Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Woda w bagazniku
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Pią Lis 19, 2010 10:10
[R400] Woda w bagazniku
Autor Wiadomość
inox 



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 25
Skąd: rawicz



Wysłany: Sob Sie 30, 2008 16:38   [R400] Woda w bagazniku
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam mam 400-setke sedana (srebrnego ślicznego :P ) . Tylko od jakiegoś czasu mój roverek zaczyna mnie niepokoić i irytować . Chodzi o to, ze gdy mocno pada deszcz to w moim aucie stoi woda w bagażniku , tam gdzie koło zapasowe . Ostatnio to tam miałem z 3 cm wody . Chciałem zlokalizować skąd płynie ta woda i nie mogę . Spryskiwacza z tyłu nie mam bo to sedan , uszczelka bagażnika wydaje się OK. . Odkryłem cały bagażnik aż do blachy i nie widzę tam żadnych nieszczelności . Może ktos wie jak to zwalczyć
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Lis 24, 2010 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 30, 2008 16:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
benio_bicos 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 112
Skąd: Erbil /Wa-wa



Wysłany: Sob Sie 30, 2008 16:59   

inox temat był już przerabiany na forum :!:
użyj funkcji "szukaj" :idea:
wpisz w szukajkę "woda w bagażniku"
_________________
Były RoVerki ,Saab 9-3, Bertona Cabrio
 
 
 
rybakowy 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Sob Sie 30, 2008 17:34   

Ja tez miałem ten problem i załatwiłem to szybko,zaczołem od zaślepek podłogi bagażnika a skączyłęm na wyciągnięciu tapicerki,dlatego tapicerki bo jak masz szyber jak ja to w bocznych ścianach bagaznika po prawej i lewej są wsadzone węze gumowe ktorymi płynie woda z dachu ja miałem jeden wuciągnięty i leciało do bagaznika
_________________
Kocham Kaśke
 
 
 
inox 



Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 25
Skąd: rawicz



Wysłany: Sob Sie 30, 2008 17:43   

benio/bicos napisał/a:
inox temat był już przerabiany na forum :!:
użyj funkcji "szukaj" :idea:
wpisz w szukajkę "woda w bagażniku"
Wiem ze jest opcja szukaj . Tylko jak wklepuje tam to mi wyskakują same 200-setki lub inne hatchbacki , a o sedanie nic nie mogłem wyczaić

Rybakowy ja nie mam szyberdachu więc żadnych wężyków tam nie mam tylko od strony kierowcy z boku bagażnika taka kratkę wentylacyjna z taka guma by woda sie nie dostawała i raczej przez to nie ma prawa dostać sie woda
 
 
rybakowy 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Sob Sie 30, 2008 18:10   

hmmm to moze sprawdz jeszcze te listwy na dachu,moze tamtędy,jak cos wymysle to dam znac
_________________
Kocham Kaśke
 
 
 
AkUu
[Usunięty]






Wysłany: Sob Sie 30, 2008 19:28   

rybakowy napisał/a:
Ja tez miałem ten problem i załatwiłem to szybko,zaczołem od zaślepek podłogi bagażnika a skączyłęm na wyciągnięciu tapicerki,dlatego tapicerki bo jak masz szyber jak ja to w bocznych ścianach bagaznika po prawej i lewej są wsadzone węze gumowe ktorymi płynie woda z dachu ja miałem jeden wuciągnięty i leciało do bagaznika


ooo tego nie wiedzialem :D musze sprawdzic bo u mnie czasem cos tam naleci tragedii nie ma ale zawsze :)

i faktycznie wiekszosc tematow dotyczyla R 200/25 lub hatchbackow, sedanow chyba malo jest ;P
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Cze 25, 2009 08:30   

stary temat ale postanowiłem go odświerzyć by nie zakładać nowego i nie dostać za to batów :wink:
też mam sedana bez szybra i mam wodę w kole zapasowym :/
myślałem że to te zaślepki w podłodze ale jednak to nie to bo je uszczelniłem i nadal jest woda :/
nigdzie od góry nie widać by lała się woda i jest sucho a na dole w kole jest trochę mokro(z prawej strony w rogu)
macie jakieś pomysły bo kolega nie napisał czy i jak rozwiązał ten problem?
używałem "szukajki" ale jest pełno 200-tek i 400-tek w hatchback-u a o sedanie tylko ten temat znalazłem :???:

rybakowy napisał/a:
hmmm to moze sprawdz jeszcze te listwy na dachu

a co one mają wspólnego z wodą w bagażniku? :wink:
 
 
barszczyk 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 131
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Cze 25, 2009 12:39   Re: [R 400, sedan] woda w bagazniku

inox napisał/a:
Witam mam 400-setke sedana (srebrnego ślicznego :P ) . Tylko od jakiegoś czasu mój roverek zaczyna mnie niepokoić i irytować . Chodzi o to, ze gdy mocno pada deszcz to w moim aucie stoi woda w bagażniku , tam gdzie koło zapasowe . Ostatnio to tam miałem z 3 cm wody . Chciałem zlokalizować skąd płynie ta woda i nie mogę . Spryskiwacza z tyłu nie mam bo to sedan , uszczelka bagażnika wydaje się OK. . Odkryłem cały bagażnik aż do blachy i nie widzę tam żadnych nieszczelności . Może ktos wie jak to zwalczyć



Witam!,
też to przerabiałem, winowajcą była uszczelka tylnej lampy zakleiłem silikonem i wody już nie ma :mrgreen:

pozdrawiam
 
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Sro Lip 01, 2009 20:45   

uszczelniłem wszystko co tylko możliwe czyli zaślepki w podłodze,odpowietrzenie bagażnika,lampy,uszczelka klapy a woda dalej w kole zapasowym :/
fakt nie dużo ale jest tylko skąd?
zawsze jest w prawym dolnym rogu :/
 
 
KOSSA 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Lis 2006
Posty: 49
Skąd: Wrocław / Radomsko



Wysłany: Czw Lip 02, 2009 00:28   

u mnie pod listwami na dachu było pęknięcie tam pod blachą woda ciekła i później kapała do bagażnika.
Nawaliłem na wierzch (pod tą listwę) silikonu i miałem rok spokoju , ale ostatnio znów zacząłem czuć zapach wilgoci itd. Będę musiał w weekend znów oczyścić i zakleić ponownie.

Pozdrawiam
_________________
ROVER 25 1.4 16V X.2000
 
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Lip 02, 2009 00:30   

Rozmowa tyczy się R400 Sedan. Po co pisać o R200/R25 skoro to zupełnie coś innego.
 
 
 
west
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lip 02, 2009 08:16   

wysusz dobrze dywaniki z tylu i ogolnie wytrzyj wszystko w srodku. poczekaj na deszcz, a potem szybko do autka i szukaj mokrych plam. przynajmniej zlokalizujesz skad leci.

ja tez mam kaluze, tez mam 400 sedan, tez nie moglem znalezc tematu w szukajce i tez sie balem nowy zalozyc:D

aha, na tej pokrywie dywanikowej na kolo mam plamy w trzech miejscach... najpierw zrobie tam generalny porzadek, wyczyszcze wszystko i wtedy dopiero wezme sie za szukanie dziury.
zaczne od lamp tak jak ktos tu proponowal.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 02, 2009 08:33   

west napisał/a:
poczekaj na deszcz, a potem szybko do autka i szukaj mokrych plam. przynajmniej zlokalizujesz skad leci.

tak właśnie muszę zrobić
dziwne że jak umyję auto to jest sucho w środku a jak pada deszcz to pojawia się woda w kole :/
 
 
west
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lip 02, 2009 08:46   

szosownik napisał/a:
west napisał/a:
poczekaj na deszcz, a potem szybko do autka i szukaj mokrych plam. przynajmniej zlokalizujesz skad leci.

tak właśnie muszę zrobić
dziwne że jak umyję auto to jest sucho w środku a jak pada deszcz to pojawia się woda w kole :/


no jest to jakas podpowiedz. myjac auto wode popycha grawitacja. jadac po kaluzach woda podlega innym silom, nie tylko grawitacji, wiec leci nie tylko w dol:)
moze zatem smialo zalozyc, ze nie masz zwyklej dziury w klapie bagaznika:P
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pią Lip 17, 2009 08:45   

jak leję wodę od spodu auta na koło zapasowe to woda wypływa tylnym pasem na samym dole do środka auta :/
i co powiecie na to :???:
 
 
bolec0000 



Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 119
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lip 17, 2009 14:45   

ja mam równiez 400 w sedanie i tez miałem mokro w wnęce koła zapasowego po prawej stronie
rozebrałem wszystko w bagazniku zaslepiłem dolną wentylacje rozkreciłem lampy wyczysciłem uszczelki załozyłem no może troche mocniej je przykreciłem i narazie jest spokuj ale to chyba nie jest złoty srodek
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Pią Lip 17, 2009 14:50   

Ja w mojej 45-ce, sedan też hodowałem karasie w bagażniku, uszczelniłem wsio co możliwe, ale i tak profilaktycznie na środku wiertnąłem dziurkę 2,5 mm, i karasie zdechły :ok:
 
 
krzych 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Kwi 2009
Posty: 163
Skąd: Poznan-Irl



Wysłany: Pią Lip 17, 2009 14:57   

Widze ze ten problem nie dotyczy tylko mojego 400 sedana-mam dokładnie tak samo.Musze wykorzystac wasze podpowiedzi i moze znajde winowajce tych podtopien. :lol:
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Paź 18, 2009 15:38   

Witam
Czy ta podłużna gąbka która jest zafoliowana i umieszczona w bagażniku po bokach u góry za tapicerką między blachami ma na celu chłonięcie wilgoci?
 
 
Jugol 



Pomógł: 116 razy
Dołączył: 05 Lis 2008
Posty: 2341



Wysłany: Nie Paź 18, 2009 15:39   

szosownik napisał/a:
Witam
Czy ta podłużna gąbka która jest zafoliowana i umieszczona w bagażniku po bokach u góry za tapicerką między blachami ma na celu chłonięcie wilgoci?

...myslę, że raczej jest to wygłuszenie :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Woda w bagażniku
vCinekv Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Sie 30, 2018 11:49
vCinekv
Brak nowych postów [R45] Woda/wilgoć w bagażniku
exo Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Pią Maj 27, 2016 22:33
exo
Brak nowych postów [R45 z 2004 1,4] relingi woda w bagażniku
kłopot z wodą - jak zdjąć relingi na dachu aby czegoś nie uszkodzić ?
IROLA Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Pon Cze 28, 2010 20:24
IROLA
Brak nowych postów [R420] Woda w bagażniku - raz jeszcze
fotki + pytanie
String Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Cze 06, 2007 20:12
Brt
Brak nowych postów [R420] Para na szybach, woda w bagażniku i tapicerka
haxigi Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 23 Wto Lip 03, 2012 16:53
bizon



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink