Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Klimatyzacja i jej dziwne dźwięki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Klimatyzacja i jej dziwne dźwięki
Autor Wiadomość
RoG 




Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 15
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Maj 16, 2008 14:42   [R75] Klimatyzacja i jej dziwne dźwięki
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Nadeszły cieplejsze dni i konieczne stało się uruchomienie klimatyzacji. No i zaczęły się schody:
1./Klima działa bezbłędnie gdy samochód jest w ruchu, ale podczas postoju na światłach czy jazdy w korku dmucha do środka ciepłe-->gorące powietrze. Wystarczy przejechać choćby 50m i wszystko wraca do normy
2./Po dłuższym postoju w korku, podczas ruszania spod maski rozlega się dźwięk przypominający śpiew godowy waleni. Przeraźliwy pisk (raczej niski, nie wbija się w uszy jak tarcie kredą o tablicę) jakby uruchamiała się zastana maszyna. Przy ustawieniu na ECON problemu tego nie ma. Tylko przełączenie na AUTO powoduje ten objaw.

Nadmienię, że auto przed sezonem miało napełnioną i odgrzybioną klimę oraz wymienione filtry.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Gru 08, 2010 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 16, 2008 14:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Maj 16, 2008 15:15   

RoG napisał/a:
Klima działa bezbłędnie gdy samochód jest w ruchu

Wentylator działa po włączeniu klimy?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
RoG 




Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 15
Skąd: Poznań



Wysłany: Pią Maj 16, 2008 15:37   

piter34 napisał/a:
RoG napisał/a:
Klima działa bezbłędnie gdy samochód jest w ruchu

Wentylator działa po włączeniu klimy?


Posiliłem się wątkiem o problemach z klimą przy dieslu - odpaliłem auto, temperatura na LO, a wentylator stoi... :sad: A powinien chyba działać...

Więc jedyne, co mnie interesuje teraz: $$$ ile?

edycja spowodowana nowymi faktami
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Maj 19, 2008 14:31   

RoG napisał/a:
Więc jedyne, co mnie interesuje teraz: $$$ ile?

Klima nie działa na postoju, bo nie ma dostatecznego chłodzenia (wiatrak stoi).
Czeka Ciebie wymiana silnika wentylatora (są artykuły na stronie klubowej).
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
RoG 




Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 15
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Maj 19, 2008 17:35   

Dzięki wielkie, poczytałem cały wywód Mariana i łapy mi opadły, ale będę działał.

Pozdrówka
 
 
kRisj 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 60
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Lip 07, 2008 23:32   

RoG napisał/a:
2./Po dłuższym postoju w korku, podczas ruszania spod maski rozlega się dźwięk przypominający śpiew godowy waleni. Przeraźliwy pisk (raczej niski, nie wbija się w uszy jak tarcie kredą o tablicę) jakby uruchamiała się zastana maszyna. Przy ustawieniu na ECON problemu tego nie ma. Tylko przełączenie na AUTO powoduje ten objaw

Ja mam podobny objaw, też mi coś piszczy i domyślam się, że to z klimy. Na postoju normalnie dmucha zimne powietrze, czyli wentylator jest ok. Tylko pytanie - skąd ten pisk?
_________________
pozdrawiam wszystkich forumowiczów i roverkowiczów :D
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lip 07, 2008 23:38   

polej pasek wodą i jeśli przestanie piszczeć to pasek masz do wymiany.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lip 08, 2008 06:11   

A moja czasem wydaje inny dźwięk. NIe jest to pisk i nie wystepuje regularnie. Jest to takie krutkie wiiiiuuuut..i koniec...nie wiem o co biega a pojawia sie losowo, najczęsciej jakąś chwile po odpaleniu auta, szczególnie po krótkim postoju.
 
 
sruba77 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 26
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Lip 08, 2008 21:16   

Thrillco napisał/a:
A moja czasem wydaje inny dźwięk. NIe jest to pisk i nie wystepuje regularnie. Jest to takie krutkie wiiiiuuuut..i koniec...nie wiem o co biega a pojawia sie losowo, najczęsciej jakąś chwile po odpaleniu auta, szczególnie po krótkim postoju.


U mnie jest to samo. Przed wymianą osuszacza te dźwieki trwały dłużej i towarzyszyły im wyczuwalne w kabinie auta drgania - nie było to za wesołe. Teraz z nowym osuszaczem całkiem nie zniknęły ale już nie straszą swoją intensywnością.
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lip 08, 2008 22:47   

Ok..to teraz...co to jest ten osuszacz, gdzie jest i ile kosztuje wymiana?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lip 08, 2008 23:33   

http://www.autoklimatyzac...ge=klimatyzacja

odwadniacz = osuszacz ;)

koszt puszki osuszacza - d R200 ok 60 - 80 PLN. wymiana wiąze się z opróżnieniem układu wiec trzeba to wliczyć w koszty. Serwis na podstawie odczytu ciśnień w układzie powinien stwierdzić czy osuszacz jest do wymiany. Ja czekam do przyszłej wiosny, wtedy zrobię serwis i przy okazji wymienię osuszacz ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 00:33   

Brt, ten osuszacz się profilaktycznie wymienia? Jakieś zasady/objawy?
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
sruba77 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 26
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 07:28   

Co prawda ja nie jestem Brt ale odpowiem :mrgreen: : profilaktycznie trzeba go wymienić co 2-3 lata bo z czasem traci swoje właściwości i w układzie pojawia się coraz więcej wilgoci a to nie jest dobre
 
 
eszet 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 09:10   

śruba77 napisał/a:
U mnie jest to samo.

U mnie też.Ale nic poza tym się nie dzieje.Ten odgłos dochodzi bardzo nieregularnie.czasem przy włączeniu,czasem przy wyłączeniu klimy.
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 09:17   

Dodam jeszcze, wg. słów klimaludka, ze jeśli jest przypchany to obniża wydajnośc klimatyzacji. ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
PawQ 



Dołączył: 05 Sty 2009
Posty: 12
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Kwi 25, 2009 23:33   

Thrillco napisał/a:
A moja czasem wydaje inny dźwięk. NIe jest to pisk i nie wystepuje regularnie. Jest to takie krutkie wiiiiuuuut..i koniec...nie wiem o co biega a pojawia sie losowo, najczęsciej jakąś chwile po odpaleniu auta, szczególnie po krótkim postoju.


Koledzy odświeżę trochę temat...u mnie też pojawiło się z wiosną takie wiiiiuuuut raz jest głośne raz jest cichsze i krótsze, ale max trwa około 2 sek. i zauważyłem że po nim słychać pracę wentylatora (jak jest to głośne to budzi mi się bąbel który dusi komara na tylnej kanapie i mówi ooooo ;p )...ponieważ w tym poście nie ma rozwiązania to może ktoś już to rozgryzł?
Czy to faktycznie ten osuszacz?
Dodam, że klima chłodzi i wiatraki, ile by ich tam nie było, kręcą się jak szalone;-)

Pozdro
 
 
parkolo 



Dołączył: 13 Mar 2009
Posty: 8
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Maj 22, 2009 09:08   Re: [R75 2.0 V6 '00] Klimatyzacja i jej dziwne dźwięki

RoG napisał/a:
Nadeszły cieplejsze dni i konieczne stało się uruchomienie klimatyzacji. No i zaczęły się schody:
1./Klima działa bezbłędnie gdy samochód jest w ruchu, ale podczas postoju na światłach czy jazdy w korku dmucha do środka ciepłe-->gorące powietrze. Wystarczy przejechać choćby 50m i wszystko wraca do normy
2./Po dłuższym postoju w korku, podczas ruszania spod maski rozlega się dźwięk przypominający śpiew godowy waleni. Przeraźliwy pisk (raczej niski, nie wbija się w uszy jak tarcie kredą o tablicę) jakby uruchamiała się zastana maszyna. Przy ustawieniu na ECON problemu tego nie ma. Tylko przełączenie na AUTO powoduje ten objaw.

Nadmienię, że auto przed sezonem miało napełnioną i odgrzybioną klimę oraz wymienione filtry.


Witam, ma dokładnie tę samą opcję. Początkowo rzeczone wiuuut było sympatyczne i można było powiedzieć, że roverek chce sobie pogadać. Po dwóch akcjach przestało być zabawne, zwłaszcza, że jednocześnie praktycznie przestaje funkcjonować klimatyzacja. Tuż przed wiuuuut włącza się wentylator, ale najwyraźniej to za mało, aby coś wychłodzić i zaczyna się pogwizdywanie, a klima przestaje chłodzić - działa ale bardziej grzeje niż chłodzi.
 
 
Lewis 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Lut 2009
Posty: 310
Skąd: Wola

Rover 200

Wysłany: Pią Maj 22, 2009 09:33   

ja mam pytanie klima dobrze chodzi wszystko jest dobrze ,tylko na postoju jak wlacze klime i przekrece przekretło na 1 to cos strzela ,ale tylko zaraz po tym jak zmienie z 0 na 1 dmuchawe co to moze byc ?:D
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pią Maj 22, 2009 12:10   

może to być padający silnik wentylatora chłodnic.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 22, 2009 15:10   

w roverku znajomej bylo to samo tez przy staniu w korku wydobywalo sie cieple powietrze pojechala do mechanika okazalo sie ze wiatrak z chlodnicy opadl i wogole niewlaczal sie gdy dalo sie go na swoje miejsce zaczol juz ok dzialac wtedy klima tez juz normalnie dzialala...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Dziwne dżwięki
tommsz Rover serii 75, MG ZT 3 Sob Lis 10, 2007 09:07
tommsz
Brak nowych postów [75] dziwne dzwieki z klimatyzacji
talunia89 Rover serii 75, MG ZT 12 Sro Wrz 04, 2013 20:24
arcisir2
Brak nowych postów [R75] Dziwne dźwięki po odpaleniu
reniatka266 Rover serii 75, MG ZT 36 Sob Cze 05, 2010 11:28
apples
Brak nowych postów [R75] dziwne dźwięki - pasek?
emerka Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Sty 09, 2017 10:24
karol77787
Brak nowych postów [r 75] dziwne dzwięki w płynie chłodzącym
tomi00777 Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Sie 12, 2012 11:57
tomi00777



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink