Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Płytka sterująca webasto - zamiennik czujnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Płytka sterująca webasto - zamiennik czujnika
Autor Wiadomość
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



  Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 08:49   [R75] Płytka sterująca webasto - zamiennik czujnika
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam
Wszystko działało u mnie znakomicie (chodzi o Webasto), ale przestało. Po wyjęciu płytki sterownika okazało się, że czujnik jest oberwany - na zdjęciu szczegóły.
Podobno nie występuje jako część zamienna, a nawet cała płytka jest możliwa do zakupienia, ale z połową pieca :bezradny:
Napewno istnieje jakiś zamiennik, ale jak i gdzie i u kogo go szukać :roll: ?? ?
_________________
Pozdrawiam
Edward
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 02, 2010 10:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 08:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 15:08   

u mnie webasto też nie działa i moze właśnie przez to, ja na pierwszym miejscu udałbym się do jakiegoś sklepu z częściami elektronicznymi, wydaje mi się, ze nie jest to nic nadzwyczajnego i powinieneś to tam dostać. ew. druga opcja to jakiś serwis RTV, spróbuj, nic nie stracisz, a może wręcz zyskasz. jełsi nie kupisz to moze podpowiedzą ci gdzie takie coś dostać ??

powodzenia
_________________
PZDR.
 
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 17:42   

rolando napisał/a:
wydaje mi się, ze nie jest to nic nadzwyczajnego

Właśnie rozeznaje temat na forum elektroda.pl oraz w serwisach Webasto.
Napewno też zasięgnę języka w sklepach z elektroniką, ale najgorsze, że nie znam parametrów ani nr katalog. czy oznaczeń.
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
rolando 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 22 Lis 2007
Posty: 326
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 23:07   

daj znać jak coś ustalisz, moze u mnie jest to samo.
_________________
PZDR.
 
 
 
lamer 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Zachodniopomorskie



Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 08:46   

A czy wiesz przynajmniej jaką rolę pełni ten "czujnik" jak go nazwałeś?
 
 
Dukes 




Pomógł: 13 razy
Dołączył: 04 Sty 2008
Posty: 38
Skąd: Pniewy



Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 11:05   

Gdzies na forum jest schemat elektroniczny sterownika webasto. Poszukaj i zobacz. Ja stawiam na coś sterowane przez 1-Wire np. DS18B20. Z tego co pamiętam to uC który siedzi w sterowniku pochodzi z firmy Microchip czyli jest to popularny PIC.
_________________
Pozdrawiam,
Paweł
 
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 20:03   

Dukes napisał/a:
sterowane przez 1-Wire np. DS18B20

Potwierdziłeś moje przypuszczenia - dzięki Ci - masz +.
Narazie zanim znajdę, poprosiłem Gościa, aby mi to przylutował plazmą, a co z tego wyjdzie i czy będzie działało napiszę.

[ Dodano: Wto Paź 07, 2008 22:46 ]
rolando napisał/a:
daj znać jak coś ustalisz, moze u mnie jest to samo.


Na ten moment to pożyczyłem sterownik, aby sprawdzić i wyeliminować ewentualne inne niesprawności - webasto odpala i gasi się wzorcowo (teraz już wiem jak winno pracować). Czyli moja płytka jest walnięta i potwierdził to właściciel serwisu Webasto z Krakowa, że takie awarie płytki zdarzają się często.
Zaproponował mi wstawienie czujnika, diagnozę oraz uruchomienie pieca na stole u siebie (cena za to wszystko, jaką mi podał, wydaje się rozsądna) - przy okazji pojadę osobiście do Niego i bedziemy naprawiali.

Zasięgnąłem języka także w serwisie w W-wie i zaproponowali mi podobną procedurę, ale tylko na samej płytce bez pieca, za nieco wyższą cenę.

[ Dodano: Wto Paź 07, 2008 22:48 ]
Dukes napisał/a:
Ja stawiam na coś sterowane przez 1-Wire np. DS18B20

Kupiłem taki czujnik temperatury (pare zł) wstawiłem i nie poszło, więc to chyba coś nie taki ma być, a może dlatego, że to jest termometr cyfrowy ?
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
marekxx 




Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 20
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Czw Gru 02, 2010 10:04   

witam wszystkich
Ktoś kiedyś regenerował płytkę sterującą. Miał nawet aukcje na Allegro za 100zł której nie mogę już znaleźć.
Jak ktoś zna jakieś namiary do osób regenerujących lub posiadających sterownik proszę o kontakt
 
 
dorotamax1 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Wrz 2009
Posty: 180
Skąd: GDAŃSK \ CZECHY

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 06, 2010 21:15   namiary na regenwerownie plytek webasto

Łukasz Jendrys ul. Spuldzielcz 34 .82 -520 Gardeja . tel .507616788. naprawa płytek webasto.
_________________
R.R.
 
 
marekxx 




Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 20
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Sob Gru 11, 2010 11:59   

Płytka zregenerowana :) od paru dni mam kochane ciepełko w kabinie:)
Na Allegro znalazłem firmę PPHU Auto-Klimat
ul. Nowosolna 58A, 67-120 Kożuchów
tel./fax: 68 355 09 19; tel.500 190 275; 697 174 487
na allegro maja nicka "klima_1webasto"
Naprawa trwała do 1 dnia. następnego dnia każdemu odsyłają płytki za pobraniem. Mnie ta przyjemność kosztowała 150zł. Podobno dają gwarancje na rok ale żadnego papierka nie dostałem.
 
 
Grzegorz2506
[Usunięty]






Wysłany: Sro Gru 29, 2010 16:21   

marekxx napisał/a:
Płytka zregenerowana :) od paru dni mam kochane ciepełko w kabinie:)
Na Allegro znalazłem firmę PPHU Auto-Klimat
ul. Nowosolna 58A, 67-120 Kożuchów
tel./fax: 68 355 09 19; tel.500 190 275; 697 174 487
na allegro maja nicka "klima_1webasto"
Naprawa trwała do 1 dnia. następnego dnia każdemu odsyłają płytki za pobraniem. Mnie ta przyjemność kosztowała 150zł. Podobno dają gwarancje na rok ale żadnego papierka nie dostałem.


Witam. Też tam robiłem- piec odpalił za pierwszym razem i grzeje ale tylko do temp. 30-40 st. potem się wylącza i nie wiem co dalej. Gwarancję dostałem na rok tylko w warunkach wymienione są takie przypadki kiedy gwarancja wygasa, że właściwie zawsze można powiedzieć co uszkodzenie powstało z winy użytkownika...
Pozdrawiam
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Czw Gru 30, 2010 14:30   

a ja mam taki problem. załączyłem webasto pompa wodna i wentylator zaczęły pieknie pracować ale piecyk byl dalej zimny. okazało się ze nie działa pompka paliwa. do pompki paliwa przychodzi jakieś 10V podłączyłem żarówkę ale nawet sie nie zaświeciła wiec domyslam sie ze to nawet nie 10V tylko przeklamania woltomierza, dodatkowo podałem napięcie na pompkę i cos mi tam klikneło, i mam teraz pytanie jak pracuje pompka. czy ona dostaje napięcie impulsowo czy ciąle, bo jak podłączyłem na stałe to pompka tylko klikła i koniec ale jak zacząłem ze tak powiem impusowo stykać kabelki to z wężyka zaczęło kapać paliwo. czy tak powinna pracowac pompka?? i jeszcze jedno pytanie webasto załącza sie jak włączony jest silnik a czy to jest normalne ze po wyłączeniu silnika ono jeszcze przez około minute mi pracowało??
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 30, 2010 15:51   

jeśli nie masz osobnego programatora to webasto będzie działać dopiero po odpaleniu silnika. Co do samej pompki to na pewno nie podaje paliwa w trybie ciągłym tylko właśnie kroplami
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Czw Gru 30, 2010 21:43   

czyli mam rozumie ze sterownik z webasto podje impulsy na pompkę, jeżeli tak to mam chyba problem z sterownikiem :neutral:
aha w sprawie sterownia to mam tylko automatyczne i wiem ze sie załącza tylko jak silnik pracuje ale chodzi mi o to ze jak wyłączyłem silnik to webasto dalej pracowało przez około minutę i nie wiem czy tak powinno być??
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Gru 30, 2010 21:47   

21matys napisał/a:
wyłączyłem silnik to webasto dalej pracowało przez około minutę i nie wiem czy tak powinno być??
Prawidłowo.
 
 
21matys 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 457
Skąd: bytom



Wysłany: Czw Gru 30, 2010 21:56   

a może mi ktoś powiedzeć co z tym napięciem a raczej jego bakiem na [pompie paliwa?? czy miał juz ktoś taki przypadek
_________________
kupiłem, pojeździłem, popsułem, naprawiłem..... i to wszystko dzięki wam:):)
 
 
 
Grzegorz2506
[Usunięty]






Wysłany: Pią Gru 31, 2010 11:20   

Też tam robiłem- piec odpalił za pierwszym razem i grzeje ale tylko do temp. 30-40 st. potem się wylącza i nie wiem co dalej.
Czy może ktoś miał podobny przypadek albo wieczym to może być spowodowane?
 
 
klakierek1982 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 16
Skąd: witnica



Wysłany: Pią Gru 31, 2010 15:47   

Witam.A miał ktoś może taką sytuacje że na pinie 1 na którym po odpaleniu silnika powinno pojawić się napięcie które załącza piecyk tego napięcia brak?Po podłączeniu na krótko prosto z aku piecyk działa.Moje pytanie brzmi:Skąd podawane jest napięcie na ten przewód? Wszystkie bezpieczniki ok.Może jest jakiś dodatkowy przekaźnik?
 
 
nnneeeooo 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 59
Skąd: kalisz



Wysłany: Pią Gru 31, 2010 16:25   

klakierek1982 napisał/a:
Witam.A miał ktoś może taką sytuacje że na pinie 1 na którym po odpaleniu silnika powinno pojawić się napięcie które załącza piecyk tego napięcia brak?Po podłączeniu na krótko prosto z aku piecyk działa.Moje pytanie brzmi:Skąd podawane jest napięcie na ten przewód? Wszystkie bezpieczniki ok.Może jest jakiś dodatkowy przekaźnik?


Witam ;)
To napięcie jest podowane ,albo raczej przepuszczane przez czujnik temp. umieszczony w zderzaku,patrząc na przód auta po lewej stronie(są 2 jeden do kabiny aby pokazywał ile jest/klimy aby ją zalączyć, i drugi od webasta), czujnik ten zamyka obwód tylko poniżej 5 stopni
_________________
Pierw i nadal Poldek ;]
Teraz 75 hmmm nie ma co porównywać :)
 
 
klakierek1982 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Paź 2008
Posty: 16
Skąd: witnica



Wysłany: Sob Sty 01, 2011 13:11   

Dzięki nnneeeooo . Faktycznie to była wina czujnika.Podłączyłem na krótko i piecyk działa.Pod koniec zimy będę musiał się rozejrzeć za tym czujnikiem.Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Zamiennik czujnika wałka
Punx Rover serii 75, MG ZT 0 Sro Sie 20, 2014 09:36
Punx
Brak nowych postów [R75] Płytka pilota
Dlugowlosy Rover serii 75, MG ZT 10 Pią Kwi 21, 2017 18:38
adam_26
Brak nowych postów [R75] Płytka drukowana w bagażniku-czujnik cofania?
arturfirlit Rover serii 75, MG ZT 10 Czw Kwi 12, 2012 12:11
arturfirlit
Brak nowych postów [R75] tablet jako jednostka sterująca
alpacino Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Sie 27, 2015 13:46
alpacino
Brak nowych postów [R75] Zamiennik termostatu
mat.jach Rover serii 75, MG ZT 67 Pon Maj 01, 2017 20:06
AdaskoC



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink