Forum Klubu ROVERki.pl :: [R111] Jak odłączyć immobilizer
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R111] Jak odłączyć immobilizer
Autor Wiadomość
zik 



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 12
Skąd: Katowice



Wysłany: Wto Sie 19, 2008 18:22   [R111] Jak odłączyć immobilizer
Typ: SLi Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.1 Rok produkcji: wszystkie

Witam wszystkich.

Mój problem polega na tym że chce odciąć fabryczny alarm LUCAS aby muc zamontować nowy . Nie wiem jak:
- odłączyć immobilizer
- zrobić zeby komputer sie nie pokapował ze odłączyłem immobilizer


i dodatkowo pytanko, czy moge otwożyć samochod z uzbrojonym alarmem kluczykiem (pilot nie działa) i odłączyć akumulator (żeby auto nie wyło) i nastepnie zabrac sie za wycinanie immobilajzera, podlaczanie nowego alarmu itp...

Mam nadzieje ze nie namieszalem za bardzo i kazdy zorientowany wie o co mi chodzi z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 23, 2010 00:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 19, 2008 18:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10884
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Sie 19, 2008 21:36   

jak otworzysz auto kluczykiem to nie będzie wyło nawet jak wyciągniesz i włożysz akumulator...
co do reszty to nie wiem... trzeba poszukać sygnału od centralki alarmu do kompa i zamontować coś co będzie go imitować... :???:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Wto Sie 19, 2008 23:53   

Centralka immo jest nad schowkiem. Możesz po prostu wyciągnąć ją całkiem ale wtedy będziesz musiał założyć komputer od wersji bez immo i stracisz centralny zamek. Ewentualnie możesz centralkę rozbroić. ZTCP na Metropower ktoś opisywał, że wystarczy tylko jeden z kabelków zewrzeć do masy ale czytałem o tym tak dawno że nie jestem w stanie więcej pomóc.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
zik 



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 12
Skąd: Katowice



Wysłany: Sro Sie 20, 2008 17:43   

sTERYD napisał/a:
jak otworzysz auto kluczykiem to nie będzie wyło nawet jak wyciągniesz i włożysz akumulator...
co do reszty to nie wiem... trzeba poszukać sygnału od centralki alarmu do kompa i zamontować coś co będzie go imitować... :???:


Na tym polega zały problem że bedzie wyło :/ i dodatkowo go nie odpale :/


I nadal nie wiem co zrobić, pilot sie zepsol i nie ma możliwości jego naprawy, prawdopodobie uszkodziła mi się cewka SMD1210 (taka mała kwadratowa, niebieska) gdyby ktos wiedział jaka jest jej wartość to też by było fajnie ja przypuszczam że 1mikro ale nie udało mi sie dokładnie jej zmierzyć.
W takim razie drogie pytanie bo widze że opcja z wymontowaniem immo odpada.
Czy jak kupie sprawny pilot, wylotuje tego scalaka ktory tam jest i wlotuje tego z mojego pilota (zakładając że on nie jest przyczyną usterki) To czy pilot będzie mi działąć ?
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Czw Sie 21, 2008 09:41   

Raczej nie, chyba że jest osobna pamięć oprócz scalaka na pilocie (nie pamiętam a nie będę teraz rozbierać swojego). Wszystkie piloty do roverów po 95r. miały piloty ze zmiennym kodem, przez co pilota trzeba zaprogramować do samochodu (w kostce iso jest interfejs od ECU alarmu, imo, itd). Kiedyś widziałem na jakiejś stronce w internecie piloty samouczące się na kod zienny, ale nie wiem czy działałyby z Roverkiem.
 
 
 
inox 



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 25
Skąd: rawicz



Wysłany: Czw Sie 21, 2008 11:18   

To ja się podłączę pod ten temat. Mam rovera 400 i mam takie pytanko . Czy normalnym jest to, ze jak chce otworzyć auto kluczykiem od strony kierowcy to alarm zaczyna mi wyć ? mogę tylko od strony pasażera ,lub normalnie z pilota . Te auta już tak maja, czy ja mam coś tam poryte ?? Pytam tylko z czystej ciekawości gdyż zawsze i tak otwieram pilotem .
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10884
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Sie 21, 2008 11:20   

inox napisał/a:
Czy normalnym jest to, ze jak chce otworzyć auto kluczykiem od strony kierowcy to alarm zaczyna mi wyć ? mogę tylko od strony pasażera ,lub normalnie z pilota

powinno być odwrotnie, od strony kierowcy da sie otworzyć bez wycia, a od strony pasażera niee :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
inox 



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 25
Skąd: rawicz



Wysłany: Czw Sie 21, 2008 11:29   

sTERYD napisał/a:
inox napisał/a:
Czy normalnym jest to, ze jak chce otworzyć auto kluczykiem od strony kierowcy to alarm zaczyna mi wyć ? mogę tylko od strony pasażera ,lub normalnie z pilota

powinno być odwrotnie, od strony kierowcy da sie otworzyć bez wycia, a od strony pasażera niee :cool:
No, czyli mam odwrotnie hah , ale dopóki z pilota mogę otwierać to za naprawianie tego sie nawet nie zabieram .
 
 
krystianshoota 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 49



Wysłany: Czw Sie 21, 2008 12:09   

Może R inoxa miał kiedyś kierownicę po drugiej stronie...
 
 
jasiu87
[Usunięty]






Wysłany: Czw Sie 21, 2008 12:15   

takie rzeczy to tylko w erze :P
 
 
inox 



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 25
Skąd: rawicz



Wysłany: Czw Sie 21, 2008 12:28   

krystianshoota napisał/a:
Może R inoxa miał kiedyś kierownicę po drugiej stronie...
Nie raczej nie, ja osobiście autko przywiozłem z Włoch, jedynym włascicielem był takze Włoch , no chyba ze makaroniarze zrobili zamiankę , tylko pytanie po co ? Jak auto było uzytkowane w Itali i było tak kupione wsalonie . Podobno
 
 
pgrad 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Lis 2007
Posty: 499
Skąd: Łódź

MG ZR

Wysłany: Czw Sie 21, 2008 16:34   

Po to że złodziej myśli że jak rozbroi zamek po stronie kierowcy to alarm się nie włączy. A dla właściciela żadna różnica czy będzie wstukiwać (o ile w ogóle kiedyś to nastąpi) kod immo z lewej czy z prawej strony...
 
 
 
zik 



Dołączył: 04 Lis 2007
Posty: 12
Skąd: Katowice



Wysłany: Czw Sie 21, 2008 19:33   

http://www.roverki.pl/article.php?sid=423 czy ten sposob pozwoli mi uruchomic mojego 111 sli ??
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10884
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Sie 23, 2008 16:32   

a masz taki kod??
trzeba by było zerknąć do instrukcji jak to wygląda... :hm:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Tomek_k 



Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 4



Wysłany: Sob Kwi 16, 2016 15:05   Witam Pilne

Witam mam ten sam problem .
Rover 400 rocznik 2000 silnik 1,4 benzyna - gaz .

Czy może mi ktoś pomóc co zrobić a mianowicie zaczęło się od tego iż mój samochód zaczął szarpać na małych obrotach wiec kupiłem nową kopułkę palec przewody i świece po wymianie samochód mi zapalił i było dobrze lecz po przejechaniu może 500 metrów po prostu padł .
Nie mogłem ponownie go zapalić .
Po podłączeniu jak widzę ze jest problem z immobilizerem . Pilot otwiera drzwi i zamek działa lecz nie mogę zapalić samochodu . Po podpięciu komputera wyskoczył mi jego właśnie błąd .

Teraz nasuwa mi się Pytanie co robić ? .
Może to jest słaba bateria i jego gdzieś nie łapie ( jest przypięty obok kluczyka ) .
Czy mogło by być ze padł pilot choć otwiera centralke ?
Czy można uruchomić silnik nie niszcząc centralki .
Czy można by było jakoś odłączyć immobilizer na stałe ?Jeśli tak to proszę opisać jak to zrobić . Kto może mi pomóc bardzo proszę o kontakt tel 725867811 bądź poprzez Email t.kaczynski@tlen.pl
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10884
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Kwi 16, 2016 15:10   

w tych samochodach nie ma czegoś takiego jak "błąd immobilisera"
Interfejs się nie dogadał z Twoim samochodem. Szukaj przyczyny gdzie indziej. Może po prostu wsuwka sie z rozrusznika zsunęła...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Tomek_k 



Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 4



Wysłany: Sob Kwi 16, 2016 15:15   pilnie

Witaj . o tuż tak :

Wymionone były wczoraj

- 3 czyjniki
- 3 komputery
- 2 zestawy przewodow i swiec
- 2 zestawy kopułek i palców .
- 2 cewki

Nie pomogło nic . Z pilota mogę normalnie otworzyć samochód i tak dalej . Nie mogę go uruchomić. Ucieka mu Iskra zapali na sekunde i gaśnie po czym nie zapala .

Proszę o jakąś pomoc .
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10884
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Kwi 16, 2016 15:19   

a komputery wymieniałeś razem z zestawem centralka alarmu pilot?
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Tomek_k 



Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 4



Wysłany: Sob Kwi 16, 2016 15:21   pilnie

Witaj nie niestety nie , mam tylko jeden pilot .
Czy mozesz mi jakoś pomóc to może być wina pilota ?
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Sob Kwi 16, 2016 17:01   

Nie możesz sobie tak żonglować komputerami jak ci się podoba.
Jeden zestaw to komp silnika, centralka immo oraz piloty, działają tylko w całości, jak włożysz cokolwiek innego to trzeba programować albo przelutować pamięci od nowa.
PS. w każdym dziale masz przynajmniej kilka tematów o immo, dlaczego piszesz w dziale nieodpowiednim dla twojego modelu samochodu ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R111] Kto mi wymieni bak w r111 w Krakowie lub okolicach?
kes Rover serii 100 2 Pon Lut 07, 2011 22:45
kes
Brak nowych postów [R111] Naprawa
Bobas111 Rover serii 100 12 Wto Sty 06, 2009 18:25
rybakowy
Brak nowych postów [r111] zawieszenie
Gruby Rover serii 100 6 Pon Paź 13, 2014 09:26
wooy11
Brak nowych postów [R111] Skrzypienie
Bobas111 Rover serii 100 8 Sob Mar 29, 2014 17:54
jarek1990
Brak nowych postów [R111] Kaput
Bobas111 Rover serii 100 11 Czw Paź 30, 2008 21:37
Bobas111



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink