Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Buczenie w podszybiu przy dużej szybkości
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Buczenie w podszybiu przy dużej szybkości
Autor Wiadomość
Edisz 



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: Puławy



  Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 14:57   [R75] Buczenie w podszybiu przy dużej szybkości
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

[R75 2,0KV6 99] Mam problem przy dużych prędkościach z podszybia dochodzi bardzo głośne buczenie. Podejrzewam , że coś wpada w rezonans. Zaczyna się to przy różnych prędkościach ale nie mniejszych jak 140km/godz. Czasami się włacza dopiero przy 180km/godz. Jest to zależne chyba od kierunku wiatru. Kiedy jezdnia jest mokra po deszczu lub w czsie deszczu buczenie nie występuje. Nie ma to związku z ustawieniem maksymalnej prędkości w komputerze. Często jeżdżę po niemieckich autostradach i tam mnie dopada ten problem i jest bardzo dokuczliwy. Czy miał ktoś taki przypadek. Prosze o pomoc. :roll:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 11, 2010 19:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 14:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Ml777 



Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 30
Skąd: Prudnik



Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 18:52   

U mnie jest to samo, zadawałem te pytanie tu na formu dostałem odpowiedz ze to występuje o przekroczeniu 120km/h i jest to jakis czujnik prędkości.
 
 
Edisz 



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: Puławy



Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 19:07   

Opis objawów jakie opisałem wskazuje, że chyba to nie czujnik tylko jakaś wibracja.
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 20:01   

Mam propozycje moze wydawac sie smieszna,ale nic nie kosztuje sprawdzenie.Sprobujcie przykleic piora wycieraczek tasma do szyby tak dokladnie po calej dlugosci i przejedzcie sie czy dalej buczy.Czasen ped powietrza wprawia w drganie pioro ktore drgajac uderza w szybe(jak jest mokro woda jakby smaruje i nie buczy) powodujac takie dziwne brzeczenie,jesli to wycieraczki to trzeba je zmienic na takie ze spojlerkiem,a jesli spojler jest fabrycznie to na takie bez (albo wlaczyc wycieraczki jak zaczyna buczec):grin:
 
 
phuss 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 16 Cze 2008
Posty: 393
Skąd: KUJ-POM



Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 10:46   

Żaden czujnik prędkości.
Dostaje jakiś wibracji od wpadającego pędu powietrza i to niekoniecznie przy podszybiu.
Te wibracje mogą Cię przekłamywać i wydaje ci się że to przy podszybiu, posprawdzaj czy nie masz czegoś co się poluzowało pod machą, nadkola, grill, zderzak itp.
_________________
szkoda mi go będzie
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 10:51   

obklej taśmą listwy wokół szyby przedniej na 100% któryś plastik nie trzyma i listwa wpada w wibracje.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 20:29   

W moim Roverku też coś buczy :cry: A zaczyna dopiero przy prędkości ok. 180km/h,dlatego nie mam wielu okazji tego słuchać. Gdy pierwszy raz "to" się odezwało, myślałem, że samochód zaczyna się sypać. Będe musiał wypróbować pomysł kolegi PHJOWI.
Pozdrawiam. :smile:

[ Dodano: Nie Wrz 28, 2008 20:36 ]
W moim Roverku też coś buczy :cry: A zaczyna dopiero przy prędkości ok. 180km/h,dlatego nie mam wielu okazji tego słuchać. Gdy pierwszy raz "to" się odezwało, myślałem, że samochód zaczyna się sypać. Będe musiał wypróbować pomysł kolegi PHJOWI.
Pozdrawiam. :smile:
_________________
rover forever
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 20:48   

khm...a czy ktoś dokładnie czytał instrukcje? Bo w niej w jednym miejscu dokładnie pisze, ze R75 ma system taki jak w Mercu. Tyle ze w mercu zaczyna sie na zegarze przy 120 palić ostrzegawcza kontrolaka a w R zaczyna buczeć durny i wqr..jacy brzeczyk. Nominalnie jest nastawiony na 120km/h ale podobno - można przez kompa podwyzszyć te granice lub całkiem wyłączyć. I nie ma regóły czy jest sucho czy mokro czy jedziecie szybciej czy wolniej. ogólnie działa to niestety na jkams czujniku predkości wiatru dlatego niestety jadac pod silny wiatr zacznie brzeczeć dużo wczesniej a z wiatrem dużo później. Czasem odzywa sie na chwilke jak mijamy kilka tirów jadacych w konwoju, lub jednego który dobrze daje po garach. System ma ostrzegac o zbyt wysokiej predkości...ale zamiast tego tylko drażni, podobnie jak kontrolka walaca po oczach w merolkach :)
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 21:08   

Dzisiaj na A4 doszedłem prawie do maksimum i nic nie buczy(oprócz beznadziejnych opon marki Viking).Możliwe,że jest jakiś brzęczyk,bo chyba w niektórych wyświetlaczach jest kontrolka"120",ale opowiem Wam coś ciekawego.Jakieś 3 lata temu posuwałem A4 z Katowic do Wrocka moim poprzednim autkiem,czyli 206 diesel 1,9.W pewnym momencie usłyszałem właśnie buczenie,jakby śpiew zza światów.Pojawiało się przy prędkości ok.110,zanikało po 130-tu,nawet z góry na wyłączonym silniku.Przez kilka tygodni tego cholerstwa szukałem,wymieniłem łożyska,łożyska mc personów,klocki i jeszcze kilka rzeczy......TO BYŁ WENTYLATOR CHŁODNICY.Zapiekło się łożysko w silniczku.Smarowanie różnymi wynalazkami nic nie dało-po jakimś czasie musiałem wymienić cały komplet i zapadła cisza.Oby to jednak były pióra wycieraczek!
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 21:08   

dobre dobre , kolego w roverku i myśle że w każdym inny to nie jakiś czujnik na wiatr tylko z prędkości koła czyli czujnika ABS czyta prędkośc te usrojstwo , w roverku z komputerem pokładowym to można wyłączyć w menu, a jeśli nie ma komputera to nie powinień być aktywny chyba że jest wersja specjalna na dany kraj gdzie max jest 120
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 21:12   

Zgadzam się.Wiem,że jest coś takiego.U mnie nie ma,ale historia z wentylatorem też się może przydać,bo to samo w Golfie przerabiał mój syn.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
Edisz 



Dołączył: 01 Wrz 2008
Posty: 7
Skąd: Puławy



Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 22:24   

Mam komputer i ustawiałem na nim różne szybkości maksymalne od 0 do 210 km/godz. Po przekroczeniu ustawionej prędkości miga się na wyświetlaczu komputerka migająca liczba ustawionej prędkości w kółku i słychać miarowy gong ale nie buczenie. Tak więc chyba to nie to co mi sugerujecie. Ponadto samochodzik pochodzi z Niemiec a tam jak wiadomo nie ma ograniczeń więc pewnie nie programowano go na jakieś szybkości. Jestem skłonny uwierzyć, że coś dostaje wibracji. Dziękuję wszystkim za różne spostrzeżenia i rady. Pewnie wreszcie na coś trafimy. :lol: :bezradny:
 
 
 
PawelSki99 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 146
Skąd: Aalsmeer-Holandia

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 21:42   

Witam odświeżę trochę temat mam taki sam problem coś huczy, buczy w podszybiu tak jakby z nawiewu. Dzieje się to po przekroczeniu pewnej prędkości raz 150 raz 170 czy ktoś wie co to może być i mógłby mi pomóc bo to strasznie uciążliwe.
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 16:49   

PawelSki99 napisał/a:
Witam odświeżę trochę temat mam taki sam problem coś huczy, buczy w podszybiu tak jakby z nawiewu. Dzieje się to po przekroczeniu pewnej prędkości raz 150 raz 170 czy ktoś wie co to może być i mógłby mi pomóc bo to strasznie uciążliwe.


uszczelka przedniej szyby. Przerabiałem to osobiście. Poszukaj było trochę o tym na forum. Generalnie trochę silikonu załatwia sprawę.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 17:49   

Ja miałem tak kiedyś jak chciałem sprawdzić ile pójdzie. Przy 160 km/h jak mi coś zabuczy, wystarszyłem sie i zwolniłem. Potem miałem tak przy 140, potam nawet przy 110 km/h. Obkleiłem po swojemu uszczelkę przedniej szyby przy dachu i po bokach i problem zniknął. To jest na bank ta uszczelka.
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 18:01   

markozalko napisał/a:
Ja miałem tak kiedyś jak chciałem sprawdzić ile pójdzie. Przy 160 km/h jak mi coś zabuczy, wystarszyłem sie i zwolniłem. Potem miałem tak przy 140, potam nawet przy 110 km/h. Obkleiłem po swojemu uszczelkę przedniej szyby przy dachu i po bokach i problem zniknął. To jest na bank ta uszczelka.


To przy jakiej prędkości zależy od:
temperatury powietrza,
kierunku i siły wiatru,
prędkości
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
michalie 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Paź 2008
Posty: 287
Skąd: kielce



Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 18:14   

Panowie a ja mam coś innego na wolnych obrotach jak jest zimny to coś waśnie w podszybyi głośno brzęczy albo jak włącze wsteczny gry wezmę z powrotem na N lub D ucicha , zajrzałem pod maske ale wszystko sztywnoo sie trzyma (moze za sztywno).
 
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 18:21   

To jest coś w wydechu też to mam ponoć spawacz za 20pln w 2 minuty naprawi ale nie przypomnę sobie co to Zukowaty mi to mówił bo miał tez i naprawił
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
PawelSki99 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 146
Skąd: Aalsmeer-Holandia

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 18:32   

a może mi ktoś podpowiedzieć jak najlepiej to zrobić żeby to jakoś wyglądało
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 02, 2012 20:44   

PawelSki99 napisał/a:
a może mi ktoś podpowiedzieć jak najlepiej to zrobić żeby to jakoś wyglądało


Przeźroczysty silikon, delikatnie odchylasz uszczelkę i aplikuje aby skleiło. Nadmiar usuwasz płynem do naczyń i nie ma śladu.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Buczenie przy dużej prędkości
Doleslaw Rover serii 75, MG ZT 10 Pon Lip 06, 2009 21:42
Edisz
Brak nowych postów [R75]Biegi nie wchodza przy duzej predkisci i nie wiem co to
Kosaa Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Gru 01, 2015 08:11
dzelo23
Brak nowych postów [R75 2.5 V6] Dziwne buczenie przy 2-3 tys. obrotów
zydek991 Rover serii 75, MG ZT 10 Czw Kwi 23, 2015 15:15
zydek991
Brak nowych postów [R75] Buczenie w lewym kole przy skręcaniu
leszek_1982 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Paź 31, 2012 10:51
leszek_1982
Brak nowych postów [R75] Huczenie/buczenie przy schodzeniu z obrotów
karolj Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Wrz 10, 2015 00:59
karolj



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink