Forum Klubu ROVERki.pl :: Disco polo
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Disco polo

Lubisz disco polo?
Tak
35%
 35%  [ 23 ]
Nie
64%
 64%  [ 42 ]
Głosowań: 65
Wszystkich Głosów: 65

Autor Wiadomość
kajox1 




Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 30
Skąd: Ełk \ Olsztyn

Rover 45

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 04:12   Disco polo

Uwaga- zakładając ten temat jestem swiadom linczu jaki może mnie spotkać :)

Czy (tak jak miliony ludzi) nienawidzicie disco polo? Czym to jest spowodowane? Dlaczego w polsce panuje taka hipokryzja? Dlaczego ludzie wstydzą się przyznać do swoich upodobań?

Narazie powstrzymam się od swojego głosu. Uzasadnijcie swoje odpowiedzi z ankiety.


(nie, nie jest to badanie rynku ;p )
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 08, 2010 04:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
jaro12 




Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 348
Skąd: Jarosław/Bachórz

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 07:17   

Nie lubię tego typu muzyki, bo każdy nowy kawałek jest robiony na to samo "kopyto" :twisted:
_________________
Jeśli w czymkolwiek pomogłem to wystarczy kliknąć "Pomógł" Wdzięczność gwarantowana
 
 
 
Kaczorinho 




Dołączył: 25 Kwi 2010
Posty: 88
Skąd: Zabrze

MG ZR

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 07:24   

Jak kolega wyżej wspomniał teksty są proste, tylko o jednym, do tego tandetny bit, tego po prostu nie da się lubić!
 
 
BetJar 
Klubowicz





Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 627
Skąd: Gliwice



Wysłany: Wto Cze 08, 2010 08:36   

Na początku lat 90-tych sprzedawałem cukier na bazarze i na stoisku obok gość puszczał przez cały dzień "Mydełko Fa", teraz nawet dezodorantu nie kupuję. :wink: Poza tym wolę inny rodzaj "łomotu".
_________________
ɹɐɾʇǝq ɯɐıʍɐɹpzod
nie ma za co- kliknij POMÓGŁ
R420 Di'97,był
R111 LSi'96,był
R420 Di'97,był
R75 CDT+'02,jest
MG TF '04,jest
 
 
staf 




Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 08:47   

Ja też nie przepadam za tym typem muzyki.
Jednak bez niej nie wyobrażam sobie np. wesela imprezy imieninowej czy "grilowych baletów"
Na co dzień jej nie słucham lecz po paru głebszych "przypominaja mi się słowa" piosenek a ich prostota ciągnie "chórki" biesiadników.
Nie przeszkadza mi, bo jak nie chce to nie słucham, ale bawić przy niej się bawie :smile:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 08:51   

nikt disco polo nie słucha, nikt go nie lubi a jak przyjdzie do imprezy, to słowa zna każdy :D słuchać nie słucham, bo wle co innego, ale tak jak Staf wspomniał, przychodzi zabawa i każdy się do tego będzi bawił :mrgreen:
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 09:13   

kajox1 napisał/a:
Uwaga- zakładając ten temat jestem swiadom linczu jaki może mnie spotkać :)

Na tym forum? Raczej masz na to małe szanse. ;)
kajox1 napisał/a:
Czy (tak jak miliony ludzi) nienawidzicie disco polo?

Nie nienawidzę - nie lubię. :)
kajox1 napisał/a:
Czym to jest spowodowane?

Głównie tym co jaro12 napisał.
Może jeszcze kwestią pewnego "wychowania muzycznego", przyzwyczajenia... :)
kajox1 napisał/a:
Dlaczego w polsce panuje taka hipokryzja?

Ale jaka hipokryzja?
Dlaczego sądzisz, że hipokryzja?

Może to po prostu nie jest to środowisko - spójrz w profile ludzi, którzy się tu wypowiadają - to raczej mieszkańcy miast, pewnie dlatego, że mają łatwiejszy dostęp do internetu, a w miastach raczej inne gatunki muzyki można usłyszeć - takie jest moje zdanie.
kajox1 napisał/a:
Dlaczego ludzie wstydzą się przyznać do swoich upodobań?

Dlaczego tak sądzisz? Dlaczego sądzisz, ze się wstydzą?
Może zadajesz pytanie w złym miejscu i dlatego odpowiedzi nie pasuję do tego co myślałeś, że usłyszysz? ;)
Markzo napisał/a:
słuchać nie słucham, bo wole co innego, ale tak jak Staf wspomniał, przychodzi zabawa i każdy się do tego będzie bawił :mrgreen:

Dokładnie, właśnie dlatego co napisał jaro12 - to jest proste i "wpada w ucho", bo jest jedna bardzo prosta melodia, więcej refrenów niż zwrotek, a słowa pisane tak, żeby, nawet jak się nie zna, to dało się domyślić, co będzie dalej i "zaśpiewać". ;)

Na weselu - tak (choć i tak zwykle nie ma się wyboru ;) ;) ), ale w mieście przełączam radio, nawet jak słyszę nowe piosenki Agnieszki Chylińskiej, bo dla mnie to nie do słuchania. :]
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 09:17   

Zagłosowałem, że lubię. Co prawda zwykle nigdy tego nie słucham, ale na wesele/festyn nie ma nic lepszego - wtedy jest ten wiejski zabawowy klimat, który lubię :]
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Cze 08, 2010 09:19   

Włąśnie mi brakuje jeszcze jednej opcji w ankiecie .... słuchać nie, ale bawić sie na weselu/imprezie tak ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
iwan00 



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 159
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Cze 08, 2010 09:21   

Zaznaczyłem NIE bo nie słucham tego na co dzień, jeśli musiałbym to by mi to strasznie przeszkadzało. Natomiast na zabawy, wesela i inne tego typu imprezy po prostu nie ma lepszej muzy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 10:43   

Dla mnie muzyka z pogranicza dence i disco-polo to nie ta estetyka. Wychowalem sie n ainnej muzyce. Dodam, ze nawet na weselu mi nie podchodzi :bezradny:

nie mowie ze maja grac muzyke powazna, bo tej tez nie sluchaqm :D ale jest tyle muzyki na swiecie, ze o istnieniiu wielu zespolow czy nawet gatunkow muzycznych nei wiemy ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Deamian 




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 11:24   

A to ja chyba będę pierwszym co lubi i słucha codziennie :grin: W samochodzie ,wszędzie :wink: Jeśli jakaś impreza lub dyskoteka to tylko disco polo :grin: Przy żadnej innej muzyce tak się nie pobawisz :wink: Być może jest tak jak piszecie ,że jest prosta melodia itp. ale jednak coś w tym jest według mnie oczywiście.
Być może jest tak bo ze wsi jestem :razz: ale co tam :grin:
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 12:29   

Nie lubię, "głębia" tych tekstów nie przemawia do mnie :wink: .
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Cze 08, 2010 12:33   

Osobiście nigdy nie wrzucę do odtwarzacza płyty BOYS, czy innej SZAZY, jednak żeby być zupełnie szczerym, to wiara najlepiej bawi się właśnie przy takiej muzyce na weselichu czy festynie... :) Nawet na naszym zlocie w Wenecji co królowało ?? ...będę brał Cię.... w aucie.. :D
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Deamian 




Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 12:45   

kasjopea napisał/a:
"głębia" tych tekstów nie przemawia do mnie


Oj ,a właśnie sporo piosenek mówi o życiu i to prawdę. Wystarczy się w słowa wsłuchać.

Prawda o disco polo :wink:
http://emotional91.wrzuta..._-_nasza_muzyka
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
Wydryszek 




Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 12:47   

Odpowiedziałem TAK.

Nie słucham dzień w dzień aczkolwiek co jakiś czas odpalam playlistę hiciorów i przesłucham kilkanaście piosenek.
Tak na prawdę to dla mnie prawdziwe disco polo skończyło się lata temu kiedy byłem mały, sobotnie wieczory albo niedzielne poranki z programem na polsacie.
Akcent, Boys, Fanatic, Topless, Classic..... oczywiście nie wszystkie kawałki mi się podobały ale teraz dla mnie mają "ogromną wartość sentymentalną i jak po latach zacząłem zbierać utwory, łezka się w oku zakręciła.
Prosta linia melodyczna, wpadająca w ucho....tekstów nie skomentuję :D
Ale o to w tym chodzi i z dużym przymrużeniem oka należy brać przesłanie którego tak na prawdę czasem brak.

Nie wyobrażam sobie imprez, sylwestra w gronie znajomych czy wesela bez tej muzyki która wpisała się w nasze dziedzictwo "kulturowe" :P
Nie wiem czy ktoś pamięta taki "event" jak bodajże Festiwal muzyki chodnikowej czy jakoś tak....kiedyś to była codzienność a teraz się od tego odcinamy, chyba naturalna kolej rzeczy.

Dodatkowo o gustach, w tym muzycznych się nie dyskutuje bo każdy ma inne upodobania, jeden upaja się smooth jazz'em a drugiemu potrzeba utworu Boys - Jagódka do podobnych doznań estetycznych :D
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
des 



Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Wto Cze 08, 2010 13:02   

W latach 90-tych ojciec grał na weselach i co chwile musiałem wysłuchiwać tej muzyki kiedy robił sobie próby bo akurat tak się złożyło, że śpiewał. Przejadła mi się ta muzyka ale od pewnego czasu nie wiedzieć czemu mam ochotę na imprezę Disco Polo w gronie znajomych, to tak żeby się dobrze pobawić.
_________________
Był --> Rover 400 1.6 LPG 1999
Jest --> Audi A4 Avant 1.8T LPG 1999
 
 
 
am_k 




Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 582
Skąd: Bychawa/Lublin

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 14:37   

Ja napisałem że lubię, choć nie wszystko.
Dużo ludzi się nie przyzna, że słucha a na koncerty przychodzą.
_________________
Pozdrawiam.
Marcin
 
 
 
kajox1 




Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 30
Skąd: Ełk \ Olsztyn

Rover 45

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 14:44   

Od razu zaznaczę, że nie potępiam żadnego stylu muzycznego. Jednego nie rozumiem, więc nie słucham (deathmetal).

maciej napisał/a:
Ale jaka hipokryzja?
Dlaczego sądzisz, że hipokryzja?


Ano dlatego, że wiele ludzi, mimo słuchania DP na codzień, nigdy w gronie znajomych się do tego otwarcie nie przyzna. Mógłbym się założyć (o niewielką kwotę- ręki nie dam uciąć:D) o to że przy badaniu jakiejs grupy ludzi z kamerą i jakims reporterem ludzie po prostu wstydzili by się przyznać. To jest moim zdaniem ta hipokryzja. Wydaje mi się też, że miejsce zamieszkania nie ma większego wpływu na to czego się słucha.


maciej napisał/a:
Dlaczego tak sądzisz? Dlaczego sądzisz, ze się wstydzą?

Panuje ogólny amorfizm, wszyscy wtapiają się w otoczenie, wolą się nie wychylać, boją się "linczu". Jak by nie było, zazwyczaj szydzi się z disco polo, jak kilka osób napisało: "płytkie teksty", "tandetny bit"- no to przyrównajmy:) Teraźniejszy hip-hop, znajdźcie ambitny tekst, aktualnie słyszę tylko "jebać policję" i "bieda". Bity też nie są zbyt wygórowane a jednak hip-hop jest trendy i ludzie przyznają się do słuchania Peji czy jakiegos Mezo.

maciej napisał/a:
Może zadajesz pytanie w złym miejscu i dlatego odpowiedzi nie pasuję do tego co myślałeś, że usłyszysz?

Czy ja wiem... każde forum będzie dobrym miejscem do rozmów na taki temat ;)

Co do mojego gusty muzycznego... Tak jak napisał Wydryszek, słucham pewnie srednio z raz w tygodniu, do tej pory tkwią mi jakies teksty piosenek z dzieciństwa, których nie mogę znaleźć. Nie wyobrażam sobie domóweczki bez DP, na imprezach masowych też moim zdaniem zawsze powinien pojawić się chociaż jeden zespół, w samochodzie mam zazwyczaj jakąs płytkę ze szlagierami. Jesli by spytali mnie na ulicy- niech będzie to wywiad do TVN'u- czy lubię DP, napewno bym powiedział TAK :)
_________________
Wędkarzu.Jeżeli Ciebie interesuje tylko ryb jedzenie to sprzedaj wędki i wyrzuć zezwolenie.Centrala ryb ma dostatek.Kup sobie rybkę a żonie kwiatek
 
 
kris-tofer 



Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 08, 2010 14:54   

Ja nie słucham disco polo bo mnie poprostu denerwuje: swoimi tekstami, melodią jak z dziecięcego kiborda, głosem wokalistów. Śmieszyć do łez mogą tylko teledyski, szczególnie śmieszy fakt jak ci lanserzy siędzą w swoich astrach z łokciem na wierzchu i zarywają wszystkie panny na ulicy :mrgreen:
Mówię wam dla ukojenia nerwów po ciężkiej pracy warto posłuchać Kata :wink:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink