Forum Klubu ROVERki.pl :: [r216 Si 98] nie mogę odpalić - immobilizer
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r216 Si 98] nie mogę odpalić - immobilizer
Autor Wiadomość
krzysiekszm 



Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 14



Wysłany: Wto Sie 12, 2008 14:24   [r216 Si 98] nie mogę odpalić - immobilizer

Cześć
Trafił mi się kłopot. Wróciłem z urlopu. Od tygodnia samochód stał bez akumulatora, ponieważ ukradziono mi zestaw kluczy (który zazwyczaj używałem). I kiedy dzisiaj rano podłączyłem aku okazało się że pilot (z drugiego kompletu) nie działa - brak reakcji samochodu. Po otworzeniu samochodu kluczykiem i włączeniu zapłonu mam dźwięk typu:
tuu di diii ..... tuu di diii ... itd.
Podejrzewam, że jest to sygnał immo, ale nie mam pewności.
Próbowałem deaktywować immo przez kręcenie kluczykiem (wg. RAVE) ale nie jestem pewien który kod mam użyć. Mam jeden kod na kluczykach na plastiku R1234, drugi jest w dokumentach do samochodu opisany jako KAC: XXXX (key authethication code ?? ?) ale wpisany długopisem. Po otwarciu pilota jest jeszcze numer EMA36/98 ale podejrzewam że to "part number" pilota
Żaden z powyższych kodów nie działał, no ale według RAVE powinienem mieć jakiś sygnał dźwiękowy że kod jest niepoprawny...
Wiem jeszcze że po wstawieniu aku, trzeba kluczyk zsynchronizować poprzez 4krotne naciśnięcie prawego przycisku po otworzeniu drzwi kluczykiem, ale to też nie działa.

Pilot sprawdziłem oscyloskopem. Wygląda na to że działa.

Jakiś pomysł?
Czy istnieje możliwość dodawania i usuwania pilotów z systemu samochodu? (tak jest w Volvo którym się zajmuje - można usunąć wszystkie klucze i piloty i dodać te które się posiada)

ps. Sąsiad Anglik, z którym rozmawiałem może 2 razy w przeszłości, pożyczył mi swój samochód abym mógł pojechać do pracy.... jestem totalnie mile zaskoczony.
Ostatnio zmieniony przez Brt Wto Sie 12, 2008 14:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 12, 2008 14:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Sie 12, 2008 14:31   

można programować piloty do samochodu, ale niestety na kompie serwisowym roverkowym. Ten kod KAC: XXXX (wedytowałem w Twpoim poście) to moze być ten, musisz popróbować, może sie uda. Przynajmniej skoro auto Ci się otwiera kluczykiem, to powinno coś się dziać.

Programowanie najlepiej z 2 pilotami zrobić.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Sie 12, 2008 14:37   

to bedzie ten kod KAC bo kod R1234 to jest nr kluczyka... Ostatnio tez walczylem z tym :/
Zaczynasz od zamknietego zamka i pierwsza cyfra idzie w prawo pozniej w lewo,prawo i lewo na koniec zatwierdzasz przekreceniem w prawo. Jesli auto nie trąbnie to jest OK. wkladasz kluczyk do stacyjki i naciskasz gladki guzik na pilocie i powinno byc ok.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10896
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Sie 12, 2008 14:42   

michone napisał/a:
naciskasz gladki guzik na pilocie

to akurat nie jest potrzebne po wprowadzeniu kodu...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
krzysiekszm 



Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 14



Wysłany: Wto Sie 12, 2008 14:50   

Brt napisał/a:
można programować piloty do samochodu, ale niestety na kompie serwisowym roverkowym. Ten kod KAC: XXXX (wedytowałem w Twpoim poście) to moze być ten, musisz popróbować, może sie uda. Przynajmniej skoro auto Ci się otwiera kluczykiem, to powinno coś się dziać.

Programowanie najlepiej z 2 pilotami zrobić.


Te cyfry były akurat zmyślone...
Czyli jak? mogę zrobić tak żeby pilot, który został skradziony był zablokowany i nie dało się nim otworzyć samochodu?
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Sie 12, 2008 14:52   

Cytat:
Czyli jak? mogę zrobić tak żeby pilot, który został skradziony był zablokowany i nie dało się nim otworzyć samochodu?


programowanie nowych kasuje stare piloty ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
krzysiekszm 



Dołączył: 13 Lip 2007
Posty: 14



Wysłany: Wto Sie 12, 2008 15:08   

Pytałem się znajomego w pracy który ma 400 98r. I mówi, że ma narzędzie diagnostyczne, także problem niemal rozwiązany...

Jak coś się uda to napiszę, żeby inni w razie czego też wiedzieli :)

[ Dodano: Wto Sie 12, 2008 23:00 ]
Kurcze nic nie działa. Próbowałem ten kod KAC ale nic z tego. Ciekawe jest to że nie ma nawet trąbnięcia że kod niepoprawny. Trochę jakby silniczki od centralnego nie chodzą zbyt płynnie, ale chyba to nie powinno mieć wpływu na odczyt tego kodu, który podaje przekręcając kluczyk.

Czy to możliwe, że tygodniowe odłączenie aku skasowało kody pilota w module alarmu? nie ma na nim żadnej dodatkowej bateryjki ani nawet elektrolita.

ps. Jutro może będę miał nowe moduły alarmu i silnika także może coś z tego będzie..

Pozdro dla wszystkich
i dzięki
Krzysiek

[ Dodano: Czw Sie 14, 2008 09:16 ]
Wstyd się przyznać..... słaba bateria w pilocie i rozsynchronizowany pilot...

Także, jeśli nawet zmierzyliście baterie mulitmetrem, dobrze jest podstawić nową. U mnie dopiero na oscyloskopie było widać że napięcie baterii zmienia się prostokątnie (1V ampl) kiedy naciskam przycisk.

Aha, synchronizacje robiłem następująco:
Odblokowane drzwi
10s prawy przycisk wciśnięty
8 naciśnięć prawego przyciska
i drzwi powinny się zablokować

Pozdrawiam
Wszystkich
i dzięki za pomoc
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R216]Immobilizer zablokowany?
cabriolecik Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Lis 20, 2008 09:54
cabriolecik
Brak nowych postów [Rover 25]Nie moge odpalic R25
pawel90 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Lip 25, 2012 20:29
pawel90
Brak nowych postów [R 220 SD 98'] POMOCY !!! NIE MOGE ODPALIC
PILNE !
Remigiusz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 59 Czw Sty 28, 2010 07:57
Konix
Brak nowych postów [R200] Nie moge odpalic auta
keraj83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Sty 23, 2009 23:30
keraj83
Brak nowych postów [ Rover 200 ] Nie mogę odpalić silnika
m166 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Lip 30, 2014 11:03
m166



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink