Forum Klubu ROVERki.pl :: [214 Si 1999] płyn chłodniczy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[214 Si 1999] płyn chłodniczy
Autor Wiadomość
leszczyna 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sie 2008
Posty: 69
Skąd: Klęczany/Nowy Sącz



Wysłany: Pon Sie 25, 2008 18:22   [214 Si 1999] płyn chłodniczy

Po przejechaniu roverkem 500 km ubyło około 1cm płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym, czy to jest normalny ubytek? nie wiem jaki jest ten płyn i nie wiem czym mogę go uzupełnić. Jest prawie minimum. W tym tygodniu mam wymieniać pasek rozrządu, napinacz i pompę wodną, proszę napiszcie czy przy wymianie pompy wody muszę wymieniać płyn chłodniczy.

Jestem trochę przerażony ponieważ mechanik który ma wymieniać pasek rozrządu zauważył niefabryczny (czerwony) silikon na obrzeżach uszczelki pod głowicą oraz pod "niższą" warstwą silnika proszę napiszcie czy mam się od razu bać.
W ciągu miesiąca od zakupu i przejechaniu 500 km nie zauważyłem niepokojących objawów. Perzjechałem jednorazowo ok 100 km i wszystko wydje się w porządku, tylko tego płynu chłodniczego troche za durzo ubyło.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 25, 2008 18:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Sie 25, 2008 18:25   

sam sie zastanów silikon przy uszczelce głowicy..... lepiej zrób to czym prędzej a co do spadającego poziomu płynu jak masz mieć wymienianą pompę w najbliższym czasie to dolej wody . Ale to tylko moje zdanie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Pon Sie 25, 2008 18:38   Re: [214 Si 1999] płyn chłodniczy

leszczyna napisał/a:
Po przejechaniu roverkem 500 km ubyło około 1cm płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym, czy to jest normalny ubytek?


NIE !

Cytat:
proszę napiszcie czy przy wymianie pompy wody muszę wymieniać płyn chłodniczy.


Wypadałoby ...

Cytat:
Jestem trochę przerażony ponieważ mechanik który ma wymieniać pasek rozrządu zauważył niefabryczny (czerwony) silikon na obrzeżach uszczelki pod głowicą oraz pod "niższą" warstwą silnika proszę napiszcie czy mam się od razu bać.


Zapewne był robiony HGF ... i może się okazać, że będziesz musiał poprawić "spapraną" robotę.

Poszukaj wycieków pod autem, może gdzieś cieknie ? Czy auto kopci na siwo ? Zauważyłeś może nietypowe zachowanie wskaźnika temperatury ? Sprawdź korek zbiorniczka wyrównawczego (profilaktycznie możesz go wymienić).

Pilnuj poziomu płynu i temperatury ! nie przegrzej silnika ! Zainteresuj się tematyką HGF (jest milion wątków na forum) o ile zamierzasz pojeździć dłużej tym autem.
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10901
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Sie 25, 2008 21:09   

leszczyna napisał/a:
Po przejechaniu roverkem 500 km ubyło około 1cm płynu chłodniczego w zbiorniczku wyrównawczym, czy to jest normalny ubytek?

płynu nie powinno ubywać w ogóle, a przynajmniej nie tyle, żebyś zauważył po 100, a nawet po 1000 km...
Skiba napisał/a:
Cytat:
Cytat:
proszę napiszcie czy przy wymianie pompy wody muszę wymieniać płyn chłodniczy.

Wypadałoby ...

no chyba, ze masz świeży, to można zlać do jakiegoś czystego wiaderka i wlać spowrotem, a uwentualny niedobór uzupełnić świeżym :cool:
Cytat:
Jestem trochę przerażony ponieważ mechanik który ma wymieniać pasek rozrządu zauważył niefabryczny (czerwony) silikon na obrzeżach uszczelki pod głowicą oraz pod "niższą" warstwą silnika proszę napiszcie czy mam się od razu bać.

to zależy gdzie masz ten "silikon", jeśli na łączeniu rozpołowienia głowicy, to tylko, ważne, kto to robił, jeśli jakiś kumaty ktoś, to jest szansa, że nie pozatykał kanałów olejowych, jeśli było robione na prędkość, to może być brzydko...
a jeśli to faktycznie na łączeniu głowicy z blokiem to nie wiem jakim cudem Twój silnik jeszcze działa :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Sro Sie 27, 2008 20:29   

a odrobina wody jako uzupełnienie nie zaszkodzi ? mówię tu to takiej wrocławskiej z kranu, przepuszczonej przez filtr na baterii.
ostatnio (wczoraj ;)) przy sprawdzaniu płynów zauważyłem, że jak od kupna (3000 km) poziom był kilka mm ponad napisem MIN tak teraz praktycznie wskazuje na wysokości tego napisu. jak doleję odrobinę wody, to chyba nic się nie stanie?
zastanawiam się nad dolaniem lub tez całkowitej wymianie płynu na zimowy. Doradzicie coś ze swojego doświadczenia ?

aa i jaki płyn polecacie ? czy w tym przypadku nie ma to większego znaczenia ?
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sro Sie 27, 2008 20:54   

pietro, dolej płynu a nie wody.
Ja mam wlany borygo eco :smile:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
pietro 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 08 Maj 2008
Posty: 387
Skąd: Wrocław / Lubrza



Wysłany: Sro Sie 27, 2008 21:22   

a mieszanie płynów nie wpływa niekorzystnie na układ?
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Sie 27, 2008 21:50   

Na dolewki można użyć dowolnego płynu byle był przeznaczony również do chłodnic aluminiowych. Najlepiej żeby miał również podobny kolor, choć nie ma to znaczenia dla pracy układu. Ja polecam koncentrat Febi Bilsein różowy, opakowanie 1,5l (do -37 stopni C rozrabia się w stosunku 1:1 z wodą demineralizowaną więc wychodzi 3l), koszt to kilkanaście zł. Czemu taki? Bo jest dobry a jego kolor pozwala na szybkie wychwycenie zanieczyszczenia np. olejem oraz ewentualne przeprowadzenie testu na obecność CO2 w domowych warunkach (test akwarystyczny za kilka zł).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214 Si] Płyn chłodniczy
vegan Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Nie Mar 03, 2013 14:41
vegan
Brak nowych postów [MG ZR] Płyn chłodniczy
norbi Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Gru 20, 2011 20:59
Kozik
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R25]Uciekający płyn chłodniczy
goro84 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Cze 08, 2013 14:34
Adrian
Brak nowych postów [214 Si] Ucieka płyn chłodniczy
rovek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Sty 28, 2011 22:31
rovek
Brak nowych postów [R25]Znikający płyn chłodniczy
Czy to uszczelka pod głowicą?
firefighter Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pon Sie 18, 2008 17:14
Ukasz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink