Forum Klubu ROVERki.pl :: [PoRD] niesluszny mandat pomocy !!!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: piter34
Pon Gru 01, 2008 13:19
[PoRD] niesluszny mandat pomocy !!!
Autor Wiadomość
general_p 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 71
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Czw Lis 27, 2008 18:23   

W przypadku prawomocnego mandatu karnego można w terminie siedmiu dni od jego uprawomocnienia wystąpić o jego uchylenie. Niestety tylko w przypadku, gdy:

"grzywnę nałożono za czyn nie będący czynem zabronionym jako wykroczenie"

Co w praktyce oznacza, że wymierzono go za coś co nie jest czynem zabronionym. Oznacza to w zasadzie, że wymierzono go za coś co w ogóle nie jest ścigane np. wymierzono by mandat za jazdę w krótkich spodenkach w delfinie wzorki. Niestety jazda z prędkością wyższą niż obowiązujące w danym miejscu ograniczenia prędkości jest czynem zabronionym jako wykroczenie. Jeśli mandat został przyjęty, to w zasadzie nie ma już znaczenia czy faktycznie przekroczono limit prędkości czy nie. Ma to znaczenie jedynie w przypadku odmowy przyjęcia mandatu i w toczącej się następnie sprawie przed Sądem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 27, 2008 18:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Czw Lis 27, 2008 18:25   

pietro napisał/a:
w przypadku fotoradaru zdjęcie takie nie jest chyba nawet brane pod uwagę gdy są dwa auta, (prosiłbym kogoś o potwierdzenie tego)


Bylem wzywany za zdjęcie na ul.kościuszki w katowicach(przekroczenie prędkości 112/50 -10pkt/500pln) i przyznałem się do winy bo rzeczywiście tyle jechałem.Ale jak już przyjąłem mandat to dowiedziałem się że jak są dwa auta na zdjęciu i nikt się nie przyzna to sprawa będzie umorzona bo policja nie jest w stanie stwierdzić które auto ze zdjęcia jechało szybciej- to powiedział mi policjant
 
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Sty 06, 2009 14:06   

jeszcze przed końcem roku udało mi się wysmarować podanie do Komendy powiatowej Policji. Opisałem cała sytuacje od początku do końca jak wyglądała, wytykając nieprawidłowości. Czekam teraz cierpliwie na odzew. Na koniec pytanie czy maja obowiązek odpisać jak tak czy w jakimś określonym czasie? oraz czy mogą mnie spotkać jakieś nieprzyjemności z tego tytułu ze strony władzy oczywiście oprócz tego ze oleją sprawę i będę musiał zaplacic wymierzona kare :p
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 06, 2009 14:10   

dobryziom napisał/a:
Na koniec pytanie czy maja obowiązek odpisać jak tak czy w jakimś określonym czasie?

Trzebaby poszukać, bo nie wiem w jakim trybie to może być rozpatrywane...
KPA? Wild_weasel, pomocy!!! :)
dobryziom napisał/a:
oraz czy mogą mnie spotkać jakieś nieprzyjemności z tego tytułu ze strony władzy oczywiście oprócz tego ze oleją sprawę i będę musiał zaplacic wymierzona kare :p

Jedyne, to gdyby skarga zadziałała, a potem trafiłbyś na tych samych funkcjonariuszy, to mógłbyś spodziewać się drobiazgowej, acz pewnie już przepisowej kontroli. ;)
Innych szykan kodeksy nie przewidują, a nie sądzę, żeby wszyscy policjanci, nawet z jednej komendy, mieli taką pamięć, żeby zapamiętać z nazwiska, że to Ty naskarżyłeś na ich kolegów. ;)

Przy czym, jednyne na co bym liczył, to przeprosiny od rzecznika komendanta, bo podpisując się pod mandatem przyznałeś się do winy i jest po zawodach. :P
To działa tak, że jeśli ktoś podpisał się pod mandatem SM, w czasach, gdy SM nie miała prawa używać fotoradarów, to i tak jest po zawodach, bo podpisując mandat sam się przyznał. :P
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Sty 06, 2009 14:15   

na dobra sprawę jeśli faktycznie był tam radar to muszą mieć moja rzekoma fotkę jeśli nie to ide w zaparte i nie płace list wysłałem za potw. wiec się nie wymigają :razz:

Ps wiem wiem Maciej ale jeśli nie maja fotki a doszło by do procesu zawsze mogę powiedzieć ze policjant wywierał na mnie presje i nadużywał swojego autorytetu żebym podpisał... bo w sumie tak to wygladało:/
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 06, 2009 14:28   

dobryziom napisał/a:
na dobra sprawę jeśli faktycznie był tam radar to muszą mieć moja rzekoma fotkę jeśli nie to ide w zaparte i nie płace list wysłałem za potw. wiec się nie wymigają :razz:

Ps wiem wiem Maciej ale jeśli nie maja fotki a doszło by do procesu zawsze mogę powiedzieć ze policjant wywierał na mnie presje i nadużywał swojego autorytetu żebym podpisał... bo w sumie tak to wygladało:/

A Ty ciagle swoje...

Zrozum wreszcie!!!
PODPISAŁEŚ przyznanie się do winy oraz kwotę kary.

To jest generalnie nieodwołalne i teraz to do Ciebie zapuka komornik z Urzedu Skarbowego albo ściągnie Ci to ze zwrotu podatku, jeśli taki masz.

Do "procesu" to moze dojść jeśli nie przyjmiesz mandatu, potem napiszesz pismo wyjaśniające do Sądu Grodzkiego, potem zostaniesz skazany i jeszcze odwołasz się od wyroku "zaocznego" w pierwszej instancji. Wtedy dochodzi do tego co rozumiesz przez proces, czyli spotkania na sali Sądu Grodzkiego, ale jeśli nie masz świadków to nic tam nie zdziałasz, a jak sąd się wkurzy, to możę Ci jeszcze przysolić więcej niż policjant.

Możesz conajwyżej iść do Strasburga, ale dowodów nie masz, świadków nie masz, nic nie masz.

Policja, na Twoje pismo odpowie najwyżej, że przeprasza za nie przedstawienie się funkcjonariusza albo że wszyztko było zgodnie z procedurą i tyle. Jeśli rzeczywiście był fotoradar, to może zaproszą Cię komendę w celu obejrzenia i nic więcej.

Pokpiwałeś na forum z policjantów, a na koniec okazało się, że w realu to oni kpią z Ciebie. Ot co.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Sty 06, 2009 14:35   

rozumiem doskonale ze podpisanie jest przyznaniem się do winy tylko jedno ale ja nie miałem innej możliwości... przecież nie będę się szarpał ani wrzeszczał na władze bo wtedy by sie to na pewno skończyło w sadzie :p teraz mam nauczkę żeby szczegółowo kontrolować policjantów zapisywać a może i nagrywać tak jak mówiłeś :/ no nic zobaczymy czy coś wyjdzie na pewno zdam relacje
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 06, 2009 14:38   

dobryziom napisał/a:
ja nie miałem innej możliwości...

Miałeś.
Prowadził Twoją rękę, żebyś podpisał?
Bronią groził?

Bona to są paragrafy...

Po prostu mówisz "nie przyjmuję mandatu", wtedy policjant musi oddać Ci dokumenty i sporządzić wniosek do Sądu Grodzkiego.

O żadnym "szarpaniu", czy "wrzeszczeniu" nie ma mowy.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Sty 06, 2009 14:47   

Maciek ja to świetnie wiem może to dziwnie wygląda ale pierwszy raz bylem w takiej sytuacji... zero rozmowy kontaktu sam bylem w szoku...

[ Dodano: Czw Sty 15, 2009 13:24 ]
dostałem odpowiedz na mój list !! ! oczywiście co wstawili artykuł którego można było się spodziewać "podpisałeś to teraz masz" czytaj pocałujcie nas w dupe oczywiście na resztę zarzutów wykpili się ze wszystko było wedle procedur itd. itp tez sie moglem tego spodziewać na koniec załączony certyfikat do suszarki protokół wystawiony dzień po otrzymaniu listu co mnie bardzo rozśmieszyło a poniżej napisane ze ważny od daty produkcji listopad 2006 na 2 lata w sumie wystawienie dla policji takiej lewizny myślę ze to żaden problem :) i na koniec fotka fakt samochód widać jak wiesz co to za samochód to zgadniesz, co do fotki kierowcy hmmm jedna wielka czarna plama ( czytaj wielki czarny pixel) nie ma juz sensu ciągnąć tematu mimo ze sa podstawy zaczepienia. Ważne ze było warto bo poprawiło mi to zdecydowanie humor :)

PS spraw numer dwa tez została ruszona i czekam na wieści:p
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 16:29   

dobryziom napisał/a:
oczywiście co wstawili artykuł którego można było się spodziewać "podpisałeś to teraz masz"

Trudno się dziwić - powołują się na przepis, na podstawie którego działają.
dobryziom napisał/a:
czytaj pocałujcie nas w dupe

Nie przesadzaj - jakby nie powoływali się na ten artykuł, to jakby mieli działać?
dobryziom napisał/a:
oczywiście na resztę zarzutów wykpili się ze wszystko było wedle procedur itd. itp

Jakbyś miał świadków, to gra byłaby inna - oficjalna skarga itp, a tak, też nie można im się dziwić, bo inaczej to każdy kierujący podważałby ich zachowanie, żeby sie wykpić.
dobryziom napisał/a:
na koniec załączony certyfikat do suszarki protokół wystawiony dzień po otrzymaniu listu co mnie bardzo rozśmieszyło a poniżej napisane ze ważny od daty produkcji listopad 2006 na 2 lata

A możesz pokazać skan?
Bo to ciekawe...
To był odpis ze świadectwa homologacji?
Podpisany przez kogoś?
dobryziom napisał/a:
takiej lewizny myślę ze to żaden problem

Nikt nie zrobi takiej lewizny, bo za to grozi prokurator, zwolnienie ze służby i utrata emerytury.
dobryziom napisał/a:
i na koniec fotka fakt samochód widać jak wiesz co to za samochód to zgadniesz, co do fotki kierowcy hmmm jedna wielka czarna plama ( czytaj wielki czarny pixel)

Widać tablicę? To jest ksero?
Napewno nie chciało im się wyostrzać, jeśli podpisałeś mandat, ale sądzę, że gdybyś nie przyjął, to byś dostał fotkę taką jak ja - wyraźną, z rozjaśnioną twarzą i tablicą, a tak szkoda im tych 10 minut na oczyszczenie tego, bo jużsię przyznałeś.
dobryziom napisał/a:
nie ma juz sensu ciągnąć tematu mimo ze sa podstawy zaczepienia

Moim zdaniem nie ma, bo na 100% to się na kompie da wyostrzyć i dostałbyś takie jak ja.
dobryziom napisał/a:
spraw numer dwa tez została ruszona i czekam na wieści:p

A co rozumiesz przez drugą sprawę?
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 19:03   

maciej napisał/a:
dobryziom napisał/a:
oczywiście co wstawili artykuł którego można było się spodziewać "podpisałeś to teraz masz"

maciej napisał/a:
Trudno się dziwić - powołują się na przepis, na podstawie którego działają.

pewnie liczyłem na taka odp.
dobryziom napisał/a:
czytaj pocałujcie nas w dupe

maciej napisał/a:
Nie przesadzaj - jakby nie powoływali się na ten artykuł, to jakby mieli działać?

pewnie liczyłem na taka odp.
dobryziom napisał/a:
oczywiście na resztę zarzutów wykpili się ze wszystko było wedle procedur itd. itp

maciej napisał/a:
Jakbyś miał świadków, to gra byłaby inna - oficjalna skarga itp, a tak, też nie można im się dziwić, bo inaczej to każdy kierujący podważałby ich zachowanie, żeby sie wykpić.

tu sie rozczarowałem bo mogli napisac bardzo nam przykro heheh a tak olali mnie jak jakiego oszusta ... bywa :)
dobryziom napisał/a:
na koniec załączony certyfikat do suszarki protokół wystawiony dzień po otrzymaniu listu co mnie bardzo rozśmieszyło a poniżej napisane ze ważny od daty produkcji listopad 2006 na 2 lata

maciej napisał/a:
A możesz pokazać skan?
Bo to ciekawe...
To był odpis ze świadectwa homologacji?
Podpisany przez kogoś?


niestety nie mam skanera :(
Swiadectwo legalizacji ponownej wydane przez dyrektora okregowego urzedu pomiarowego nr 1 w warszawie podpisane przez naczelnika wydzialu elektrycznego i elektroniki ... i tu najsmiesznijszy motyw data utraty waznosci 30listopada2008 data wystawienia certyfikatu 29 listopada 2007 rok kozak co :) hihih
dobryziom napisał/a:
takiej lewizny myślę ze to żaden problem

maciej napisał/a:
Nikt nie zrobi takiej lewizny, bo za to grozi prokurator, zwolnienie ze służby i utrata emerytury.

tego nie wiem ale wiem ze nie takie lewizny przechodzily w Polskich urzedach :)
dobryziom napisał/a:
i na koniec fotka fakt samochód widać jak wiesz co to za samochód to zgadniesz, co do fotki kierowcy hmmm jedna wielka czarna plama ( czytaj wielki czarny pixel)

maciej napisał/a:
Widać tablicę? To jest ksero?
Napewno nie chciało im się wyostrzać, jeśli podpisałeś mandat, ale sądzę, że gdybyś nie przyjął, to byś dostał fotkę taką jak ja - wyraźną, z rozjaśnioną twarzą i tablicą, a tak szkoda im tych 10 minut na oczyszczenie tego, bo jużsię przyznałeś.

mysle ze jednak by sie nie dało tego wyostrzyc gdyz na połowie samochodu jest takze cien drzew ale fakt podpisane numer tablicy jest wiec pozamiatane...
dobryziom napisał/a:
nie ma juz sensu ciągnąć tematu mimo ze sa podstawy zaczepienia

maciej napisał/a:
Moim zdaniem nie ma, bo na 100% to się na kompie da wyostrzyć i dostałbyś takie jak ja
.
mozna ich zagiac tym podejrzanym certyfikatem ale nie mam juz na to sily :)
dobryziom napisał/a:
spraw numer dwa tez została ruszona i czekam na wieści:p

A co rozumiesz przez drugą sprawę?


sprawa jazdy po obwodnicy Trojmiasta :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Sty 26, 2009 19:07   

:szok: Po co cały post cytujesz? Starczy fragment :P ;)
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 19:09   

<wow> ale fajnie wyszło :p


aha wracajac do sprawy obwodnicy bardzo podobna odpowiedz oraz podane artykuly z jednym wyjatkiem ze sprawa zatrzymania i puszczenia drugiego samochodu zostanie wzieta pod lupe... czym jestem mile zaskoczony. "Wobec zaistnialej sytuacji, w celu wyjasnienia zasadnosci nalozenia mandatuza czyn ktory mogl nie byc w Pana rozumieniu wykroczeniem w mysl obowiazujacych przepisów art 101& 2 z 24 sierp 2004. kodeks postepowania w sprawach o wykroczenia dz.u. 106 poz 1148 z dnia 29 wrzesniua 2001 pismo zostanie skierowane do do sadu grodzkiego.... w celu wyjasnienia.... Spoko zobaczymy co tam wydumaja ale uwazam to sa bardzo ucziwe podejscie do sprawy :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 21:15   

Obawiam się, że odwalą ze względu na za późne złożenie wniosku.
Procedury są nie do ruszenia, a tam jest chyba tylko tydzień na takie odwołanie.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 21:29   

wiesz zapewne tak bedzie bo jest tak jak mowisz ale milo z ich strony ze nie bylo odrazu z laczka :) chociaz z drugiej strony niezbadane sa wyroki Pana :rotfl:
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Sty 27, 2009 16:14   

dobryziom napisał/a:
wiesz zapewne tak bedzie bo jest tak jak mowisz ale milo z ich strony ze nie bylo odrazu z laczka :) chociaz z drugiej strony niezbadane sa wyroki Pana :rotfl:
Się może też okazać, że ten na Gdańskich miał immunitet i mu mogli skoczyć, tyle, że samo zajście i ukaranie Ciebie nie mając pewności kogo złapali na radarze to było nie fair.
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Sty 27, 2009 16:23   

thef mógł mieć co najwyżej immunitet typu; chyba się znamy panie władzo bo nie sadze że to jakiś sympatyczny studencik w dresach i nowym M3 za parę ładnych tysi .. zobaczymy jak się dalej sprawa rozwinie... będę informował
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 27, 2009 17:27   

dobryziom napisał/a:
chyba się znamy panie władzo bo nie sadze że to jakiś sympatyczny studencik w dresach i nowym M3 za parę ładnych tysi

Mógł być tajniak na służbie...
Oni miewają takie auta.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sro Sty 28, 2009 09:02   

zgadza się tylko ze nie zwalnia go to z przestrzegania przepisów drogowych bo nie widziałem żeby jechał na bombach lub sygnale....
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Sty 28, 2009 09:06   

Są sytuacje, kiedy zwalnia - ZTCP jest wyjątek dla akcji, w czasie których muszą zachować przykrywkę, ale oczywiście szansa, że trafiłeś na taką sytuację jest znikoma.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [PoRD] Kilka przydatnych informacji.
Alexi Prawo i ubezpieczenia 0 Pią Lis 04, 2011 10:57
Alexi
Brak nowych postów [PoRD] Mandat karny za postój na pasie między jezdniami
mcteusz Prawo i ubezpieczenia 4 Sro Paź 28, 2009 15:39
mcteusz
Brak nowych postów Niezapłacony mandat
VanOrtega Prawo i ubezpieczenia 9 Sob Wrz 18, 2010 16:10
blejz
Brak nowych postów MANDAT ZNAK B-36
rdgz Prawo i ubezpieczenia 9 Pon Maj 27, 2013 23:00
rdgz
Brak nowych postów Mandat 800zl
Remigiusz Prawo i ubezpieczenia 35 Sob Wrz 29, 2012 00:18
Remigiusz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink