Forum Klubu ROVERki.pl :: [rover 214] 96r. Hamulce piszczą i grzeją sie przednie koła
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[rover 214] 96r. Hamulce piszczą i grzeją sie przednie koła
Autor Wiadomość
raiden25
[Usunięty]






Wysłany: Czw Maj 29, 2008 16:01   [rover 214] 96r. Hamulce piszczą i grzeją sie przednie koła

Witam, kupiłem rowerka w listopadzie i juz wtedy od czasu do czasu jak hamowałem było słychać lekkie piski. Teraz sprawa wygląda następująco:

- zaciągam ręczny i jest spoko, lecz w momęcie zwalniania go słychać nie miły pisk za każdym razem.
- kiedy hamuje podczas jazdy (głównie przy mały predkościach) dociskając lekko pedał słychać popiskiwanie
- kiedy jade wolniej jakies 20km/h i nie hamuje, tak samo cos popiskuje jak by hamulce trzymały i obcierały
A do tego wszystkiego kołą z przodu są gorące aż nawet czasem smierdza spaleniżną :(
Jednak samochód hamuje bardzo dobrze, nigdy na nie nie narzekałem.

Moje przypuszczenia są takie ze mogą być to zastane tłoczki i trzeba je wyczyścić, w warsztacie powiedzieli mi cos o "suwnicach" czy "ślizgaczach" ale nie wiedza czy tu sa takie zamontowane, no i powiedzieli ze po zimie tez takie cos sie moglo zrobic i trzeba rozebrac. Na razie sie wstrzymałem i chciałem porady od was. Jak macie schemat hamulców to wrzucie linka :) przyda sie.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 29, 2008 16:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Maj 29, 2008 17:41   

Witaj, Twoje przypuszczenia są jak najbardziej słuszne. Musisz rozebrać hamulce i sprawdzić jak sprawy się mają, ale wygląda na to, że klocki nie odbijają. Być może to zatarty tłoczek a być może również regulator hamulca ręcznego. W każdym razie bez rozebrania się nie obejdzie. Tu masz co nieco na temat hamulców w r200 (przeczytaj artykuł i komentarze):
http://www.roverki.pl/article.php?sid=453
Szczegółowe informacje znajdziesz w Rave (instrukcja serwisowa w jęz. angielskim), który do niedawna był do ściągnięcia ze strony klubowej ( http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#30 ) ale jak widzę teraz link nie działa. Możesz go poszukać w necie (plik rave.iso dla starszych medeli), a może nawet ktoś Ci tu poda w temacie lokalizację tego pliku.
 
 
wrsdz 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 54
Skąd: Gągolin



Wysłany: Czw Maj 29, 2008 17:55   

wg na bank sa ta zapieczone tłoczki które nie odbijaja czasem czego efektem jest ciagle hamowanie ;( mialem podobna syt ale w Mercu MB100 - do tego stopnia ze kolpak odpadl ( nagrzane kolo do czerwonosci ), i konkretnie zaczelo sie dymic z kola , po rozebraniu okazalo sie ze po 1) nie odbijaja tloczki , a po 2) wspomniane przez Ciebie " suwnice" tez byly zapieczone lub zabrudzone ( brak bylo oslon gumowych na koncach ) po przeczyszczeniu , smarowaniu wszystko ok !
 
 
 
JohnnyB 




Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 118
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Maj 30, 2008 09:38   

mam ten sam problem
bylem juz raz u mechanika i wymienil elastyczny przewod hamulcowy mowiac ze cos juz mu dolega ze starosci.
Przewod wymienilem i faktycznie troche lepiej bo nie piszczy juz caly czas tylko co jakis cza, raz czesciej raz zadziej.
na dniach ide znowu do mechanika (innego - spec od hamulcy) i niech grzebie.(ewentualnie moze skusze sie podjechac do mariusza418 :) bo jeszcze jest jeden problem do rozwiazania)
 
 
 
and_rzej 



Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 22
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Maj 30, 2008 12:02   

Witam! Miałem podobny problem z tym że po dłuższej jeździe popiskiwały hamulce ale generalnie tył. Po rozebraniu okazało się że poprzedni mechanik założył klocki (ale prawdopodobnie po jednym nowym na tarczę a drugi zostawił stary) i kontynuując - nowy klocek był za ciasny i klinował się w zacisku (strona zewnętrzna) - wystarczyło tylko go dopasować przy pomocy pilnika i narazie jest w porządku- może ci to coś pomoże.
 
 
ezy 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 134
Skąd: Góra Kalwaria



Wysłany: Pią Maj 30, 2008 12:20   

Jak dla mnie to te tłoczki poziomujące kocki symetrycznie do tarczy. Jak się zabrudzą to nie poziomują i klocek jeden nie odbija. Przeczyścić tłoczki i maznąć takim rudym smarem.
Sprawdzić też czy luźno chodzą klocki w tych zawleczkach. Jeśli klocek jest ciasno (np jeśli jest nowy) to zdrapać farbę na tych wypustkach wchodzących do zawleczki i to już czasem wystarczy ten ułamek milimetra. Ja musiałem trochę więcej zpiłować. Teraz klocek chodzi sobie swobodnie w zawleczce. Zawleczkę dodatkowo posmarowałem smarem do dużych temperatur żeby jeszcze lepiej chodził. Efekt - nie piszczy, nie grzeje nadmiernie. Ważne żeby smar był do dużych temperatur bo inaczej się zapiecze i powstanie spoina jak spaw :)
_________________
R620SDi (Super Diesel installed) BRG '96
 
 
KuBaB 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Lip 2007
Posty: 113
Skąd: Gorzów Wlkp.



Wysłany: Sob Maj 31, 2008 15:43   Re: [rover 214] 96r. Hamulce piszczą i grzeją sie przednie k

raiden25 napisał/a:

- zaciągam ręczny i jest spoko, lecz w momęcie zwalniania go słychać nie miły pisk za każdym razem.


Podczepię się do tematu i dodam, że mam coś podobnego podczas puszczania pedału hamulca (zreszta przy ręcznym też). Na razie nikt nie może dojść o co chodzi. Po przeczyszczeniu szczęk z tyłu (tylko pył i kurz, stan szczęk wręcz idealny) przestało piszczeć na kilka dni, a potem znowu. Ktoś ma jakiś pomysł oprócz tych podanych powyżej?
_________________
Pozdrawiam
KuBaB
 
 
 
raiden25
[Usunięty]






Wysłany: Wto Cze 03, 2008 07:44   

dzieki wam wszystkim za rady, za samochód biore sie w sobote bo nie mam czasu, a co do piszczenia hamulca przy puszczaniu, to mechank mówił ze to standard "w kazdym samochodzie" :D Ze po prostu z czegos tam sie zdarł lakier w srodku i teraz tak jest ze metal o metal trze a po na smarowaniu bedzie dobrze "jakieś 2 dni"... sam nie wiem, ja swojego roverka bede sprzedawal, ale przeciez nie robie tego z takimi piskami :(

[ Dodano: Nie Cze 08, 2008 23:25 ]
A wiec, rozebrałem hamulce tzn. wyjołem klocki i papierkiem starłem rdze i bród, teraz klocki chodzą w tych blaszkach luźno, sa jak nowe :) jednak koła nadal sie grzeja.
Człowiek który sie troche na tym zna, podczas naciskania pedału i po tym jak ten okrągły tłoczek zaczął wychodzić, stwierdził ze chodzi dosc lekko bo nawet reką moze wcisnac je spowrotem.

Ale w sumie to mysle ze jednak to te tloczki bo juz nic innego nie zostaje. Eentualnie wymienic płyn hamulcowy...

Może mi ktos dac instrukcje zmiany tłoczków albo napisac co bedzie potrzebne, bo podobno jakies gumki sie wymienia od razu przy wymianie tłoczków itd. prosze o pomoc.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r] Grzeją mi się przednie koła,
shirokaba Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Wto Cze 29, 2010 11:01
zimek-1985
Brak nowych postów [R25 1.4 2000] hamulce piszcza przy hamowaniu
ajpinus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pon Lis 10, 2008 22:21
gucwiz
Brak nowych postów SOLVED [220 SDI '98] Hamulce grzeją, ABS
barti101 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 32 Czw Maj 15, 2008 21:30
Paul
Brak nowych postów [R200] Hamulce blokują koła
wachu990 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Mar 10, 2011 11:43
wachu990



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink