Forum Klubu ROVERki.pl :: [WWW] Pomoc przy tworzeniu nowej strony klubowej
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[WWW] Pomoc przy tworzeniu nowej strony klubowej
Autor Wiadomość
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Cze 12, 2008 10:22   

ownstlr napisał/a:
Joomla jest za bardzo ,,gotowa''


To ma pewną zaletę w przypadku naszej strony klubowej. Moglibyśmy sobie zrobić dowolny projekt, zmieniać moduły w dowolny sposób, ale pewnie wrócilibyśmy do punktu wyjścia, bo nie byłoby nikogo, kto później mógłby coś poprawić. Do tej pory pojawiło się kilka osób zainteresowanych takim projektem, ale na zgłoszeniu tych osób praktycznie się skończyło. Podsumowując, nie jestem za tym, żeby specjalnie dużo zmieniać. Jeżeli chodzi o wygląd strony, możemy robić co chcemy, ale musimy pamiętać o tym, że jak zabierze się za to ktoś inny, to musi wiedzieć, co może zmienić i w jaki sposób.

ownstlr napisał/a:
Odnośnie odejścia od phpBB przy eZ... ja uznałbym to za plus


No a mógłbyś to uzasadnić?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 12, 2008 10:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Cze 12, 2008 12:36   

ownstlr napisał/a:
CMS przypomina swoim wyglądem ,,kupę'' ;-) i do tego wyglądającą identycznie jak miliony innych ,,kup'' w sieci. ;-)

Tak jest z kazdym cms'em. Kazde forum w sieci w 90% przypadkow oparte jest o phpbb. Czesc z tych 90% opiera sie na phpbb by przemo (tak jak nasze).
CMS zeby sie naprawde odroznial, musialby byc napisany od zera. A to tez dla kogos kto juz je napisze stanowi smakowity kasek, zeby potem dalej to sprzedawac i ... znowu robi sie mniejsza kupa... taka rzadka - sraczka ;D

Bardzo dobrze, ze bedzie to "podobne" do innych witryn, bo przecietny user bedzie mogl sie szybko odnalezc - znajac strukture z innych stron. Ja bym jednak nie szukal smaku w gownie. Zrobmy ta strone w oparciu o cos gotowego, zrobmy fajna grafike (template) i cieszmy sie, ze jest z wykorzystaniem nowoczesnych technik programowania :)

Dodatkowo tak jak napisal emes, slusznie jest zrobic cos, co pozniej inni bez trudu beda mogli zaadoptowac.

ownstlr napisał/a:
Odnośnie odejścia od phpBB przy eZ... ja uznałbym to za plus ;-)

No tak... "mojsza jest lepsza niz twojsza". Psiocza ludzie na phpbb, a jakos widac ze dziala i to calkiem sprawnie. Moze jest troche "za kolorowe" ale... dziala i juz sie wszyscy zdazyli przyzwyczaic. Zmieniac co rok silnik do komunikacji, to moze sie odbic negatywnie na uzytkownikach. A co do dziur... no jakos odpukac jeszcze sie nam na forum.roverki.pl nie zdarzyl wlam ;) System antyspamerski tez sobie radzi wiec po co nam wiecej plusow ;D ?

I tu znowu masowka jest. Forum jest jak inne... niemal kazdy sie zetknal z nim i wie o co chodzi... To zwieksza ryzko zagrozenia wlamem, ale... nie koniecznie musimy byc pierwsi do wlamu. Ktos na pewno zaraz wypusci patch i tak sie to kreci ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Czw Cze 12, 2008 14:35   

żebyśmy się dobrze zrozumieli... Nie miałem zamiaru być ,,wszystkoje*em'', któremu się wszystko nie podoba i nic nie robi, chciałem jedynie dobrze doradzić. Nigdzie nie napisałem, że należy pisać nowy CMS bo byłaby to głupota. Jeśli chodzi o uzasadnienie...
moje wypowiedzi wynikają z ostatnich obserwacji i prawie 10-letniego doświadczenia ,,w branży''.

Uzasadnienie, że skoro większość (chciałbym dodać bardzo amatorskich) stron na tym ,,jedzie'' ma się trochę nijak. Skoro to co ma większość jest lepsze to czemu nie zezłomujemy Roverków i nie kupimy sobie wszyscy np. VW?

Nie chcę wprowadzać więcej zamieszania, więc kończę swój udział w tym temacie... ;-)
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Cze 12, 2008 19:56   

ownstlr napisał/a:
Nie miałem zamiaru być ,,wszystkoje*em'', któremu się wszystko nie podoba i nic nie robi

Nawet gdyby tak bylo, nic w tym zlego bo kazda krytyka jest potrzebna.

ownstlr napisał/a:
chciałem jedynie dobrze doradzić

I chwala Ci za to :)
W temacie CMS'a jednak troszke za pozno, ale nie poddawaj sie jeszcze... :)
Moze w innej kwestii rowniez dotyczacej strony, wykorzystujac swoje dlugoletnie
doswiadczenie w branzy, doradzisz.

ownstlr napisał/a:
Nigdzie nie napisałem, że należy pisać nowy CMS bo byłaby to głupota

Niby nie. Ale piszesz ze joomla zbyt gotowa... ez jest lepszy bo mniej gotowy.
No wiec ja napisalem, ze najlepiej napisac wlasny nowy cms. Wcale to nie bylaby glupota, jesli tylko znalazla by sie grupa osob, ktora by sie tego podjela i rozwinela na tyle zeby pozniej inni mogli pchac ten wozek dalej. Wiadomo, ze o takie dzielo trudno stad mus wykorzystac to co juz jest i oparte na OpenSource.

ownstlr napisał/a:
Skoro to co ma większość jest lepsze to czemu nie zezłomujemy Roverków i nie kupimy sobie wszyscy np. VW?

A wiecej ludzi ma VW czy Opla?
Jestesmy w tej lepszej sytuacji, ze my (uzytkownicy marki Rover/MG) juz odrozniamy sie od reszty wlasnie marka naszych pojazdow ;) Poza tym do wyboru marki danego samochodu jest zupelnie inna droga i inne kryteria niz do wyboru silnika obslugi strony www ;) Jestem zdania, ze przy odpowiednim przygotowaniu szaty graficznej uda nam sie w miare ukryc dane o naszym CMSie i zmylic nie jednego uzytkownika :)

A z drugiej strony pisanie o wadach i dziurach phpbb, joomli itp. to tworzenie troche mitow jak z roverkami o ich awaryjnosi, braku czesci i lewych gwintach :)

OT. to juz wiem kogo widzialem na trasie do Warszawy i komu mrugalem... tylko tak zes pofrunal, ze nie wiem czy mnie zauwazyles ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 12:34   

MaReK napisał/a:
OT. to juz wiem kogo widzialem na trasie do Warszawy i komu mrugalem... tylko tak zes pofrunal, ze nie wiem czy mnie zauwazyles ;)


Jeśli tu chodzi o mnie to raczej nie ja. ;-)
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 23:08   

Dlaczego? Pasuje mi blacha oraz miejsce... okolice Rawicza jakos...
Na pewno to nie Ty? ;) TO bylo juz pare miesiecy temu, ale... C mialo na poczatku i bylo czarne i na pewno ZS ;D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Nie Cze 15, 2008 23:15   

MaReK napisał/a:
Dlaczego? Pasuje mi blacha oraz miejsce... okolice Rawicza jakos...
Na pewno to nie Ty? ;) TO bylo juz pare miesiecy temu, ale... C mialo na poczatku i bylo czarne i na pewno ZS ;D

Koło Rawicza to byłem tylko raz i to w okolicach Sylwestra, Nowego Roku ;-) ... więc to raczej nie ja... ja mam bude 5D, takich jest mało ;-) :twisted:
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 07:23   

Nie zdazylem zobaczyc ile masz drzwi ;D
No ale skoro to nie Ty, to znaczy ze jest jeszcze ktos w poznanskim z czarnym ZS-em.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 11:41   

ownstlr napisał/a:
ja mam bude 5D, takich jest mało

Hmm... Wg ogólnie dostępnej wiedzy nie było MG ZS w wersji 5-drzwiowej. Same sedany :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 11:47   

piter34 napisał/a:
Hmm... Wg ogólnie dostępnej wiedzy nie było MG ZS w wersji 5-drzwiowej. Same sedany

Co rozumiesz przez "ogólnie dostępną wiedzę"?
To co masz w głowie?

Bo wujek Google (czyli moje ulubione źródło "ogólnie dostępnej wiedzy") mówi coś zupełnie innego... ;)
http://www.google.pl/sear...g+zs+5+door&lr=

i od razu pierwsza pozycja:
http://www.pistonheads.com/SALES/548457.htm
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 12:34   

Ale off topic powstał ;-)
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Cze 17, 2008 12:55   

maciej napisał/a:
Bo wujek Google (czyli moje ulubione źródło "ogólnie dostępnej wiedzy") mówi coś zupełnie innego... ;)
http://www.google.pl/sear...g+zs+5+door&lr=

Nie mogę znaleźć w wynikach wyszukiwania MG ZS 5D z kierownicą po lewej stronie i pewnie stąd napisałem, że są same sedany.

maciej napisał/a:
Co rozumiesz przez "ogólnie dostępną wiedzę"?
To co masz w głowie?

Pisząc to miałem na myśli to co mam w głowie, ponieważ możliwości wersji nadwoziowych MG ZS (przed liftingiem w 2004) są ograniczone do 2 wersji, a przenigdy od kiedy temat mnie interesuje nie widziałem na oczy MG ZS 5d. Teraz się okazuje, że były na Wyspach (nadal nie mogę wyszukać wersji LHD). :mad:
To tak jakbym napisał, że nie było silników 4-cylindrowych 2.0 litra serii K.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
KrzysiekS 



Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 23
Skąd: Klucze



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 19:22   

Emes masz tu numer do tego kolegi o którym rozmawialiśmy 606351520 Marcin Skóra :mrgreen:
 
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Cze 17, 2008 20:56   

KrzysiekS napisał/a:
Emes masz tu numer do tego kolegi o którym rozmawialiśmy 606351520 Marcin Skóra


Dziękuję :-) Każda pomoc przy tworzeniu nowej strony klubowej się przyda :-)
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 00:44   

piter34 napisał/a:

Nie mogę znaleźć w wynikach wyszukiwania MG ZS 5D z kierownicą po lewej stronie i pewnie stąd napisałem, że są same sedany.


Może i tak jest... tutaj jakby co jeden jest :-P mój... http://polskajazda.pl/Samochody/MG/ZS/18796
Jak będę miał chwilę to wrzucę nowe zdjęcia bo te były robione zimą i jak jeszcze nie był skończony ;-)


a wracając do tematu strony... jakby ktoś chciał to mogę pomóc z projektem strony i wykonaniem szaty graficznej
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 08:00   

Miales robiona przekladke z anglika? Czy kupiles go z kierownica po lewej stronie?
Sprawdzales VIN co na ten temat mowi?

Co do szaty i pojektu strony... ja juz nie wiem na jakim etapie jestesmy ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
own 




Dołączył: 30 Sie 2006
Posty: 299
Skąd: Wrocław

MG ZR

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 10:31   

MaReK napisał/a:
Miales robiona przekladke z anglika? Czy kupiles go z kierownica po lewej stronie?
Sprawdzales VIN co na ten temat mowi?


Kiedyś może to opiszę dokładnie na forum bo trochę to roboty było i może ktoś byłby zainteresowany czymś podobnym... mam robionego kompletnego swapa z R45 1.6 na MG ZS 180... VIN przy samochodzie którym jeżdzę by pokazał R45 1.6 ;-)

- wszystko czym się różniły R45 od MG ZS 180 to mam zmienione (jedynie klamki mam chromowane (takie nawiązanie do MG ZT) bo tak wygląda lepiej... ale mam drugi komplet pomalowany pod kolor nadwozia ;-P)

- dodatkowo R45 miał kolor jasno-niebiesko-srebrny, więc nijak miał się do ,,sportowego'' samochodu, więc i to uległo zmianie. Pomalowany jest środek, komora, czyli w sumie wszystko tak jak przy nowej furze ;-)

MaReK napisał/a:

Co do szaty i pojektu strony... ja juz nie wiem na jakim etapie jestesmy ;)

Ja już to proponowałem półtora roku temu ale ktoś mnie ,,zlał''... nie będę pokazywał palcami ;-P
 
 
 
reed 



Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 172
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 13:24   

MaReK napisał/a:
przy odpowiednim przygotowaniu szaty graficznej uda nam sie w miare ukryc dane o naszym CMSie


to akurat nie do końca :P , musialbyśmy zrobić tę stronę w iFram-e żeby nie było widać adresu :P bo po index.php?option=com_contact&Itemid=9 od razy widać że to joomla/mambo :P
_________________
Adam
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Cze 18, 2008 13:45   

To uzyjemy Options +FollowSymLinks ;D

Oj tam... po kodzie strony tez dojdzie ktos co i jak ;D
Mnie chodzi o to, zeby pierwsze wrazenie (rzut oka) udalo sie oszukac ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Cze 18, 2008 13:47   

reed napisał/a:
MaReK napisał/a:
przy odpowiednim przygotowaniu szaty graficznej uda nam sie w miare ukryc dane o naszym CMSie


to akurat nie do końca :P , musialbyśmy zrobić tę stronę w iFram-e żeby nie było widać adresu :P bo po index.php?option=com_contact&Itemid=9 od razy widać że to joomla/mambo :P


Ale czego wy się obawiacie czy ktoś bedzie wiedzial na czym to stoi czy nie będzie, taki co może namieszać to i tak i tak się dowie w 3 sekundy na czym to stoi.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink