Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214i 1.4 96'] Wymiana silnika, tylko na jaki?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214i 1.4 96'] Wymiana silnika, tylko na jaki?

Prosze o pomoc!!
Autor Wiadomość
PlaNetka 




Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 9
Skąd: Toruń

Rover 200

  Wysłany: Sob Cze 14, 2008 09:59   [R214i 1.4 96'] Wymiana silnika, tylko na jaki?

Jednak czeka mnie wymiana silnika bo zaczynam watpic w to ze remont cokolwiek da.. dlatego chcialabym sie dowiedziec jaki silnik bedzie pasowal do mojego roverka slyszalam ze od rovera 25 i 45 ale czy tam wszystko mocuje sie tak samo? Z tego co zauwazylam, to wszystkie silniki jakie do tej pory znalazlam maja wlew oleju po prawej stronie a moj ma po lewej no i swiece mam z przodu a w tych ktore znalazlam swiece sa chyba jakos z boku czy to cos przeszkadza? I czy moc ma tu jakies duze znaczenie?Moj roverek ma 75 KM a czy cos sie stanie jesli podlacze do niego silnik o mocy np 103 KM?

Mam jeszcze jeden maly problem z moim terazniejszym silnikiem a wlasciwie to juz sama niewiem z czym wczoraj gdy nim jechalam czulam ze juz nie ma takiej mocy jaka miec powinien, praktycznie zerowe przyspieszenie(wiem ze to napewno przez olej ktory zarzuca swiece, choc dzieje sie to zaskakujaco szybko gdyz swiece czyszczone byly dzien wczesniej) To sa raczej ostatnie tchnienia tego silnika bo aby gdziekolwiek wyjechac musze najpierw wyczyscic swiece i dolac olej czyli praktycznie codziennie:/ No i do tego gdy wracalam wczoraj do domu moj rover strasznie sie nagrzal pod stopami az czulam gorace powietrze, panel pod hamulcem recznym rowniez byl goracy..niewiem czy to moze byc wina wentylatora przy chlodnicy? Gdy probowalam sprawdzic czy ten wentylatorek wogole sie zalacza no to niby tak ale chyba o wiele za pozno a czasami chyba wogole.

Jesli ktos wie co moge w tej sytuacji zrobic to bardzo prosze o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez piter34 Pon Cze 16, 2008 17:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 14, 2008 09:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dante27 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 204
Skąd: 33- 300 Nowy Sącz



Wysłany: Sob Cze 14, 2008 15:02   

Przede wszystkim w temacie masz błąd bo jeżeli Twój roverek ma 75KM to nie jest to 16V tylko 8V. Jeżeli chodzi o wymianę silnika to raczej nie podejdzie inny ale na upartego da sie to zrobić. Popytaj dokładnie bo nie jestem pewien czy podejdzie, ale jak już co to proponuje 1.4 16V 103KM. To bardzo "żywy" silniczek. Koszt około 2tys. zł na gotowo.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Cze 16, 2008 18:01   

dante27 napisał/a:
Przede wszystkim w temacie masz błąd bo jeżeli Twój roverek ma 75KM to nie jest to 16V tylko 8V.

Poprawiłem.

PlaNetka, jeżeli masz teraz silnik 8V to najlepiej będzie poszukać takiego samego albo zdecydować się na 16V (nieważne, czy 1.4, czy 1.6), ale wtedy do wymiany będzie też kolektor ssący i wydechowy. Przy wymianie trzeba ZTCP do nowego silnika przełożyć koło zamachowe.

Pasuje też silnik od R45 i R75, pod warunkiem, że użyjesz wałka rozrządu ze starego silnika.

Bylo o tym wielokrotnie. Poszukaj.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Cze 16, 2008 18:12   

R25 i R45 chyba ;) chociaz od R75 ten 1.8 pewnie tez ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Pon Cze 23, 2008 16:34   

Ja bym nie kombinował tylko wymienił na taki jaki był w samochodzie - żadnych problemów bo wszystkie części pasują. Po co sobie życie utrudniać. No chyba że ten 16V mniej pali to jeszcze mogę to zrozumieć. Sprawdź na allegro takiego użytkownika kubaPLN . Oni sprzedają części do roverów, ostatnio coś mówili że jakąś benzynę sprowadzili na części, może mają jeszcze silnik. Tylko nie pamiętam jaka pojemność tego była i czy to przypadkiem nie 400ta. A tak w ogóle to często Ci wszyscy handlarze mają silniki tylko należy ich o nie pytać. Bo prowizja od 1500zł jest dużo większa niż od 200zł; więc silnika nie wystawią tylko np. lampę. Z resztą często jest dopisane że posiadają wszystkie części do danych samochodów/silników.
 
 
 
PlaNetka 




Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 9
Skąd: Toruń

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 24, 2008 11:44   

Musze wymienić silnik i to jak najszybciej bo niedosc ze bral mi sporo oleju to teraz jeszcze urwal sie gwint od swiecy (najwidoczniej musiala zostac kiedys zle wkrecona bo ostatnio strasznie ciezko sie wkrecala) A prosze was o porade bo napewno znacie sie na roverkach a ja juz niewiem co mam robic. Mieszkam w woj. kujawsko-pomorskim a tu niema chyba zbyt wielu mechanikow ktorzy znaliby sie na roverkach a potrzebuje kogos kto doradzi mi jaki silnik bedzie pasowal do mojego samochodu no i kogos kto mi ten silnik przelozy. Rozwazam opcje kupna silnika 1,4 ale 16 V No i niewiem co konkretnie bede musiala wymienić aby wszystko pasowalo. Znalazlam nawet taki silnik od rovera 25 lub 45 i zastanawiam sie nad jego kupnem tylko niewiem co dalej..:/ Oto link do tego silnika: http://moto.allegro.pl/it...ik_1_4_16v.html

Prosze pomozcie mi bo ja naprawde niewiem juz co robic.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Cze 24, 2008 11:55   

PlaNetka, przecież ja w moim poście gdzieś wyżej już napisałem jakie masz opcje...

PlaNetka napisał/a:
Rozwazam opcje kupna silnika 1,4 ale 16 V No i niewiem co konkretnie bede musiala wymienić aby wszystko pasowalo.
piter34 napisał/a:
PlaNetka, jeżeli masz teraz silnik 8V to najlepiej będzie poszukać takiego samego albo zdecydować się na 16V (nieważne, czy 1.4, czy 1.6), ale wtedy do wymiany będzie też kolektor ssący i wydechowy. Przy wymianie trzeba ZTCP do nowego silnika przełożyć koło zamachowe.


PlaNetka napisał/a:
Znalazlam nawet taki silnik od rovera 25 lub 45 i zastanawiam sie nad jego kupnem tylko niewiem co dalej..:/
piter34 napisał/a:
Pasuje też silnik od R45 i R75, pod warunkiem, że użyjesz wałka rozrządu ze starego silnika.

Chodzi o wałek ssący. Koło zamachowe też trzeba przełożyć (aby immobiliser dobrze działał).

A tak na marginesie, to temat był poruszany wielokrotnie. Wystarczy odrobinę chęci i motywacji, aby skorzystać z opcji "szukaj" i znaleźć interesujące Ciebie informacje :ok:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
PlaNetka 




Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 9
Skąd: Toruń

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 24, 2008 12:13   

Dziekuje za pomoc i przepraszam za klopot! Poprostu nie mam w poblizu nikogo kto by sie znal na roverkach i kto moglby mi taki silnik przelozyc. Dlatego chce sie jak najwiecej dowiedziec.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214i] Wymiana chłodnicy - jaki płyn ??
tomi83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Czw Cze 02, 2011 21:32
Harry
Brak nowych postów [R214i] Wymiana silnika.
kickbasse Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Wrz 03, 2013 21:40
kickbasse
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R214i 1.4 8V 96'] Wymiana silnika
PlaNetka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Cze 23, 2008 16:27
piter34
Brak nowych postów [r25] Wymiana Silnika 1.4 na jaki ?
Mariobu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Wto Gru 01, 2015 23:05
MultecFSO
Brak nowych postów [R214i] Wkładka zamka klapy tylnej i nie tylko
Marcin1986 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Nie Sie 28, 2016 09:26
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink