Forum Klubu ROVERki.pl :: [PoRD] Problem z przepisami - halogeny, apteczka, żarówki
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Brt
Nie Gru 21, 2008 10:55
[PoRD] Problem z przepisami - halogeny, apteczka, żarówki
Autor Wiadomość
chyn 



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 105
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 10:47   [PoRD] Problem z przepisami - halogeny, apteczka, żarówki

Chcialbym sie dowiedziec w jakim procencie boczne przednie szyby moga byc przyciemnione bo ostatnio zatrzymala mnie policja i powiedziala ze muse zedrzec folie bo mam zbyt mocno inaczej mi dowod rejestracyjny zabiora.
...zdarlem ta folie i zostal na szybach taki klej nie moge tego zmyc moze zna ktos jakis sposob jak mozna sie pozbyc tego kleju?
...kiedy jest dozwolona jazda na halogenach?
....apteczka w aucie jest obowiazkowa?
... jade autem i mam spalone przednie zarowki zatrzymuje mnie policja moge dostac za to mandat? przeciez mogly mi sie spalic w czasie jazdy i kierowca moze nawet o tym nie wiedziec :)
_________________
chyniu
Ostatnio zmieniony przez Brt Nie Gru 21, 2008 10:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 21, 2008 10:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 10:53   

hmmm przerzucę do "porad prawnych" :ok:

co do kleju, to poszukaj spraya do usuwania naklejek - widziałem kiedyś takie cudo, niestety nie wiem czy jest skuteczne.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 10:59   

na halogenach kiedy jest mgla i jakas tam widocznosc mala apteczkau nas jest nieobowiazkowa a ten procent to chyba 8 albo 10 %
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
BetJar 
Klubowicz





Pomógł: 22 razy
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 626
Skąd: Gliwice



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 11:04   

chyn napisał/a:
...zdarlem ta folie i zostal na szybach taki klej nie moge tego zmyc moze zna ktos jakis sposob jak mozna sie pozbyc tego kleju?

denaturat, a jak nie to aceton tylko uważaj na tapicerkę (aceton rozpuszcza plastik)
chyn napisał/a:
...kiedy jest dozwolona jazda na halogenach?
....apteczka w aucie jest obowiazkowa?
... jade autem i mam spalone przednie zarowki zatrzymuje mnie policja moge dostac za to mandat? przeciez mogly mi sie spalic w czasie jazdy i kierowca moze nawet o tym nie wiedziec

kierowca i nie wie? kto ci dał prawo jazdy ?? ? :evil:
_________________
ɹɐɾʇǝq ɯɐıʍɐɹpzod
nie ma za co- kliknij POMÓGŁ
R420 Di'97,był
R111 LSi'96,był
R420 Di'97,był
R75 CDT+'02,jest
MG TF '04,jest
 
 
firefighter 




Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 168
Skąd: Tychy



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 11:15   

Szyby muszą przepuszczać 75% światła, jazda na halogenach tylko podczas mgły i nie w terenie zabudowanym.
Za przepalone żarówki możesz dostać mandat jeśli na miejscu ich nie naprawisz
A tak na marginesie to jak dostałeś prawko :beczy:
 
 
 
chyn 



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 105
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 11:19   

Cytat:
kierowca i nie wie? kto ci dał prawo jazdy ?

napisalbym Ci cos ale sie powstrzymam ...
_________________
chyniu
 
 
kams 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 32
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 11:20   

ojoj ... no ładnie .... chyba dawno już zdawałeś prawo-jazdy
ad1) jazda na halogenach jest dozwolona tylko w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza (czyt. mgła) lub na "drogach krętych" (oznaczonych znakiem "droga kręta") - można to spotkać w górach na tzw. serpentynach
ad2) apteczka nie jest obowiązkowa - obowiązkowa jest gaśnica (inne kraje, np. niemcy mają odwrotnie, wiec jeśli wyjeżdzasz za granicę warto ją mieć) - niestety u nas jest idiotycznie - przecież ważniejsze jest życie człowieka - niż spalony samochód (tą mała gaśnicą nie udało mi się ugasić ogniska na imprezie - wiec nie ma co liczyć że samochód ugaszę)
ad3) jeśli Cię zatrzymają to nie dostaniesz mandatu (gdyż mogły się spalić w czasie jazdy) - ale musisz wymienić je przy nich (czyli warto wozić zapasowe w bagażniku) - jeśli nie wymienisz to masz przekichane - gdyż samochód nie spełnia warunków "..."
 
 
chyn 



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 105
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 11:23   

No wlasnie z tymi halogenami to w polsce jest nieporozumienie ciagle drogowcy na nich jezdza niezaleznie od warunkow. Postaniowilem to tepic i jak w czasie dobrej widocznosci w nocy widze halogeny to trabie i wlaczam dlugie:] Co do apteczki to nie wierzylem ze w PL jest nie obowiazkowa... Kolejne nieporozumienie...
_________________
chyniu
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 11:38   

chyn napisał/a:
No wlasnie z tymi halogenami to w polsce jest nieporozumienie ciagle drogowcy na nich jezdza niezaleznie od warunkow. Postaniowilem to tepic i jak w czasie dobrej widocznosci w nocy widze halogeny to trabie i wlaczam dlugie:] Co do apteczki to nie wierzylem ze w PL jest nie obowiazkowa... Kolejne nieporozumienie...
po co Ci apteczka skoro 99% kierowcow nie zna zasad pierwszej pomocy?? po drugie chyba nie wiecie cojest w apteczce za 10 zl z marketu...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
chyn 



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 105
Skąd: Wrocław



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 11:58   

michone napisał/a:
po co Ci apteczka skoro 99% kierowcow nie zna zasad pierwszej pomocy?? po drugie chyba nie wiecie cojest w apteczce za 10 zl z marketu...

na kursie prawa jazdy chyba jest udzielanie pierwszej pomocy. Chodzi o apteczeke a nie "apteczke" :)
_________________
chyniu
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 12:07   

chyn napisał/a:
michone napisał/a:
po co Ci apteczka skoro 99% kierowcow nie zna zasad pierwszej pomocy?? po drugie chyba nie wiecie cojest w apteczce za 10 zl z marketu...

na kursie prawa jazdy chyba jest udzielanie pierwszej pomocy. Chodzi o apteczeke a nie "apteczke" :)
kiedy robiles kurs?? bo ja 3 lata temu i wspomniane bylo ze 20minut... na PO w szkole mialem jakies zajecia praktyczne...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 12:08   

na kursie nie ma pierwszej pomocy na wykladach jest o tym film instruktazowy oraz mozna trafic pytanie na testach to wszystko :)
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 12:19   

Świateł przeciwmgielnych można używać jeżeli widoczność jest mniejsza niż 50metrów.
Apteczka z marketu jest tak samo przydatna jak i mała gaśnica, no ale cóż takie są przepisy i trzeba się do nich podporządkować.
Kpl żarówek i tak warto wozić ze sobą.

Co do kleju na szybach to proponuje wytrzeć rozpuszczalnikiem typu NITRO. Tylko tak jak kolega pisał uważać, żeby nie rozlać po różnego rodzaju tworzywach bo może rozpuścić.
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 12:33   

Tomek1212 napisał/a:
Świateł przeciwmgielnych można używać jeżeli widoczność jest mniejsza niż 50metrów.
To akurat dotyczy TYLKO tylnych - co do przednich -
kams napisał/a:
jazda na halogenach jest dozwolona tylko w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza (czyt. mgła) lub na "drogach krętych" (oznaczonych znakiem "droga kręta") - można to spotkać w górach na tzw. serpentynach
 
 
kostas 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 228
Skąd: Kłodzko

Rover 400

Wysłany: Nie Gru 21, 2008 12:41   

Zdaje Wam się, miałem 2 pożary auta, raz przy wypadku czołowym swoją hondę accord ugasiłem jedną gaśnicą i auto w które urerzyłem opel vectra A, została ugaszona drugą gaśnicą, roverek jak mi się zapalił to ugasiłem wszystko oprócz maty wygłuszającej silnika na masce, tą obciąłem nożem, bo niestety proszek się skonczył, apteczka mimo, ze nie jest obowiązkowa, też się przydaje, chociażby jak jesteś samochodem w jakiejś trasie i skaleczysz sie w palec to jakimś plastrem, czy bandarzem można jakoś sobie poradzić, lepiej to niz szukać apteki tylko po ro, zeby np nie zachlapać krwią tapiserki. Co do kolegi, który założył temat, ciekawa sprawa skąd to prawo jazdy ma, skoro nie zna podstaw przepisów. :)
_________________
Najlepszym dowodem na to, że w kosmosie istnieje inteligecja jest to, że się z nami nie kontaktują.
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 12:57   

A moze nie ma prawka i jeździ bez ??
 
 
 
copernicus 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 32
Skąd: mielec



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 13:01   

Kolego kostas a jaką gaśnice polecasz bo nie mogę się zdecydować w co zainwestować i czy jest sens - piszesz że jest i to duży więc proszę o polecenie mi czegoś - wielkość i wogóle na co zwrócić uwage...
PZDR
_________________
Jak chcesz rozśmieszyć Boga, to mu przedstaw swoje plany na przyszość..
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 13:06   

Tomek1212 napisał/a:
A moze nie ma prawka i jeździ bez ??



Znam takiego jednego...
Od ponad 2 lat skubany tak jeździ...Auto ma ubezpieczone na kogoś z rodziny.
I ani jednej kontroli drogowej nie miał jeszcze

chyn napisał/a:
jade autem i mam spalone przednie zarowki zatrzymuje mnie policja moge dostac za to mandat? przeciez mogly mi sie spalic w czasie jazdy i kierowca moze nawet o tym nie wiedziec :)
.

W nocy raczej by kierowca zauważył.
Nie zaszkodzi wozić ze dwóch sztuk. Awaryjnie w R600 można z "długich" przełożyć choć nie wiem czy działanie "długich" jest w jakiś sposób kontrolowane a tym bardziej obowiązkowe.
 
 
kostas 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 228
Skąd: Kłodzko

Rover 400

Wysłany: Nie Gru 21, 2008 13:09   

Kazda lepsza z homologacja jakas, a nie od kolegi, co na wsi przerabia stare kawalki blachy na gaśnicę, oczywiscie im wieksza tym wiecej gaszenia i skuteczniejsze gaszenie, ale za to duzo miejsca zajmuje w bagazniku, zatem trzeba tak dobrac, aby była w miare duza, ale zeby nie zajmowala pol bagaznika, wg jakis swoich preferencji:)
_________________
Najlepszym dowodem na to, że w kosmosie istnieje inteligecja jest to, że się z nami nie kontaktują.
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 13:12   

kostas napisał/a:
ciekawa sprawa skąd to prawo jazdy ma, skoro nie zna podstaw przepisów. :)


Zawsze można się zasłonić niepamięcią :razz:

copernicus napisał/a:
Kolego kostas a jaką gaśnice polecasz


Niezbędne minimum to gaśnica z ładunkiem 1 kg proszku gaśniczego.Są też 2kg i 5kg. Wiadomo-więcej proszku,dłuższy czas działania.
Ale ważne jest też umiejętne gaszenie np. pożaru silnika.
Ostatnio zmieniony przez filo Nie Gru 21, 2008 13:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [PoRD] Kilka przydatnych informacji.
Alexi Prawo i ubezpieczenia 0 Pią Lis 04, 2011 10:57
Alexi
Brak nowych postów [PoRD] R200 Halogeny dodatkowe
Tomas Prawo i ubezpieczenia 3 Pią Lip 10, 2009 13:15
zetes
Brak nowych postów Gaśnica, trójkąt, apteczka, kamizelka.
Co obowiązkowe, a co nie?
Ukasz Prawo i ubezpieczenia 32 Pią Kwi 18, 2008 14:08
emes
Brak nowych postów [PoRD] Pas awaryjny
MaReK Prawo i ubezpieczenia 72 Czw Lis 27, 2008 13:50
maciej
Brak nowych postów [PoRD] Kolizja
magneto Prawo i ubezpieczenia 26 Sob Lis 21, 2009 23:52
dyla_m



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink