Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Dystanse
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Dystanse
Autor Wiadomość
Spyder 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 122
Skąd: Ruda Śląska



  Wysłany: Pią Sty 04, 2008 19:55   [R75] Dystanse

Może by mi ktoś wyjaśnił tak łopatologicznie :smile: co to są te dystanse bo większość zaleca ich zamontowanie natomiast nigdzie nie pisze jak to zrobić i jaka jest zasada ich działania??

Prosił bym jak można to na przykładzie R75 ;)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Cze 12, 2011 23:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 04, 2008 19:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Sty 04, 2008 21:42   

cytuje siebie z 4 tematow nizej... Wysłany: Czw Gru 27, 2007 14:15

pierscien ma na celu jedynie porządne i szczelne zamontowanie glosnika w drzwiac, grubszy potrzebnu jest tylko w momencie kiedy otwor montażowy jest zbyt plytki.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Sty 05, 2008 11:44   

michone napisał/a:
cytuje siebie z 4 tematow nizej... Wysłany: Czw Gru 27, 2007 14:15

pierscien ma na celu jedynie porządne i szczelne zamontowanie glosnika w drzwiac, grubszy potrzebnu jest tylko w momencie kiedy otwor montażowy jest zbyt plytki.
No toś mu wytłumaczył łopatologicznie.. moim skromnym zdaniem nie wiedząc co to jest dystans, to nie zrozumie się Twojej podpowiedzi ;)

Dystanse, to takie pierścienie z różnych materiałów (zazwyczaj mdf) o średnicy odpowiadającej średnicy głośnika, które montuje się pomiędzy szkieletem głośnika a obudową do której ma być przykręcony. Poprawiają one szczelność połączenia głośnika z miejscem jego zamontowania, które jest zazwyczaj plastykową obudową. Niweluje się w ten sposób wdmuchiwanie przez głośnik powietrza do komory rezonansowej, oraz niepożądane wibracje obudowy do której zamontowany jest głośnik.
 
 
Spyder 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 122
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Sob Sty 05, 2008 11:49   

thef, No to juz troszke lepiej niż kolega michone :lol:

Ale jeszcze jedno pyanko sie nasuwa czy takie dystanse sie kupje czy trzeba samamu wykonać chodzi mi o R75 oraz czy to chodzi o to by je szczelnie przymocować do otworu w drzwiach i stworzyć coś w rodzaju pudła rezonansowego z drzwi??
_________________
Taki sobie R75
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sob Sty 05, 2008 12:03   

Takie dystanse można zapewne kupić (dobrać odpowiednią średnicę), chociaż pewnie niekiedy trzeba jeszcze dociąć, żeby pasowały idealnie. Można także samemu kupić materiał i wyciąć sobie na wymiar. Przykręca się je do otworu w boczku drzwi, tak aby jak najlepiej dolegały do jego powierzchni, a do nich z kolei przykręca się głośnik. Co do konkretnych otworów montażowych w r75, to trzeba by zmierzyć i dobrać sobie, ewentualnie poszukać na forum, może już ktoś o tym pisał. No a może ktoś kto wie dokładnie zaraz Ci tu o tym napisze.
 
 
Spyder 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 122
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Sob Sty 05, 2008 12:18   

Przeszukałem całe forum i nic specjalnego na temat R75 sie nie dowiedziałem.

Wiec może poczekam na kogoś kto sie zna i mi tu zaraz dkładnie opisze.
_________________
Taki sobie R75
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Sty 05, 2008 15:03   

thef napisał/a:
michone napisał/a:
cytuje siebie z 4 tematow nizej... Wysłany: Czw Gru 27, 2007 14:15

pierscien ma na celu jedynie porządne i szczelne zamontowanie glosnika w drzwiac, grubszy potrzebnu jest tylko w momencie kiedy otwor montażowy jest zbyt plytki.
No toś mu wytłumaczył łopatologicznie.. moim skromnym zdaniem nie wiedząc co to jest dystans, to nie zrozumie się Twojej podpowiedzi ;)


Wyszedlem z zalozenia ze każdy wie co to jest dystans... dystans to dystans moze sie roznic tylko wykonaniem i wykorzystaniem... czy metalowy miedzy felgi czy mdf do glosnikow czy tam jakis w maszynach...

na allegro jest tego pelno... taniej u stolarza... jak wykonac ?? sciagasz tapicerke mierzysz otwor + otwory montazowe rysujesz na kartonie, mierzysz głębokosć drzwi. Sprawdzasz wysokosc glosnika. grubosc dystansu bedzie wygladala nastepująco:
wartość bezwzględna z : głębokość drzwi - (wysokosc glosnika + 1 cm)
jednak pamietać trzeba żeby dystans nie był cieńszy niz 1cm :) Pozdrawiam
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Nie Sty 06, 2008 14:12   

Oprócz tego, co już koledzy wcześniej napisali, należy jeszcze dodać, że dystanse poprawiają/zmieniają dźwięk w zakresie niskich częstotliwości (basów).

Jeśli chodzi o gotowe dystanse do R75, to ja takich nie znalazłem.
Kupiłem od Audi A3 i potem piłowałem pilnikiem do drewna. Nie jest to ciężka praca, ale czasochłonna - aby jakoś w miarę go dopasować (tak aby przylegał dobrze do drzwi).
Niestety konstruktorzy drzwi nie ułatwili nam zadania - powierzchnia do której dystans ma przylegać jest strasznie pofalowana :-(.
Kupiłem w sklepie internetowym - dokładnie te dystanse (Audi A3/A4 165 mm):
http://www.powe.com.pl/pr...products_id/246

Jeśli chodzi o efekt końcowy, to jest na pewno lepiej niż bez dystansów, ale biorąc pod uwagą czas jaki potrzeba poświęcić na całą "modernizację", to nie wiem czy drugi raz chciałoby mi się to robić. Dźwięk nadal pozostawia wiele do życzenia (mam radio Philips) i chyba jednak warto najpierw pomyśleć o zmianie radia, a dystans zostawić na koniec - jako dopieszczenie.

Załączam kilka fotek poglądowych.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Sty 06, 2008 14:22   

Marian_K napisał/a:
Oprócz tego, co już koledzy wcześniej napisali, należy jeszcze dodać, że dystanse poprawiają/zmieniają dźwięk w zakresie niskich częstotliwości (basów).


Same w sobie nie zmieniaja dzwieku... jest to wynik tego ze glosnik jest szczelnie, i mocno przymocowany do drzwi co pozwala na lepsze zblizenie sie do komory zamknietej... dodatkowo wyciszamy drzwi zeby je uszczelnic i usztywnic.
 
 
Spyder 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 122
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Nie Sty 06, 2008 14:36   

Marian_K, I dokładnie o taką odpowiedź mi chodziło. Dzieki i siw własnie zastanawiam nad sensem montażu ich u mnie.
_________________
Taki sobie R75
 
 
 
pol82 




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 46
Skąd: Cisiec (koło Żywca)



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 20:38   

Witam.
wracając to tych dystansów ja w moim musiałem zamontować ale nie z powodu zbyt płytkiego otworu montażowego, lecz dla tego bo jak zamontowałem moje twistery to boczek naciskał mi na górne zawieszenie i okrutnie trzeszczały. Więc zamontowałem dystanse między boczek a głośnik a oryginalną obudowę na głośnik zostawiłem. :rotfl:
_________________
Kocham mojego ROVERka!!
 
 
Sivy17 



Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 17
Skąd: Augustów



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 15:21   [R75] Dystanse

Witam poszukuje dystansów do mojego auta... Czy mogł by mi ktos podac namiary na dystanse do 75'ki??

Ewentualnie jak by ktos miał czasu i by chciał troche zarobic to.... :mrgreen:
Kontak: PW, gg:5404174
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Cze 12, 2011 22:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sro Lip 09, 2008 16:58   

Podobno pasuja od Civica ale to tylko mi koles na allegro mowil ajk sie o nie pytalem
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
emerka 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Mar 2009
Posty: 96
Skąd: Śląsk



Wysłany: Pią Lip 16, 2010 17:38   [R75] Dystanse z BMW E46

Od pewnego czasu szukam jakiś dystansów pod głośniki do R75. Przypadkiem znalazłem dystanse do BMW E46, które wydają się pasować do R75.

Jak myślicie - czy przez te dystanse z E46 da radę zamontować nieoryginalne głośniki (Infinity Kappa 6.1) ?




i oryginalny głośnik

 
 
krist 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 126
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Lip 19, 2010 21:48   

Ten dystans z całą pewnością nie będzie pasował do oryginalnych otworów na wkręty w drzwiach. Wątpię też, aby udało Ci się go jakoś sensownie przymocować jeżeli podjął byś się wiercenia nowych otworów...
Drugie zdjęcie przedstawia sam głośnik bez dystansu.
 
 
szemet33 



Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 79
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Sty 11, 2011 09:24   

Czy są w końcu jakieś dystanse które by pasowały do R75 ?
_________________
Ciekawy Roverek
 
 
tomek_34 



Dołączył: 16 Sty 2011
Posty: 1
Skąd: Katowice



Wysłany: Nie Sty 16, 2011 12:13   

szemet33 napisał/a:
Czy są w końcu jakieś dystanse które by pasowały do R75 ?


BMW E46 ma raczej inne dystancje niż R75... ale najlepiej zrobić dystanse z solidnej płyty MDF.


Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Dystanse MDF
Spiro Car-audio, nawigacje, radia CB 25 Pon Sty 14, 2013 18:04
haszczyc
Brak nowych postów [420 Di] Dystanse
Kedzior Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Pon Cze 04, 2007 07:19
Moloch
Brak nowych postów [R75] Dystanse MDF
Physixc Car-audio, nawigacje, radia CB 20 Nie Lut 07, 2016 09:04
christopher7
Brak nowych postów [R75] dystanse MDF tył
czort Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Sro Lis 02, 2016 19:16
christopher7
Brak nowych postów [r 214] dystanse MDF rysunek
bartekk84 Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Sob Maj 30, 2009 00:11
Botanix



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink