Forum Klubu ROVERki.pl :: prawo jazdy - kategoria A, zmiany od nowego roku
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Sro Kwi 13, 2011 22:15
prawo jazdy - kategoria A, zmiany od nowego roku
Autor Wiadomość
bambi 




Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 101
Skąd: Jasło

Rover 200

Wysłany: Sro Paź 29, 2008 19:17   prawo jazdy - kategoria A, zmiany od nowego roku

Wszyscy wiemy, że przepisy dotyczące kandydatów na kierowców motocykli mają ulec zmianom. Plotki są różne. Kat AM, A1, A od 24lat i takie tam... Podobno od nowego roku mają je wprowadzić. A dzisiaj kolega powiedział mi że na 100% przepisy wchodzą od dnia 15 stycznia 2009, i że już "to" podpisali ( nie wiem co się kryje za pojęciem "to" czy jakieś konkrety czy tylko projekt podpisali) Podobno w tv juz o tym mówili... o zmianach w kategorii A i kategorii C.

Powiem szczerze że szukałam jakichś sprawdzonych informacji na ten temat i nic nie znalazłam. Może ktoś się tym interesuje i potwierdzi te informacje. Będę bardzo wdzięczna. Zależy mi na tym aby wiedzieć.

I jeszcze takie pytanko: czy u nas na forum jest jakiś instruktor nauki jazdy? ;> pytam z czystej ciekawości, już wiem że maciej napewno nie :P
_________________
...heaven can wait, belt up...
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 29, 2008 19:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kolin 




Pomógł: 50 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Czw Paź 30, 2008 08:20   

bambi napisał/a:
I jeszcze takie pytanko: czy u nas na forum jest jakiś instruktor nauki jazdy? ;> pytam z czystej ciekawości, już wiem że maciej napewno nie :P


Ja pracuje w Ośrodku Szkolenia Kierowców...

bambi napisał/a:
Wszyscy wiemy, że przepisy dotyczące kandydatów na kierowców motocykli mają ulec zmianom. Plotki są różne. Kat AM, A1, A od 24lat i takie tam... Podobno od nowego roku mają je wprowadzić. A dzisiaj kolega powiedział mi że na 100% przepisy wchodzą od dnia 15 stycznia 2009, i że już "to" podpisali ( nie wiem co się kryje za pojęciem "to" czy jakieś konkrety czy tylko projekt podpisali) Podobno w tv juz o tym mówili... o zmianach w kategorii A i kategorii C.


Był taki pomysł żeby to wprowadzić, ale napiszę ci krótko... Wszystko jest na obecną chwile bez zmian, więc nie masz się czym przejmować.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 30, 2008 09:06   

To musi być conajmniej rozporządzenie Ministra Spraw Wewnetrznych i Administracji opublikowane w Monitorze Polskim.

Jak chcesz poszukać, a nie masz dostępu do "fachowych" baz wiedzy typu Lex to polecam http://isip.sejm.gov.pl - pełny (choć nieoficjalny), aktualny i dobrze skatalogowany zbiór prawa obowiązującego w Polsce - takie rozporządzenie musi się tam znaleźć tuż po publikacji w MP, a do daty publikacji trzeba jeszcze dodać okres Vacatio Legis, więc nie może to się stać z dnia na dzień.

Ja mam nadzieję zdać

kolin napisał/a:
Był taki pomysł żeby to wprowadzić, ale napiszę ci krótko... Wszystko jest na obecną chwile bez zmian, więc nie masz się czym przejmować.

W końcu to zmienią, bo wszyscy zainteresowani (oprócz "młodzieży", która jeszcze nie ma A) są na tak, tylko jak to w Polsce - może jutro, a może za 2 lata.

Tak było z Rozporządzeniem o uprawianiu żeglarstwa - leżakowało tyle, że z mocy nowej ustawy stare wygasło i przez 9 miesięcy nie obowiązywało NIC!

A w ustawie termin był 3 lub 4 lata do wygaśnięcia, a nasze wspaniałem Ministerstwo Sportu i tak się spóźniło o 9 miesięcy...

Ja liczę, że 6.11 już mnie to nie będzie dotyczyło. ;) :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
bambi 




Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 101
Skąd: Jasło

Rover 200

Wysłany: Czw Paź 30, 2008 09:14   

czyli że narazie jeszcze cisza tak? bo mnie zaskoczyło to, że już w telewizji trąbią że od 15 stycznia zmiany a w sumie żadnych konkretów nigdzie nie ma
_________________
...heaven can wait, belt up...
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 30, 2008 09:39   

Mały update - konieczna jest zmiana ustawy, a odpowiedzialne jest Ministerstwo Infrastruktury, a nie MSWiA.
http://www.motobiznes.moj...y,a,108240.html
http://moto.money.pl/go/3..._prawa_jazdy_A2!__671.html

Tu są kolejne wersje Ustawy o kierujących pojazdami:
http://www.kodeksdrogowy....tyczen2008.html

A tu (mam nadzieję, że aktualne) źródło zamieszania:
http://bip.mi.gov.pl/pl/b...ansport_drogowy

Projekt jest w "uzgodnieniach międzyresortowych", więc może to potrwać od dnia do 2 lat, potem 3 czytania w sejmie - pewnie z miesiąć jak im się będzie spieszyło i potem 1-3 miesiące vacatio legis.
http://bip.mi.gov.pl/pl/b...t_kieruj_pojazd
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Viniu 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Paź 31, 2008 13:25   

bambi napisał/a:
szukałam jakichś sprawdzonych informacji na ten temat i nic nie znalazłam
bambi, czyżbyś planowała przesiadkę na dwa kółka ?? ;)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
bambi 




Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 101
Skąd: Jasło

Rover 200

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 13:40   

z roveru na motor :mrgreen: a jak, wszystko jest dla ludzi :grin: :razz: ale to dopiero na wiosne pewnie...
_________________
...heaven can wait, belt up...
 
 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Pią Paź 31, 2008 21:54   

Oprócz dawców organów potrzebne są także... dawczynie ;) Wszakże nie wszystkie organy są uniwersalne :P ;)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3632
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 22:03   

tak sie sklada ze przewaznie po wypadku motocyklisty to przecier zostaje, a nie organy :-(
i to okreslenie to ma sie nijak do rzeczywistości
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Konix 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 473
Skąd: Katowice



Wysłany: Pią Paź 31, 2008 22:18   

W większości przypadków starczy 1 nerka, albo pół wątroby, nie ma problemu :)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3632
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pią Paź 31, 2008 22:43   

myslisz ze po uderzeniu przy predkosci ponad 100 km/h w przeszkode, zostanie nerka i pol watroby ?? ja mam co do tego spore watpliowsci
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Viniu 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pią Paź 31, 2008 23:00   

Panowie ja wiem, że dzisiaj hellowen, ale żeby tak o podrobach... ble... ;) Poza tym bambi rozsądna dziołcha jest... więc chyba nie ma zamiaru pogrszać statystyk.. ;)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
bambi 




Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 101
Skąd: Jasło

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 01, 2008 17:15   

ej ej co to za gadki tu sobie urządzacie :nono: oczywiście widzę kto zaczął :engry:

no dobra, wiem jak najczęściej kończą się wypadki motocyklistów... ale bez przesady :|
po pierwsze to nie jest regułą
po drugie w dużej mierze zależy to od kierowcy (znam takie przypadki, że chłopaczki cwaniakowali na tych motorach... że strach było wyjść na ulice... ale do czasu, a później niestety nekrologi się czyta :( )
po trzecie, wszystko jest dla ludzi, tylko trzeba myśleć głową, taka jest prawda
_________________
...heaven can wait, belt up...
 
 
 
Pazdzioch 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 103
Skąd: Mysłowice



Wysłany: Sob Lis 01, 2008 18:12   

Ja tam jestem szczęśliwym posiadaczem kat. A B C i nie muszę się już przejmować nowinkami w tej dziedzinie, chyba że mnie dotkną bezpośrednio. A co do jazdy jednośladem, jestem kierowca ma Kawkę GPZ 500 (pierwszy motorek) i zdarza mi się na niej czasem pogonić więcej niż fabryka daje ale wszystko z głowa. To jest motor i ma dawać frajdę z jazdy przy użyciu głowy a nie służyć do jady po zakupy, a wariaci są wszędzie nawet w koparkach więc nie ma co ogólnikować
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 12:04   

No to mnie kwestia ewentualnej zmiany przepisów na kat. A nie dotyczy. :D

Wczoraj tj. 6.11.2008 o g. 10:15 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Warszawie na ulicy Odlewniczej 8 zakończyłem egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii A z wynikiem POZYTYWNYM!!! :D

Tak się musiałem pochwalić, a co! ;) :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Lis 07, 2008 12:56   

maciej napisał/a:
Wczoraj tj. 6.11.2008 o g. 10:15 w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Warszawie na ulicy Odlewniczej 8 zakończyłem egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii A z wynikiem POZYTYWNYM!!! :D

gratulowac! :brawa:
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 13:04   

Dziękuję, dziękuję. :D
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 13:25   

Ja też gratuluję! (Mimo że nie wiem, co ludzie widzą w motocyklach :P ).
To co, maciej, mam patrzeć w lusterka dwa razy, bo motocykle są wszędzie? :D
Rozumiem, że będziesz wzorem myślącego i kulturalnego motocyklisty, w ramach walki ze stereotypem, tak? ;)
_________________
It's all right...
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 13:36   

wild_weasel napisał/a:
Mimo że nie wiem, co ludzie widzą w motocyklach

A ile jeździłeś?
I ile codziennie stoisz w korkach? ;)
wild_weasel napisał/a:
mam patrzeć w lusterka dwa razy, bo motocykle są wszędzie?

Tak. :) Właśnie szukam takiej noklejki na Roverka, bo 12h, które do tej pory w ramach kursu spędziłem "na mieście" naprawdę przekonuje mnie, że one sa bardzo potrzebne.
wild_weasel napisał/a:
Rozumiem, że będziesz wzorem myślącego i kulturalnego motocyklisty, w ramach walki ze stereotypem, tak?

Hmm... Nie znam tego stereotypu...
Owszem, posiadacze 18 lat i "ścigaczy" szaleją i z myśleniem nie mają wiele wspólnego, ale to jest ułamek motocyklistów (tak, ten najbardziej spektakularny).

A już kompletnie nie wiem dlaczego piszesz o stereotypie niekulturalnego motocyklisty?

Po pierwsze motocyklista nie może być nie kulturalny, bo go samochód rozjedze, jeśli tylko spróbuje pojechać np. zgodnie ze swoim pierwszeństwem, jeśli tylko kierowca samochodu postanowi jednak to pierwszeństwo wymusić.

Po drugie, to raczej kierowcy samochodów niekulturalni wobec motocyklistów - mi się to jescze nie zdarzyło, bo robiłem jazdy głównie w godzinach, kiedy nie ma korków, ale kolega, który trafił na korek i zamienił się z instruktorem, zeby go szybciej pokonać, opowiadał, że jadąc "między" pasami - między STOJĄCYMI w korku samochodami, w ciągu 6 minut 2 razy musieli hamować, bo ktoś ich zauważył w lusterku i umyślnie przesuwał się na drugą stronę pasa ruchu, żeby nie mieli miejsca, żeby przejechać zgodnie z zasadą "ja stoję, to niech inni też stoją". :P
Bo to Polska właśnie... :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 07, 2008 13:46   

maciej napisał/a:
A ile jeździłeś?

Wcale. Nawet nie czuję potrzeby spróbować. Absolutnie mnie nie ciągnie. Zupełnie jak do narkotyków :mrg:
maciej napisał/a:
I ile codziennie stoisz w korkach? ;)

W zimie mogę stać godzinami :P Ciepło, wygodnie, muzyczka, telefon... Oczywiście żartuję ;)

A o stereotyp chodziło mi taki: 19-20 lat, ścigacz, 140km/h po mieście, wyprzedzanie na trzeciego i na ciągłej, ryczący silnik. Wydaje mi się, że tak większość społeczeństwa kojarzy hasło "szybki motocykl" :|

Idąc do pracy mijam (a w zasadzie mnie mija) z rykiem rozpędzony ścigacz. Nie zawsze zgodnie z przepisami. A żeby było śmieszniej, na tej samej drodze widuję bardzo często drugi motocykl, również ścigacz - pełna kultura, szybko - ale z głową, bez wyprzedzania na ciagłej. Jednak można.
To nie "motocykl = zuooo" :lol: tylko źli są bezmyślni kierowcy, zupełnie jak w samochodach.

Osobiście nie mam nic do motocyklistów. Jak widzę gościa na dwóch kółkach zręcznie omijającego kilometrowy korek to mu... zazdroszczę :mrg: Będzie w domu szybciej niż ja. Ale z drugiej strony - zimno, mokro, niebezpiecznie (taka smutna prawda), niewygodnie, hałas, no same wady motocykla po prostu :P
_________________
It's all right...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: zmiany w ustawie - prawo o ruchu drogowym i innych
zetes Prawo i ubezpieczenia 5 Sob Kwi 11, 2015 21:50
Aska85
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Zasady kącika "Prawo i ubezpieczenia"
piter34 Prawo i ubezpieczenia 0 Pon Gru 01, 2008 13:18
piter34
Brak nowych postów UWAGA ZMIANY W USTAWIE OC OD 11 LUTEGO 2012 ROKU!
machi12 Prawo i ubezpieczenia 3 Wto Paź 14, 2014 08:29
maciej
Brak nowych postów Prawo jazdy B1
Gość Prawo i ubezpieczenia 1 Pon Mar 18, 2024 12:39
birkl
Brak nowych postów przeterminowane prawo jazdy
tolik Prawo i ubezpieczenia 37 Pią Lut 01, 2013 19:04
tolik



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink