Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Kontrolka rezerwy paliwa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Kontrolka rezerwy paliwa

czy to wogole jest kontrolka czy już nie :)
Autor Wiadomość
qlesh 



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 31
Skąd: Elbląg



Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 22:21   [R400] Kontrolka rezerwy paliwa
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1998

Pytanie 1
Czy w R400 istnieje coś takiego jak kontrolka rezerwy? Pytam sie bo u mnie sprawa jest dość dziwna, mianowicie kontrolka pasująca do tej roli jest ale śweci się non stop blado-zielonym-niebieskim światłem

Czy to jest normalne czy tez może być to spowodowane bawieniem sie podświetleniem w moim R przez poprzedniego właściciela? (mam czerwone podświetlenie tarcz(obroty,predkosc,paliwo..) i niebieskie żarówki zewnętrzne na liczniki)


Pytanie 2
czy wie ktoś może jak się dostać do nawiewu pod szybą zaraz przy kierwnicy bo jakis PAN MECHANIK jak mi wymieniał filtry itp coś tam chyba zostawił albo nie dokręcił czego skutkiem jest wkurzający dzwięk przy nizszych obrotach i wybojach :(


Z góry dzięki za problem.
_________________
Nigdy nie dyskutuj z debilem...
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona cię doświadczeniem
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Sty 20, 2011 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 22:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 22:44   Re: [R400] Kontrolka rezerwy paliwa

qlesh napisał/a:
Pytanie 1
Czy w R400 istnieje coś takiego jak kontrolka rezerwy? Pytam sie bo u mnie sprawa jest dość dziwna, mianowicie kontrolka pasująca do tej roli jest ale śweci się non stop blado-zielonym-niebieskim światłem

Owszem, instnieje i podświetla się na pomarańczowy a znajduje się po lewej stronie od wskaźnika poziomu paliwa (pierwsza kontrolka po lewej stronie)

qlesh napisał/a:
Czy to jest normalne czy tez może być to spowodowane bawieniem sie podświetleniem w moim R przez poprzedniego właściciela? (mam czerwone podświetlenie tarcz(obroty,predkosc,paliwo..) i niebieskie żarówki zewnętrzne na liczniki)

Zdecydowanie poprzedni właściciel się bawił. Standardowe podświetlanie to pomarańczowe we wszystkim co się podświetla oprócz przycisku od świateł awaryjnych bo to świeci na czerwono.


qlesh napisał/a:
Pytanie 2
czy wie ktoś może jak się dostać do nawiewu pod szybą zaraz przy kierwnicy bo jakis PAN MECHANIK jak mi wymieniał filtry itp coś tam chyba zostawił albo nie dokręcił czego skutkiem jest wkurzający dzwięk przy nizszych obrotach i wybojach :(

Tutaj Ci nie pomogę.
 
 
 
drlubicz 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 239
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Wrz 26, 2008 22:55   

a w R200 97' jest kontrolka rezerwy ?
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 09:14   

Cytat:
a w R200 97' jest kontrolka rezerwy ?

ludzie nie zadawajcie po stokroć tych samych pytań (przecież to szlag może człowieka trafić, jak się to samo setki razy czyta) :evil: ...
NIE MA takiej kontrolki w R200 o czym wyraźnie jest napisane w Technicznym FAQ na naszej stronie głównej
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
Ostatnio zmieniony przez giewu Sob Wrz 27, 2008 10:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
qlesh 



Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 31
Skąd: Elbląg



Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 09:51   

aiwer napisał/a:
Standardowe podświetlanie to pomarańczowe we wszystkim co się podświetla oprócz przycisku od świateł awaryjnych bo to świeci na czerwono.


no dobra ale czy jak się swieci to tylko w momencie rezerwy czy tez jak u mnie ciągle(i może potem na inny kolor?? balem sie sprawdzac zeby nie zabraklo mi paliwka) do tego przy jakiej wartośći paliwa w baku kontrolka swieci??

moj maks jak juz wskazówka była na 0 to zostało mi okolo 7 litrów w baku....powienienem jeszcze bardziej pożyłowac i poczekać czy się zaświeci?? :mrgreen:
_________________
Nigdy nie dyskutuj z debilem...
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona cię doświadczeniem
 
 
 
farek 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 224
Skąd: Międzylesie



Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 10:42   

u mnie zaczyna świecić tak ze- 1mm nad dolną kreską ;) w zależności oczywiscie jak auto jest ustawione.. i wczesniej sie nie zapala. Poziom palliwa moge poznać po intensywności świecenia tak jakby ;p czym mniej tym jaśniej świeci...
 
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 14:48   

qlesh napisał/a:
no dobra ale czy jak się swieci to tylko w momencie rezerwy czy tez jak u mnie ciągle(i może potem na inny kolor?? balem sie sprawdzac zeby nie zabraklo mi paliwka) do tego przy jakiej wartośći paliwa w baku kontrolka swieci??

moj maks jak juz wskazówka była na 0 to zostało mi okolo 7 litrów w baku....powienienem jeszcze bardziej pożyłowac i poczekać czy się zaświeci?? :mrgreen:


Nie pamiętam dokładnie ile tej rezerwy jest ale wydaje mi się że coś ok 10l. Jeżeli jest mniej Pb zapala się kontrolka. Dlaczego u Ciebie świeci się cały czas? Tego nie wiem, może przez poprzedniego właściciela skoro grzebał przy zegarach mógł coś tam narozrabiać.
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 15:20   

rezerwa to około 8 litrów paliwa :smile:
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
rybakowy 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 22:32   

A ja mam takie pytanie,nie świeci mi rezerwa,zarówka w liczniku jest OK,patrzyłem na forum ale nie jest to nigdzie dokkładnie dla modelu 400-420 opisane.Wiem ze nie świeci bo mi paliwa brakło. Co TO moze być??
_________________
Kocham Kaśke
 
 
 
danielsonicl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 206
Skąd: Złoty Stok



Wysłany: Sob Wrz 27, 2008 22:52   

U mnie nie świeciła bo kabel był przełamany na uchwycie pod autem koło baku,ten co trzyma wiązkę wychodzącą z baku.
_________________
Człowiek nie wielbłąd musi się napić
 
 
rybakowy 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 31 Gru 2007
Posty: 272
Skąd: Cieszyn



Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 20:56   

danielsonicl napisał/a:
U mnie nie świeciła bo kabel był przełamany na uchwycie pod autem koło baku,ten co trzyma wiązkę wychodzącą z baku.





Dziwne,bo ja wyciągnołem cały czujnik z baku ale mi kable idą w bagażniku a puzniej chyba podłogą do przodu,musiał bym to spr.
_________________
Kocham Kaśke
 
 
 
danielsonicl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 206
Skąd: Złoty Stok



Wysłany: Wto Paź 07, 2008 19:33   

rybakowy napisał/a:
Dziwne,bo ja wyciągnołem cały czujnik z baku ale mi kable idą w bagażniku a puzniej chyba podłogą do przodu,musiał bym to spr.

Tak idą do bagażnika a później w podłogę i pod podwoziem dalej nie wiem ale jest tam uchwyt co trzyma je,właśnie na nim były przerwane.
_________________
Człowiek nie wielbłąd musi się napić
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400]Kontrolka rezerwy paliwa
Rafal Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pią Sie 07, 2009 12:48
dorete
Brak nowych postów [R400] kontrolka rezerwy paliwa
wojtaskg Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Nie Sty 17, 2010 20:04
truten23
Brak nowych postów [R420] Kontrolka rezerwy paliwa
gryglas Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Czw Gru 13, 2007 19:31
andrzejziom
Brak nowych postów [R416] Wskaźnikiem paliwa i kontrolka rezerwy
szulien Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Nie Kwi 20, 2008 17:23
Ciufa
Brak nowych postów [R-420 D 1997 /2.0] Zapala się kontrolka rezerwy paliwa
Kaj Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pią Mar 18, 2011 20:28
Kaj



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink