Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Stan auta inny niż wgł VIN
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Stan auta inny niż wgł VIN
Autor Wiadomość
ascaris 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 173



  Wysłany: Sob Sie 23, 2008 23:22   [R400] Stan auta inny niż wgł VIN
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

To jest mój pierwszy post na tym Forum dlatego chciałbym się przywitać z Wszystkimi tutaj zgromadzonymi :)
Od jakiegoś czasu szukam samochodu i Roverki bardzo wpadły mi w oko. Nie zdecydowałem się na konkretny model ale na 99% będzie to coś spod znaku Rovera.
Oglądałem już troche autek, jedne w lepszym inne w gorszym stanie. Dodatkowo zawsze sprawdzałem co powie nr VIN i wszystko generalnie się zgadzało. Ale w jednym (R400 1,6 silverstone) wgł sprawdzajki VIN roverek ma skrzynię automatyczną kiedy ta jest manualna! Wydaje mi się mało prawdopodobne by ktoś bawił się w wymianę skrzyni. Co o tym sądzić? Nr na 100% dobrze spisany z autka (sarrtswzxd432289).
Dzięki za wszelkie odpowiedzi:)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Sty 20, 2011 19:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 23, 2008 23:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcin_przybys 




Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 48
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Sie 23, 2008 23:54   

Witam, czy jesteś pewien tego Vin'u ? Nie dość że automat to "Model Year 1983 rok modelowy (nie musi oznaczać roku produkcji)" Czy mógł być R400 silverstone rocznik modelowy '83 ?? to pytanie do lepiej obeznanych w temacie ode mnie... Ale wydaje mi się że nie...

Generalnie są trzy opcje chyba:
- Pomyłka w vin'ie przy spisywaniu
- Przebijane numery
- Przekładana skrzynia ??
_________________
www.enzymtworczy.com BLOG ENZYM
www.camfora.com FIRMOWA work in progres
 
 
ascaris 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 173



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 11:04   

Poszperałem trochę na forum i w opisach modelów i informacje tam zawarte mówią, że automaty w R400 były na silnikach SOHC Hondy a wgł tego VINu jest to silnik serii K DOHC :bezradny: Może rzeczywiście coś źle spisałem..

A tak na marginesie to jest możliwe by ktoś zamieniał skrzynię automatyczną na manualną?
 
 
danterape 



Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 69
Skąd: brak



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 12:29   

ascaris napisał/a:
Poszperałem trochę na forum i w opisach modelów i informacje tam zawarte mówią, że automaty w R400 były na silnikach SOHC Hondy a wgł tego VINu jest to silnik serii K DOHC :bezradny: Może rzeczywiście coś źle spisałem..

A tak na marginesie to jest możliwe by ktoś zamieniał skrzynię automatyczną na manualną?


ja tam nie sadze zebys cos zle spisał, bo mysle ze czytnik VINow wywaliłby błąd. bardzo mozliwe ze przebijane numery.


... albo faktycznie źle spisałeś ślimaku :)
:D
 
 
michalek222 



Dołączył: 16 Sie 2008
Posty: 21
Skąd: Mazowieckie



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 12:33   

widocznie masz sczepa :D to lepiej nim jezdzij i nie rozgaduj sie za bardzo :P
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 14:47   

NIE RÓBCIE ZAMENTU !! !, auto mogło mieć skrzynie automata tylko że padła i kolesie zamontowali manual , a co do roku modelowego dopiero rover od połowy 1998. do 98 pokazywał taki rocznik
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
ascaris 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 173



Wysłany: Nie Sie 24, 2008 17:04   

I teraz kwestia czy auto po takiej zamianie jest godne uwagi? Jeśli zakładając wszystko będzie działało OK? Autko ma również świeżo zmieniony olej, możliwe że wymieniany był też komputer ale nie jestem pewien czy rzeczywiście jest to komputer :grin: (taka aluminiowa skrzyneczka umieszczona prawie po środku za rurą z napisem injection :grin: ) bo była ruszana i obudowa jest za bardzo nowa.. Czy taki stan rzeczy może świadczyć o wymianie skrzyni? Czy lepiej odpuścić sobie taki egzemplarz...

[ Dodano: Pon Sie 25, 2008 09:53 ]
Tak na marginesie to czy w R400 od roku 1998 były montowane automaty na silnikach serii K? Niestety nigdzie nie mogłem tego odszukać..
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 17:10   

PHJOWI napisał/a:
NIE RÓBCIE ZAMENTU !! !, auto mogło mieć skrzynie automata tylko że padła i kolesie zamontowali manual , a co do roku modelowego dopiero rover od połowy 1998. do 98 pokazywał taki rocznik

Wg VIN wyszło, że silnik jest serii K, a te nie występowały ze skrzynią automatyczną w R400. Wniosek: auto nie mogło z fabryki wyjść z automatem.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 17:35   

Moja rada - Odpuść :nook:
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Wrz 12, 2008 19:52   

PHJOWI napisał/a:
NIE RÓBCIE ZAMENTU !! !, auto mogło mieć skrzynie automata tylko że padła i kolesie zamontowali manual , a co do roku modelowego dopiero rover od połowy 1998. do 98 pokazywał taki rocznik


Dane:

- Rover serii 400,
- rocznik 97 i starszy,
- skrzynia automyczna,
- silnik serii K.

Takiego auta chyba nie ma.

A z innej beczki. VIN, który jest wpisany powyżej jest niekompletny. Brakuje jednej litery :)


Ponadto wydaje mi się, że Silerstone'y nie wychodzi w wersji z automatyczną skrzynią.


Konkluzja jest taka, że należy spradzić i uzupałnić nr VIN :)

A swoją drogą, ktoś kto robił tę spradzajkę nie przewidział tego i można wpisać mniej znaków i pokazuje głupoty (powinna pokać inny komunikat, np.: "za mało znaków" lub po prostu "błąd, sprawdź wprowadzony numer").
 
 
ericson 



Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 29
Skąd: lubuskie



Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 14:40   

Warto przeczytać.Rok modelu (zwany także modelem roku) to okres czasu, w którym produkowane były samochody o tych samych cechach charakterystycznych. Zwykle rozpoczyna się on w połowie roku kalendarzowego i kończy w połowie następnego roku kalendarzowego. Pojęcie „model roku” stosuje się w celach marketingowych.

W ostatnich latach, kiedy podaż nowych samochodów przewyższa popyt i auta czekają na klienta, coraz większego znaczenia nabiera pojęcie daty pierwszej rejestracji. Oznacza ona początek eksploatacji samochodu po jego zakupie w stanie fabrycznie nowym.

Tak więc określenie daty produkcji samochodu wcale nie bywa takie proste i jeśli chcemy z całkowitą pewnością ustalić wiek auta, zlećmy to rzeczoznawcom
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400]Bujanie auta
kezmanq Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Pią Lis 02, 2012 22:31
kezmanq
Brak nowych postów [R400] Nabłyszczacz do auta
baki-79 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Kwi 19, 2009 21:39
TomC
Brak nowych postów [R400 1.6 Si '96] Przegląd auta w Krakowie
My_LastYear Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Paź 25, 2009 18:23
ciacho4
Brak nowych postów [R400] Szarpanie auta, może to wina sprzęgła?
inox Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Wto Sie 12, 2008 20:02
Gość
Brak nowych postów [R400] Wycie auta - wymiana oleju w skrzyni?
r0wl3n Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Lip 09, 2012 00:25
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink