Forum Klubu ROVERki.pl :: przetwornica 12v-->220v
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
przetwornica 12v-->220v
Autor Wiadomość
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Paź 04, 2008 00:14   przetwornica 12v-->220v

zastanawiam sie nad alternatywnym zasilaniem lamp blyskowych na potrzeby sesji foto w plenerach itp.

sa dwa wyjscia - agregat pradotworczy - ale to nie o tym tutaj ;) ( koszt ok 800pln + utrzymanie, eksploatacja)

a drugie np przetwornica samochodowa z 12v na 220v.

ten drugi trop mnie ostatnio bardziej nurtuje, bo w totka nie wygralem, a stoja one po ok 200-300 pln na aledrogo :) to juz pozwala mi o tym myslec powazniej, ale ...

chcialbym moc podlaczyc pod to ze 2 lampy powiedzmy o mocy blysku (!) 500W , lampy posiadaja rowniez swiatlo modelujace ok 100-200W kazda stale , ciagle swiatlo - niektore modele wylaczaja modelujace w trakcie blysku, a czesc nie, bo blysk i tak jest mocniejszy .

dylematy moje tycza sie :
- jak wytrzyma taki skok napiecia aku, alternator , bezpieczniki w aucie. mam diesla, ktory teoretycznie posiada mocniejszy aku .

- jaka to musi byc przetwornica i jaka powinna miec moc szczytowa, w impulsie . lampa blyskowa dziala na zasadzie ladowania ok 1-3 sek zaleznie od mocy blysku i lampy.



slyszalem, ze takie przetwornice to srednia sprawa, ze nie daja najlepszych efektow. ale z drugiej strony generator to wieksze koszta , ale i zastosowan wiecej ... tylko, ze teraz na pewno nie dam rady $ :/


ktos mocny z elektryki moze cos podpowie. bo nie chce wtopy , z jakas przetwornica z aledrogo, ktora ma popisane 4 kW max , a bedzie siadac przy 1 lampie ;)

kazda opinia uzytkownika i osob znajacych sie w temacie bedzie cenna.

z gory dziekuje :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 04, 2008 00:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Paź 04, 2008 00:34   

Uzywam takiej przetwornicy i podlaczalem pod nia wiele urzadzen typu ladowarki do kilku na raz i dawala rade ;) Na akumulator mi to nie wplywalo i bezpieczniki tez wytrzymywaly.

Parametrow nie znam. Bo mam ja w firmie. W poniedzialek, albo jutro za dnia moge sprobowac napisac co to za cudo. Kupilem kilka lat temu na allegro ;)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sob Paź 04, 2008 00:40   

jak dasz rade zabierz na spota ;) ja przywioze zarowke blyskowa i zobaczymy jak sobie poradzi :)

niestety dzis pogoda troche przeszkadzala w foceniu :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Paź 04, 2008 07:29   

http://www.allegro.pl/ite...klep_rzesz.html powinna dac rade... :P

Co do aku to wszystko zalezy jak dlugo bedziesz dzialal.. bezpiecznik 20A.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3636
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sob Paź 04, 2008 18:16   

michone napisał/a:
bezpiecznik 20A.


20A x 13,8V = 276W jakos kiepawo to sie ma do tych 1000W :-)
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Paź 05, 2008 04:21   

widze ze odzew maly, bo pewnie urzadzenie malo popularne O_o

na alegro ogladalem i przegladalem. wiekszosc to jakas chinszczyzna, ale i stad taka cena ;)

no nic... poszukamy, poprobujemy, zobaczymy ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Paź 05, 2008 08:18   

moje czytanie ze zrozumieniem sie klania :P gosc na aukcji napisal :
"PRZETWORNICE Z 20A BEZPIECZNIKIEM TO TANIE PODRÓBKI-PROSZĘ UWAŻAĆ!!!" a ja myslalem ze ta przetworka ma 20a :P
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Nie Paź 05, 2008 10:01   

Ja mam swoją przetwornice podłączaną pod zapalniczkę i drukarkę psc 1315 podłączałem i drukowała. Dwa laptopy też chodziły na niej hmm pisze na niej że ma 300W ale odkurzacza nie próbowałem ;)
Co do akumulatora to na moim akumulatorze 45Ah chodziło przez godzinę pod obciążeniem lapka i było ok, a jak podłączyłem do Jeepa Grand Cheroke kumpla to po 10 minutach pokazało "low battery" na przetwornicy ;)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Konix 



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 473
Skąd: Katowice



Wysłany: Nie Paź 05, 2008 12:00   

Ta przetwornica ma wtyczkę z uziemieniem, ciekawe do czego jest podłączone ? :roll:
Lepiej sobie odpuść przetwornicę i dozbieraj na agregat, jak masz znajomego w wojsku, to ci bez problemu od starej radiostacji za 100zł. załatwi(troszeczkę ciężko będziesz go miał wsadzić do bagażnika ;) ).
 
 
String 




Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Nie Paź 05, 2008 13:02   

mój brat używa od ponad roku http://www.allegro.pl/ite...do_laptopa.html i powiem wam że gdybym potrzebował - kupiłbym to samo - zero problemów.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Paź 05, 2008 13:31   

michone, ja mam przetwornicę 250W i w niej jest bezpiecznik 30A więc w tej 1000 to musiałby być grubawy kołek ;)
maniaq, może najpierw sprawdź ile tak na prawdę amper ciągną te lampy, bo skoro się ładują, to pewnie same żarówki odpalają się z kondensatorów, a zewnętrne źródło zasilania jest potrzebne właśnie do ładowania kondensatorów, i więcej jak 5 amper stałego zasilania nie jest Ci potrzebne :cool:
taka 1000 watowa przetwornica Ci starczy bez problemu :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Paź 05, 2008 14:14   

no wlasnie szukalem info o amperazu, ale nie moglem znalezc :/ lampy w stuido obejrzalem dookola i nie ma ZADNEJ informacji o napieciu nawet :/ a nie posiada zewnetrznego zasilacza jak np laptopy, tylko prosto kabel do sieci.

skoro sie laduje to dziala na zasadzie kondensatora, ale i tak naladowanie lamp bedzie potrzebowalo sporo energi , jezeli bedzie to np X 2 lampy to juz niestety robi sie problem O_o tzw szczytowy pobor mocy po odpaleniu lamp.

staralem sie pokazac co i do czego mialbym zamiar tego uzyc, ale proponowane zasilki za 40 pln 75 W nie stykna niestety do tych celow ;)

szukam dalej roznych opcji i informacji.

dzieki koledzy :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3636
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Nie Paź 05, 2008 21:55   

maniaq napisał/a:
jezeli bedzie to np X 2 lampy to juz niestety robi sie problem O_o tzw szczytowy pobor mocy po odpaleniu lamp.


zgadza sie, ale w sumie mozesz ladowac je nie jednoczesnie, wiem ze to upierdliwe i dosc niewygodne :-)
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Paź 05, 2008 22:18   

jak dam radę podjechać na zlot, to mogę wziąć tą przetwornicę, wtedy można sprawdzić, czy da radę z choćby jedną lampą i będzie wiadomo, czy ta 1000 starczy na 2 ;)
od biedy możesz przetestować jakiś ups co najmniej 1000VA, (tylko jakiś solidnym bo taki za 300 plnów to nie wiem, czy będzie miarodajny :/ ) czy da rade to będziesz miał odpowiedź :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Paź 05, 2008 22:38   

mozna spróbować zmierzyć prąd tych lamp przecież ;) jakiś miernik cęgowy i do zgrubnego oszacowania wystarczy. jak będe na zlocie to mogę takie cudo zabrać ze sobą ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Paź 05, 2008 23:57   

pomysl z mierzeniem mi akurat nie uda sie, bo nie mam jak O_o.

pozyczylem od MaRkA taka 300 W i zobacze co sie stanie jak podepne najpierw zarowke blyskowa 75 Ws, w piatek sprawdze moze jak sie zachowa przy lampie blyskowej 300 W.

bede w stanie sprwdzic ile pradu zabiera z aku ;)

na zlot ciezko bedzie z targaniem lamp, bo to pelno klamotow by bylo , a to nie sa moej swiatla wiec... wszystko sie komplikuje. zobaczymy jak wyjda testy.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Paź 06, 2008 00:45   

myślę, że na 1 lampę w zupełności wystarczy :cool:
co najwyzej Ci odessie akumulator po 3-4 godzinach, ale zawsze możesz odpalić silnik na czas pracy :cool:

[ Dodano: Pon Paź 06, 2008 01:19 ]
a jeszcze inna sprawa...
tą przetwornicę to lepiej podłącz bezpośrednio do akumulatora na jakieś porządne zaciski, bo w gniazdku zapalniczki to z miejsca dziurę wypali :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Paź 06, 2008 09:40   

no wlasnie sie zastnawiam jak to zrobic bo marka 300W jest z wtykiem do gniazdka. ale moze do testow wystarczy, bo nie bede wpinal lamp studyjnych, tylko zarowke blyskowa, ktora dziala na podobnej zasadzie jak lampa.

pewnie blizej srody/czwartku potestuje co i jak :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Paź 18, 2008 16:20   

maniaq, www.eltec.pl - sklep jest na Grójeckiej - to chińszczyzna, ale działa - teraz używaliśmy takiej 300W na rejsie i było ok.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Nie Paź 19, 2008 01:06   

chinszczyzna od mareckiego 300w blysnela mi 2 razy na lampie 60ws i wywalial bezpiecznik :/ slabe kable ida do zapalniczki, musialbym bezosrednio pod aku sprobowac podpiac, ale mareckeigo musialbym kable rozbierac, a nie chcialem mu grzebac w tym no i czasu nie mialem za wiele, moze na spocie poprobujemy , bo nie zdazylem zarowki blyskowej wyjac z bagaznika :) tylko marka musze poprosic zeby znow przetwornice przytargal ze soba

MARKU, drogi marku czytasz to i nie grzmisz ? pleeeez jeszcze raz, jak mozesz zabierz przetwornice ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przetwornica napięcia - samochodowa
apples Offtopic 15 Sro Sty 11, 2012 12:31
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink