Forum Klubu ROVERki.pl :: odbiór dowodu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
odbiór dowodu
Autor Wiadomość
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 19:33   odbiór dowodu

Witam wszsytkich
Chciałem sie Was poradzic co nalezy zrobic w celu odzyskania dowodu .Problem polega na tym ze jakis tydzień temu znajomu Panowie niebescy zabrali dowód poniewaz miał ,,łyse'' opony,wymienił je i zrobił juz badanie na diagnostyce .Teraz musi udac sie do WK i co w tym przypadku bedzie potrzebne oprucz własnie tego badania technicznego ?
za odp z góry thx

(chyba tu powinno byc) :wink:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 16, 2008 19:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 19:43   

Na podstawie tego badania babka w WK wyda mu dowód.
 
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 19:48   

Tomek1212 napisał/a:
Na podstawie tego badania babka w WK wyda mu dowód.

hmm a jak moze byc w przypadku gdy własciciel nie moze go odebrac tylko np jakis członek rodziny :?:
 
 
ernesto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 110
Skąd: Krakow



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 20:01   

kadzaf napisał/a:
Tomek1212 napisał/a:
Na podstawie tego badania babka w WK wyda mu dowód.

hmm a jak moze byc w przypadku gdy własciciel nie moze go odebrac tylko np jakiś członek rodziny :?:


Musi wtedy napisać upoważnienie - na zwyklej kartce, z nr dowodów, nazwiskami itp - i wszystko będzie ok.
Ale po tym jak pani w urzędzie wyda dowód - trzeba jeszcze raz się pofatygować na stacje, w której robiło się przegląd, aby wbili pieczątkę do dowodu, ze przegląd ważny.
Pzdr :wink:
E
 
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 20:04   

ernesto napisał/a:
Musi wtedy napisać upoważnienie - na zwyklej kartce, z nr dowodów, nazwiskami itp - i wszystko będzie ok.

E


a to w WK wydadzą od razu czy bedzie,, latanina '' jak w przypadku rejestracji i czy w przypadku samego odbioru dowodu sa jakies koszta??
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 20:55   

No nie wiem czy mogą tak wydać dowód na upoważnienie.
Pamiętam jak kiedyś chciałem tak odebrać "twardy' dowód przy rejestracji to mi babka w okienku powiedział, ze tylko właściciel może odebrać stały dowód.
 
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 21:31   

ernesto napisał/a:
Ale po tym jak pani w urzędzie wyda dowód - trzeba jeszcze raz się pofatygować na stacje, w której robiło się przegląd, aby wbili pieczątkę do dowodu, ze przegląd ważny.
Pzdr

a co do tego to gdzies mi sie obiło o uszy ze w takich przypadkach robi sie jedynie dodatkowe badanie techniczne (stwieradzające ze pojazd jest juz zdolny do jazdy) a nie gerenralny przegląd ze od razu wbija sie w dowód skoro jego termin waznosci nie kończy sie ,ale nie wiem jak to jest obecnie :neutral:

[ Dodano: Wto Gru 16, 2008 21:35 ]
Tomek1212 napisał/a:
No nie wiem czy mogą tak wydać dowód na upoważnienie.
Pamiętam jak kiedyś chciałem tak odebrać "twardy' dowód przy rejestracji to mi babka w okienku powiedział, ze tylko właściciel może odebrać stały dowód.


Tomek1212 a to miałes wtedy z sobą upowaznienie prawowitego własciciela pojazdu?
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 21:44   

Po prostu właściciel pojazdu nie mógł odebrać dowodu bo znajdował sie poza granicami kraju, więc wysłał mi pocztą stosowne upoważnienie do odbioru stałego dowodu rejestracyjnego (bo skończyła sie ważność tzw pozwolenia czasowego czyli "miękkiego" dowodu, a nowy "twardy" już czekał w WK), ale niestety odebrać dowód może tylko właściciel pojazdu.
Ew. jeżeli samochód zarejestrowany jest na współwłaściciela, to wtedy jeden ze współwłaścicieli może odebrać dowód mając upoważnienie drugiego współwłaściciela.
 
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 22:30   

hmm ,ciekaw jestem jak to jest prawnie :neutral: ,bo szkoda poprostu jest czasu (wystac sie na prózno poł dnia w WK)
bo co do WK to wszedzie jest inaczej i babki w okienkach nie zawsze mają pojecie
(pamietam jakie cyrki były z rejestracją mojego motoru sprawadzonego z Francji,wszyscy rekami rozmachiwali i nikt nic nie wiedział,nie chcieli mi go zarejertowac dopiero podniescienie głosu i nakaz napisania mi na pismie przyczyny za jaką nie chca zarjestowac zmiekczyło ich i dopiero wtedy mozliwa byłą rejestracja)
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 22:51   

ja odebralem, upowaznienie podbite przez znajomego kuratora + znaczek za 5 zl :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 22:56   

michone napisał/a:
upowaznienie podbite przez znajomego kuratora

nie bardzo rozumem którz to :mad:

czy wszystko musi byc tak jak tu na stronce? :roll:
http://bip.city.poznan.pl...opis&sp_id=2306

[ Dodano: Wto Gru 16, 2008 23:17 ]
Tomek1212 napisał/a:
No nie wiem czy mogą tak wydać dowód na upoważnienie.
Pamiętam jak kiedyś chciałem tak odebrać "twardy' dowód przy rejestracji to mi babka w okienku powiedział, ze tylko właściciel może odebrać stały dowód.

No to smiało moge powiedziec ze Pani w okienku nie zna sie albo w ogóle nie ma pojecia o przepisach ,mysli ze ktos równiez sie nie zna i ze łatwo go wykiwa

z Kodeksu postepowania administacyjnego


Art. 32. Strona może działać przez pełnomocnika, chyba że charakter czynności wymaga jej osobistego działania.


Art. 33. § 1. Pełnomocnikiem strony może być osoba fizyczna posiadająca zdolność do czynności prawnych.
§ 2. Pełnomocnictwo powinno być udzielone na piśmie lub zgłoszone do protokołu.
§ 3. Pełnomocnik dołącza do akt oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa. Adwokat lub radca prawny może sam uwierzytelnić odpis udzielonego mu pełnomocnictwa.
§ 4. W sprawach mniejszej wagi organ administracji publicznej może nie żądać pełnomocnictwa, jeśli pełnomocnikiem jest członek najbliższej rodziny lub domownik strony, a nie ma wątpliwości co do istnienia i zakresu upoważnienia do występowania w imieniu strony

[ Dodano: Wto Gru 16, 2008 23:19 ]
a co do kosztów to ok 20zł chyba w WK :wink:
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
ernesto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 110
Skąd: Krakow



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 23:28   

kadzaf napisał/a:

a co do tego to gdzieś mi się obiło o uszy ze w takich przypadkach robi sie jedynie dodatkowe badanie techniczne (stwierdzające ze pojazd jest juz zdolny do jazdy) a nie gerenralny przegląd ze od razu wbija sie w dowód skoro jego termin waznosci nie kończy sie ,ale nie wiem jak to jest obecnie :neutral:

kadzaf,
Zrozumiałem, ze Ci zabrali - bo przyczepili się do opon, a Twój przegląd już był nieważny. Ale chyba nie doczytałem dokładnie :oops: :roll:
skoro miałeś przegląd ważny, to myślę, że wystarczy, iż potwierdzisz tylko zmianę stanu rzeczy, do której się doczepili i przedstawisz w Urzędzie. Bo Policja wysyłając dowód do Urzędu - dokumentuje przyczynę zabrania Ci go (kopię pewnie nawet Wam dali).
I wtedy rzeczywiście nie trzeba wracać do warsztatu po pieczątkę-bo takową, z data aktualna - już masz de-facto wbita.
Mnie zabrali dowód miesiąc temu-ale było już po terminie ważności przeglądu-wiec tak czy tak musiałem jechać wbić pieczątkę.
Co do upoważnienia - za pierwszym razem (po ok 2 tygodniach od zabrania-bylem przekonany ze dowód już jest w Urzędzie) pojechała go odebrać zona, bo ja nie mogłem. I Pani w Urzędzie powiedziała, że dowodu policja jeszcze nie przysłała-ale "następnym razem jak Pani przyjedzie - a mąż bym nie mógł osobiście - to żeby Pani miała upoważnienie".
(Suma sumarum i tak odebrałem sam po ok miesiącu)
hmm..nie wiem niestety jak się na to zapatrują przepisy - fakt jest jednak taki, iż to Urząd w małym, zapyziałym miasteczku gdzie wszyscy się znają. Może to dlatego..? :bezradny:

Pzdr
E
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Gru 17, 2008 00:48   

ernesto napisał/a:
I wtedy rzeczywiście nie trzeba wracać do warsztatu po pieczątkę-bo takową, z data aktualna - już masz de-facto wbita.

Po odbiorze DR z WK nie trzeba NIGDY ganiać jeszcze raz do SKP po pieczątkę. Na podstawie zaświadczenia z badania tech. urzędas(ka) wpisuje w DR co trzeba i koniec sprawy :D

Chyba, że się nie znają, albi in się nie 'kce', to ganiają ludków :(
 
 
ernesto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 110
Skąd: Krakow



Wysłany: Sro Gru 17, 2008 01:25   

Paul napisał/a:

Po odbiorze DR z WK nie trzeba NIGDY ganiać jeszcze raz do SKP po pieczątkę. Na podstawie zaświadczenia z badania tech. urzędas(ka) wpisuje w DR co trzeba i koniec sprawy :D

Chyba, że się nie znają, albi in się nie 'kce', to ganiają ludków :(


No to się dałem wycyckać :mrgreen:

Pzdr :wink:
E
 
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Sro Gru 17, 2008 07:43   

w obecnych czasach jednak dobrze jest znac przepisy lub miec jakoś osobe w tym obcykaną :wink:
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Gru 17, 2008 15:44   

kadzaf napisał/a:
michone napisał/a:
upowaznienie podbite przez znajomego kuratora

nie bardzo rozumem którz to :mad:



Pełnomocnik dołącza do akt oryginał lub urzędowo poświadczony odpis pełnomocnictwa. Adwokat lub radca prawny może sam uwierzytelnić odpis udzielonego mu pełnomocnictwa.

Znajoma kurator wziela jakies tam piecząteczki podbila mi umowaznienie które mój brat napisał dla mnie. Przykleiłem znaczek za 5zł i wszędzie wszystko załatwiłem bez problemu :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Gru 17, 2008 21:11   

kadzaf napisał/a:
w obecnych czasach jednak dobrze jest znac przepisy lub miec jakoś osobe w tym obcykaną

Tylko pomyśleć logicznie czasem wystarczy (u nas, niestety, nie zawsze się sprawdza ;p ) - jak nówkę rejestrujesz, to kto wpisuje datę następnego badania ?? :P
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Sro Gru 17, 2008 23:38   

Problem tylko w tym, ze naszych realiach logiczne myślenie nie zawsze jest równoznaczne z myśleniem urzędników.
 
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Czw Gru 18, 2008 15:17   

dzis pytałem sie znajomego,wszsytko załatwił i oddali mu wczoraj dowód rejestracyjny (bowiem auto było zarjestrowane na jego ojca) potrzebne jedynie było pełnomocnictwo,swistek z stacji diagnostycznej oraz pokwitowanie Policji które otrzymał
_________________
jest m+sdi
http://www.youtube.com/wa...=endscreen&NR=1
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów odbiór dowodu
kadzaf Prawo i ubezpieczenia 4 Sro Gru 17, 2008 22:42
sknerko
Brak nowych postów Zgubienie dowodu rejestracyjnego
bartek-mrc Prawo i ubezpieczenia 3 Sro Kwi 14, 2010 15:49
bartek-mrc
Brak nowych postów [Ubezpieczenia] dopisanie osoby do dowodu
ywis Prawo i ubezpieczenia 6 Sro Paź 07, 2009 18:22
ywis
Brak nowych postów Przepalona żarówka - konfiskata dowodu rejestracyjnego?
pietka Prawo i ubezpieczenia 26 Pią Cze 24, 2016 08:27
maciej
Brak nowych postów Wykreślenie ojca jako współwłaściciela z dowodu rej. i OC
Brutal Prawo i ubezpieczenia 6 Pią Mar 01, 2013 12:36
Brutal



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink