Forum Klubu ROVERki.pl :: Złe dane w dowodzie rejestracyjnym
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Złe dane w dowodzie rejestracyjnym

inspektor na badaniu żle rozpoznał auto
Autor Wiadomość
kharry
[Usunięty]






Wysłany: Sob Gru 20, 2008 00:43   Złe dane w dowodzie rejestracyjnym

Witam,

Mam taki problem: Po odebraniu dowodu rejestracyjnego, znajomy mechanik zauważył, że
inspektor podczas pierwszej kontroli pojazdu sprowadzonego z Niemiec (R25),
źle rozpoznał jego model(R214). Sprawdziłem to i okazało się to prawdą,
samochód (R25) jest z 2001 roku, a model wpisany przez inspektora (R214) był
produkowany do 1999 roku. W konsekwencji w dowodzie rejestracyjnym mam
wpisany niewłaściwy model pojazdu. Poproszę o informację, co mam w tym
wypadku zrobić. Czy w urzędzie da rade to poprawić i ile miałoby to kosztować? Mam nadzieje, ze nie musze placić jeszcze raz za rejestrację..
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Gru 20, 2008 00:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Gru 20, 2008 08:55   

Heh... Obawiam się, że będziesz musiał pojechać do diagnosty, żeby wypisał poprawione zaświadczenie o badaniu, a potem do urzędu, żeby to wyjaśnić i zapłacisz jeszcze raz za dowód rejestracyjny, ale najlepiej zadzwoń do urzędu i spytaj.

Niestety w naszym kraju każdy taki kwit trzeba obejrzeć dwa razy zanim się go odbierze, bo większość ludzi wykonuje swoje obowiązki "na odwal się". :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Sob Gru 20, 2008 08:57   

maciej napisał/a:
i zapłacisz jeszcze raz za dowód rejestracyjny


Z jakiej racji ma płacić ponownie za dowód nie ze swojej winy? Ja bym nie zapłacił, to nie ja popełniłem błąd tylko Oni wystawiając dokumenty.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Gru 20, 2008 09:02   

Może się mylę, dlatego napisałem, żeby zadzwonić do urzędu, ale to nie "oni" popełnili błąd tylko właściciel odbierając złe zaświadczenie od diagnosty.

"Oni" wystawili DR na podstawie danych, które właściciel im dostarczył.

Jak już napisałem - w Polsce jak się nie chce mieć kłopotów, to każdy papier trzeba obejrzeć 3 razy.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
kharry 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 367
Skąd: Szczecin / Goleniów

Rover 25

Wysłany: Sob Gru 20, 2008 12:49   

obawiam sie, ze maciej ma racje, choc przyznam, ze nie bardzo mi sie widzi placic znowu tyle kasy.. Mam nadzieje, ze jak juz, to zaplace tylko za dowod i karte pojazdu, a tablice mi zostawia.. Coz, w poniedzialek pojade do urzedu i zapytam co robic. Napisze tutaj pozniej co mi powiedzieli.

Dzieki za tak szybkie odpowiedzi! Pozdrawiam :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Gru 20, 2008 13:11   

Spokojnie - tablice zostawią - teraz w Wawie to nawet jak się właściciel zmienia i zmienia dzielnice to zostawiają, byle w ramach powiatu.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
kharry 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 367
Skąd: Szczecin / Goleniów

Rover 25

Wysłany: Sro Gru 31, 2008 12:25   

Troche aktualności:

Byłem w urzędzie i dowiedziałem się, że muszę wrócić do OSKP i poprosić o poprawke - nie miałem co prosić o jakąkolwiek rekompensate, bo szef odrazu na mnie naskoczył, że to moja wina, bo odebrałem dokumenty. (cóż, widocznie to ja musze lepiej sie znać na samochodach niż diagnostyk)
W urzędzie mam zgłosić poprawke i zapłacić za nowy dowód rejestrayjny. W karcie pojazdu będzie wpisana zmiana. Blachy zostają te same.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
jackson420 



Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 53
Skąd: Rzeszów / Jasło



Wysłany: Pon Sty 05, 2009 18:17   

u mnie jest troche inna sytuacja, bo pani która rejestrowała mi auto pomyliła się przepisując papiery i w dowodzie wpisali mi w pozycji moc silnika 53 zamiast 63 KW. I tym sposobem w teorii auto straciło 13 KM. Ale zasadniczo mam to gdzieś i nie mam zamiaru ani tego prostować w papierach ani tym bardziej płacić za nowy dowód ;)
 
 
kharry 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 367
Skąd: Szczecin / Goleniów

Rover 25

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 22:13   

dzisiaj byłem w urzędzie. Trafiłem na inną kobietę w okienku i ona powiedziała, ze może mi wprowadzić zmianę w dowodzie bez jego wymiany, bo szkoda kasy. Zrobiła tylko odnotację z pieczątką "korekta modelu ROVER 25". Identycznie mam zapisane w karcie pojazdu. Pani powiedziała, ze jak zmienie miejsce zamieszkania, albo cos w tym stylu, to wtedy zmiany będą juz na nowym dowodzie. Jak widać, można też tak i to bez ponoszenia dodatkowych kosztów ;)
 
 
Szymon 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 306
Skąd: Katowice

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 22:18   

I bądź tu spokojnym człowiekiem. Wychodzi na to, że wszystko zależy od tego kto załatwia naszą sprawę. Ile okienek tyle wersji prawdy :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
TIGER 


Striptizer zlotowy


Dołączył: 16 Cze 2006
Posty: 314
Skąd: Sędziszów Młp.

MG ZT

Wysłany: Pon Sty 05, 2009 23:17   

Ja miałem też podobną sytuację. A mianowicie gośc, który ma auto komis i sprowadza auta jednocześnie je od razu przerejstrowuje na PL. Kupiłem od niego z komisu swojego ZR i rejestrując go w wydziale komunikacji zobaczyłem, że na dowodzie rejestracyjnym w rubryce typ/model wpisany jest 25 Di. Więc od razu mi się to nie spodobało. Razem z panią z wydziału komunikacji (oczywiście dobra znajoma) zaczęliśmy szukac gdzie został popełniony błąd. Na dowodzie rejestracyjnym z zagranicy było wszystko ok. Doszukaliśmy się błędu na przeglądzie, który robił jeszcze gośc z komisu. Więc wtedy pojechałem do stacji kontroli pojazdów tam gdzie był robiony ten przegląd i tłumaczę gościowi o co chodzi. Oczywiście on nic nie zrobi bo papiery w urzędzie celnym złozone i oni nie mogą i takie tam. Potem pojechałem do kierownika wydziału komunikacji w starostwie powiatowym i też tłumacze mu o co chodzi. Dopiero tu ruszyło :mrgreen: Zadzwonił on do tej stacji i zjechał gościa, że nie umieją robic przeglądów :razz: Pojechałem z powrotem na tą stację i tam oczywiście już inna gadka, tak oczywiście da się zrobic tylko muszę zadzwonic do jakiegoś serwisu ROVERA aby się upewnic :roll: Noi po tym telefonie gośc do mnie mówi: a no tak wie pan nigdy jeszcze nie mielismy takiego egzemplarza i ble ble ble :lol: Ale ja mu mówię, że wystarczyło tylko popatrzec na dowód z zagranicy na którym był wpis MG ZR i to wszystko :lol: A gośc mówi: no tak a to się zrobi korektę typu i modelu wpisując w adnotacjach - po ponownych oględzinach auta i rozmowie tel z serwisem ROVERA ustalono ... :oops: Noi zadowolony po 2,5 godzinach mojego zaparczywego uporu dopiołem swego i wróciłem do znajomej w wydziale komunikacji :grin: Oczywiście tam wpisano mi w dowodzie rejestracyjnym marka ROVER a typ/model MG ZR.
_________________
POZDRAWIAM TIGER - "POWER IS BACK".
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ilość osób w dowodzie
Keicam Prawo i ubezpieczenia 8 Sob Sty 16, 2016 12:39
sknerko
Brak nowych postów Wymiana silnika a zmiana danych w dowodzie.
piotrekcrash Prawo i ubezpieczenia 6 Wto Paź 20, 2009 14:49
piotrekcrash
Brak nowych postów Pomocy inna pojemnosc w dowodzie a inna w samochodzie
Gość Prawo i ubezpieczenia 8 Czw Sie 06, 2009 09:54
xROnx



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink