Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Grzeje się silnik
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Grzeje się silnik
Autor Wiadomość
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 00:33   [R75] Grzeje się silnik
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam. Zdarzyło mi to się pierwszy raz. Byłem w Warszawie i trochę stałem w korkach ( godzina 15 - upał i stanie non stop bez jazdy). Nie patrzyłem na zegary. Nagle jak ruszałem i wrzuciłem na 2, samochód w ogóle nie miał przyspieszenia. Patrze na temperaturę a tam kreska na 3/4. Zjechałem na parking, otworzyłem maskę. Było gorąco. W czasie jazdy zauważyłem, że wskazówka od oleju migała na czerwono ( nie tak mocno tylko tak delikatnie co jakiś czas )Co mnie zdziwiło nie chodził wentylator. ( Chyba, że jest jakiś inny jeszcze? Patrzyłem przez grila i tam widziałem jeden, nie pracował. Temperatura była wysoka, włączyłem grzanie na maxa i wtedy temperatura zaczęła ustępować. Dojechałem do Arkadii i tam zostałem samochód. Po godzinie zszedłem, żeby sprawdzić temperaturę, była na środku, nic nie spadła ( przekręciłem kluczyk i poszedłem ). Po 4 godzinach zacząłem jazdę, coś szybko się grzał. Później w trasie było już lepiej. Temperatura w trasie na 1/4 kreski, przy ruszaniu i małych biegach zwiększała się ale spadała. Później miałem 40 minut przerwy. Gdy ruszałem, temperatura była powyżej 1,4 kreski ale po chwili zaczęła opadać. Zawsze jak odpalałem, temperatura tak nie szwankowała. Sprawdzałem płyn, był ok chociaż na korku osadziła się jakaś pianka biała, ale poziom jest.

Czy możliwe, że płyn jest przestarzały i może nadawać się do wymiany ?
Czy to coś z wentylatorem ?
Czy to coś z termostatem ? - Jeżeli tak gdzie się on znajduje i jak się do niego dostać ?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Gru 13, 2010 01:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 00:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 09:54   

całkiem możliwe, że silnik wentylatora masz padnięty, w R75 to niestety częste... poszperaj, a znajdziesz conajmniej kilka wątków w tej kwestii, a na www.roverki.pl masz atykuł na temat zastąpienia tego wentylatora tańszym :cool:
se7en86 napisał/a:
Sprawdzałem płyn, był ok chociaż na korku osadziła się jakaś pianka biała,

możesz jakoś dokładniej opisać tą piankę??
:hm: w sumie bardzo mało prawdopodobne ale istnieje ułamek obawy, o uszczelkę pod głowicą :hm:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 11:32   

No to pewnie coś z wentylatorem.

Pianka była na spodzie korka. Biała. Jeżeli to uszczelka pod głowicą to jak to sprawdzić?
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 14:46   

Ja na twoim miejscu spotkałbym się z Marianem_K już bardzo dawno nie był na forum, ale może jakiś kontakt z nim znajdziesz, on Ci powinien pomóc. Też jest z Siedlce City( :lol: )
Ale moim zdaniem normalnie CDT, nawet bez wentylatora nie powinien złapać temp. Ja całe wakacje jeździłem bez wentylatora, bo nie było czasu zrobić i nie było mowy o temperaturze.
 
 
 
ernesto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 110
Skąd: Krakow



Wysłany: Sob Wrz 06, 2008 23:26   

Dokładnie, też myślę ze popsuty wentylator nie ma wpływu na temperaturę i jej skoki.
U mnie było podobnie do tego co opisałeś (nagłe skoki, dokręcałem nawiew-lepiej-później znowu skok w ciagu ułamka sekundy na max, aż do samowyłączenia się silnika.. :roll: )
Ale było to spowodowane zamarznięciem chłodnicy przy minus 20'.
Wiec obstawiałbym płyn, chłodnicę itp.
Nic nie ubywa?? :idea:

pzdr
E
 
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 17:06   

Płyn nic nie ubywa. Ale zamierzam go wymienić. Ale nie wiem jak. Jak go mogę spuścić z samochodu? Z marianem nie mam żadnego kontaktu. Może ktoś z nim ma lub jakimś GG mail? Bo napsisałem do niego PRiva i cisza.
 
 
 
mimo66 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 350
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 17:34   

Zdejmij opaskę z rury na dole chłodnicy, zsuń wąż i już leci płyn do wiaderka.

:wink:
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 21:58   

Czyli trzeba kanał :) Myślałem, że bez tego się obejdzie.
 
 
 
Konix 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 473
Skąd: Katowice



Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 22:05   

W zupełności wystarczy wysoki krawężnik, tylko musisz do niego podjechać od zielonej strony, najlepiej żeby nikt nie widział ;)
 
 
se7en86 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 12 Lip 2008
Posty: 357
Skąd: Siedlce



Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 22:10   

No też fakt, ale nie będzie mi się chciało kłaść, bo trzeba też osłonę zdjąć a tutaj w takiej pozycji będzie trochę problem. Na szczęście dostęp mam do kanału wiec przy najbliższej okazji coś porobię.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Silnik się grzeje
soulz Rover serii 75, MG ZT 59 Pon Mar 14, 2016 16:42
feldbahn75
Brak nowych postów [R75]NOWY silnik się lekko grzeje, woda znika
Syri Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Maj 30, 2015 23:22
Syri
Brak nowych postów [R75] Grzeje się
Mimi Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Paź 14, 2014 20:16
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] Nie grzeje lusterko
kamil652 Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Kwi 23, 2010 10:49
darek_wp
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja grzeje
cwikland Rover serii 75, MG ZT 17 Pon Sie 13, 2007 15:05
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink