Forum Klubu ROVERki.pl :: Troche narzekania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Troche narzekania

czyli Rover a inna marka ;)
Autor Wiadomość
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

  Wysłany: Pią Cze 27, 2008 18:57   Troche narzekania

No i dzis odebralem moj sluzbowy samochod z serwisu - Skoda Fabia kombi 1.4 16V 55kW co daje ogromna moc 75KM (213tys przebiegu ;)
Co mozna powiedziec... wlasnie bylem w sklepie Roverkiem i bez porownania, w srodku czuje sie pewnie, wygodnie, mam pod noga fajny zapas mocy, do tego ladny dzwiek silnika. Jak pomysle ze teraz musze sie turlac po Polsce ta Skodzina, to mnie szlag trafia :( Do tej pory jezdzilem swoim, bo samochod czekal na poplacenie zaleglych faktur :mrgreen: , do tego dochodzil plus ze liczono mi stawke za km.. teraz jedyna zaleta to ze jest klima..
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 27, 2008 18:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Pią Cze 27, 2008 19:04   

Jakby Cię tu pocieszyć.... mogło być gorzej :D
Mogłeś dostać Pandę 1.1... :razz:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Cze 27, 2008 20:07   

Ja ostatnio musiałem zrobić większą trasę "firmowym" fokusem ... myślałem że dostanę szału i odcisków na d..pie ... do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Dziekan 




Dołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 142
Skąd: Łomża



Wysłany: Pią Cze 27, 2008 23:50   

Co by nie mowic rovery sa bardzo wygodne, ciezko dostac wiecej za mniej

fotele w moim silverstone sa tak swietne ze nawet ma rodzicielka przyznala ze siedzi sie jej wrecz lepiej niz w rodzicow lagunie -a w naszej lagunie, w wersjii specjalnej, siedzenia sa jak z samolotu, wielkie z kazda mozliwa regulacja, swietne. A jednak istnieje 'swietniejsze' od swietnego;)

[ Dodano: Pią Cze 27, 2008 23:53 ]
na dokladnke powiem tylko ze dopiero w roverku poczulem pewien paradoks

Jestem studentem zaocznym, jezdze 140km do Warszawy
po calym dniu siedzenia od rana do nocy bola mnie plecy -niebotycznie, dziala tylko sen. Jadac poprzednim autem, skadinad tez wygodnym, mialem tylko spotegowane uczucie delikatnie mowiac dyskomfortu.

Teraz wracam z bolem plecow...wsiadam w roverka...zanim dojade do Łomży zapominam ze cokolwiek mnie bolalo. Zamiast powodowac bol plecow te auto z nich leczy :D
 
 
 
7Tomi 



Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Nie Cze 29, 2008 16:00   

Niestety muszę przyznać że nowa służbowa Octavia troszkę przewyższa komfortem moją byłą 400 ale tylko troszkę :D
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Nie Cze 29, 2008 16:22   

Zamiast porównan do służbówki (a co tu porownywac..toć Lanos jest tylko Lanosem) to inna historia prosto z wczorajszego spędu familijnego. jak zawsze wreszcie rozmowa meskiego (i częsciowo damskiego) grona zeszła na tematy samochodowe....kto co by chciał, co kupił co zamierza aż do...usterek. Jak może niektórzy się orientują z wcześniejszych moich postów w rodzinie mam głównie auta grupy VW a konkretnie 2 Seaty (Cordoba'01 i Toledo '06) wyjatkiem poza moim R75 jest jescze Nissan Primera kombi '06. No to zaczynamy.

Nissan ostatnio był w servisie na przegladzie i z tej okazji szwagrowi wypłyneło 5k z kieszeni - pytam WHY??!!
A wymienili wahacze z przodu, tarcze z klockami...jakis moduł :shock: i pare innych bzdecików. Ok...szwagier z Wawrszafki...nie wnikam, stać go ale kurde...policzyłem to w R75 nawet z jakimś modłuem ;) nie dałoby to 5k. Poza tym...auto '06, przebiegu 100k ocb? Po 100k zrobila się z Nissana ruina? NIe wierze.

Nastepny Seat Cordoba. o odpadajacych boczkach drzwi i wielu innych mankamentach tego auta już chyba wspominałem. Tym razem rozmowa zeszła na konkret mechanike. Siostrzyczka małżonki chciałby odkupic Primere od swego brata bo Cordoba chyba nie zniesie już kolejnego wyjazdu a chcą grzac do chorwacji. Mówie..ej no...bez przesady na biegun nie jedziecie. Ale olej bierze i to grubo. Hmm :shock: No bo rok temu wywaliło uszczelke pod głowica, płyn sie dostał do silnika i zrobilismy to, potem poprawiano w servisie bo znowu uszczelke wydmuchło a teraz zaczął olej brac. Chyba potrzebny bedzie szlif. "A ile wasz seat ma przebiegu??" 135k...heh...nie mam pytan...kolejne auto ,które jest super...tylko się rozpada silnik 3 razy szybciej niz w lanosie o Roverkach nie wspominając. W sumie dla mnie to niewyobrażalne by w aucie nie wysilanym specjalnie- w 7 lat 135k to nie jest wynik który zabija, i wszystko tu sie sypie i szlif trzeba robic...o ile jest sens.
Alleluja z Toledo jakoś nic sie nie dzieje i z Fabia tez cisza (może przed burzą) :)

Przybył za to nowy pojazd w famili - Hyundai Getz '06
Jednym słowem kolejny samochód, który wg. wiekszej częsci famili jest "praktyczny i niezawodny" o ile z praktyznością specjalnie nie chcę polemizowac w przypadku tego modelu (jest ok poza brakiem bagaznika) to niezawodność...no auto jest w swojej klasie na samym szczycie...pod wzgledem ilości wystepujących awarii - nie mam pytan.
Ja w temacie do powiedzenia nie miałem nic, bo co mam mówić...leje raz na miesiąc pod korek i jeżdze..myje...sprawdzam cisnienie w oponach i czasem uzupełniam płyn w pompce (do czasu az nie opanuje i tego tematu).

Z planów na przyszłość co do zakupów aut w rodzince już wiem o nadejsciu Peugeota 306 HDI '05 i Nissanie X-Trail tez diesel rok '03...o ile mi wiadomo...żaden z tych samochodów nie może się poszczycic nieskazitelną opinia pod wzgledem usterek i awarii...ale szwagry wiedza lepiej.

Dodam tylko, ze poza moim R w famili nie wystepują samochody sprowadzane - wszystko to zakup polska, w tym seaty to były nówki.

Jak dobrze ze kupiłem Rovera :D

Co do Focusa - miałem Agrail podobne odczucia nawet jak nie miałem jeszcze R...już wole Lanosa - Focus okropne auto z prostownikami kregosłupa zamiast foteli.
 
 
zouza 




Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Nie Cze 29, 2008 16:32   

E ja seatów zawsze będę broniła. Miałam toledo rocznik 92 1.6 całe 75kM :mrgreen: nazywał się Wołek i uwielbiałam te auto. Wygodny był, nie psuł się, no i szło w nim nocować i spakować 4 osoby pomimo 60l butli gazu w bagażniku. Jak na vaga seaty mają całkiem linię i w ogóle.
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Nie Cze 29, 2008 17:10   

92 rok to były jeszcze bardziej Seaty niż VW moze dlatego. Ja tu piszeo nieco nowszych i niestety pisze to co inni mówia i wychodzi, ze to jednak złomy.
 
 
Yog-Sothoth 




Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Nie Cze 29, 2008 20:00   

No niestety, teraz chyba wiekszosc koncernow oszczedza na jakosci samochodow sredniej klasy, dlatego wole kupic uzywany ale klase wyzszy, niz nowy z podstawowym wyposazeniem i elastycznym 80KM silnikiem ;)
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
tetryk 



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Nie Cze 29, 2008 20:23   

Toledo 1 to zajebiste autko jest....
Mam takiego ,silnik 1.8 90 km-typ RP.silnik który zbiera się już od 1tys obrotów...spalanie w miescie 8l,na trasie około 6.5(załadowany "po dach"jechaliśmy na Mazury,znajomemu Cordoba 1.4 spaliła wiecej... :mrgreen: ),przejechane 210 tys (nie wiem czy nie coś wiecej... :mrgreen: ),w silniku pełny syntetyk 5w40 i nie bierze grama oleju....od wymoiany do wymiany co 15 tys km....bagażnik 550 litrów :mrgreen: ....autko z wyglądu może niewyjściowe i ma problemy z blachą,ale generalnie jest super....
Roverek też jest super ,ale ma zdecydowanie inny charakter-trzeba go "kręcić" żeby jechał...ale zawieszenie jest fajna sprawa-prównywalne chyba tylko z focusami....auto dosłownie przyklejone do drogi....
Każde auto ma jakieś wady i zalety...generalnie chodzi o to żeby było wiecej zalet niż wad... :mrgreen:
Fiaty wspominam tragicznie:???:
 
 
Ciufa 




Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Nie Cze 29, 2008 20:46   

tetryk napisał/a:
Każde auto ma jakieś wady i zalety...generalnie chodzi o to żeby było wiecej zalet niż wad...

nie kocha sie dla zalet, tylko pomimo wad :wink:
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Cze 30, 2008 12:53   

Thrillco napisał/a:
Nissan ostatnio był w servisie na przegladzie i z tej okazji szwagrowi wypłyneło 5k z kieszeni - pytam WHY??!!
A wymienili wahacze z przodu, tarcze z klockami...jakis moduł :shock: i pare innych bzdecików. Ok...szwagier z Wawrszafki...nie wnikam, stać go ale kurde...policzyłem to w R75 nawet z jakimś modłuem ;) nie dałoby to 5k.

Szwagier nie był na przeglądzie w ASO przypadkiem albo w jakimś serwisie typu CarMan, czy FeuVert? Czy nie stąd ta cena? ;-)

Thrillco napisał/a:
Poza tym...auto '06, przebiegu 100k ocb? Po 100k zrobila się z Nissana ruina? NIe wierze.

Nissan = Renault... (np. technologie i rozwiązania z "bezawaryjnej" Laguny ;-))

Thrillco napisał/a:
Co do Focusa - miałem Agrail podobne odczucia nawet jak nie miałem jeszcze R...już wole Lanosa - Focus okropne auto z prostownikami kregosłupa zamiast foteli.
argail napisał/a:
Ja ostatnio musiałem zrobić większą trasę "firmowym" fokusem ... myślałem że dostanę szału i odcisków na d..pie ... do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja ;)

Przejechałem całkiem niedawno FF trasę 400km i nie mam powodów do narzekań. ;-)
Rewelacyjne zawieszenie ma :P
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pon Cze 30, 2008 13:04   

Nie mówimy o zawieszeniu tylko o siedzeniach Focusa.

W ASO był Nissan. Ale to prawda...w sumie cala ta Primera to Laguna i dodatki.
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Cze 30, 2008 13:17   

Thrillco napisał/a:
Nie mówimy o zawieszeniu tylko o siedzeniach Focusa.

Ja napisałem o siedzeniach (że nie narzekałem) i o zawieszeniu (że jest rewelacyjne) :ok:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pon Cze 30, 2008 15:15   

Odwracajac pewne Twoje słowa - nie wynika jednoznacznie z twojej wypowiedzi, ze miałeś gdziekolwiek na mysli siedzenia.

Zawieszenie tak...rewelka.
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Cze 30, 2008 15:55   

Thrillco napisał/a:
Zawieszenie tak...rewelka.


Potwierdzam :ok: bardzo mi się podobała jazda po głogowskim rondzie :mrgreen: Co do wygody to za krótko jechałem, żeby coś więcej powiedzieć. No i diesel jakoś takl inaczej w nim chodzi :D tzn klekocze ale inaczej ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Cze 30, 2008 16:07   

argail napisał/a:
Ja ostatnio musiałem zrobić większą trasę "firmowym" fokusem ... myślałem że dostanę szału i odcisków na d..pie ... do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja ;)
1,5 tys km robilem fokusem i wedlug mnie duzo duzo wiekszy komfort niz r200 silverstone którym takze robilem takie dystanse...

Tutaj główne znaczenie ma zawieszka focusa:P.

Kumpel ma seata ibize 05r i wg mnie tam wg mnie fotele to porażka :/ .

A tak w ogóle to powinniśmy porównywać auta tej samej klasy :) Bo porównania typowej limuzyny jaka jest r75 do podstawowej wersji focusa jest nie na miejscu... Trzeba by porównać do scorpio wieloryba, albo mondeo a tam komfort jest :)

Panda/Tico/CC/ Megane Coupe to dla mnie nieporozumienie...
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Cze 30, 2008 16:28   

Thrillco napisał/a:
Odwracajac pewne Twoje słowa - nie wynika jednoznacznie z twojej wypowiedzi, ze miałeś gdziekolwiek na mysli siedzenia.

Wynika z cytowanych tekstów (po to je cytujemy, aby się do nich odnieść) :ok:
Ale pewnie nie jednoznacznie, bo Ty inaczej zrozumiałeś ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pon Cze 30, 2008 16:29   

I vice versa co do rozumienia moich tekstów przez Ciebie :)
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Cze 30, 2008 17:04   

Thrillco napisał/a:
I vice versa co do rozumienia moich tekstów przez Ciebie :)

No ale chyba nie w tym wątku, co? :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów trochę o R
Vigoslaw Offtopic 0 Czw Wrz 04, 2014 08:39
Vigoslaw
Brak nowych postów Trochę prawdy o LPG
Mayson Offtopic 2 Pią Lis 13, 2009 16:18
Mayson
Brak nowych postów Trochę czasu już minęło a z nim...
Papaa2 Offtopic 10 Sro Paź 17, 2012 09:09
Papaa2
Brak nowych postów Trochę chwale się... no ale (czyli wirtualny R200)
ADI-mistrzu Offtopic 5 Nie Cze 16, 2013 16:25
Wizard_gp
Brak nowych postów Pytanie o Corela - takie troche bardzo pilne....
xROnx Offtopic 1 Wto Lip 08, 2008 19:44
walkie



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink