Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wyciek wody
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wyciek wody
Autor Wiadomość
rover75card 



Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 6
Skąd: England



  Wysłany: Sro Lip 23, 2008 23:53   [R75] Wyciek wody
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam

Opowiem może całą sytuację:

2 dni temu sprawdzałem stan wody w chłodnicy i był idealny (zauważyłem delikatnie biały nalot na wodzie, może była to piana dość mocno biała). Przejechałem jakieś 200 km i wszystko było cacy. Dziś wracając do domu nagle skoczyła mi temperatura silnika na MAX i zaświeciła się kontrolka na czerwono. Natychmiast zjechałem i wyłączyłem silnik (czas reakcji 5 - 7s). Wiatraczek sobie działał i po paru minutach temp. spadła. Postanowiłem jednak wezwać pomoc drogową bo coś zaczęło dziwnie stukać w silniku jak był odpalony (nie sprawdzam stanu wody bo 2 dni temu to robiłęm) - silnik szybko wyłączyłem. Przyjechał pan z pomocy drogowej i do wlewu chłodnicy wsadził jakieś urządzenie z niebieskim płynem i zaciągał powietrze. Powiedział że jak kolor niebieski cieczy się zmieni na inny to mamy problem. Kolor się nie zmienił i też sie okazało że nie ma wody :( . Przyniósł zbiornik z wodą i się okazało że około 4l wody wlazło! Ale woda nie ciekła nigdzie. Zapewniłem go że na 100% 2 dni temu woda byłą na MAX więc przyniósł pompkę zatkał wlew i nagle plum cała woda się ciurkiem wylewała. Parę sekund i wody już nie było :( . Wylew wody był jak na moje środek silnika po prawej stronie (ciężko było zobaczyć dokładnie bo lało się wszędzie). Auto odholowali do mechanika i za 2 - 3 dni będę wiedział co jest grane.

Teraz mam kilka pytań :

1 - Co test "niebieskiego" płynu miał wykazać
2 - Skąd mogła się lać ta woda strumieniem
3 - Czy mogłem zatrzeć silnik (stukanie po włączeniu)
4 - Najgorszy możliwy scenariusz napraw (nie licząc silnika) wynikający z tego wycieku
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 12, 2010 00:23, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 23, 2008 23:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dukes 




Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: Pniewy



Wysłany: Czw Lip 24, 2008 00:29   

Witam!
1. Nie wiem - strzelam...może sprawdzał czy w wodzie nie ma oleju co sugerowałoby uszkodzeniem uszczelki pod glowicą lub co gorsze peknieciem bloku?
2. Pompa wody, pęknieta rura doprowadzająca wode do silnika, uszkodzona chłodnica od spodu?
3. Jeśli się nie zagotował to chyba nie ale może nie miał juz czym skoro wody nie było...
4. Dopuki nie będzie diagnozy nie można za dużo powiedzieć, ale chyba najgorszy z najgorszych to wymiana silnika (jesli okazałoby się, że jest zatarty)...
_________________
Pozdrawiam,
Paweł
 
 
 
rover75card 



Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 6
Skąd: England



Wysłany: Czw Lip 24, 2008 01:06   

Ad1 - to coś z płynem niebieskim zaciągało powietrze z zbiornika z wodą a nie samą wodę (pobierał gaz)
Ad2 - Woda się wylewała na ponad połowie wysokości silnika
Ad3 - 8.5 litra wody jest na FULL - gościu wlał koło 4 litrów więc była ponad połowa wody w silniku
Ad4 - matko nawet mnie nie strasz.
 
 
Dukes 




Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: Pniewy



Wysłany: Pią Lip 25, 2008 20:46   

Wiadomo coś już?
_________________
Pozdrawiam,
Paweł
 
 
 
lukas_tm
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lip 28, 2008 17:51   

To z niebieskim płynem to próbnik który wykrywa spaliny w płynie chłodniczym co oznacza uszkodzenie uszczelki pod głowicą, także Dukes miałeś w 99% rację:) pozdrawiam.

PS. Kiedy będzie coś wiadomo?
 
 
rover75card 



Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 6
Skąd: England



Wysłany: Czw Lip 31, 2008 18:34   

Witam

Tak już "naprawione". Wymienili mi wąż doprowadzający wodę oraz jakąś plastikową część ze sprężyną w środku. Części kosztowały 65 funtów a robocizna 200 !!

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wyciek z pompy wody
koziol1612 Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Gru 30, 2015 20:56
koziol1612
Brak nowych postów [R75] Wyciek z pompki wody webasto
marecki6 Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Paź 09, 2020 14:15
marecki6
Brak nowych postów [R75] Pompa wody
adamlaziska Rover serii 75, MG ZT 6 Wto Paź 20, 2009 20:03
apples
Brak nowych postów [R75] pompa wody
wleks Rover serii 75, MG ZT 7 Sro Maj 08, 2013 18:31
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] Pompa wody
Binek84 Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Paź 21, 2010 10:19
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink