Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214 SI '97] Dwa problemy :(
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214 SI '97] Dwa problemy :(

zawory i coś jeszcze
Autor Wiadomość
pbuda 



Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 5
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Gru 01, 2008 10:04   [R214 SI '97] Dwa problemy :(

Witam,

Piszę tutaj, bo może ktoś już spotkał się z takim problemem.

Ruszyłem spod bloku i przez jakiś czas wszystko było normalnie. Po kilkuset metrach silnik nagle stracił moc i ruszanie ze świateł na 1 biegu było możliwe po wciśnięciu gazu do dechy. Na 3 nie da się jechac ponad 40km/h. Po kolejnych 2km silnik zaczął stukac az wreszcie zgasł.

Drugi problem pojawił się, ponieważ jak się później okazało, po kupnie samochodu serwisan wsadził mi... używany pasek rozrządu. Przejechałem na nim 60tys i wytarły się zęby, co zaowocowało pogięciem się wszystkich zaworów.

Pierwszy problem (z brakiem mocy) po naprawie zaworów nadal pozostał. Po wciśnięciu gazu słychac w kolektorze (tym przed wtryskiem) metaliczny dzwięk. Czy ktoś już miał jakieś problemy z takim nagłym spadkiem mocy? Diagnostyk próbował podłączyc komputer, ale nie mógł znaleźc wejscia ECU (?) i będą teraz rozbierac tenże kolektor i sprawdzac, czy coś nie pękło.

Jestem bez samochodu już trzeci tydzień, naprawa zaworów kosztowna a tu nadal brak samochodu :( Jeśli ktoś spotkał się już z takim problemem, to bardzo proszę o odpowiedź.

Z góry dziękuję.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 01, 2008 10:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Pon Gru 01, 2008 11:48   

Ojj, niedobrze, jak trzasnął pasek, to znaczy, że poszły tłoki po zaworach, co oznacza w zasadzie, zniszczenie silnika (nie tylko zawory się krzywią, ale od takiego uderzenia, tłoki również są uszkadzane, głowica się krzywi, itd..)
W zasadzie, żeby naprawić samochód w taki sposób, żeby pochodził odpowiednio długo, to albo zmienić mu głowicę kompletną na używaną sprawną i do tego sprawdzić układ tłokowo-korbowy po uszkodzeniu, albo cały silniczek do wymiany) Jedno, drugie i trzecie jest pracochłonne i kosztowne, tak więc proponowałbym poskładać jako-tako wózek i się go pozbyć.

Tak to jest, jak się wierzy na słowo tzw "mechanikom" z tzw. "warsztatów samochodowych"..

Ja tej złodziejskiej kaście naciągaczy, oszustów i leni nie wierzę nigdy w niczym i gonię jak wściekłe zwierzęta. I doskonale na tym wychodzę.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
pbuda 



Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 5
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Gru 01, 2008 12:45   

W zasadzie pasek nie strzelil tylko wytarlo sie 6 zebow. Dodatkowo objaw ze strata mocy wystapil przed awaria zaworow.

Kurcze, nastraszyles mnie troche, bo juz koszt naprawy zaworow to ponad 2k :(

Jesli chodzi o glowice, to raczej wszystko jest ok, planowana byla u znajomego i wszystko bylo dobrze. Osobiscie sie na tym w ogole nie znam, wiem, ze ten znajomy jest dobrym specem wiec mu zaufam. Po zamontowaniu zaworow i skreceniu silnika, wszystko bylo ok, w czasie postoju ladnie silnik kreci, nawet jak ruszylem na wstecznym to sobie pomyslalem, ze diagnosta troche przesadzil z ta mulowatoscia.

Kiedy jednak wrzucilem 1. bieg okazalo sie, ze objaw z przed awarii zaworow pozostal a chlopaki nie moga podlaczyc komputera, bo nie moga znalezc wejscia :/

Jak bym wiedzial, ile to mnie bedzie nerwow (i kasy) kosztowalo, to bym go sprzedal na czesci ;)
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 01, 2008 13:48   

pbuda napisał/a:
Kurcze, nastraszyles mnie troche, bo juz koszt naprawy zaworow to ponad 2k


Za tyle masz kompletny silniczek, zdrowy. Oczywiście używany.
 
 
TARADAJA 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 210
Skąd: Stobno k/Kalisza



Wysłany: Pon Gru 01, 2008 22:08   

Nie moża od razu myśleć o najgorszym. Z tego co piszesz strata mocy była przed uszkodzeniem paska czy tak :/ . Pomyśl logicznie! Jak piszesz było po złożeniu ok ale nadal brak mocy i klekotanie silnika. Klekotanie w tych silnikach jest spowodowane złym spalaniem tj. złe ustawienie rozrządu.zmiana fazy. Podejrzewam iż brak mocy spowodowany był ścięciem najpierw 1 zęba na pasku ale samochód jak pisałeś jeszcze chodził. W momencie kiedy zacząłęś wstawiać mu do oporu gaz żeby jakoś ujechać według zasady domina wyrwał pozostałe zęby z paska i pozamiatane. Zgadza się według ciebie czy nie?!

[ Dodano: Pon Gru 01, 2008 22:12 ]
Kolejna ważna rzecz czy zawory hydrauliczne tzw.popychacze hydrauliczne trzymają ciśnienie i blokują po napełnieniu olejem. Metaliczne klekotanie w kolektorze ssącym świadczą raczej że nie.Zanim podejmiesz decyzje o władowaniu się w koszty sprawdz to co napisałem. Pozdrawiam
 
 
 
pbuda 



Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 5
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 07:34   

Czyli sprawdzic najpierw:
- ustawienia rozrządu,
- popychacze hydrauliczne.

Z tymi zębami na pasku ok, może i tak było, tylko dlaczego dokładnie tak samo jeździ po wymianie rozrządu? :) Jak pisałem, ja się w ogóle na tym nie znam, dlatego szukam pomocy tutaj. Przedzwonię do warsztatu i zwrócę im uwagę na te dwie kwestie do sprawdzenia.

Szczerze mówiąc, już i tak się wepchałem w koszty, więc najprawdopodobniej już go sprobuję naprawic i ewentualnie sprzedac, może chociaż częśc kosztów się zwróci...
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 07:48   

Jak się nie znasz, to te świntucny z warsztatu zrobią Cię na szaro i złupią na kasę jeszcze.
Wg mnie - jak 2000 PLN wchodzi w rachubę - to brać cały silnik. Tak mniej więcej one chodzą. Oczywiście, skonsultować się ze specem, żeby znów nie było przekrętu.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
cabriolecik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 47
Skąd: Zdolny Śląsk



Wysłany: Wto Gru 02, 2008 21:41   

W zasadzie pasek nie strzelil tylko wytarlo sie 6 zebow.

Pasek właśnie tak się zużywa. Wylatują zęby. Pęknięcie paska następuje gdy jest mechanicznie przyblokowany np. przez zużyty napinacz lub krzywo chodzi itp.
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Sro Gru 03, 2008 07:57   

cabriolecik napisał/a:
W zasadzie pasek nie strzelil tylko wytarlo sie 6 zebow.

Pasek właśnie tak się zużywa. Wylatują zęby. Pęknięcie paska następuje gdy jest mechanicznie przyblokowany np. przez zużyty napinacz lub krzywo chodzi itp.


Osobiście w moim Poldoroverze mam pasek, który ma albo 6 lat albo 12 (nie wierzę do końca, że poprzedni właściciel go zmienił), tak więc ma on albo 153 i trochę przejechanych km (instrukcja każe wymieniać co 5 lat lub co 160 kkm) albo ma 85 kkm i cztery lata (tylę ja mu przez ten okres nakręciłem).
Pasek oceniam na czwórkę, myślę, że na spokojnie do wiosny wytrzyma (mam już nowy, tylko nie chce mi się go zmienić). Jakieś 10 kkm bezproblemowo zrobi.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
pbuda 



Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 5
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Gru 03, 2008 14:43   

Właśnie dostałem informację, że udało się wyeliminowac brzęczenie w kolektorze ssącym (o co chodziło jednak nie wiem jeszcze) ale mocy nadal brak.

Powiedziano mi, że odłączenie przepływomierza nie miało wpływu na pracę silnika, a powinno, więc wsadzą nowy przepływomierz i zobaczą co dalej.

Ręce mi już opadają. Przez 7 lat nie miałem żadnych problemów z samochodem (nie licząc kilkukrotnej regeneracji alternatora) a tu nagle posypało się że ho ho :/
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 03, 2008 20:40   

pbuda napisał/a:
Powiedziano mi, że odłączenie przepływomierza nie miało wpływu na pracę silnika,

Pewnie dlatego, że przepływomierz nigdy nie był podłączony. Masz beznynę, a nie diesla :roll:
pbuda napisał/a:
a powinno, więc wsadzą nowy przepływomierz i zobaczą co dalej

Powiedz im, gdzie mogą sobie ten przepływomierz wsadzić :mrg:
_________________
It's all right...
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Gru 04, 2008 01:01   

cabriolecik napisał/a:
W zasadzie pasek nie strzelil tylko wytarlo sie 6 zebow.

Pasek właśnie tak się zużywa. Wylatują zęby. Pęknięcie paska następuje gdy jest mechanicznie przyblokowany np. przez zużyty napinacz lub krzywo chodzi itp.


A jaka jest różnica pomiędzy paskiem bez 6 zębów od zerwnaego paska?? Może tylko taka, że jeśli kompletnie strzeli pasek przy nakręconym (np. do 7k obr/min.) to jest duża szansa, że wszystkie zawory polecą i przy okazji pewnie niejeden tłok i pewnie któraś tuleja. A tak jest wieksza szansa, że któryś przeżyje. W przypadku kosztów niewiele to wnosi, bo i tak wchodzimy w koszty podobne do zakupu używanego silnika... albo i wyższe.

[ Dodano: Czw Gru 04, 2008 01:02 ]
pbuda napisał/a:
Właśnie dostałem informację, że udało się wyeliminowac brzęczenie w kolektorze ssącym (o co chodziło jednak nie wiem jeszcze) ale mocy nadal brak.

Powiedziano mi, że odłączenie przepływomierza nie miało wpływu na pracę silnika, a powinno, więc wsadzą nowy przepływomierz i zobaczą co dalej.

Ręce mi już opadają. Przez 7 lat nie miałem żadnych problemów z samochodem (nie licząc kilkukrotnej regeneracji alternatora) a tu nagle posypało się że ho ho :/

W Twoim aucie nie ma przepływomierza. Poproś, aby Ci pokazali przepływomierz (ten wymontowany z Twojego auta) i gdziej znajduje się ten nowy.
 
 
pbuda 



Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 5
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Gru 05, 2008 11:18   

Czy mogą nazywac przepływomierzem jakąś inną cześc?
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Gru 05, 2008 13:27   

pbuda napisał/a:
Czy mogą nazywac przepływomierzem jakąś inną cześc?


Przepływomierz jest dość specyficzną częścią, którą trudno z czymś pomylić... może jakby się uprzeć, z przepustnicą :)
 
 
dromander 



Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 5



Wysłany: Sro Gru 21, 2016 13:01   

Zmień pan mechanika bo ten to cię jeszcze dużo z kasy wyrzeźbi na dodatek jeszcze coś zepsuje. To ze sinik nie chce ciągnąc to raczej będzie wina potencjometru na przepustnicy lub źle złożonego rozrządu przestawienie paska o jeden ząbek strasznie zamula silnik, zastanawiają mnie te stuki z głowicy albo ktoś głowice źle poskładał albo przestawił rozrząd tak ze zawory waliły w tłoki a jak do tego doszło to długo pomimo ogarnięcia się mechanika nie pojeździsz. Przepływomierz to tylko w dieslach występuje u ciebie go nie ma.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Gru 21, 2016 14:23   

odkopałeś wpis z 2008 roku... brawo Ty 8)
_________________
75 Red Edition
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Gru 21, 2016 15:07   

longer86, tu już nawet nie górnik miesiąca ale roku :wink:
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Czw Gru 22, 2016 22:40   

Górnik czy dolnik powinna być informacja o archiwalnym poście.
Kod forum ma niespełna 14 lat, działa jako tako to po co zmieniać, nie?
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 01:35   

Temat kodu strony byl poruszany juz kiedys, stanelo na tym ze stracilibyśmy jakies tam opcje które sa obecnie itd itp. Ja lubię obecna formę forum, jest prosta czytelna i nie ma problemów z jej obslugą
_________________
75 Red Edition
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pią Gru 23, 2016 12:11   

Z poziomu komputera jest ok.
Na telefonie przeglądanie jest co najmniej uciążliwe, a napisanie postu to już dopiero.
Mnie forma też się podoba ale dodanie informacji o starym poście nie powinna być problemem.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214] Problemy z odpalaniem
doktorekk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Maj 21, 2015 15:20
doktorekk
Brak nowych postów [R214 1.4i 96] Problemy z autem
Iza19019 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Czw Cze 24, 2010 14:12
colin1983
Brak nowych postów [R214] problemy z kablami.
Bublus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sro Wrz 14, 2011 15:00
Bublus
Brak nowych postów [R214] 2 Problemy z roverkiem
dromander Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sro Gru 21, 2016 16:40
robsson78
Brak nowych postów [R214] Problemy z napięciem i odpalaniem.
GregHapponen Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pią Gru 06, 2013 22:50
GregHapponen



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink