Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Zgubione kluczyki co zrobić?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Zgubione kluczyki co zrobić?
Autor Wiadomość
wilkxt 



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Bytom



Wysłany: Pon Sie 04, 2008 09:06   [R620] Zgubione kluczyki co zrobić?
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam

Zapodziałem gdzieś kluczyki (nie mam zapasowego), prawdopodobnie zgubiłem bo pół mieszkania przezucilem i nie ma, mam dwa pytania.
1. Czy musze wymienić stacyjke i zamki w drzwiach?
2. Jak sie dostać do samochodu?

Kluczyk był z pilotem na podczerwień
_________________
pozdrawiam
Tomek
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Sty 23, 2011 23:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 04, 2008 09:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 04, 2008 09:23   

Podobno są magicy, którzy dorabiają kluczyk na podstawie bębenka, ale nigdy nie potrzebowałem takiej usługi, to nie wiem (wydaje mi się, że kolega Docent kiedyś coś takiego przerabiał, ale nie jestem pewny).

Jeśli takich nie znajdziesz takich magików to obawiam się, że musisz wymienić stacyjkę i zamki, a w R600 jest ich sporo - zamki w drzwiach, stacyjka, schowek, dwa zamki bagażnika (w klapie i przy dźwigni otwierania w kabinie).

Większym problemem jest pilot - jest on powiązany z immo i obawiam się, że będziesz musiał wymienić centralkę alarmu lub zdezaktywować immo, żeby uruchomić auto.

Na Twoim miejscu podzwoniłbym po firmach sprzedających używki z anglików i spróbował kupić komplet - zamki, centralka, kluczyki, piloty (ale nie kupuj w pierwszym miejscu, tylko sprawdź ceny w różnych firmach, bo SPORO się różnią) - szukałbym u kolegi NEOSSS'a, CZ Rover Parts, HR Automobil i w innych firmach ze strony.

Co do bezinwazyjnego otwarcia auta, to uderz na priva gdzie stoi auto, to może jakoś uda się pomóc. :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
wilkxt 



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Bytom



Wysłany: Pon Sie 04, 2008 09:44   

dzwonilem do jakies firmy i chca 300-400 zł (dużo) za otwarcie i dorobienie kluczyka, tylko pozostaje kwestia pilota, podobno alarm wyłacza sie po otwarciu zamka kluczykiem w dzrzwiach, czy tak jest? Nigdy nie sprawdzałem bo zawsze uzywałem pilota
_________________
pozdrawiam
Tomek
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 04, 2008 09:48   

wilkxt napisał/a:
dzwonilem do jakies firmy i chca 300-400 zł (dużo) za otwarcie

Jeśli auto jest w Wawie, to otwarcie załatwimy za symboliczne piwko na najbliższym Zlocie, jeśli dalej to już trzeba kombinować, ale może też się uda, bo kilka osób w klubie wie jak awaryjnie otworzyć R600 i na pewno chętnie pomogą. ;)

Co do dorobienia kluczyka, to sporo - jeszcze bym poszukał.

Co do alarmu to jest tak, że rzeczywiście otwarcie kluczykiem rozłącza alarm, ale nie rozłącza immo - tylko pilot wyłącza immo.

Alarm można rozłączyć też inaczej, ale o tym nie na forum.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
wilkxt 



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Bytom



Wysłany: Pon Sie 04, 2008 11:10   

znalazłem firme co dorobi kluczyk na podstawie zamka za 70 zł lub jesli bedzie to konieczne na podstawie stacyjki za 120-150, tylko pozostaje problem z immobilaiserem (pilot), jak rozwiazać ten problem?
_________________
pozdrawiam
Tomek
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 04, 2008 11:35   

Obawiam się, że wymiana centralki alarmu - musiałbyś znaleźć ogarniających magików.

Albo musisz szukać oryginalnej z R600 do '95 albo dołożyć jakąkolwiek z pilotami za 200-300 zł.

Ja kiedyś z problemem z alarmem (ale dużżooo mniejszym niż Twój) w poprzednim R623 byłem tu:
http://www.sagitarius.pl/
i goście zrobili na mnie bardzo pozytywne wrażenie, ale to był drobiazg, za który nawet kaski nie chcieli, potem zakładałem u nich immo do R827 i też wszystko jest ok (immo działa już 5 lat).
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
wilkxt 



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Bytom



Wysłany: Pon Sie 04, 2008 12:05   

znalazłem uzywanego pilota za okolo 50 zł i wyczytałem na forum ze mozna go zaprogramować koszt okolo 100 zł, tylko ze ja nie mam kodu immo, czy mozna go zaprogramować np. adczytac jakoś wczesniej kod z centralki a pozniej zaprogramować?
_________________
pozdrawiam
Tomek
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 04, 2008 12:14   

Ale czy to dotyczy pilotów na podczerwień?
Bo mi się wydawało, że tych nowych...
Ale może się mylę. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
wilkxt 



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Bytom



Wysłany: Pon Sie 04, 2008 13:00   

dowiedzialem sie ze w tym pilocie nie ma immo i ze jest on tylko do właczania centralnego i allarmu, wiec samo dorobienie kluczyka powinno wystarczyć. Pytanie czy jak dokupie uzywanego pilota to bede go mógl jakoś dostosowac zeby mi dzialal?
_________________
pozdrawiam
Tomek
Ostatnio zmieniony przez wilkxt Pon Sie 04, 2008 13:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 04, 2008 13:05   

eee... Ale od kogo się dowiedziałeś?

Bo wg niemieckiego katalogu i testów zlotowych to właśnie alarm jest zintegrowany w immo i to w taki sposób, że:

a) otwierając/zamykajać pilotem wyłącza/włącza się alarm, immo i centralny zamek i wszystko gra

b) otwierając/zamykając kluczykiem wyłącza/włącza się alarm i centralny zamek, a immo jest w taki stanie, jak po ostatnim użyciu pilota, czyli jeśli zamknąłeś auto pilotem, to kluczykiem je otworzysz, ale w momencie przekręcenia kluczyka w stacyjce zaczną migać awaryjne i usłyszysz klakson, ale auto nie spróbuje nawet zapalić
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
wilkxt 



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Bytom



Wysłany: Pon Sie 04, 2008 13:09   

maciej napisał/a:
eee... Ale od kogo się dowiedziałeś?


wyczytałem gdzies na forum i facet w serwisie rovera tak twierdzil (chociaz głowy nie dał)
_________________
pozdrawiam
Tomek
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 04, 2008 13:12   

wilkxt napisał/a:
wyczytałem gdzies na forum

Może w jakimś moim poście?

Bo kiedyś tak twierdziłem, ale potem piter34 się uparł, że jednak mam immo zależne od pilota, sprawdziliśmy na Zlocie i miał rację.
wilkxt napisał/a:
facet w serwisie rovera tak twierdzil (chociaz głowy nie dał)

Którym serwisie?

Możesz jeszcze przejrzeć instrukcję do HA CC7 na http://hondaaccord.strefa.pl - HA miały identyczne alarmy co R600, jak z resztą 99% innych układów. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
wilkxt 



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Bytom



Wysłany: Pon Sie 04, 2008 13:49   

maciej napisał/a:
wilkxt napisał/a:
wyczytałem gdzies na forum

Może w jakimś moim poście?


Bo kiedyś tak twierdziłem, ale potem piter34 się uparł, że jednak mam immo zależne od pilota, sprawdziliśmy na Zlocie i miał rację.
wilkxt napisał/a:
facet w serwisie rovera tak twierdzil (chociaz głowy nie dał)

Którym serwisie?


w jakim poscie to nie wiem, ale rzeczywiscie są rózne zdania na ten temat

serwis z starych babic
_________________
pozdrawiam
Tomek
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 04, 2008 14:43   

wilkxt napisał/a:
w jakim poscie to nie wiem, ale rzeczywiscie są rózne zdania na ten temat

No mojego, jeśli alarm się aktywował, na pewno nie da się uruchomić bez otwarcia pilotem.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Pon Sie 04, 2008 15:13   

do układu na podczerwień za bardzo nie da się pilota dorobić. Jak podmienisz centralkę od innego to tez możesz autem nie odjechać. Tak twierdzi pewien gościu z Białegostoku. Ponoć centralka wysyła jakiś kod binarny do komputera i jest on dla kazdego auta inny. I bardzo prawdopodobne jest, że to tak wygląda ponieważ jeśli zechcesz zamówić nowy układ na podczerwień(piloty+centralka) to jest to zamawiane pod numer nadwozia.
Jak wsadzisz używkę to musisz znaleźć magika, który przeprogramuje Ci centralkę lub wstawi jakiś tam transmiter do podmiany kodu. Można też wyczyścić układ centralki i jeździć bez alarmu i drzwi otwierać z kluczyka. ja tak mam u siebie od kiedy kupiłem R.
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pon Sie 04, 2008 15:56   

Centralka+pilot+komputer wystarczy...
 
 
 
wilkxt 



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Bytom



Wysłany: Wto Sie 05, 2008 09:48   

Kluczyk sie znalazł (ktos go powiesił na drucie na barierce przy bloku), ale przetestowałem jak to jest z tym immo. I jest tak, jak zamkne auto kluczykiem to alarm sie uzbraja ale immo nie działa i moge kluczykiem otworzyc i jechać. Jak zamkne pilotem to immo sie włacza i moge otworzyć auto kluczykiem ale już nie odpale, zemy wyłączyć immo musze uzyc kluczyka.
Jest tak jak Maciej pisał, nie wiem skad jest tyle róznych opini na forum przeciez mozna to sprawdzić w 30 sekund.
_________________
pozdrawiam
Tomek
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sie 05, 2008 12:08   

wilkxt napisał/a:
I jest tak, jak zamkne auto kluczykiem to alarm sie uzbraja ale immo nie działa i moge kluczykiem otworzyc i jechać. Jak zamkne pilotem to immo sie włacza i moge otworzyć auto kluczykiem ale już nie odpale, zemy wyłączyć immo musze uzyc kluczyka.

Dokładnie tak jest u mnie, ale przejrzałem polską i angielską instrukcję do tego rocznika i tam nie ma nic o immo.
wilkxt napisał/a:
Jest tak jak Maciej pisał, nie wiem skad jest tyle róznych opini na forum przeciez mozna to sprawdzić w 30 sekund.

Sam byłem przekonany, że nie mam immo i w którymś wątku tak napisałem, bo jak testowałem dawno temu to prawdopodobnie nie odczekałem tych 20 sekund na uzbrojenie alarmu i immo i wtedy udało mi się odpalić przy otwarciu kluczykiem.
Dopiero na Zlocie w Jachrance piter34 chciał zrobić drugi test i wtedy poczekaliśmy i immo zadziałało. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
ezy 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 134
Skąd: Góra Kalwaria



Wysłany: Wto Sie 05, 2008 18:51   

maciej napisał/a:
Sam byłem przekonany, że nie mam immo i w którymś wątku tak napisałem, bo jak testowałem dawno temu to prawdopodobnie nie odczekałem tych 20 sekund na uzbrojenie alarmu i immo i wtedy udało mi się odpalić przy otwarciu kluczykiem.
Dopiero na Zlocie w Jachrance piter34 chciał zrobić drugi test i wtedy poczekaliśmy i immo zadziałało.


Dokładnie to samo miałem 2 tygodne temu tj w tej debacie obstawiałem przy twoim bo kiedyś jak robiłem próbę to albo nie odczekałem 10 mignięć albo miałem pilota w kieszeni (ktoś tam twierdził że centralka zbliżeniowi rozpoznaje pilota). I przypomniało mi się to 2 tygodnie temu, zrobiłem badanie i jest jak Piter34 mówił :) Miałem nawet odświeżyć tamtego posta ale skoro ten jest...

Swoją drogą to wątek jest idealnym instruktażem dlakogoś kto np "zdobył" samochód bez kluczyków, nie może się dostać do niego i poszukuje sposobu jak się do niego nieinwazyjnie dostać, uruchomić i odjechać :D

maciej napisał/a:
Co do bezinwazyjnego otwarcia auta, to uderz na priva gdzie stoi auto, to może jakoś uda się pomóc.

To ja się zgłoszę po instrukcje :) Z chęcią bym poznał "na przyszłość"

[ Dodano: Wto Sie 05, 2008 18:53 ]
wilkxt napisał/a:
Jest tak jak Maciej pisał, nie wiem skad jest tyle róznych opini na forum przeciez mozna to sprawdzić w 30 sekund.

1. z możliwości gmerania w centralce przez poprzedniego właściciela
2. z niewiedzy o konieczności odczekania na uzbrojenie
itp
_________________
R620SDi (Super Diesel installed) BRG '96
 
 
wilkxt 



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Bytom



Wysłany: Sro Sie 06, 2008 09:18   

mi po tym bezinwazyjnym otwarciu drzwi alarm sie właczyl, więc chyba nie jest takie bezinwazyjne
_________________
pozdrawiam
Tomek
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r600]Zgubione kluczyki do samochodu.
pbskarpy Rover serii 600, Honda Accord 6 Pią Wrz 19, 2014 16:16
dokos9
Brak nowych postów [623SI] Kluczyki
jankes67 Rover serii 600, Honda Accord 5 Sro Sie 01, 2012 21:13
Marrkus
Brak nowych postów [R600] Ślizgające sie sprzęgło co z tym zrobić
bo juz mi brak sił na to
kwiatekt11 Rover serii 600, Honda Accord 3 Sob Maj 26, 2007 18:28
ADAM1
Brak nowych postów [620Ti] Wymiana poduszki skrzyni - jak to zrobić
antonio3 Rover serii 600, Honda Accord 1 Nie Gru 09, 2012 13:47
thorm
Brak nowych postów [R600] Poduszka skrzyni biegów niedostępna, co zrobić.
distortion91 Rover serii 600, Honda Accord 9 Sob Kwi 22, 2017 16:00
natsu9



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink