Forum Klubu ROVERki.pl :: Posiadacze nawigacji GPS drżyjcie!!!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Wto Kwi 19, 2011 18:21
Posiadacze nawigacji GPS drżyjcie!!!
Autor Wiadomość
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 11:30   Posiadacze nawigacji GPS drżyjcie!!!

http://www.motofakty.pl/a...igacji_gps.html

Oto kolejny z genialnych pomysłów - idea słuszna, ale wykonanie...

"A teraz Obywatelu, udowodnijcie, że nie jesteście wielbłądem!!!"

Ja mam legalną Automapę, ale faktura leży u księgowej kolegi, który dał mi ją do używania, kiedy kupił MioMaps i co mam zrobić? ;)

Oczywiście na to też są metody - jeśli policjant jest taki "sprytny" to trzeba natychmiast powiedzieć, że wystąpi się o wydanie "wstecznego" nakazu przeszukania oraz nakazu zatrzymania rzeczy - to często powoduje powstrzymanie zapędów takiego nadgorliwego stróża prawa, bo to gigantyczna biurokracja i panom czasem się nie chce (kolega ćwiczył to jak miał scysję z ochroniarzami "nie dla idiotów").

Jeśli jednak zatrzymają to w ciągu 7 dni można zaskarżyć decyzję do nadrzędnego prokuratora, ale nie ma terminu rozpatrzenia takiego zażalenia, czyli jesteśmy przegrani...

Jak "Proces"...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 21, 2008 11:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 11:53   

dobrze ze mam GPmape :D
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:02   

Ale oryginalną?

Bo to nie dotyczy tylko Automapy.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:12   

maciej napisał/a:
Ale oryginalną?

oczywiście. była w jadźce jak kupiłem Garmina
Na kompie mam mape na Europe (City Navigator)ale nie moge jej zgrać do jadźki już od dłuższego czasu, straciłem na to siły witalne... :)
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:19   

na szczęscie już wchodza na rynek telefony z navi :D
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:26   

Ciekaw jestem na jakiej podstawie policja chce mnie zmusić do wożenia ze sobą faktury i licencji ?? ?
Nie jestem prawnikiem, ale jakoś nie przypominam sobie aby w jakiejkolwiek EUL'a były zapisy mówiące że mam wozić ze sobą fakturę zakupu i papiery licencyjne .... Generalnie obawiam się iż mogą mnie bodnąć - kolejne martwe prawo.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:26   

Thrillco napisał/a:
na szczęscie już wchodza na rynek telefony z navi :D
wszystko co ma symbiana i bluetooth wystarczy :) ja np uzywam noki e50 + tomtom6
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:32   

michone napisał/a:
uzywam noki e50 + tomtom6

No mi również się zdarza używać mojej nokii z tomtomem, ale jednak jakość pracy na palmie z 640x480 jest zupełnie nieporównywalna....
A papierów wozić i tak nie będę - niech się awanturują z firmą i jej prawnikami ;))))
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:34   

haha.. ale głupota :mrgreen:
Za niedługo trzeba będzie tak jeździć :



Dobrze ze ja nawigacji nie mam, ale na pewno bym takiego czegoś ze sobą nie woził, to samo co z CB Radiem wielkie straszenie i tyle.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
llygas 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 296
Skąd: Zamość/Warszawa

Rover 25

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:43   

"Kierowcy muszą brać pod uwagę, że podczas rutynowej kontroli może być także zakwestionowana legalność oprogramowania GPS - ostrzega podinspektor Joanna Kącka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. - Sprzęt zostaje wówczas odebrany kierowcy za pokwitowaniem, zabezpieczony i poddany ocenie biegłych. Wybierając się w podróż, radzę zabrać ze sobą dokumentacje sprzedaży programu wraz z certyfikatem. "

A co w przypadku nawigacji wbudowanej w R75?
Zabezpieczą mi cały samochód? wymontują nawi z deski rozdzielczej czy tylko zabiora płyte z bagażnika.
Ale znając nasza policje to jak powiem że tu sie nigdzie żadnej mapy nie wkłada i nie że to chyba fabrycznie zainstalowane to sie odczepią, bo im do głowy nie przyjdzie szukac w bagazniku.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:46   

Już mnie mają czego się czepiać, normalnie śmiech na sali... :lol:
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:48   

Thrillco napisał/a:
na szczęscie już wchodza na rynek telefony z navi

A jaki to ma związej?
Skoro już sprawdzają nr IMEI w trakcie rutynowych kontroli, to mogą zatrzymać też telefon z kartą pamięci do sprawdzenia.
argail napisał/a:
Ciekaw jestem na jakiej podstawie policja chce mnie zmusić do wożenia ze sobą faktury i licencji ?? ?

Nie mogą, ale...
argail napisał/a:
Nie jestem prawnikiem, ale jakoś nie przypominam sobie aby w jakiejkolwiek EUL'a były zapisy mówiące że mam wozić ze sobą fakturę zakupu i papiery licencyjne .... Generalnie obawiam się iż mogą mnie bodnąć - kolejne martwe prawo.

Niestety nie - mogą Ci zatrzymać palma do wyjaśnienia... :P
michone napisał/a:
wszystko co ma symbiana i bluetooth wystarczy :) ja np uzywam noki e50 + tomtom6

A co to ma do rzeczy?
Jak ktoś im podpowie, to komórkę też zatrzymają do wyjaśnienia.

Cytat:
A papierów wozić i tak nie będę - niech się awanturują z firmą i jej prawnikami ;))) )

Oczywiście, ale Ty w tym czasie nie masz navi ani telefonu... :P

Sytuacja jest taka, że policjant może za pokwitowaniem zatrzymać dowolną rzecz do sprawdzenia lub jako dowód, jeśli ma "podejrzenie możliwości popełnienia przestępstwa".

Musi na to uzyskać potem papier "wsteczny" z prokuratury "nakaz przeszukania", jeśłi wsiadł Ci do auta oraz "nakaz zatrzymania rzeczy". Potem jak to dostaniesz to masz 7 dni na złożenie zażalenia do prokuratora nadrzędnego, ale prokurator, do którego to złożysz nie ma żadnego terminu na rozpatrzenie takiego zażalenia, więc możesz się bujać aż do Strasburga... :P

Polakom gratulujemy prawa... :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:50   

maciej napisał/a:
A jaki to ma związej?
Skoro już sprawdzają nr IMEI w trakcie rutynowych kontroli, to mogą zatrzymać też telefon z kartą pamięci do sprawdzenia.

A na jakiej podstawie udowodnią, ze korzystam z navi w telefonie?? przeciez nie musze miec odpalonego cały czas :D
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:51   

llygas napisał/a:
A co w przypadku nawigacji wbudowanej w R75?
Zabezpieczą mi cały samochód? wymontują nawi z deski rozdzielczej czy tylko zabiora płyte z bagażnika.
Ale znając nasza policje to jak powiem że tu sie nigdzie żadnej mapy nie wkłada i nie że to chyba fabrycznie zainstalowane to sie odczepią, bo im do głowy nie przyjdzie szukac w bagazniku.

Mogliby zabezpieczyć auto, ale to raczej mało prawdopodobne, poza tym warto im uświadomić, że wsiadając do auta w celu takiego sprawdzenia zaczynają formalne przeszukanie, a to dla nich masa biurokracji później.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:53   

maciej napisał/a:
"nakaz przeszukania", jeśłi wsiadł Ci do auta
o i tu mamy mechanizm obronny pt: "wie pan co nie wiem gdzie to mam..może pan wejdzie i poszuka ze mną" :D
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 12:56   

Thrillco napisał/a:
A na jakiej podstawie udowodnią, ze korzystam z navi w telefonie?? przeciez nie musze miec odpalonego cały czas

Ale chyba nie rozumiesz - nie chodzi o korzystanie, tylko o posiadanie - zainstalowałeś na swoim telefonie - jesteś przestępcą.

Tu jest krótki opis co jest piractwem i jakie są sankcje:
http://mojafirma.infor.pl...puterowego.html
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lis 21, 2008 13:01   

no dobra ale telefon mam poprostu swobodnie leżący we wnece przy popielniczce, to w takim wypadku policjant musi byc nostradamusem albo jego bliskim krewnym by w ogóle wpaść na to, żeby sprawdzić mi oprogramowanie telefonu!
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 13:06   

Thrillco napisał/a:
o i tu mamy mechanizm obronny pt: "wie pan co nie wiem gdzie to mam..może pan wejdzie i poszuka ze mną"

To nie jest żaden "mechanizm obronny", bo policjant ma prawo przeszukać Ciebie i auto, ale uświadamiając mu, że znasz prawo i wiesz, że będzie miał potem dużo biurokratycznej roboty możesz go zniechęcić.

Po prostu pytasz, czy rozpoczyna przeszukanie, a jeśli poprosi o "podanie", to grzecznie odpowiadasz, że wydaje Ci się, że to jest rozpoczęcie przeszukania, bo na pewno wykracza w tym momencie poza zakres kontroli drogowej, wiec prosisz o podanie przyczyny, przeprowadzenie przeszukania zgodnie z procedurą i późniejsze wystawienie odpowiednich dokumentów.

Art. 219 do 236a KPK - zasady prowadzenia przeszukania, powody i kwestie wystawienia odpowiednich papierów przed, w trakcie i po przeszukaniu.

A potem jeszcze art. 460 i następne KPK mówiący o zażaleniach.

Niestety jak już pisałem w sprawach dotyczących rzeczy nie ma terminu rozpatrzenia zażalenia, więc, jeśli trwa to za długo, to można się odwoływać do Trybunału w Strasburgu i żądać odszkodowań, ale w tym przypadku ile mogłoby być takiego odszkodowania, jeśli oczywście okazałoby się, że jest całkowicie legalna?
Wartość navi po 3 latach bojów sądowych?

Oczywiście piszę o najczarniejszym scenariuszu i nie sądzę, żeby ktokolwiek posuwał się do takich zabaw, ale żyjąc w Polsce warto pamiętać, że są takie możliwości.

Cytat:
no dobra ale telefon mam poprostu swobodnie leżący we wnece przy popielniczce, to w takim wypadku policjant musi byc nostradamusem albo jego bliskim krewnym by w ogóle wpaść na to, żeby sprawdzić mi oprogramowanie telefonu!

Wystarczy, że interesuje się trochę i wie, że to jest telefon z GPS'em, jeśli nie będziesz chciał mu udostepnić telefonu lub pokazać, że nie masz nawigacji, to Twoja niechęć już jest uzasadnieniem zatrzymania przedmiotu do sprawdzenia - nie chciałeś pokazać - możesz mieć coś do ukrycia.

I nic więcej nie potrzeba, żeby zrobić takie przeszukanie absolutnie legalnie.

Jeśli wynik będzie taki, że masz nielegalny soft, to żadne zażalenia nic nie dadzą, bo wtedy bez problemów sąd skonfiskuje narzędzie popełnienia przestępstwa.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 13:13   

Thrillco napisał/a:
no dobra ale telefon mam poprostu swobodnie leżący we wnece przy popielniczce

to jest podobnie do sprawdzania legalnosci oprogramowania w kompie. Co z tego że komp sobie stoi w domu i jest wyłączony i z niego nie korzystasz teraz. Liczy się posiadanie oryginalnego oprogramowania.
Swoją drogą przypomniało mi się jak to kilka lat temu policja robiła naloty na mieszkania i sprawdzała oryginalne oprogramowanie. To niektórzy wyrzucali kompy przez okno... np z 11 piętra...
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 13:23   

maciej napisał/a:
rczy :) ja np uzywam noki e50 + tomtom6
A co to ma do rzeczy?
Jak ktoś im podpowie, to komórkę też zatrzymają do wyjaśnienia.
Na jakiej podstawie?? czy maja prawo sprawdzic mi co mam wgrane w komorke?? przecierz moge wylaczyc navi naciskajac 2 razy "c". Tymbardziej, że w symbianie są sposoby na uruchomienie programu z ukrytego dodatkowego menu. A dodatkowo na kod ktorego nie musimy znac :) zmieniajac nazwe i ikone to juz praktycznie nie do rozkminienia jest.

Co do kazdej nawi to wystaczy miec dwa softy. Po odblokowaniu wiekszosci nawi mamy mozliwosc wgrania kilku programow. Zawsze mozemy przelaczyc na orginalny program i pokazac dowod zakupu.

Poza tym zanim dojdzie policjant na kontroli do naszego auta spokojnie mozemy wyciagnac karte pamieci z urządzenia :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
Ostatnio zmieniony przez michone Pią Lis 21, 2008 13:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink