Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Nietypowy problem z nawiewem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Nietypowy problem z nawiewem

wszystkie posty na forach sprawdziłem i nic nie dało
Autor Wiadomość
resonQ 



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 20
Skąd: opolskie



Wysłany: Pon Paź 13, 2008 12:57   [R416] Nietypowy problem z nawiewem
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1998

Witam
Jestem posiadaczem roverka 416Si,
mam nastepujacy problem:
Leci mi zimne powietrze z nawiewu wskazówka temperatury wskazuje że silnik jest nagrzany, wentylator się załącza, linki od nawiewu są podłaczone żadna nie spadła zaworek przed nagrzewnicą się otwiera i zamyka, jeśli chodzi o nagrzewnice to chyba jest sprawna bo na wlocie za zaworkiem rura doprowadzająca jest goraca i rura wychodzaca z nagrzewnicy tez jest goraca. tydzien temu wymieniana była uszcelka pod głowicą, przecieków ani ubytku płynu chlodzacego nie ma, układ był odpowietrzany, termostat jest wymieniony.
Zaczęło się to dziać gdy mi elektromechanik grzebał przy alarmie wczesniej nie mogłem wcale narzekać na ogrzewanie-działlo bez zarzutów.
Mam pytanko czy w układzie ogrzewania są jakies zapadki/przełączniki które mogły by ulec uszkodzeniu a odpowiadają za jakąś komorę z ciepłym powietrzem i przekazaniem go na reszte układu do środka auta?Jesli są takie to gdzie się znajdują fajnie by było zobaczyć jakiś szkic lub zdjecie.

WIEM że duzo było postów na ten temat ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi, wiec próbowałem każdego sposobu jaki był opisany na forum.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Lut 26, 2011 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 13, 2008 12:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Paź 13, 2008 13:19   

czy z wszystkich nawiewów leci zimnie powietrze ?? szkice i opisy znajdziesz w rave: http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#30
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
resonQ 



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 20
Skąd: opolskie



Wysłany: Pon Paź 13, 2008 13:26   

Tak ze wszystkich wylotów leci zimne powietrze, rave'a do rover'a 400 mam ale za dużo tam nie ma. Dodam że moge spokojnie przełaczać nawiew na szybę, nogi itp

[ Dodano: Pon Paź 13, 2008 13:53 ]
Rave'a mam dla modeli od 100 do 800 +mini i MG. Pokazane tam sa jdnostki chłodzenia oraz ogrzewania pod nazwą cooling system oraz heating and ventilation, ale przedstawione sa tylko problemy spotykane w postach, a które juz zdązyłem wykluczyć. Nie ma tam konkretnego szkicu tych przełaczników/przestawek komorowych.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin




Wysłany: Pon Paź 13, 2008 16:43   

musiał Ci coś elektryk nagrzebać jak robił alarm (centralka znajduje się za konsolą środkową)
sprawdź z lewej strony tunelu, czy wszystkie klapki się ruszają, a pod spodem, czy klapka puszczająca nawiew na nagrzewnicę się rusza...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
resonQ 



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 20
Skąd: opolskie



Wysłany: Pon Paź 13, 2008 16:49   

Z lewej strony -od strony kierownicy, czyli muszę jeszcze raz ściągnąć konsolę aby się tam dostać.

ok sprawdzę czy czegoś tam nie namieszał.
 
 
polakpolak29 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 174
Skąd: GW



Wysłany: Pon Paź 13, 2008 23:52   

Jeżeli już poruszony został problem nawiewu to czy normalne jest ze nawiew na szybę przy max mocy wieje jak by był nastawiony na 1 ?? bo jak się przestawi na kabinę to wieje bardzo mocno. Pytam jak jest u was ??
 
 
resonQ 



Dołączył: 13 Paź 2008
Posty: 20
Skąd: opolskie



Wysłany: Wto Paź 14, 2008 07:26   

Wydaje mi się że musi powietrze przejść przez dodatkowe scianki/grodzie lub komory, które stawiają dodatkowe opory i dlatego zmniejszona jest prędkość wiania na przednią szybę. Chociaż u mnie narazie wieje tylko zimne powietrze to odczuwam zmiane prędkości wiania (przechodząc z 1 do 4 ustawienie tylko na szybę). A jak jest z przejściem z 4 na kabinę a potem na szybę to nie wiem bo nie kombinowałem ale dziś sprawdzę.

[ Dodano: Czw Sty 15, 2009 09:52 ]
Witam po długiej przerwie i grzebaniu w autku, w końcu udało mi się wyeliminować usterkę.
Tak jak w poście pisałem wszystkie elementy były sprawne ale po rozgrzebaniu konsoli przedniej, wyciągnięciu schowka i wyciągnięciu osłony filtra kabinowego (nie było wkładu), mogłem zajrzeć i zlokalizować dokładnie nagrzewnicę, okazało się że nagrzewnica była zasłonięta przegrodą która jakimś sposobem się zaklinowała i nie przepuszczała powietrza.
Przegrodę przestawiłem tak aby cały czas był przez nią przepływ powietrza, tym sposobem uzyskałem ciepłe powietrze nawiewu. Zaworkiem przed nagrzewnica reguluję sobie temperaturę nawiewu i póki co jest wszystko w porządku. Wstawiłem nowy wkład filtrowy aby paprochy i liście nie zostały wciągnięte.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za rady.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Nietypowy problem z immo
yahuto Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Pią Paź 05, 2007 10:41
piter34
Brak nowych postów [R416 1.6Si 16v 97 + LPG] nietypowy problem z obrotami
Lapa Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Wto Kwi 06, 2010 21:02
Bodxio
Brak nowych postów [R416] Problem z nawiewem
kmc Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Gru 01, 2010 21:53
ccycekk
Brak nowych postów [R416] Problem z nawiewem na szybę i nogi
pitero10 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Nie Gru 28, 2008 23:36
faecd
Brak nowych postów [R416] Płytka sterowania nawiewem
bibson3 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Czw Wrz 09, 2010 16:25
bibson3



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink