Forum Klubu ROVERki.pl :: [PoRD] Zakaz zatrzymywania się
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[PoRD] Zakaz zatrzymywania się

Kogo, czego i kiedy dotyczy...
Autor Wiadomość
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 08:01   [PoRD] Zakaz zatrzymywania się

Mam do Was pytanie dotyczące znaku B-36 :mrg: czyli zakaz zatrzymywania się i postoju.
W Poznaniu często widuję miejsca, w których znak ten obowiązuje, ale kierowcy beztrosko na tym odcinku parkują. Żaden nie ma blokady ani mandatu. Czy są jakieś regulacje dotyczące okresów obowiązywania takiego zakazu, jeśli nie jest on opatrzony dodatkową tabliczką? Czy może brak konsekwencji to tylko efekt opieszałości braci mandatów?

Kolejne pytanie: przy tymże znaku powinna być tabliczka dodatkowa a) "nie dotyczy chodnika" (czyli można parkować na chodniku) czy może b) "dotyczy także chodnika" (czyli nie można parkować na chodniku)? Zatem brak takiej tabliczki oznacza a) zakaz parkowania na chodniku czy może b) brak zakazu parkowania na chodniku? W szczególności art. 47 ust. 2 wymaga dostosowania do wymogów art. 47 ust. 1 pkt. 2 (a nie pkt. 1!). Niech się ktoś rozumnie ustosunkuje do tego :D

I rzecz trzecia: jeśli w związku z robotami drogowymi niespodziewanie wyrośnie omawiany znak, to jak ma się on w stosunku do samochodów zaparkowanych w niedozwolonym miejscu przed jego pojawieniem się? (czyli gdy jeszcze było to dozwolone).

Pytanie 2 i 3 dotyczy dzisiejszego poranka. Zostawiłem samochód (podobnie jak kilkanaście innych) w miejscu (na chodniku), gdzie drogowcy postawili znak zakazu zatrzymywania się, nie opatrzony dodatkową tabliczką. Do tej pory można było tam parkować, mimo trwających robót albo też ja nie zauważyłem znaku. Czy po pracy znajdę samochód zaopatrzony w blokadę? :mrg:
Jak to jest z tym zakazem zatrzymywania się?

Edit:
Cykor jestem - przestawiłem :D Założę się, że samochody stojące na zakazie, z którego uciekłem, nie dostaną w nagrodę mandatu. Dlaczego?
_________________
It's all right...
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 02, 2009 08:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 09:05   

ZTCW to:
wild_weasel napisał/a:
przy tymże znaku powinna być tabliczka dodatkowa a) "nie dotyczy chodnika" (czyli można parkować na chodniku)
, ergo
wild_weasel napisał/a:
Zatem brak takiej tabliczki oznacza a) zakaz parkowania na chodniku

To tak, żeby nie było nudno kierowcom, bo przed zmianami było dokładnie na odwrót ;p
wild_weasel napisał/a:
Czy może brak konsekwencji to tylko efekt opieszałości braci mandatów?
Albo braku 'mocy przerobowych. Ew. (w co nie wierzę) wyrozumiałości z powodu znanych trudności z parkowaniem, a miejsce nie jest niebezpieczne itp. :hahaha:
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 10:52   

wild_weasel napisał/a:
Czy są jakieś regulacje dotyczące okresów obowiązywania takiego zakazu, jeśli nie jest on opatrzony dodatkową tabliczką?

Znak jest zawsze "obowiązujący". Może być przy nim jedynie tabliczka "nie dotyczy chodnika".
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 12:21   

wild_weasel napisał/a:
W Poznaniu często widuję miejsca, w których znak ten obowiązuje, ale kierowcy beztrosko na tym odcinku parkują. Żaden nie ma blokady ani mandatu.

Jeden miał. Mój. Poznań to dziwne miasto, cały chodnik obstawiony na zakazie, jedno auto wyjeżdża no to ja na jego miejsce siup! Wracam po 20 min. i strażnik miejski już spisuje blachy, a drugi już coś tam przy kole majstruje! I to tylko przy moim aucie! Od słowa, do słowa i udobruchałem pana strażnika, chwilę sobie pogadaliśmy i z tego co mówił wniosek jest jeden: uderzają tylko w auta z obcymi blachami - swoich nie ruszają. A moje szczęście polegało na tym, że wróciłem zanim nałożyli blokadę...
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
wild_weasel 




Pomógł: 114 razy
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 12:32   

Paul napisał/a:
To tak, żeby nie było nudno kierowcom, bo przed zmianami było dokładnie na odwrót

To dlatego coś mi się mętnie kojarzyło.
piter34 napisał/a:
Znak jest zawsze "obowiązujący". Może być przy nim jedynie tabliczka "nie dotyczy chodnika".

No właśnie, tego się obawiałem. Trzeba uważać gdzie się parkuje ;)

Mayson, ja niestety jeżdżę po Poznaniu na obcych blachach. Dobrze wiedzieć, że stosują selektywną eliminację przeciwnika :mrg: Zachowam bolszewicką czujność ;)
Dzięki, chłopaki, za utwierdzenie mnie w gorszej wersji.
_________________
It's all right...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [PoRD] Kilka przydatnych informacji.
Alexi Prawo i ubezpieczenia 0 Pią Lis 04, 2011 10:57
Alexi
Brak nowych postów [PoRD] Zakaz wjazdu
llygas Prawo i ubezpieczenia 9 Pon Paź 04, 2010 11:25
maciej
Brak nowych postów Mandat - zakaz ruchu.
Pyros Prawo i ubezpieczenia 15 Czw Cze 17, 2010 14:11
Ciufa
Brak nowych postów Zakaz parkowania-napisy na chodniku
Pawkaz Prawo i ubezpieczenia 4 Pią Gru 02, 2011 11:03
Pawkaz
Brak nowych postów [PoRD] Pas awaryjny
MaReK Prawo i ubezpieczenia 72 Czw Lis 27, 2008 13:50
maciej



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink