Forum Klubu ROVERki.pl :: [WWW] Pomoc przy tworzeniu nowej strony klubowej
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[WWW] Pomoc przy tworzeniu nowej strony klubowej
Autor Wiadomość
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Cze 05, 2008 11:55   [WWW] Pomoc przy tworzeniu nowej strony klubowej

Witam,

Jak już wiecie, od dłuższego czasu planowana jest zmiana strony klubowej. Dyskusja na ten temat w gronie zarządzających obecną stroną klubową toczy się od dłuższego czasu, niektóre kwestie zostały już ustalone, projekt nowej strony klubowej powinien więc ruszyć do przodu.

W związku z tym, zwracamy się z prośbą o pomoc przy tworzeniu nowej strony klubowej do wszystkich zainteresowanych tym tematem. Zależy nam na osobach, które mają wiedzę czy doświadczenie w tworzeniu stron, znają się na systemach CMS, chodzi głownie o znajomość systemu CMS joomle.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt: zarzad@roverki.pl lub bezpośrednio z wykorzystaniem forum :-)


W imieniu Zarządu Klubu ROVERki.pl
Mariusz Świętochowski
Ostatnio zmieniony przez Ley Sro Lut 17, 2010 17:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 05, 2008 11:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Cze 05, 2008 12:03   

Ja sie zglaszam... chetnie pomoge i juz z kolegami adminami ustalamy reguly gry wstepnej ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Tomaszi 




Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Czw Cze 05, 2008 12:19   

emes napisał/a:
chodzi głownie o znajomość systemu CMS joomle
było mnie tak mówić od razu, że ma to być oparte na Joomli.
W tej sytuacji powiem, że w pierwszej kolejności potrzebujemy kogoś kto wykona szatę graficzną pod owego CMS joomle z uwzględnieniem rozmieszczenia modułów.
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 05, 2008 12:22   

Do joomli dość często wyłażą dziury ... http://www.vuxml.org/free...16179b2dd5.html
do dziś nie poprawione.

Natomiast (z tego co mówi google) wersja 1.5 nie do końca jest stabilna - nie lepiej (wiem że trudniej) napisać stronę ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Cze 05, 2008 12:28   

Nie. Bo jak widzisz ktos napisal pare rzeczy do biezacej strony i tego kogos juz nie ma. Aktualizacja niemozliwa, dopasowanie i migracja danych gdzies indziej rowniez.

Nie przesadzajmy. Kazdy opensourcowy kod bedzie mial predzej czy pozniej jakies dziury.
Nie wiadomo czy te, ktore tam sa beda nas bezposrednio dotykac.

Jak narazie w podobnych przedsiewzieciach dominuja cms'y typu opensource, ale nie wiem jak czesto maja wlamania ;D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Cze 05, 2008 12:29   

Tomaszi napisał/a:
W tej sytuacji powiem, że w pierwszej kolejności potrzebujemy kogoś kto wykona szatę graficzną pod owego CMS joomle z uwzględnieniem rozmieszczenia modułów.

Eee... Jak dla mnie to w ostatniej...
argail napisał/a:
Do joomli dość często wyłażą dziury ... http://www.vuxml.org/free...16179b2dd5.html
do dziś nie poprawione.

Heh... Nic nie jest doskonałe...
Z kolei rozwój PostNuke, którego lubię i migracja byłaby łatwa, się trochę zatrzymał...
argail napisał/a:
nie lepiej (wiem że trudniej) napisać stronę ?

Bardzo dużo roboty, bo jednak nasza strona składa się z kilku rozbudowanych i dość napełnionych treścią modułów...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Cze 05, 2008 12:30   

Tomaszi napisał/a:
W tej sytuacji powiem, że w pierwszej kolejności potrzebujemy kogoś kto wykona szatę graficzną pod owego CMS joomle

A ja myslalem, ze na Ciebie bedziemy liczyc ;)
Hmm... ja bym najpierw doknal prob migracji, a potem robil szate.
Moze sie okazac ze Joomla nie wypali i szkoda tylko czyjejs roboty.

Dodatkowo jest pelno darmowych template'ow, ktore mozna tylko podrasowac
i skonczyc zabawe w grafike na zrobieniu jakiegos szerokiego bannera z logiem klubu
i np kilkoma autami w kadrze... Moja wizja byla kiedys taka, zeby zberac wszystkie Rover i MG (z kazdego modelu powszechnego) i zrobic fote, ktora pozniej odpowiednio przefiltrowac w programie typu Adobe...
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Tomaszi 




Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Czw Cze 05, 2008 12:31   

a i owszem nie wszystko w joomli jest idealne, tylko czy inne cms'y są bez skazy.
Jedna firma proponowała Kameleona http://www.ventus.pl/webkameleon/opis.php
A do Joomli już mam pare modułów hociażby galerie i moduł synchronizacji kont
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Cze 05, 2008 12:33   

MaReK napisał/a:
zeby zberac wszystkie Rover i MG


No a już myślałem, że napiszesz wszystkie klubowe :-) To byśmy mieli jeszcze większy spot niż w Czechach :-)
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Cze 05, 2008 12:36   

Zdecydujmy sie na cos, co kilka osob juz zna. Z tego co widze joomla to nastepca mambo i niewiele sie w sumie od niego roznic. Adam (reed) zna go najlepiej z moich obserwacji i chyba mozemu zadaniu podolac. Boje sie tylko tego, ze bedzie wstepne zaangazowanie i po miesiacu znowu umrze smiercia naturalna.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Tomaszi 




Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Czw Cze 05, 2008 12:51   

maciej napisał/a:
Tomaszi napisał/a:
W tej sytuacji powiem, że w pierwszej kolejności potrzebujemy kogoś kto wykona szatę graficzną pod owego CMS joomle z uwzględnieniem rozmieszczenia modułów.

Eee... Jak dla mnie to w ostatniej...

MaReK napisał/a:
Tomaszi napisał/a:
W tej sytuacji powiem, że w pierwszej kolejności potrzebujemy kogoś kto wykona szatę graficzną pod owego CMS joomle


A ja myslalem, ze na Ciebie bedziemy liczyc
Hmm... ja bym najpierw doknal prob migracji, a potem robil szate.
Moze sie okazac ze Joomla nie wypali i szkoda tylko czyjejs roboty.


Nie dokońca się zrozumieliśmy ;) chodzi o tzw. templatkę gdzie bedą umieszczone moduły panel logowania; gł.menu; boxy reklamowe itp... wydaje mi się że to jest pierwszym krokiem (nie musi w to być oczywiście od razu wpięta grafika) próbowałem już zaprojektować coś takiego przy pomocy Adobe.Dreamveawer ale prog po en i uczę się go dopiero, można by powiedzieć nawet raczkuję, marnie to idzie nawet z toturialami :(
Ale oczywiście w miarę moich sił, wiedzy i zdolności jestem zawsze pomocny.

PS.Nie znając w ogóle cmsa zabrałem się w listopadzie tamtego roku za stworzenie strony dla szwagra, (templatkę ściągnąłem sobie darmową, tylko ją nie znacznie poszerzyłem) dzięki temu co nie co (małe co nie co) wiem na ten temat. stronkę można zobaczyć klikając w www. pod postem. (str. w budowie ;) )
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 23:32   

ja swoja stronke i klubowa mam postawiona na joomli . jezeli chodzi o bezpieczenstwo... wszystko da sie zrobic tylko kwestia wysilku i wiedzy. jak ktos bedzie chial narozrabiac to to zrobi niezaleznie od tego na czym bedzie stalo.

ja nie jestem informatycznym moOzgiem, ale joomle ogarniam. sposobem aktualizacji informacji i tresci mnie do siebie przekonuje. to musiz byc latwe w aktualizacji, dlatego miedzy innymi strona klubowa mi sie nie podoba, jest malo przejrzysta, szata nudna, a tresci moglyby byc w wiekszej ilosci i ciekawsze ;)

templaty sa w sieci , wiec na poczatek mozna uzyc czegos z sieci
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Cze 07, 2008 17:03   

Przepatrzyłem tą joomlę, wygląda niegroźnie z punktu widzenia migracji bazy danych bo to jest tutaj najważniejsze, jak potrzeba jakiegoś helpu piszę się na pomocnika.
 
 
 
reed 



Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 172
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 08, 2008 15:16   

I bardzo dobrze. Prace trwaja...

Jeżeli chodzi o Template tudzież o wygląd strony to jest pikuś. Ktoś kto zna się na grafice robie w AP psd-ka. Potem wysyła do mnie (lub sam tnie) na odpowiednie moduły. DOdanie modułu jest dziecinnie proste wstarczy kawałeczek kody PHP i już jest gotowa Templatka ;)
Dlatego to zrobimy jako punkt ostatni.

W chwili obecnej jest najważniejsze zestawienie komponentów, które będą na stronie. Jeżeli wszystkie je zbierzemy i skonfigurujemy to następnym punktem będzie migracja. ;)
_________________
Adam
 
 
 
snoppy 




Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 41
Skąd: Myszków



Wysłany: Pon Cze 09, 2008 10:42   

Jeśli jeszcze brakuje rąk to mogę coś skrobnąć. Na piejdżpi znam się tyle ile potrzeba, w migracji też mogę pomóc.
_________________
Niech moc będzie z Wami!
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Cze 09, 2008 19:42   

No Twoj sukces w postaci checkvin jest ogromny. Co widac po statystkyach odwiedzin... wszystkie narody sie tego trzymaja :D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
reed 



Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 172
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 09, 2008 23:57   

Już niedługo będziemy potrzebować pomocy przy migracji. Na razie sklejamy do 'kupy' wszystko w postaci surowej :)
_________________
Adam
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Sro Cze 11, 2008 22:16   

Osobiście proponuję postawić to na innym CMS'ie... IMHO Joomla jest trochę mało elastyczna. Może ,,eZ'' ?
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Cze 12, 2008 08:34   

lle glow tyle CMS'ow ;)
Juz stawia sie na joomli i prace sa daleko posuniete wiec nie bedziemy zmieniac CMS'a.
I nie rozumiem, co oznacza Twoim zdaniem, ze Joomla jest malo elastyczna ?

ezPublish jest bardzo rozbudowany i raczej zbyt mocny na nasze potrzeby.
Do jego uruchomienia trzeba miec mocna maszyne. Nie mowie, ze nie jest mocna ta co mamy, ale... po co ja zbednie obciazac skoro do tego co nam trzeba wysmienicie nada sie joomla ze swoimi modulami, ktore juz sa zainstalowane i prawie skonfigurowane do konca. Dodatkowo czytajac o cms'ach natknalem sie w sieci na artykul, gdzie autor (wielki fan ez) nie poleca tego rozwiazania do niezbyt skomplikowanych projektow. Zeby bylo smieszniej, dla prostych projektow poleca mambo, a ze joomla to nastepca mambo to ja czuje, ze to dobry wybor ;)

Mysle, ze wybor juz padl i jesli uda sie wszystko spiac to pozostanie na dluzej.
Teraz trzeba sie skupic na migracji dancyh do tego bedzie potrzeba rak.

Sledzac to co zrobil juz reed to przynam sie, ze nie wydaje mi sie zeby byl bardziej
intuicyjny interfejs od tego ktory jest... no ale nie znam wszystkich CMS'ow.

Mambo znalem, bo przyszlo mi z nim nieopatrznie pracowac... joomla architekture ma identyczna. Dlatego dla ludzi, ktorzy beda dodawac art. tworzyc nowe dzialy itp. bedzie przyjazny.

Z tego co wyczytalem rowniez przy sledzeniu opinii o cmsach, to ez jak wiele innych nie ma wsparcia dla forum phpbb... tzn. pozwala na migracje danych i tworzy swoj wlasny, a tego nie chcemy. Joomla ma ta zalete, ze potrafi sie podlaczyc pod phpbb i traktowac go po macoszemu.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Czw Cze 12, 2008 10:09   

IMHO Joomla jest za bardzo ,,gotowa''. Może moja niechęć do Joomli wywodzi się z tego, że w sieci głównie używana jest do bardzo amatorskich zastosowań i większość stron na tym CMS przypomina swoim wyglądem ,,kupę'' ;-) i do tego wyglądającą identycznie jak miliony innych ,,kup'' w sieci. ;-)

Oczywiście Joomla jest też stosowana profesjonalnie oraz niektórzy wysilają się i wtedy całość prezentuje się całkiem nieźle, więc szczerze życzę dobrych rezultatów prac :-) . Oby się udało.

Odnośnie odejścia od phpBB przy eZ... ja uznałbym to za plus ;-)

Pozdrawiam,
Jakub
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink