Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wymiana tulei wahacza
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wymiana tulei wahacza

... i innych elementow zawieszenia
Autor Wiadomość
plombos 



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 44



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 20:00   [R75] Wymiana tulei wahacza
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam!
Mam do wymiany w swoim Roverku tuleje wahacza przedniego ale nie wiem czy kupowac same tuleje czy razem z uchwytami.
Czy przy okazji tej wymiany warto/ trzeba wymienic jeszcze jakies gumowe elementy zawieszenia? Chcialbym to zrobic za jednym razem.

Druga sprawa to jakies dziwne chrobotanie w prawym tylnym kole slyszalne w tescie na szarpakach (ruch przod-tyl, na boki cisza). Nie wiecie co to moze byc?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Lis 29, 2010 00:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 06, 2008 20:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 20:49   

plombos napisał/a:
Mam do wymiany w swoim Roverku tuleje wahacza przedniego ale nie wiem czy kupowac same tuleje czy razem z uchwytami.
Ja u siebie wymieniałem razem z uchwytami, ale jak to robiłem to w sprzedaży nie było jeszcze samych gum... trudno mi więc coś doradzić.
plombos napisał/a:
Czy przy okazji tej wymiany warto/ trzeba wymienic jeszcze jakies gumowe elementy zawieszenia? Chcialbym to zrobic za jednym razem.
A sprawdzałeś gdzieś zawieszenie? Wymienia się to co jest zużyte... wahacze, gumki stabilizatora. Dodam tylko, że nie każdy serwis jest w stanie poprawnie zdiagnozować uszkodzone wahacze... u mnie na diagnozie wyszło: wahacze OK, jedna tuleja przerwana, a waliło mi zawieszenie niemiłosiernie. Pojechałem do Mariusza_418 i okazało się, że i wahacze i tuleje do wymiany.
plombos napisał/a:
Druga sprawa to jakies dziwne chrobotanie w prawym tylnym kole slyszalne w tescie na szarpakach (ruch przod-tyl, na boki cisza). Nie wiecie co to moze byc?
A podczas jazdy coś słychać? Jakieś buczenie?

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
plombos 



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 44



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 22:18   

Marian_K napisał/a:
A sprawdzałeś gdzieś zawieszenie? Wymienia się to co jest zużyte... wahacze, gumki stabilizatora. Dodam tylko, że nie każdy serwis jest w stanie poprawnie zdiagnozować uszkodzone wahacze... u mnie na diagnozie wyszło: wahacze OK, jedna tuleja przerwana, a waliło mi zawieszenie niemiłosiernie. Pojechałem do Mariusza_418 i okazało się, że i wahacze i tuleje do wymiany.


Sprawdzalem na nowej stacji diagnostycznej w Tarnowie (nb jakos mnie do siebie nie przekonali), ale oprocz tulei, ktore i tak wiedzialem ze sa do wymiany, nic nie stwierdzili.
Na koleinach auto potrafi 'plywac', zwlasza przy dohamowaniu.

Marian_K napisał/a:
plombos napisał/a:
Druga sprawa to jakies dziwne chrobotanie w prawym tylnym kole slyszalne w tescie na szarpakach (ruch przod-tyl, na boki cisza). Nie wiecie co to moze byc?
A podczas jazdy coś słychać? Jakieś buczenie?

Wydaje mi sie ze slychac wlasnie buczenie dobiegajace gdzies z tylu auta.
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Paź 07, 2008 09:58   

plombos napisał/a:
Na koleinach auto potrafi 'plywac', zwlasza przy dohamowaniu.
To mogą być również amortyzatory...

plombos napisał/a:
Wydaje mi sie ze slychac wlasnie buczenie dobiegajace gdzies z tylu auta.
Być może łożysko w którymś kole się kończy. Zobaczysz czy problem będzie się nasilał z czasem.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
jacekmarus 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Radom



Wysłany: Wto Paź 07, 2008 14:55   

ja wymieniłem same tuleje, za jedna zaplacilem 27zl i za wymiane 40zl
 
 
 
plombos 



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 44



Wysłany: Wto Paź 07, 2008 21:01   

jacekmarus napisał/a:
ja wymieniłem same tuleje, za jedna zaplacilem 27zl i za wymiane 40zl


gdzie tak tanio kupiles? Ja widze ceny w granicach 60-70 zl. W warsztacie powiedzieli mi 200 zl za jedna :mrgreen:
 
 
jacekmarus 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 178
Skąd: Radom



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 09:33   

www.tomateam.pl
w ciagu dwoch dni mi je przysłali i jestem bardzo z nich zadowolony
 
 
 
jar_son 



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 28
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Lis 08, 2008 21:34   

plombos napisał/a:
jacekmarus napisał/a:
ja wymieniłem same tuleje, za jedna zaplacilem 27zl i za wymiane 40zl


gdzie tak tanio kupiles? Ja widze ceny w granicach 60-70 zl. W warsztacie powiedzieli mi 200 zl za jedna :mrgreen:


Hej
mnie też czeka niedługo wymiana tuleji zatem ciekawi mnie ile Cię kosztowała ta przyjemność i ile czasu zajmuje wymiana kompletu (czy możliwe żeby trzeba było minimum 2h poświęcić na wymianę 1 szt.?)
pzdr
j
 
 
plombos 



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 44



Wysłany: Pon Lis 10, 2008 22:52   

jar_son napisał/a:
plombos napisał/a:
jacekmarus napisał/a:
ja wymieniłem same tuleje, za jedna zaplacilem 27zl i za wymiane 40zl


gdzie tak tanio kupiles? Ja widze ceny w granicach 60-70 zl. W warsztacie powiedzieli mi 200 zl za jedna :mrgreen:


Hej
mnie też czeka niedługo wymiana tuleji zatem ciekawi mnie ile Cię kosztowała ta przyjemność i ile czasu zajmuje wymiana kompletu (czy możliwe żeby trzeba było minimum 2h poświęcić na wymianę 1 szt.?)
pzdr
j


Wymiane tulei zrobilem "przy okazji" wymiany czujnika ABS, do tego kazalem jeszcze podciagnac reczny bo lapal na ostatnim zabku.
Za calosc zaplacilem 90zl (sama robocizna), niestety nie bylem przy wymianie bo bylem w tym czasie w pracy ale nie wydaje mi sie zeby trzeba bylo minimum 2 godziny na jedna tuleje.
Ja kupilem tuleje wraz z uchwytami wiec nie trzeba bylo przeprowadzac dodatkowo wyciagania/ wciskania samej tulei w uchwyt.
 
 
jar_son 



Dołączył: 06 Cze 2008
Posty: 28
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Lis 10, 2008 23:53   

plombos napisał/a:
Wymiane tulei zrobilem "przy okazji" wymiany czujnika ABS, do tego kazalem jeszcze podciagnac reczny bo lapal na ostatnim zabku.
Za calosc zaplacilem 90zl (sama robocizna), niestety nie bylem przy wymianie bo bylem w tym czasie w pracy ale nie wydaje mi sie zeby trzeba bylo minimum 2 godziny na jedna tuleje.
Ja kupilem tuleje wraz z uchwytami wiec nie trzeba bylo przeprowadzac dodatkowo wyciagania/ wciskania samej tulei w uchwyt.


dziękiza info :smile:
robiłeś naprawę w jakim autoryzowanym albo polecanym na forum warsztacie? bardzo tanio mi się wydaje za calość, ja nie wiem czy za wymianę 1 szt. zmieszczę się w Twojej cenie! :sad: no i za ile kupiłes w końcu te tuleje? najtańsze jakie obecnie znalazłem kosztują 85 zl na Allegro :sad:
 
 
plombos 



Dołączył: 11 Paź 2007
Posty: 44



Wysłany: Wto Lis 11, 2008 00:10   

Wymiane robilem w warsztacie, ktory glownie zajmuje sie oponami i wydechem.
Oprocz tego wymieniaja olej, amortyzatory, klocki tarcze itp., zadnych napraw silnika lub innych skomplikowanych tego typu.
Maja Boscha do diagnostyki ale niestety to nie to samo co T4. :/
Nie udalo im sie zdiagnozowac mojego Webasto, ale czujnik ABS tak.
Tuleje kupowalem za 75zl sztuka na Allegro, taniej mial Tomi
ale akurat brak na stanie. :/
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 19:21   Jak sie do niej dobrać???

Chciałbym odświeżyc temat. Musze wymienic gumy w tulejach ale za cholerę nie wiem jak te tuleje odkręcić... są montowane na dwie śruby ale nie ma do nich dojścia kluczem... Nie wiem co i gdzie odkręcić żeby to dojście było. Przerabiał ktoś ten temat? Widze, że wymiana w warsztacie nie jest droga więc chyba nie jest to jakas skomplikowana rzecz a jednak dla amatora jak ja tymczasowo niewykonalna:) poradzi ktoś???
 
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 20:31   

plombos napisał/a:
Wymiane robilem w warsztacie

podaj namiary na ten warsztat, a tak a'propos nikt nie podjął tematu i zapytania marcin_i_alunia - jestem tym także zainteresowany, bo zapewne wymieniłbym sam na podnośniku kolegi tylko wolę się przygotować :)
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Sro Lis 25, 2009 20:35   

Prosta sprawa.
Klucz 18 płasko-oczkowy, jak najkrótszy, rurka i idzie jak po maśle. Najlepiej odkręcać z kanału. Jeżeli kluczem nasadowym to trzeba sanki popuścić. :nook: Po odkręceniu 2 śrub końcówkę wahacza posmarować olejem, aby lepiej schodziła. Wypychać kołkiem lub przecinakiem za pomocą młotka. :grin: Trzeba oczywiście podnieść samochód i ewentualnie zdjąć koło :wink:
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 21:41   

apples napisał/a:
Klucz 18 płasko-oczkowy, jak najkrótszy, rurka i idzie jak po maśle. Najlepiej odkręcać z kanału.

chyba lepiej jednak z podnośnika :) . Już mam to za sobą, wymieniłem także wahacz.
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
merf3 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2009
Posty: 63
Skąd: gdynia

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 27, 2009 23:26   

Edward25 ile Ci to zajelo? bo ja dzisiaj wstawilem na warsztat auto na 8 rano a zadzwonili do mnie ze moge odebrac o godz.16 , takze chyba troche dlugo(same tuleje)
 
 
wroblikns 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 23:50   

ja również wymieniałem u siebie tuleje wahacza tydzień temu, za sztukę płaciłem 15 zł ( sklep mi sprowadził bo na stanie nie mieli, czekałem cały jeden dzień na przyjście tulejek i po rabacie mi policzyli bo mechanik który mi to robił często tam kupuje).
byłem tylko przy wkładaniu nowych tulejek, przy rozbiórce wahacza niestety nie....założenie tulejek montaż wahacza zajęło mu może 30min :)

za robociznę (+ wymiana paska wielorowkowego, końcówki drążka oraz poduszki zawieszenia silnika) dałem 70 zł :)
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 00:20   

wroblikns napisał/a:
również wymieniałem u siebie tuleje wahacza tydzień temu, za sztukę płaciłem 15 zł ( sklep mi sprowadził bo na stanie nie mieli, czekałem cały jeden dzień na przyjście tulejek i po rabacie mi policzyli bo mechanik który mi to robił często tam kupuje).
byłem tylko przy wkładaniu nowych tulejek, przy rozbiórce wahacza niestety nie....założenie tulejek montaż wahacza zajęło mu może 30min :)

za robociznę (+ wymiana paska wielorowkowego, końcówki drążka oraz poduszki zawieszenia silnika) dałem 70 zł :)

Ale tu jest mowa o R75.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
wroblikns 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 153
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 00:22   

a to aż tak duża róznica jeśli chodzi o tuleje wahacza?
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sob Lis 28, 2009 00:53   

Nom :)
Same tuleje kosztują przeważnie jakieś 3 razy więcej a jak kupisz w obudowie czyli takie jak oryginały to i po 150-200zł są. Do tego poduszka jak pisałeś o tej robociźnie to mechanior za taką usługę w R75 skasował by jakieś 200-250zł (sama robota). Poduszki do R75 to kolejne setki zł. 75 to niestety inny świat cenowy.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wymiana tulei wahacza
sash997 Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Cze 10, 2009 19:17
mimo66
Brak nowych postów [R75] Wymiana tulei wahacza - informacja dla oszczędnych
xieciun Rover serii 75, MG ZT 9 Nie Lis 24, 2013 17:52
piotrek1000
Brak nowych postów [R75] Urwane gumy tulei wahacza
problem z zakupem części a raczej z ich jakością
jarema Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Gru 06, 2007 10:05
Marian_K
Brak nowych postów [r75] Wymiana kompletu tulei R75
n0name Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Sie 08, 2019 21:39
sknerko
Brak nowych postów [R75] Samodzielna wymiana wahacza
mimo66 Rover serii 75, MG ZT 34 Sob Wrz 07, 2019 21:02
adam_26



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink