
 
 
areek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 163
Skąd: chorzow



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 23:04   

rip_80 napisał/a:
no i to wlasnie chyba bedzi moj kolejny krok w walce z alarmem.
a tez po zamykaniu obojetnie czy z pilota czy kluczykiem kierunki dziwnie Ci migały i klakson sie uruchamiał.


polecam experyment
otwierasz drzwi kierowcy zamykasz zapadke(w drzwiach) zaklejasz krancowke, mozesz jeszcze czujnik na suficie przyslonic, jesli dziala.
kluczyk do zamka, wlaczasz alarm i "wiochasz" drzwiami.
w roznych polozeniach drzwi sprawdzasz czy dziala otwieranie/ zamyk. z kluczyka itp.
lub przy zamknietych drzwiach i wlaczonym alarmie za pomoca sztywnego drucika "draznisz" wiazke
ja tak znalazlem moj problem powodzenia
 
 
 
rip_80 



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 23:13   

wielkie dzieki postaram sie zrobic taki tescik. Tylko nie rozumiem jednego. "kluczyk do zamka, wlaczasz alarm..." mam zamknąc drzwi kluczykiem poczekac az sie uzbroji alarm i machac drzwiami? i jesli bedzie cos nie tak z tymi kablami to zacznie wyc alarm? Czy dobrze to rozumiem?

[ Dodano: Pon Kwi 28, 2008 23:19 ]
Tylko wlasnie ze ja mam problem z zamknieciem tak zeby nie wyl klakson, zawsze jak zamykam to zalacza sie klakson czasami od razu a czasami po 5 sek. wtedy znowu naciskam zamykanie na pilocie i przestaje wyc.
_________________
Pozdrawiam
 
 
areek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Sie 2007
Posty: 163
Skąd: chorzow



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 23:19   

rip_80 napisał/a:
wielkie dzieki postaram sie zrobic taki tescik. Tylko nie rozumiem jednego. "kluczyk do zamka, wlaczasz alarm..." mam zamknąc drzwi kluczykiem poczekac az sie uzbroji alarm i machac drzwiami? i jesli bedzie cos nie tak z tymi kablami to zacznie wyc alarm? Czy dobrze to rozumiem?



tak
czy pilot /klucz obojetnie, obserwuj czy jak otwierasz/zamykasz kluczykiem to czy wszystkie drzwi robia to samo czy tylko kierowcy.
 
 
 
rip_80 



Dołączył: 23 Lut 2008
Posty: 37
Skąd: Jelenia Góra



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 23:24   

tz. jak zamknie mi raz na ruski rok normalnie ze kierunki pieknie migna to zauwazylem ze rygne zamykają sie ładnie i bez problemu. Natomiast jak zamykanie i otwieranie wariuje to słysze jak by centralny zamykal na 2 albo i nawet na 3 razy, tak jak by dociągał zamki. i słychac to tak jak by w tylnich drzwiach. Mimo wszystko wielkie dzieki kolego :wink: napewno to sprawdze
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Montaż czujnika spalania
maanii Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pią Gru 10, 2010 16:41
mielony22
Brak nowych postów [R416] Jak podłączyć sterowanie Lpg do czujnika Tps
r_afal Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Sty 14, 2009 07:38
oprawca_1978
Brak nowych postów [R416] Błąd czujnika ciśnienia powietrza
w kolektorze ssącym
osiemnastocylin Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sob Lut 02, 2008 16:10
ar3k
Brak nowych postów [R416] odchodzi uszczelka przedniej szyby
r0wl3n Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 12 Pon Maj 28, 2012 08:42
bizon
Brak nowych postów [R416] Zamiennik czujnika wskaźnika temperatury YCB100420
Adrian Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Lip 13, 2009 23:49
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink