Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Lewarek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Lewarek
Autor Wiadomość
Cherman 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 214
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Lip 17, 2008 12:30   [R45] Lewarek
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Znalazłem na allegro lewarek, wraz ze "zdejmowaczem" zaślepek ze śrub zabezpieczających. A ponieważ u siebie nie mam oryginalnego (razem z piankową "obudową"), to zastanawiam się nad nim.

Czy takie coś będzie do mnie pasowało?
http://moto.allegro.pl/it...z_kluczami.html
Na allego znalazłem też takie pól okrągłe. Jaki powinien być w R45?

Troszkę mi się "podłoga" w bagażniku zapada, więc myslę, że takie coś okrągłe jak w linku pomogłoby mi? Co o tym sądzicie?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Lut 26, 2011 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 17, 2008 12:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wsl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 130
Skąd: Częstochowa

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 17, 2008 12:35   

U mnie w 420 jest pół okrągłe, ale najlepiej będzie jak pójdziesz, podniesiesz wykładzinę i zobaczysz jaki powinien u Ciebie być :) "etui" znajduje się nad kołem... tam jest odpowiednia luka i wydaje mi się, że będzie tak samo jak w 400 czyli pół okrągłe, a mianowicie to które pokazałeś by nie pasowało... to jest zdecydowanie wieksze etui i inaczej ułożone jest ramie łamane lewarka... sam lewarek identyczny jak oryginalny w 400.


Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Cherman 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 214
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Lip 17, 2008 12:50   

To przy okazji jeszcze takie pytanie... W 45 powinno być pełnowymarowe koło zapasowe, czy "dojazdówka"? W 400 kolegi steryda widziałem pełne koło....
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
wsl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 130
Skąd: Częstochowa

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 17, 2008 12:54   

Szczerze powiem, że na ten szczegół nigdy nie zwróciłem w R45 uwagi, ale jako, że R45 różni się szczegółami wyposażenia a nie samą budową płyty podłogowej i bryły to wydaje mi się, że również tak jak w R400 powinno być pełno wymiarowe koło. Ja takowe posiadam...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
snake0908 




Pomógł: 33 razy
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 371
Skąd: Pszczyna



Wysłany: Czw Lip 17, 2008 13:04   

Cherman napisał/a:
To przy okazji jeszcze takie pytanie... W 45 powinno być pełnowymarowe koło zapasowe, czy "dojazdówka"? W 400 kolegi steryda widziałem pełne koło...


Witam

Ja u siebie mam dojazdowke. pozdro
_________________
[R 45 1.8 00r]
 
 
Cherman 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 214
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Lip 17, 2008 13:15   

snake0908 napisał/a:
Ja u siebie mam dojazdowke


A jak u Ciebie wygląda spraw mocowania kluczy i lewarka? Ja nie mam nic. Dojazdówka sobie lezy pod pokrywą w bagażniku, ale przez to, że koło nie jest niczym wypełnione - jest dziura i podłoga się zapada. Też tak masz?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez Cherman Czw Lip 17, 2008 13:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
wsl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 130
Skąd: Częstochowa

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 17, 2008 13:16   

Ale czy oryginalnie miejsca jest na tyle mało, że mieści się tam idealnie dojazdówka czy po prostu masz dojazdówke w luce gdzie zmieściłoby się pełnowymiarowe koło zapasowe?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Cherman 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 214
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Lip 17, 2008 13:19   

Mam wrażenie, że spokojnie zmieściłoby się koło pełnowymiarowe. Jednak jak to jest z oryginałem, to nie mam pojęcia. Samochodu nie mam od nowości, a wielu bagażników R45 nie widziałem. Inni użytkownicy mogę rozwiać wątpliwości.
Fakt jednak niepodważalny, ze podłoga mi się zapada... dlatego rozglądam się za "wypełniaczem" dziury w kole zapasowym. Piankowy wkład z R200 wygląda obiecująco. Jednak wolałbym się dowiedzieć jak to było fabrycznie pomyślane. Dla jazności... chodzi mi o wypełnienie "otchłani" w której na dnie widnieje korek przykręcający zapasówkę.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
snake0908 




Pomógł: 33 razy
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 371
Skąd: Pszczyna



Wysłany: Czw Lip 17, 2008 13:21   

Cherman napisał/a:
A jak u Ciebie wygląda spraw mocowania kluczy i lewarka? Ja nie mam nic. Dojazdówka sobie lezy pod pokrywą w bagażniku, ale przez to, że koło nie jest niczym wypełnione - jest dziura i podłoga się zapada. Też tak masz?


U mnie dojazdowka byla przykrecona na srodku kola ( wystajaca szpilka + nakretka z gory)
A lewarek i klucz do kol jest w takim wytloczonym tworzywie ktore ideaknie lezy przy kole.
Jak chcesz to jutro zrobie foty. Teraz w miejscu kola juz mam butle z gazem, ale i tak ladnie to jest poukladane.pozdro

Foty:
_________________
[R 45 1.8 00r]
 
 
Grape 




Dołączyła: 13 Paź 2008
Posty: 15
Skąd: Belfast



Wysłany: Sob Paź 18, 2008 22:38   

Moj jest "okradziony" i w bagazniku nie ma wlasciwie nic. Jest pol kola ze styropianu, z miejscami na narzedzia i spray, ktory podobno zastepuje dojazdowke :lol: W grudniu mam zamiar przyjechac do Polski i musze miec jakis zapas, bo nikt mi nie wmowi, ze spray zatka mi dziure po srubie M12 (taka zlapalam w nowa opone w VW). Pojawil sie problem, bo kola mam 17" opony 225X45 i teraz nie wiem jak dobrac odpowiednie kolo dojazdowe. Z jakiego autka pasuje? Mercedes, BMW, VOLVO? Czy rozstaw srub bedzie pasowac? Nowego nie kupie a w ogloszeniach jest tylko do jakiego samochodu. Na dodatek w ogloszeniach jest VOLVO S40 S60 S80 V70 i kolo na 5 srub a obok VOLVO S 40 S60 i na 4 sruby. Jaki najlepiej lewarek dokupic? Czy jest potrzebne narzedzie do wyjecia ozdobnej zaslepki?

[ Dodano: Sob Paź 18, 2008 22:48 ]
Rozstaw śrub: 5x100; Otwór centrujący: 56,1 mm; czy takie kolo bedzie dobre T125/90 R 15 jezeli rozstaw srub bedzie sie zgadzal?

[ Dodano: Nie Paź 19, 2008 11:29 ]
Podczas sprzatania samochodu znalazlam instrukcje z ksiazka serwisowa ktorej mialo nie byc :mrgreen: Kolejne mile odkrycie, ze sprzedawca mnie nie oklamal i faktycznie nie bylo kola zapasowego zamiast ktorego jest "blyskawiczny zestaw naprawczy" ITR (Instant tyre repair)
Wyczytalam rowniez, ze do ROVER 75 pasuja kola tylko od SUBARU LEGACY i IMPREZA (5x100, otwór 56) Moze ktos wie jakie jeszcze samochody maja takie fele?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [rover 416si] lewarek
danielp1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pią Wrz 16, 2011 20:00
bizon
Brak nowych postów [R420 2.0di 97r] Luzny lewarek biegów
grisza144 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Wto Paź 05, 2010 15:05
pdasiek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink