Forum Klubu ROVERki.pl :: Zestaw skladany przez - ynfomatyka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw skladany przez - ynfomatyka

lużne dyskusje okołokomputerowe też ;)
Autor Wiadomość
orson 



Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Wrocław

Rover 25

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:34   Zestaw skladany przez - ynfomatyka

Tak sie konczy zabawa kiedy w polsce za roznego rodzaju rzeczy zabieraja sie domorosli konstruktorzy/mechanicy i informatycy (zdejcie zaporzyczone z innego forum internetowego):
Ostatnio zmieniony przez walkie Sro Cze 11, 2008 09:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:39   

Skoro moga przyjsc ludzie i chciec kupic dysk D: bo mu padl ;)
To sie nie dziwie, ze sa tacy modele...

Szczerze to tez takiego myku nie widzialem.
Zdarzaja sie kwiatki z podlaczeniami frontpanelu pod gniazdo USB i odwrotnie.
Bateria wkladana odwrotnie. Wtyk od dysku podlaczony rowniez na odwrot... niby sie nie da, ale jednak ;)

Niemniej ta fotka mnie rozbroila.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:42   

orson, to Twój nowy praktykant? :P
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:46   Re: Zestaw skladany przez - ynfomatyka

orson napisał/a:
Tak sie konczy zabawa kiedy w polsce za roznego rodzaju rzeczy zabieraja sie domorosli konstruktorzy/mechanicy i informatycy:

I tak miał fuksa że to intel a nie amd - w przeciwnym wypadku niezadługo by mu to pochodziło ;)))
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:46   

jaki mistrz hahah jak to był jakiś celeronek to faktycznie trochę mógł popracować:p Kiedyś widziałem jak ktoś odpalił AMD wytrzymał cale 7sekend i buuum
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:48   

MaReK napisał/a:
Skoro moga przyjsc ludzie i chciec kupic dysk D: bo mu padl ;)
To sie nie dziwie, ze sa tacy modele...

Szczerze to tez takiego myku nie widzialem.
Zdarzaja sie kwiatki z podlaczeniami frontpanelu pod gniazdo USB i odwrotnie.
Bateria wkladana odwrotnie. Wtyk od dysku podlaczony rowniez na odwrot... niby sie nie da, ale jednak ;)

Znajomy z serwisu Philipsa pokazywął mi z rok temu video VHS z kasetą wsadzą nie dość że do góry nogami to jeszcze "tyłnaprzód" ;) - i zmieściła się ;)))
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:48   

Facet z tych, co to uważają, że "Jak wszystko zawiedzie, to instrukcji już nie warto czytać" :hahaha:
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 11:57   

WOW! Nie no, na to bym nie wpadł... ;)
:D :hahaha: :rotfl:
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
orson 



Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Wrocław

Rover 25

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 12:30   

walkie napisał/a:
orson, to Twój nowy praktykant? :P


Na szczescie nie.

Ja swoich informuje na wstepie ze jak czegos nie wiedza niech sie spytaja 10 razy.

[ Dodano: Pią Cze 06, 2008 12:31 ]
argail napisał/a:
orson napisał/a:
Tak sie konczy zabawa kiedy w polsce za roznego rodzaju rzeczy zabieraja sie domorosli konstruktorzy/mechanicy i informatycy:

I tak miał fuksa że to intel a nie amd - w przeciwnym wypadku niezadługo by mu to pochodziło ;)))


Prosze Cie -> jesli chodzi o zarzadzanie energia Intel musi sie jeszcze sporo nauczyc...

[ Dodano: Pią Cze 06, 2008 12:32 ]
dobryziom napisał/a:
jaki mistrz hahah jak to był jakiś celeronek to faktycznie trochę mógł popracować:p Kiedyś widziałem jak ktoś odpalił AMD wytrzymał cale 7sekend i buuum


Wczesne Athlony AMD bez diody termicznej.
 
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 06, 2008 13:58   

orson napisał/a:
Prosze Cie -> jesli chodzi o zarzadzanie energia Intel musi sie jeszcze sporo nauczyc...

Zapewne tak, ale AMD bez chłodzenia za długo nie pochodzi - nie ważne czy z termistorem czy bez ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Cze 07, 2008 09:51   

orson, Moj E8200 na 3.4GHz ma <50*C w typowym stresie, a <40*C na luzie na boxowym chlodziwie, a moj poprzedni A64 na 2.2GHz potrafil miec 50*C na Freezerze64. Pozniej znajomek wciagnal A64X2 Black 6400+, to nawet freezer mu nei pomogl na te 120W wydzielanego ciepla ;)Fakt, ze porownuje teraz 45nm intela z 90nm AMD, ale Intel juz robi 45, a a AMD dalej lata po krzakach z 60nm scalakami ;) Teraz AMD sie musi nauczyc o cieple ;)

Ide do pracy.
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Sob Cze 07, 2008 09:57   

A ja mam od niedawna "firmówke" BOXX i ma tyle wiatraków, ze o przegrzanie sie nie boje :D i jakie toto poukładane.

Wiem, wiem Orson, ze przekonywałes mnie do składaka - ale sorry, jak dostałem demo BOXXa i zobaczyłem co i jak a do tego krzyknięto mi "aż" 11.400zeta...nie było sie co zastanawiać.
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Cze 07, 2008 12:35   

pamietam jak sprawdzalem plyte glowna pare lat temu z amd duronem :P jak pękł na pół z przegrzania :P
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Cze 07, 2008 13:12   

Ja to sie smieje za kazdym razem jak znajde jakies fajne rzeczy w drukarkach. Juz wyciagalem ze srodka wszystko od galazek drzew i krzewow, przez waciki kosmetyczne i te do uszu, wykalaczki, zapalki, cukierki po figurke papy-smerfa.

Mistrzem nad mistrzami jednak byl czlowiek, ktory zjawil sie u mnie ponad poltora roku temu. Przyszedl z reklamacja. "Pojemnik nie dziala" - twierdzil. Mial go przy sobie, skrzetnie schowanego gdzies na dnie calkiem sporej torby, wiec zanim sie do niego dokopal, zeby mi pokazac, opowiedzial mi co sie dzieje. "Na instrukcji od Panstwa bylo napisane, zeby usunac tasiemke zabezpieczajaca, ale ona nie chciala zejsc! Meczylem sie z tym dluzsza chwile i dopiero po godzinie jak syn przyszedl to we dwoch udalo nam sie szczypcami to zerwac!". W tym moencie pokazuje mi pojemnik, HP #56. Mial zerwana cala glowice razem ze stykami. Chwile konsternacji pzrerwal chichot kolegow obserwujacych cala sytuacje z boku. Ja z kamienna twarza stwierdzilem, "zniszczyl pan pojemnik, na smierc". "Jak to?!", "Zerwal pan glowice, tasiemka zabezpieczajaca to byl ten niebieski pasek z kartonikiem". "O kurcze! A da sie to jeszcze naprawic?". Pozniej bylo troche tluamczenia, smiechu i w koncu czlowiek wyszedl z nowym. Ta historia jest przywolywana chyba za kazdym razem, jak jakis ciekawy klient sie pojawi :)

Byl kiedys tez gosc, ktoremu pojemnik za cholere nei chcial wejsc do drukarki, wiec spilowal zabek, ktory mu w tmy przeszkadzal, a pozniej wrocil z reklamacja, ze drukarka nie rozpoznaje pojemnika. No tak jest, jak sie wpycha kolorowy pojemnik w miejsce czarnego :)
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Cze 07, 2008 19:08   

:hahaha: :rotfl:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Adrian355 




Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Sob Cze 07, 2008 21:04   

Padłem :) i aż sie boje co mnie czeka w przyszłym kierunku nauczania :P
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
Chester 




Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sob Cze 07, 2008 21:17   

kolejny przykład:
studenci 4 roku informatyki źle włożyli AMD tj. obrócili o 90 st wyłamując 3 piny :mrgreen: tłumaczyli się że tak pasował
 
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Nie Cze 08, 2008 00:38   

a klient, który przychodzi na czyszczenie komputera z martwym chomikiem w obudowie... :/
nie wspominając o kobitce, która do nowego komputera zapomniała zamówić stację dyskietek no i oczywiście włożyła dyskietkę w otwór i tylko usłyszała "brzdęk" jak dyskietka wylądowała na dnie :lol:

co do procesorów AMD i Intel - sam jestem zwolennikiem AMD, ale w chwili obecnej, jako, że ta firma nie ma nic ciekawego do zaoferowania byłem zmuszony kupić Intela
gdyby Athlony też były robione w procesie 45nm to także by się tak nie grzały - przecież swego czasu jak weszły Athlony 64 a Intel miał PIV to Intel był badziewiem pod względem wydajności i wydzielanego ciepła
niestety AMD spoczęło na laurach i zamiast opracować coś nowego sprzedawało dobre bo dobre, ale nie rozwijające się właśnie Athlony64, podczas gdy Intel wprowadził Core Duo
można mieć tylko nadzieję, że w końcu się obudzą i zrobią coś naprawdę dobrego co skopie tyłek Intelowi - dla dobra ich i naszego (jeśli odpadną z gry to wtedy Intel spocznie na laurkach - bo w końcu znowu będzie monopolistą - i podwyższy ceny procków tak, że nie co, powiedzmy 2 lata, a co 4 będzie można myśleć o wymianie sprzętu)
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Nie Cze 08, 2008 00:42   

Tez bylem zwolennikiem AMD przez dlugie lata, dopiero teraz jak zdecydowalem sie zmienic kompa, to poprostu na E8x00 AMD poprostu nie ma odpowiedzi. X2 sa za slabe, a Phenomy to pomylka od piwnicy po dach. Patrzac wstecz, zaluje ze pamieci wzialem 800MHz, bo teraz nei moge wyjsc specjalnie ponad 3.4GHz, bo mi sie zegar na pamieciach konczy :) Bylo dolozyc kasy do 1033 jakis ;)

[ Dodano: Nie Cze 08, 2008 00:45 ]
Na marginesie, mod moglby splitnac temat na jakies "pitolenie o kompach" czy cos, bo sie lekki OT robi :)
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Nie Cze 08, 2008 01:05   

sam mam E8400 i od razu wziąłem pamiątki 2x2GB 1066MHz (na szynę 1333MHz DDR3 pod procka nie ma sensu na razie kasy wydawać)
dlatego też wziąłem Intela bo w danej chwili AMD nie ma nic ciekawego do zaoferowania
może za dwa lata (mam nadzieję i życzę tego AMD) przy ponownej zmianie sprzętu kupię sobie ponownie coś z ich stajni
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Zestaw Stereo
apples Offtopic 41 Czw Gru 20, 2012 10:53
marcin316
Brak nowych postów Zestaw kluczy nasadkowych itp.
Który wybrać?
filo Offtopic 33 Sob Sie 07, 2010 06:32
filo
Brak nowych postów Bezpieczeństwo - zestaw głośnomówiący
maciej Offtopic 5 Sro Lip 01, 2009 19:38
general_p
Brak nowych postów Zestaw narzedzi, klucze itp
ArO Offtopic 18 Pon Gru 03, 2012 15:17
dafit
Brak nowych postów Zestaw (bardzo) głośnomówiący
MasterMind Offtopic 2 Wto Kwi 10, 2012 22:36
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink