Forum Klubu ROVERki.pl :: Windows Vista
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: thef
Pią Sie 29, 2008 14:18
Windows Vista
Autor Wiadomość
Cherman 




Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 214
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 09:32   Windows Vista

Koleżanka kupiła laptopa Amilo Pi2350 w Makro z preinstalowaną Vistą. Postanowiła ją zmienić na XP. Po instalacji XP okazało się, że nie wszystko działa jak należy (dźwięk i grafika). Postanowiła zatem wrócić na Vistę i tu zgłosiła się o pomoc do mnie. Nie dysponujemy jednak płytą instalacyjn ą Visty (mamy za to naklejkę z numerem aktywacyjnym), więc potrzebujemy instalkę Windows Vista Home Premium PL.

Czy ktoś dysponuje czymś takim? Najlepiej wystawione jako iso na jakimś FTP....
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 29, 2008 09:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcin8c 




Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 10:22   

jezeli kupila z vista ze sklepu to powinna byla dostac plytke ktora zainstaluje jej viste. kumpel kupil ostatnio laptopa i tez nie dostal plyty visty tylko jakis recovery disc czy cos takiego. podobno z tego mozna zainstalowac system. a co do sterownikow... poszukaj na stronie producenta czy nie ma tam sterownikow pod xp-ka, zazwyczaj sa jezeli to dobra firma
_________________
O_o
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 10:24   

:hm: dziwne .... żadnych płyt z lapkiem nie ma? Zwykle jest specjalna płyta do przywracania/instalacji systemu, dedykowana do modelu lapka. Zgłoście się do sprzedawcy.

BTW XP MUSI zadziałać, tylko może wymagać innych sterów g\do grafy i muzyki -> patrz strona producenta ww sprzętu :D
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 10:51   

Do laptopa dostarczana jest płyta tzw. Recovery Disc - to jest wersja "preinstalowana" Visty - wkładasz, bootujesz z niej i masz system dokładnie w takim stanie jak w momencie zakupu.
Jeśli nie dostałeś takiej płyty, możesz ją dostać od sprzedawcy, ew. od Acera - wejść na stronę, znaleźć nr. tel i zadzwonić - powiedzieć że coś się stało z dyskiem i potrzebujesz recovery - mogą mieć jakieś ale, ale generalnie muszą udostępnić ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
tommy45 



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 50
Skąd: Żywiec



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 11:05   

Ostanio jak robilem z nowym HP to nie bylo zadnych plyt :) Cala instalka visty ze sterownikami pod danego kompa itd jest na wydzielonej partycji na dysku. Moze tutaj tez tak jest ?
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 11:07   

Tommy - HP dostarcza płyty Recovery na żądanie - Mam również HP i właśnie kilka dni temu dotarły do mnie płyty instalacyjne.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 11:45   

Ostatnio nie dostarczaja plyt. Ale najczesciej masz opcje w narzedziach, ktore dostajesz od producenta zeby sobie takie cus wypalic. Ja nie chcialem marnowac sobie dysku na M$ system, więc na wszelki wypadek wypalilem sobie taka plytke. Jedna z opcji w narzedziach Lenovo (mam Lenovo N200) to umozliwia. Poza tym mialem wlasnie partycje Recovery.

Jesli partycje recovery zostala skasowana to jedyna opcja to usmiechnac sie do producenta.

Pozdrawiam
 
 
 
Cherman 




Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 214
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 12:35   

Płyta nie została dostarczona. Była wydzielona partycja Recovery na dysku twardym, ale przy instalacji XP partycje zostały usunięte. Co do sterowników do Amilo Pi2350 pod XP, to nie taka prosta sprawa - niektóre urządzenia nie mają już sterowników pod XP, tylko pod Vistę. Do producenta (Fujitsu Siemens) dzowniłem - [rzyślą mi płyty z Vista, ale dopiero w przyszłym tygodniu. Miałem nadzieje, że ktoś z Was bedzie mógł mi na FTP wystawić obraz z płytą... byłoby szybciej... Zalezy mi na czasie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 12:38   

Z przyjemnością bym Ci pomógł, niestety jedyna Vista jaką mam to właśnie ta z Recovery - a to nie będzie Ci pasować do Twojego laptopa - to jest preinstalowane na HP Pavilion 6715 ...
Sugeruję tzw. "ogólnie" znane miejsca dostępu ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Cherman 




Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 214
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 12:46   

Już próbowałem wczesniej... Emule, Torranty, isohunt.com... nigdzie nie ma wersji Visty która by mnie interesowała (Home Premium PL). Wersja musi być taka sama jak na naklejce na lapie - żeby wszystko było na legalu.

Tak BTW, to kiedyś chyba nie było takich wielkich problemów. Jak kupowałem swojego lapa nie dostałem żadnego systemu. Zainstalowałem XP z uczelni... nigdy nie miałem żadnych problemów ze sterownikami... a teraz... z Vistą same problemy... wiem co mówię... z XP na tym lapie kombinowałem 2 tygodnie... w necie znalazłem tylko opisy takich problemów jakie sam miałem i niewiele rozwiązań...

Jeśli jednak ktoś z Was znajdzie u sibeie Vista Home Premium PL, to proszę o kontakt... w innym wypadku będę musiał czekać do przyszłego tygodnia na Panów z Fujitsu...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 12:58   

Cherman napisał/a:
żeby wszystko było na legalu.

... to musisz mieć dokładnie TEN a nie inny egzemplarz Windy :( To dziadostwo generuje jakiś kod, powiązany z nr'em seryjnym instalki i kluczem instalacyjnym. Jak to nie spasuje, to aktywacji nie budiet :(
 
 
Cherman 




Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 214
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 13:00   

Paul napisał/a:

... to musisz mieć dokładnie TEN a nie inny egzemplarz Windy :( To dziadostwo generuje jakiś kod, powiązany z nr'em seryjnym instalki i kluczem instalacyjnym. Jak to nie spasuje, to aktywacji nie budiet :(


właśnie dziś rozmawiałem w tej sprawie z Panią Konsultantką z Microsoftu i powiedizała, że wystarzy, że będę miał jaką kolwiek kopię systemu, byle wersja się zgadzała, i bedę ją mógł aktywować swoim kluczem... Czyżby chciała mnie wprowadzić w błąd?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 13:00   

sprawdź czy aby na pewno ta partycja zosała usunięta, najlepiej jakims linuksowym narzędziem, bo XP nie pownien jej widzieć, ani usunąć :/
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 13:04   

Cherman napisał/a:
Czyżby chciała mnie wprowadzić w błąd?

:hm: mam nadzieję, że nie i to ja jestem w błędzie. Kiedyś tak mi tłumaczył Mikroshitowy konsultant. Co prawda chodziło o XP Prof., więc nie przyszło mi do głowy, że Wiśta obniżyła "zabezpieczenia" :roll:
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 13:09   

sTERYD, Co do XP to niestety on je widzi ale jako nieznana partycja, chyba ze bylo to jakos sprytnie schowane np. partycja typu hidden. Ale rzeczywiscie wtedy nie jestem pewien jak to widac zpoziomu instalowatora XP.

Co do linuxowych narzedzi to polecam
http://www.sysresccd.org/Main_Page

lub

http://partedmagic.com/wi...Magic.Downloads

Paul,

Zdaje sie ze w Viscie zrobili tak ze to klucz decyduje o wersji instalowanego systemu. Ale glowy sobie za to nie dam uciac...

Pozdrawiam
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 13:09   

Cherman napisał/a:
Czyżby chciała mnie wprowadzić w błąd?

niee w przypadku viśty to działa, niestety to musi być taki sam system czyli home premium...
tylko język nie musi się zgadzać, możesz sobie zainstalować jaki chcesz, jak nie znajdziesz po polsku... :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Cherman 




Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 214
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 13:11   

sTERYD napisał/a:
sprawdź czy aby na pewno ta partycja zosała usunięta, najlepiej jakims linuksowym narzędziem, bo XP nie pownien jej widzieć, ani usunąć :/


jesli partycja by istaniała i nie była dostępna, to w jaki sposób mam wykorzystać jej zawartość do zainstalowania nowego systemu? Czy mam rozumieć, że laptop (którego używanie ma być tak proste jak to możliwe) wymaga uzywania narzędzi linukowych do odzyskania systemu?

Czy nie powinien istnieć jakiś rozsądniejszy sposób przeinstalowania systemu? Mgółby mi to ktoś wytłumaczyc, bo mimo znajomości zagadnień informatycznych nie spotkałem się jeszcze z takim rozwiązaniem. Kiedyś wszystko było na CD lub DVD i życie było prostsze...

[ Dodano: Pią Sie 29, 2008 13:13 ]
sTERYD napisał/a:
niee w przypadku viśty to działa, niestety to musi być taki sam system czyli home premium...
tylko język nie musi się zgadzać, możesz sobie zainstalować jaki chcesz, jak nie znajdziesz po polsku... :cool:


Czyli ponawiam swoje pytanie i prośbę zarazem... Skoro mając swój klucz moge zainstalować Vistę Home Premium to proszę o zgłoszenie się osób, które taką wersją systemu dysponują...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 13:33   

Cherman napisał/a:
jesli partycja by istaniała i nie była dostępna, to w jaki sposób mam wykorzystać jej zawartość do zainstalowania nowego systemu? Czy mam rozumieć, że laptop (którego używanie ma być tak proste jak to możliwe) wymaga uzywania narzędzi linukowych do odzyskania systemu?

tak, jeśli usunies fabryczną viśtę...
fabrycznie ona ma zainstalowane narzędzia służące do odzywkiwania systemu z tej ukrytej patrycji, w zasadzie tylko do otworzenia plikow wykonywalnch znajdujących się na niej...
żeby to zrobić bez tego trzeba skopiować pliki znajdujące się na ukrytej partycji na jakąś zwykłą przy pomocy linuksa, który powinien widzieć ta partycję , bo to jakaś hfs, albo xfs
na 100% działa gparted
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
tommy45 



Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 50
Skąd: Żywiec



Wysłany: Pią Sie 29, 2008 14:05   

Znalazlem instalacje visty na jednym warrezie. Z tego co czytam to Mozna z tego zainstalowac potrzebna Ci wersje trzeba tylko pobrac z rapida pliki po 200mb. Mama nadzieje ze Ci to pomoze :)

link

EDIT:

Na wczesniejszej stronie tego topicu do ktorego dalem linka jest cos takiego jak Windows Vista Recovery Disc x86 . Moze on znajdzie partycje recovery i zainstaluje z niej Viste :)
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 29, 2008 22:01   

Ściągnij Viste Ultimate i zainstaluj na kluczu z lapka.
Gdybyś był bliżej to za pifko bym Ci to zrobił ale tak się składa że cała Polska między nami a na dodatek jutro szkolenie mam z NTT i Toshiby :razz:
Po próbie zainstalowania XP lub zainstalowaniu na 99% partycja recovery pada. Znane z autopsji. Dziennie kilka sztuk tego robię.
Co do nośników dostarczanymi z notebokami.. Prawie nikt nie daje teraz. Są wyjątki ale nie o tym tu i teraz :cool:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów EPC na Windows Vista
marthinez Offtopic 28 Pon Cze 01, 2009 22:20
TomC
Brak nowych postów windows vista business dell oem
riki Offtopic 9 Wto Mar 03, 2009 10:36
michone
Brak nowych postów GTA IV jak odpalić instalkę na Vista 64
Dam-Kam Offtopic 15 Pon Gru 15, 2008 17:27
Rowan
Brak nowych postów Drukarka LPT i Windows 7
TheArt Offtopic 3 Wto Maj 03, 2011 17:23
xtek
Brak nowych postów Windows Mobile 6.5
poszukiwany bardziej żywy niż martwy :)
wiciu2xlc Offtopic 3 Wto Mar 02, 2010 18:40
wiciu2xlc



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink