Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Czujniki parkowania (parktronic) - zasada działania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Czujniki parkowania (parktronic) - zasada działania
Autor Wiadomość
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 11:35   [R75] Czujniki parkowania (parktronic) - zasada działania
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

witam,

mam pytanie, na jakiej zasadzie działają czujniki parkowania montowane seryjnie ? z tego co wyczytałem po wrzuceniu wstecznego w momencie zblizania sie przeszkodzy z tyłu, zaczynają pipać równomiernie do odległości. U mnie nic nie buczy, i nie pokazuje sie żaden błąd. Czy coś źle robie ? czy można jakoś sprawdzić czy wszystko jest w porządku ?
_________________
Pamparampam
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Cze 11, 2011 12:56, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 19, 2008 11:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
christopher7 
Klubowicz





Pomógł: 26 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 803
Skąd: Poznan

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 13:36   

Dokładnie tak. Jak jesteś już zupełnie blisko to pikanie jest coraz częstsze a na końcu prawie ciągłe.
Jak coś jest walnięte (np uszkodzony jeden z czujników), to po wrzuceniu wstecznego powinien być przeciągły dłuższy dźwięk sygnalizujący awarię. Przynajmniej u mnie tak jest.
Jeśli u Ciebie tego nie ma to sprawdziłbym bezpieczniki a potem kabelki?

pzdr
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Maj 19, 2008 13:54   

dodam jeszcze, że włożysz wsteczny to słychać takie pojedyńcze "pipnięcie" co oznacza zalączenie czujnikow.
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 22:38   

dziś byłem na chwile w garażu i tak sprawdziłem wstepnie czujniki, przeczytałem gdzieś że po odpaleniu powinny pstryknąć. przysłuchiwałem sie i nic nie pstrykało :) dodatkowo nie ma żadnego zdjęcia, zaraz poczytam gdzie sie mieszczą wogóle bezpieczniki no i przelece jutro kabel :) w roverku jeszcze dość zielony jestem z Vectry B to duża zmiana.... :)
_________________
Pamparampam
 
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Maj 20, 2008 08:05   

Boncky napisał/a:
dziś byłem na chwile w garażu i tak sprawdziłem wstepnie czujniki, przeczytałem gdzieś że po odpaleniu powinny pstryknąć. przysłuchiwałem sie i nic nie pstrykało :) dodatkowo nie ma żadnego zdjęcia, zaraz poczytam gdzie sie mieszczą wogóle bezpieczniki no i przelece jutro kabel :) w roverku jeszcze dość zielony jestem z Vectry B to duża zmiana.... :)


Wystarczy przekręcić zapłon żeby kontrolki się zapalily i czujki już działają, a z tym dźwiękiem od nich dochodzącym to jest jakoś tak że jeśli działa, to tak jakby cicho pyka jak ucho przyłożysz.
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 31, 2008 23:32   [R75] Czujniki Parkowania - Pytanka.
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam serdecznie koleżanki i kolegów :)

Jako że pokłuciłem się z moją drugą połową , posiadam jutro cały dzień wolnego czasu, kilkaset metrów od domu w garażu stoi moja 75-ka i chciałbym się jutro zabrać za Czujniki Parkowania, żeby ułatwić sobie życie piszę do was z prośbą o kilka informacji :))

Po wrzuceniu wstecznego na odpalonym silniku ( lub też gdy kluczyk jest w poz. 2 ) powinien być krótki sygnał dzwiękowy, jeżeli zaś coś z nimi nie tak, to dłuższy sygnał ( ok 5sec) u mnie nie ma żadnego sygnału...

Skoro mam ten bajer to ma działać.... :)

Dlatego :

który bezpiecznik - bezpieczniki są odpowiedzialne za te czujniki ?

gdzie idą jakieś kable z czujników by sprawdzić czy są podłączone, bo przecież zderzaka ściągać nie będę a pewnie gdzieś są jakieś złączki... tylko gdzie.. :)

jak zdiagnozować padnięcie czujnika ? - czujników ?

jak w ogóle sprawdzić po za bezpiecznikiem i kablem co jest nie tak... ?

mile widziane sugestie.. :)

pozdrawiam !! !:)

ps: kiedy jakieś spotkanie na śląsku ?:)
_________________
Pamparampam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Gru 07, 2010 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
trollbee 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 102
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Cze 01, 2008 19:06   

Zobacz czy nie masz uszkodzonej instalacji, wiązki czy jak to tam sie nazywa w niektórych samochodach jest zaraz z przodu pod zderzakiem(dlaczego tam są nie mam pojęcia, cytuje tylko mechanika który łatał mi te kable i naprawił wszystko). Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Nie Cze 01, 2008 23:44   Re: [R 75] Czujniki Parkowania - Pytanka.

Boncky napisał/a:

Po wrzuceniu wstecznego na odpalonym silniku ( lub też gdy kluczyk jest w poz. 2 ) powinien być krótki sygnał dzwiękowy, jeżeli zaś coś z nimi nie tak, to dłuższy sygnał ( ok 5sec) u mnie nie ma żadnego sygnału...


czy światła od wstecznego się palą przy włączonym biegu R ?? jeśłi tak to coś będzie z instalacją, bezpieczniki są pod schowkiem pasażera, nr niestety nie pamiętam.
jeśli wsteczne światła sie nie palą to na 99% będziesz miał walnięty czujnik wstecznego w skrzyni biegów, dodam, że najłatwiej sie do niego dostać zdejmując przednie lewe koło i można do niego dojść bez problemu, jeszcze jedna bardzo ważna informacja dla zaoszczędzenia sobie wydatków to fakt, że czujnik ten jest taki sam jak w oplu astrze czy też daewoo lanosie i kosztuje w porównaniu do oryginału 4 razy mniej.

u mnie był walnięty czujnik, proponowałbym zacząć od tego.
pozdrawiam i życzę powodzenia
_________________
PZDR.
 
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 07:22   

Czujnk wstecznego można zdiagnozować który jest uszkodzony , włącz wsteczny (oczywiście bierzemy pod uwagę że światła wsteczne działają) i przykładając ucho po kolei do czujników słuchaj czy pykają z szybką częstotliwością , ten który nie pyka jest uszkodzony.
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 02, 2008 10:43   

ok, dzięki za rady, dziś jak będę wracał z pracy to sprawdzę co mi poradziliście :)
_________________
Pamparampam
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 23:18   

Boncky napisał/a:
ok, dzięki za rady, dziś jak będę wracał z pracy to sprawdzę co mi poradziliście :)


zatem czekamy na dobre wieści :)
_________________
PZDR.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Czujniki parkowania (parktronic) - montaż
RysThunder Rover serii 75, MG ZT 34 Pią Wrz 20, 2013 17:20
Punx
Brak nowych postów [R75] Immobiliser - zasada działania
Hirogi Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Sie 05, 2012 13:35
Hirogi
Brak nowych postów [R75] Zasada działania kontroli trakcji - TC
zaku Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Lip 26, 2011 00:16
kosiacki
Brak nowych postów [R75] Czujnik parkowania (parktronic)
dukat11 Rover serii 75, MG ZT 28 Czw Cze 08, 2017 08:16
sknerko
Brak nowych postów [R75] Czujniki parkowania
yenko87 Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Maj 25, 2009 23:32
yenko87



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink