Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Zapala i gaśnie, skaczą obroty, obrotomierz wariuje
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Zapala i gaśnie, skaczą obroty, obrotomierz wariuje
Autor Wiadomość
Sacred 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 15
Skąd: Starogard Gdański



Wysłany: Sro Paź 15, 2008 13:14   [R620] Zapala i gaśnie, skaczą obroty, obrotomierz wariuje
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam koledzy. Przeszukałem forum ale nie do końca udało mi się znaleźć odpowiedź na mój problem. Wygląda on następująco. Autko zapala. I na jałowym biegu bez dodawania gazu obroty automatycznie wskakują na obrotomierzu na 1500-2000 obr, ale natychmiast gaśnie. Za następnym odpaleniem autko chodzi, słyszę że obroty silnika skaczą jak zwariowane, a obrotomierz pokazuje zero obrotów. Paranoja. Pompa paliwa chodzi bo wyraźnie ją słyszę po przekręceniu zapłonu, gruszka twardnieje, filtr paliwa odpowietrzony. W czasie tych "wariacji" zapala się kontrolka "check engin". Gdy uda mi się wyjechać i przytrzymać autko na wyższych obrotach (powyżej 2500) kontrolka silnika gaśnie i auto ładnie się zbiera, ale wystarczy dojechać do skrzyżowania lub zdjąć nogę z gazu a pojawiają się wcześniej opisane objawy. Na wciskanie sprzęgła brak reakcji, odpięcie przepływomierza nie daje żadnej różnicy. Skakanie obrotów, zapalanie kontrolki, gaśnięcie, brak wskazania obrotów na obrotomierzu! czego mogą być to objawy? Podczas poruszania wiązką nie czuć najmniejszych zmian w pracy silnika.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sty 26, 2011 15:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 15, 2008 13:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Paź 15, 2008 17:29   

Na początek odczytaj kody błędów. Wskazówki jak to zrobić z najdziesz na stronie klubowej w dziale "porady na temat eksploatacji".
 
 
beldo 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2006
Posty: 46
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Paź 15, 2008 20:03   

Witam kolego, miałem to samo przyczyną tego są zaśniedziałe styki od czujnika obrotomierza.
Pozdrawiam
 
 
 
Sacred 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 15
Skąd: Starogard Gdański



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 12:24   

Cytat:
Na początek odczytaj kody błędów. Wskazówki jak to zrobić z najdziesz na stronie klubowej w dziale "porady na temat eksploatacji".



Już kiedyś próbowałem znaleźć tę wiązkę ale w moim aucie mam z tym problem. Wtyczka która powinna być we wskazanym miejscu, ma zupełnie inny kształt. Pokazuję ją na załączonym zdjęciu. Nigdzie w pobliżu nie zlokalizowałem wtyczki o podanym kształcie.


http://picasaweb.google.p...692446930975714




To jest to miejsce w moim aucie. A tam u góry ta szara wtyczka:( W jakim innym miejscu może znajdować się ten element?


Cytat:

zaśniedziałe styki od czujnika obrotomierza.


W którym miejscu znajduję się te styki?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 13:25   

Sacred napisał/a:
zaśniedziałe styki od czujnika obrotomierza.
To jest czujnik położenia wału korbowego. Znajduje się on "od tyłu" koła zamachowego z tyłu silnika i dostępny jest z kanału (nad prawą półosią bedzie widać przewody). Wtyczka do niego natomiast powinna dać sie namierzyć gdzieś nad mechanizmem różnicowym skrzyni biegów. Druga sprawa jest taka, że takie zachowanie moze też być powiązane z czujnikiem położenia igły wtryskiwacza a raczej przewodami do tego czujnika.
Reasumując. Przejrzeć trzeba i przewód do czujnika położenia wału jak i wtyczki i przewody przy pompie wtryskowej :ok:

[ Dodano: Czw Paź 16, 2008 13:29 ]
w R600 złącze diagnostyki moze sie znajdować przy nogach pasażera, za plastikiem pomiędzy drzwiami pasażera a nadkolem. Tam poszukaj. Wtyczka ma dwa piny. niestety nie wiem jakiego jest koloru. Thef powinien wiedzieć bo u niego tam właśnie się znajduje ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 16:21   

To jest szara wtyczka, ale pinów ma chyba 16cie (standardowo, oczywiście wykorzystanych jest tylko kilka, chyba 3). Szukaj tam gdzie Brt wskazał. A ta wtyczka z Twojego zdjęcia ma chyba założoną zaślepkę, trzeba by ją zdjąć najpierw, choć raczej to nie będzie to złącze diagnostyczne.
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 18:13   

Sacred standardowo mowie wiazka!
 
 
 
Sacred 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 15
Skąd: Starogard Gdański



Wysłany: Pią Paź 17, 2008 11:24   

Faktycznie znalazłem wtyczkę w miejscu jak podaliście:) Trochę szybko mrugała, ale z tego co udało mi się policzyć wystukało następujące błędy 19, 29 i 31.

[ Dodano: Czw Paź 23, 2008 15:11 ]
Dzięki. Z przyjemnością klikałem na plusy:) Mieliście absolutną rację. Kabelki i tylko kabelki. Teraz samochód pięknie śmiga. Jeszcze raz dziękuję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Skaczą obroty i gaśnie
Gość Rover serii 600, Honda Accord 10 Czw Lip 31, 2008 21:49
Chester
Brak nowych postów [R620] Skaczą obroty i gaśnie kod błędu 136
crock Rover serii 600, Honda Accord 4 Nie Paź 21, 2007 21:25
thef
Brak nowych postów [R620 LPG] Skaczą obroty na rozgżanym silniku, gaśnie
aquaro Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Mar 04, 2013 15:51
Mariusz27
Brak nowych postów [R623] falujące obroty , zapala się i gaśnie CHECK
Gość Rover serii 600, Honda Accord 13 Pon Cze 20, 2011 21:55
600Rover
Brak nowych postów [R600] Obroty skaczą 500 - 1500
I czasem gaśnie
Zientas Rover serii 600, Honda Accord 18 Sro Wrz 05, 2007 23:42
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink