Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] ZMIENIARKA CD - PROBLEM
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: apples
Pią Paź 19, 2012 18:56
[R75] ZMIENIARKA CD - PROBLEM

Nie mogę wyjąć magazynku z płytkami
Autor Wiadomość
roobertoo 




Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 27
Skąd: Myszków



  Wysłany: Pią Sie 15, 2008 10:25   [R75] ZMIENIARKA CD - PROBLEM
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam
mam problem ze zmieniarka. Podczas wyjazdu słuchałem płyt. Po przesłuchaniu dwóch płyt i podczas zmiany na trzecią płytę wyskoczył mi "error" Przełączyłem na radio i odpuściłem płytę. Teraz okazuje się że nie mogę wyjąć magazynka z płytami. Naciskam guzik słychać jak coś się dzieje w zmieniarce ale magazynek nie wychodzi. Mało tego to teraz na wyświetlaczu pokazuje mi się napis brak magazynku. Spotkał się ktoś z Was z takim problemem? Jak uleczyć taką przypadłość? Z góry dzięki za sugestie.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 30, 2010 22:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 15, 2008 10:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
riki 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Mar 2003
Posty: 104
Skąd: opolskie



Wysłany: Pią Sie 15, 2008 10:33   

roobertoo napisał/a:
Naciskam guzik słychać jak coś się dzieje w zmieniarce ale magazynek nie wychodzi

Miałem podobnie. Uporczywe, kilkarotne (czasem i więcej, aż do skutku) naciskanie przycisku eject pomaga. Spróbuj powinno pomóc.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Sie 15, 2008 13:12   

Ja swoja rozebralem i okazalo sie ze zacina sie ramie to podawania i oddawania plyty.Jak zdejmiesz oslone bezpiecznikow po schowkiem to masz 4 nakretki.Odkrecasz je,wyjmujesz, odlaczas zmieniare i ja rozkrecasz chyba poprzez 4 srubki na krzyzak po bokach obudowy.Rozkrecisz to podlaczas ja spowrotem i grzebiesz w srodku az sie ruszy.Ja dodatkowo bardzo delikatnie nasmarowalem moja na elementach rucjhomych ale tylko tyle zeby tluste bylo bo laser zapackasz.Nawet jej przed zalozenie nie skrecalem do kupy bo wiem ze za jakis czas znowu stanie pewnie :/
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
roobertoo 




Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 27
Skąd: Myszków



Wysłany: Pią Sie 15, 2008 13:38   

Dzięki za info. Spróbuje dobrać się do niej po niedzieli, ponieważ jutro mam wesele a bez tego młoda para się obejdzie.

[ Dodano: Sob Sie 16, 2008 07:57 ]
Męczyłem się z wyjęciem magazynku i nie dałem rady. Później podeszła do zagadnienia córka i zanim wróciłem z piwnicy to magazynek trzymała w ręce. :mrgreen: Nie do &^%$ wiary. :lol:
 
 
 
lesiu
[Usunięty]






Wysłany: Pią Cze 19, 2009 19:19   

No to gratuluje córeczki roobertoo :mrgreen:
U mnie jest tak samo.Zacina sie kiegy chce i nie chce wypluc magazynku.
Pierwszy raz myslalem ze to cos powaznego i pojechalem do serwisu.
Pan po 20 minutach pracy powiedzial krótko:
zrobione,ale bedzie sie zacinac,taka konstrukcja... i zaplacilem frajerskie.
Od tej pory radze sobie sam,sposobem Zukowaty-ego.
Pozdrawiam.
 
 
Filip 



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Sty 31, 2010 12:48   

Zukowaty napisał/a:
okazalo sie ze zacina sie ramie to podawania i oddawania plyty


Zukowaty mam pytanie- gdzie znajduje się to ramię z góry zmieniarki czy z tył??? :/
bo mam problem z magazynkiem!!!
_________________
Filip
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Nie Sty 31, 2010 13:34   

Miełem ten sam problem. Płyta sie zacieła i system nie widział magazynku.
Musiałem rozkręcić zmieniarkę i ręcznie cofnąć ramię, które wysuwa płytę z magazynka.
Ramie łatwo zlokalizować, jest duże blaszane i znajduje się z tyłu zmieniarki patrząc od fotela. Ramie z całym napędem przesuwa się w pionie w zalężności, którą płytę pobiera.

Przed cofnięciem ramienia musiałem popuścić (odkręcić śrubkę mocującą zębatkę) przekładnię ślimakową (znajduje się w samym rogu obudowy zmieniarki).
 
 
Filip 



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Sty 31, 2010 13:56   

Faktycznie płyta była w połowie schowana w magazynku to blokowało cały mechanizm. :mrgreen: teraz powinno być ok.
_________________
Filip
 
 
borek88 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 958
Skąd: Konin/Słupca

Rover 45

Wysłany: Nie Sty 31, 2010 22:13   

witam ja mam radio sony ze zmieniarka sony pomoze mi ktos to uruchomic?? pisalem na innym forum poswieconym car audio ale nikt nie odp. a wiec skopiuje moj temat tutaj moze ktos sie bardziej zna niz ja;p

witam kupilem auto w ktorym znajduje sie taki zestaw audio
sony xr-c5300r + cdx-601
problemem jest to ze nie umie uruchomic tej zmieniarki
radio podlaczone wlacza sie na falach szumi (chyba uszkodzona antena ale o tym pozniej) kasety nie moge sprawdzic bo ow takiej nie moge znalezc w calym domu i u kilku juz znajomych:/ a wiec przejdzmy do zmieniarki
radio ze zmieniarka jest polaczone kablami czincza oraz jeszcze jednym pojedynczym ktorego nie potrafie wam nazwac. sa one pociagniete od radia do bagaznika do zmieniarki
nie wiem czy gdzies moga byc uszkodzone po drodze
przeczytalem w internecie instrukcje grzebalem dzis troche przy tym wszystkim i nic. na radiu nie wyskakuje nawet napis cd czy cos a zmienarka nie chce reagowac magazynek nie chce sie wysunac.
moze potrzebne jakos oddzielne zasilanie?? ale nie wiem czy tam jest miejsce do podlaczenia go wogole
pomozci jak dojde do tego ze jest uszkodzone to wkladam jvc bo mam ale to mi sie podoba choc stare to fajne;D
a co do anteny podlaczylem tez jvc moje z poprzedniego auta i dziala plyta nawet przyzwoicie jak na orginalne audio ale radio nie lapie zadnej stacji wtyczka od anteny podlaczona wyglada na oki w poczatkowym odcinku, antena na dochu tez sztywna nie oberwana czy cos wiec nie wiem gdzie tu moze lezec problem raczej nie ciekawie bedzie jakbym mial rozbirac pulpit i sprawdzac przewod antenowy. co mozna z tym zrobic
jakby byly zdjecia potrzebne to jutro wstawiam mowcie tylko czego (podlaczenia sprzet itp)
_________________
http://otomoto.pl/rov
er-...-C30959977.html
sprzedam
 
 
 
Filip 



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Lut 01, 2010 19:35   

borek88
Sprawdź czy do zmieniarki dochodzi prąd czy jak próbujesz wyjąć magazynek to słychać ,że w środku coś się dzieje?Może masz ten problem co ja miałem-płyta zablokowała magazynek(nie schowała się do środka).
_________________
Filip
 
 
borek88 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Lis 2009
Posty: 958
Skąd: Konin/Słupca

Rover 45

Wysłany: Pon Lut 01, 2010 20:29   

nic nie slychac mam podpiete czincza i cos w stylu kabla sterujacego i nic nie slychac nawet wciskajac przycisk do wysuwania magazynku.
a te wnetrznaosci zmieniarki to sa jakos zawieszone plynnie do niwelowania wstrzasow ze sie tak ruszaja na boki czy to jakies uszkodzenie??
_________________
http://otomoto.pl/rov
er-...-C30959977.html
sprzedam
 
 
 
Filip 



Dołączył: 20 Cze 2009
Posty: 57
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Lut 01, 2010 21:18   

borek88 napisał/a:
te wnetrznaosci zmieniarki to sa jakos zawieszone plynnie do niwelowania wstrzasow


tak jak mówisz zmieniarka na bokach jest przymocowana do obudowy poprzez takie membrany. Jeżeli nic nie słyszysz w zmieniarce to pewnie nie dochodzi do niej prąd-upewnij się że te podłączenie jest prawidłowe(ja mam swoją zmieniarkę podłączoną do radia tylko przez wtyczką i trzy kable podpięte na stałe)-ale raczej mam inną zmieniarkę.
_________________
Filip
 
 
hvil
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 01, 2010 21:35   

panowie przelozylem zmieniarke ze schowka do bagaznika, w przestrzeni pod schowkiem byl zwiniety zapas kabla ze tylko odlaczylem od zmieniarki przenioslem ja do bagaznika, kabel przeciagnalem i podlaczylem, w kokpicie nic nierozlaczalem nic nie robilem, jednak jak przelaczam z radia na cd to mi graja tylko prawe glosniki w samochodzie. Jak naciskam plastik tunela obok radia to czasem cos zagra z lewej. Czy cos odlaczylo ise za radiem czy ten kabel ma po drodze za kokpitem jakies zlaczki jeszcze? czy moze inny tego jest powod?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]zmieniarka problem
fabianopulos Car-audio, nawigacje, radia CB 16 Wto Paź 23, 2012 22:21
TomC
Brak nowych postów [R75] Problem ze zmieniarką!
emiljan Car-audio, nawigacje, radia CB 19 Sro Lut 17, 2010 14:23
krawcu183
Brak nowych postów [75] problem ze zmieniarką alpine
limited Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sro Sty 20, 2016 19:07
limited
Brak nowych postów Problem ze zmieniarką POMOCY!!!
kopciak12 Car-audio, nawigacje, radia CB 11 Sro Kwi 23, 2014 12:26
sknerko
Brak nowych postów [R75] Zmieniarka - w bagażniku, problem z fonią
hvil Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Pon Lis 16, 2009 10:47
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink