Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 200 1.48v 98r] problem z elektryką
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 200 1.48v 98r] problem z elektryką
Autor Wiadomość
Sebas84 



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 19
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 14:21   [R 200 1.48v 98r] problem z elektryką

Witam

Rozładowywuje mi akumlator do zera. Kupiłem nowy i to samo. Po jednym dniu kaput. Caly czas świeci sie kontrolka ogrzewania tylnej szyby i bardzo trudno ja wylaczyc, a nawet gdy to sie uda po 5 sekunach wlacza sie sama. Obojetnie czy auto zamkniete czy otwarte.Przy wlanczaniu i wylaczaniu szyby sychac charakterystyczne tyknięcie z okolicy bezpieczników. Najczesciej dzieje sie to w nocy. Najwyrazniej tylnia szyba musi gdzies robic zwarcie. Ale przez ten czas odkad dzialo sie to juz z szyba, była jeszcze jedna sytuacja. Podczas stania w korku, zaświecilła sie kontrolka akumlatora. Auto nie zgasło- mogłem jechac dalej. Pierwsza myśl alternator. Po kilkuset metrach zjechałem na bok. Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu kontrolka akumulatora znikła. Ale zaczela mrugacgdy naciskałem na hamulec!?? Znowu zgasilem i odpalilem - kontrolka nie zapaliła sie do tej pory. Zdarzenie mialo miesje gdzie 4 dni temu. NIewiem czy to mialo cos wspolnego z tą tylnią szybą? Porsze o pomoc jak sie za to samemu zabrac? Jak wylaczyc tylnia szybe? Moze jakims bezpiecznikiem? Dzwonilem do elektromechanika i okres oczekiwania to 2 tygodnie.

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 06, 2008 14:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 14:26   

wyciągni włącznik tylniej szyby i obserwuj co się będzie działo.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 06, 2008 14:50   

A może sprawdź wiązkę przewodów w tylnej klapie? Częste miejsce zwarć, może to powoduje samoczynne włączanie ogrzewania tylnej szyby.
_________________
It's all right...
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 16:02   

standardowo: Amperomierz szeregowo wpiać między klemę a zacisk klemy i obserwować pobór prądu. póxniej wyjmować bezpieczniki i zobaczyć któy obwód zżera prąd. Moim zdaniem przyczyną będzie wiazka tylnej klapy :roll:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
FSEbola 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 208
Skąd: Włocławek

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 06, 2008 17:08   Re: [R 200 1.48v 98r] problem z elektryką

aaa wiazkie w tylnej klapie jak kolega powyzej napisal sprawdzales?? jak tak to sprawdz tez przewody kolo silniczka tylnej wycieraczki szyb w tylnej klapie .... u mnie byly calkowicie przetopione :nook:
 
 
Sebas84 



Dołączył: 28 Lis 2006
Posty: 19
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 17:21   

Rozumiem że mam ściągnąć tą plastikową obudowe czarną, ktora jest na 2 śrubkach i przylega do światła stop? A jak ja ściągnąć? Jest na jakis zaczaskach? Odkręciłem śruby, ale niemoge tego ściągnąć. Niechce na siłe bo boje sie że połamie. Macie na to jakiś patent?
 
 
FSEbola 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 208
Skąd: Włocławek

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 06, 2008 17:35   

Sebas84 napisał/a:
Rozumiem że mam ściągnąć tą plastikową obudowe czarną, ktora jest na 2 śrubkach i przylega do światła stop? A jak ja ściągnąć? Jest na jakis zaczaskach? Odkręciłem śruby, ale niemoge tego ściągnąć. Niechce na siłe bo boje sie że połamie. Macie na to jakiś patent?


mowie o tej obudowie plastikowej od srodkowej czesci klapy
po lewej i prawej na wysokosci silniczka (wypuklosc) masz po jednej srubie, a caly plastik trzyma sie na ''zatrzaski'' wiec najlepiej bedzie jak rownomiernie klinem drewnianym bedziesz odginal systematycznie po calej dlugosci obwodu owy plastik .... przynam ze u mnie te ''zatrzaski'' dosc mocno trzymaly ale nie popekaly :> ..jak to zdejmniesz to masz dostep do silniczka tylnej wycieraczki i wiazek kabli wlacznie z ogrzewaniem tylnej szyby.....ale zanim to zrobisz sprawdz wiazkie kabli w tym gumowym laczniku co idzie od tylnej klapy do karoserii na wysokosci dachy

nie znam sie na budowie silnika benzynowego ..ale jak masz jakies PRZEKAZNIKI to tez je sprawdz, ja mialem taki sam problem jak Ty tyle ze mnie akumu rozwalal wlasnie przekaznik, przekaznik siwec......po prostu zwieral sie a byl skubaniec na tyle upierdliwy ze nie zwarl sie raz na amen ...a zwieral sie tak jak mu sie podobalo :razz: i tez rozwalil mi 2 akumulatory ....
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 19:49   

FSEbola napisał/a:
ale zanim to zrobisz sprawdz wiazkie kabli w tym gumowym laczniku co idzie od tylnej klapy do karoserii na wysokosci dachu

Dokładnie od tego startuj. Na 90% tam jest przyczyna Twoich problemów :ok: Dla uściślenia chodzi o przepust gumowy po prawej stronie auta.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
strala1 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 06, 2008 19:58   

Dzisiaj przerabialem to samo, przychodze rano do garazu a akumulator rozladowany. Kilka dni temu grzebalem przy wiazce. Jeden a kabli sie przetarl to powodowalo spiecie. Powodem moze byc tez lampka w bagazniku, ktora caly czas sie pali.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR] Problem z elektryka
Lukasz666 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Mar 05, 2012 08:57
PTE
Brak nowych postów [R25 1.4 16v 00] problem z elektryką
carlito11 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pią Gru 04, 2009 12:25
carlito11
Brak nowych postów [MG ZR 2.0] Problem z elektryką
OsciBosci Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pon Kwi 23, 2012 10:06
jrdarus1
Brak nowych postów [220] Problem z elektryką
Sabz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Wrz 15, 2012 19:15
Remigiusz
Brak nowych postów [R25 2.0 iDT] problem z elektryką
blejz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Mar 24, 2013 17:03
blejz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink